koszykowka vs.pilka nozna

Raul

koszykowka vs.pilka nozna

Post autor: Raul » 15 sie 2019, 16:55

Witam dawno tu nie zagladalem.Chcialem sie podzielic moimi refleksjami na temat koszykowki i pilki noznej.Koszykowka to moj ulubiony sport od dziecka chociaz jak bylem nastolatkiem to bardziej sie interesowalem pilka nozna.Niestety pilka nozna mi sie przejadla.Teraz ogladam albo koszykowke albo hokej na lodzie.Uwazam ze koszykowka to inteligetniejszy sport. Zawodnicy zachowuja zimna krew jak maja uraz jest wiecej emocji,kibice sa bardziej pacyfistami(nie wiem czy w Polsce tak jest ale we Francji na pewno) bo mam kilka druzyn ulubionych z francji i sie nikt nie czepia a w pilce noznej na odwrot.pilkarze tarzaja sie jak pacany gdy cos ich zaboli kibole daja w pysk jak kibicujesz nie temu komu trzeba.Raz mialem tylko taka nieprzyjemna sytuacje jak w jednej grupie na facebooku napisalem ze kibicuje CSKA Moskwa bo to moj ulubiony europejski zespol no i posypaly sie ironiczne memy.Dla fanow pilki noznej moge napisac ze bede kibicowac Realowi i paru innym druzynom bo sentyment do nich pozostal.Moze wybiore sie na mecz Realu Madryt(sekcja pilkarska) bo to moje marzenie z mlodosci.Mam pytanie: czy w koszykowce tez sa takie kontrowersje w sedziowaniu jak w pilce noznej?Szkoda ze w Polsce i we Francji koszykowka jest mniej mediatyzowana.Mieszkam w miescie gdzie wszyscy zyja pilka nozna a 15km od mojego domu jest miasto koszykarskie.Najwieksze kluby z regionu w ktorym mieszkam to ASVEL,St Chamond i Roanne i najblizsi mojemu sercu z posrod tych trzech sa St Chamond chociaz tak naprawde kibicuje Gravelines Dunkerque we Francji ale do St Chamond mam blisko.Kiedys chodzilem na mecze AS St Etienne ale jak zaczalem sie zajmowac muzyka to zaczalem sie coraz mniej interesowac pilka nozna.Bardziej czekam na mistrzostwa swiata w koszykowce niz na nastepny mundial.ok! Wiem ze fani pilki noznej zrobia gownoburze ale moze znajdzie sie ktos kto zgodzi sie z moimi opiniami.A moze zgadzacie sie ale cos tam.a i jeszcze jedno: nie wiem jak jest w Polsce ale we Francji jest kilka czasopism o koszykowce.Najlepsze jest France Basket bo jest troche o NBA troche o europie troche o francuskiej koszykowce.Do tego sa plakaty ale moze zrobie osobny temat o plakatach i gadzetach.Najchetniej sledze NBA i rozgrywki we Francji ale ogladam kazdy mecz ktory mnie interesuje jak tylko mam czas wolny.A chcecie zebym zrobil temat o francuskiej koszykowce?

Maciej

Re: koszykowka vs.pilka nozna

Post autor: Maciej » 16 sie 2019, 9:58

Raul pisze:
15 sie 2019, 16:55
A chcecie zebym zrobil temat o francuskiej koszykowce?
A zrób, może to być interesujące. Ja w każdym razie z chęcią poczytam.

ODPOWIEDZ