HydroTruck Radom 2019/2020

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
Xerez1020

HydroTruck Radom 2019/2020

Post autor: Xerez1020 » 25 sie 2019, 13:48

Moja opinia na temat składu HydroTrucka Radom na ten sezon, zapraszam do dyskusji
Trotter/Piechowicz
Camphor/Zegzuła
Mielczarek/Lewandowski
Lindbom/Wall
Uwadiae-Odigie/ Bogucki
+ Zalewski i Wątroba
ROZGRYWAJĄCY- Już 4 sezon w Polsce bedzie grał 35-letni Obbie Trotter. Zawodnik nadal mimo wieku, wartościowy, potrafiący być liderem na boisku, wydaje się że coraz lepiej rzuca, to może być spowodowane mniejszą chęcią na penetrację. Doskonale potrafi odnaleźć kolegów podaniem, dalej nieźle broni, spokojnie nadal może być graczem na poziomie 12 pkt i 5 asyst. Jego zmiennikiem na tą pozycje będzie Marcin Piechowicz, zawodnik posiadający ponadprzeciętne warunki fizyczne na tą pozycje, lecz nadaje się na każdą pozycję na obwodzie co jest jego dużym plusem. Jest też dobrym obrońca, jednak już wiele lat w PLK i wpadł w przeciętność, szczególnie w ataku jest zawodnikiem, który dużo drużynie nie da, tamten sezon mialbyc przełomowy w jego wypadku, większą ilość minut nie przełożyła się na cyferki i lepsza grę, a już 26 lat.
RZUCAJĄCY- Starterem na tej pozycji będzie combo-guard Rod Camphor, zawodnik już sprawdzony w PLK, ostatni sezon, zapewnił utrzymanie Spójni swoją świetną grą. Zawodnik o dużych możliwościach ofensywnych, nieźle także broniący szczególnie, że względu na zasięg ramion, myślę że razem z Trotterem sprawia nie jedna niespodzianke w sezonie. Jego zmiennikiem będzie Filip Zegzuła, szkoda strasznie poprzedniego sezonu, po odejściach Sokołowskiego i Szymkiewicza, mialbyc najważniejszym Polakiem w składzie, jednak kontuzje jak i wydaje mi się duza presja sprawiły, że był to bardzo nieudany sezon Filipa, co powoduje że ten sezon będzie dla niego bardzo ważny, bo ma coś do udowodnienia. Brakuje mu trochę centymetrów na pozycję 2, co widać w obronie, chłopak waleczny, potrafiący seriami rzucać trojki, ale też wielka niewiadoma, jaki to będzie jego sezon.
NISKI SKRZYDŁOWY-Artur Mielczarek- Kolejny bardzo doświadczony zawodnik, w składzie, choć po nim tego akurat nie widać, bo zawsze jest perfekcyjnie przygotowany do sezonu i dlatego ciągle jest w stanie grać na poziomie koło 10 pkt na mecz. Jest bardzo dobrym obrońca, potrafi przymierzyć na 3 i doskonale biega do kontry, tak funkcjonuje na parkiecie już wiele lat na dobrym poziomie w PLK. Jego zmiennikiem ma być 19-letni, młodzieżowy reprezentant Polski- Aleksander Lewandowski. Zawodnik potrafiący grać przodem do kosza i rzucić za 3, w obronie jest wiele jeszcze do poprawy i w pomaganiu drużynie na zbiórce. Cieszę się jak każdy Młody Polski gracz jest w teoretycznej 10- rotacyjnej w PLK, ale obawiam się że dla Olka będzie to poważny skok, bo On nawet nie zagrał sezonu w jakieś poważnej roli w 1 lidze, dlatego uważam że w trakcie sezonu ktoś przyjdzie na tą pozycje. Ale trzymam kciuki i życzę powodzenia i zdrowia!
SILNY SKRZYDŁOWY- Jestem w szoku że HydroTruckowi udało się zatrzymać Carla Lindboma( pytanie brzmi do kiedy? :D), jest to gracz bardzo dobry jak na PLK, szczególnie w ataku, wszestronny. Jego problemem jest zbiórka, gdyż nie zalicza ich wiele w meczach. Zapewne znowu w sezonie będzie grał bardzo dużo i myślę że nie zejdzie ze swojego poziomu. Jego zmiennikiem będzie 37-letni Daniel Wall, nikomu tej postaci w PLK, nie trzeba przedstawiać, mam ogromny sentyment do jego osoby, ale obiektywnie patrząc nie jest to już niestety gracz nawet na 15 minut w meczu, ale Daniel zaskocz mnie!
ŚRODKOWI- Myślę że na tej pozycji nie będzie stricte startera jednego, ale przedstawię po kolei obydwu. Efe Uwadiae-Odigie- zawodnik które ostatnie sezony spędził w 2 lidze francuskiej, gdzie spisywał się przyzwoicie mimo skromnych minut na parkiecie( 15). Odigie przyleci dopiero w połowie września do Radomia, co może stabowic problem dla Trenera Witki wkomponowaniu go w drużynę. Skromne warunki fizyczne (203) na pozycję centra, Nigeryjczyk nadrabia swoim atletyzmen i energetycznoscia, żywi się głównie z podań kolegów, jednak potrafi również wykorzystać swoją szybkość grając przodem do kosza, ma magnes do zbiórek w ataku, jednakże w obronie nie jest pomocny druzynie. Duża niewiadoma na tak kluczową pozycje. Jego rywalem będzie Adrian Bogucki. Zawodnik 20-letni, który w tamtym sezonie odbił się od PLK, ale także grał przeciętnie w lato reprezentacji u-20. Polska koszykowka nie może sobie pozwolić na kolejną stratę takiego centra przy takich gabarytach( patrz Przemek Karnowski ?), więc po sezonie przejściowym, liczę na dobry sezon Adriana i życzę zdrowia
Prognoza na sezon: miejsce 15

ODPOWIEDZ