Francuska koszykowka

Inne ligi i puchary europejskie, NCAA, NBA D-league, koszykówka 3X3, koszykówka na pozostałych kontynentach
Raul

Francuska koszykowka

Post autor: Raul » 16 sie 2019, 11:01

Interesuje sie francuska koszykowka od dwoch sezonow.Moim ulubionym francuskim koszykarzem jest Tony Parker ktory zakonczyl kariere ale Tony Parker to nie jedyna gwiazda francuskiej koszykowki.Swego czasu grali Michael Petrus.Mam pytanie czy Joakim Noah jeszcze gra w NBA?Bo on mial jakies problemy w Chicago Bulls z tego co wiem.Szkoda ze Edwin Jackson nie gra w NBA a nadawalby sie moim zdaniem.Jesli chodzi o kluby to obecnie mistrzem Francji jest Asvel ktory ma cos wspolnego z Tonym Parkerem ktorzy pokonali w finale AS Monaco ale rywalizacja byla zacieta.Najwieksza sympatia darze bcm Gravelines-Dunkerque bo Dunkierka to miasto mojego dziecinstwa.Graja w Jeep Elite ale wydaje mi sie ze sa przecietni.Bardzo lubie tez S.I.G.Strasburg ze wzgledu na fantastycznych kibicow.Dwa sezony temu pokonali w lidze Mistrzow Neptunas Klajpeda i mecz byl emocjonujacy.Jak juz wspomnialem w jednym z tematow najwieksze kluby z mojego regionu to Roanne St Chamond i Asvel i najblizsi memu sercu sa St Chamond.W zeszlym sezonie dotarli do polfinalu playoffow Pro B(francuska druga liga) i mimo tego ze nawet jesli by wygrali final to by nie awansowali do Jeep Elite bo nie maja czegos takiego jak centrum szkolenia(czy jak to sie zwie po polsku poprawcie mnie) ale mimo to kibice SCBVG potraktowali ten sezon jako sukces. Do drugiej ligi awansowali tez St Quentin ktorych lubie ale wole St Chamond.Jesli chodzi o reprezentacje mlodziezowe to nie jest tak zle.Dwa lata temu druzyny mezczyzn i kobiet do lat 16 zdobyly mistrzostwo europy a w tym roku reprezentacja do lat 18 mezczyzn przegrala dopiero w finale z Izraelem.Wczoraj ogladalem mecz Francja-Czarnogora ale zaczalem od koncowki drugiej kwarty i przegrywali do momentu az Nicolas Batum obudzil reprezentacje Francji i potem Francuzi szli jak burza.Ciekawostka jest ze na meczu byl obecny Czarnogorski trener Asvelu bo mecz byl w Lyonie.Chcialem isc na mecz Francji z Brazylia ale nie bylo biletow dla niepelnosprawnych ale nie narzekam bo niedlugo zacznie sie sezon w St Chamond i mam w planie sie wybrac na towarzyski mecz SCBVG z Asvelem.Napisalem do prezesa Red Cats(klubu kibica SCBVG) zeby sie dowiedziec co z biletami bo zobaczyc mecz z mistrzem Francji to by byla gradka a na stronie St Chamond nie widze sprzedazy biletow.W tym sezonie De Collo wygral eurolige z CSKA Moskwa.Ok.Przepraszam ze napisalem posta w takim stylu ale nie jestem wielkim znawca koszykowki tylko zajawkowiczem.Mam nadzieje ze znalezliscie cos co mogloby was zainteresowac.

ODPOWIEDZ