Stal Ostrów Wielkopolski 2019/2020

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
fAnwilu

Stal Ostrów Wielkopolski 2019/2020

Post autor: fAnwilu » 06 lip 2019, 15:47

Nie zdążył jeszcze opaść kurz po ćwierćfinałach, a w Ostrowie ogłoszono podpisanie umowy z nowym trenerem, i to z nie byle jakim - ostrowian w sezonie 2019/2020 poprowadzi Jacek Winnicki (Kamiński spróbuje po raz piewszy szczęścia za granicą - w bundesligowym Mitteldeutscher BC). Szkoleniowiec, który mógł pewnie przebierać w ofertach jak w ulęgałkach, tydzień po ćwierćfinałach podpisuje umowę. Przyznam szczerze, że mnie to zaskoczyło. Pewnie nie tylko czynniki finansowe o tym zadecydowały...
Ważny kontrakt miał Łukasiak i to jedyny wysoki zawodnik jak na razie. Ciekawie jest za to na obwodzie: podpisano nową umowę z Szymkiewiczem, z Gdyni to Ostrowa przeniósł się utalentowany Garbacz, z kolei Winnicki ściągnął z Litwy (Neptunas Kłajpeda) Dambrauskasa, z którym już współpracował w Dąbrowie Górniczej. I to by było na tyle...
Trzeba też wspomnieć o (prze)budowie hali sportowej, w której niegdyś grała Stalówka. Hala "K1" przy ul. Kusocińskiego ma mieć widownię na ok. 3000 osób i być gotowa pod koniec tego roku.

Wszyscy byliśmy pod wrażeniem pracy Winnickiego w DG, jestem bardzo ciekaw jak poradzi sobie w klubie o większych ambicjach. Drzewko:

1. / Szymkiewicz / Dambrauskas
2. / Garbacz
3.
4.
5. / Łukasiak

Trener: Jacek Winnicki
Anwil nós é sabe pá caga!!!

Casus.b

Re: Stal Ostrów Wielkopolski 2019/2020

Post autor: Casus.b » 15 lip 2019, 12:40

Doszedł Mokros, duże prawdopodobieństwo, że zostanie Żołnierewicz. Solidny polski roster.
Można skupić się na zagranicznych zawodnikach.

Padre

Post autor: Padre » 08 sie 2019, 20:03

Sporo zmian w Ostrowie, a w tym wątku tak cicho.

Yancy Gates na centrze w Stali. Ot, taki uczelniany rozbójnik (o ile mnie pamięć nie myli, to był głównym bohaterem solidnej bójki gdy grał w NCAA). Jeśli go z kimś pomyliłem to znaczy, że mam sklerozę... ;)

No i drzewko:
1. Threatt, Szymkiewicz
2. Garbacz, Dambrauskis (2/1)
3. ..., Żołnierewicz
4. Mokros, Surmacz
5. Gates, Jevtović, Łukasiak (jak wróci po kontuzji).

Pewnie zatrudnią jeszcze kogoś na 2/3, raczej startera. Może jeszcze kogoś pod kosz. Jest czterech obcokrajowców, więc jedno miejsce pozostaje wolne.

PS.
Doszło też do zmian w kierownictwie klubu. Jest zdaje się nowy prezes.

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 09 sie 2019, 2:12

Padre pisze:
08 sie 2019, 20:03
PS.
Doszło też do zmian w kierownictwie klubu. Jest zdaje się nowy prezes.
To prawda, nowym prezesem Stali został Bartosz Karasiński, a Matuszewski z Napierałą przeszli do Rady Nadzorczej klubu.
Natomiast Łukasz Majewski został nowym dyrektorem sportowym.
STK Czarni 👏👍
#Czarni To Wy

Xerez1020

Post autor: Xerez1020 » 26 sie 2019, 1:09

Moja opinia na temat rosteru Ostrowa, zapraszam do dyskusji ;)
Threatt/Szymkiewicz
Garbacz/Dambrauskas
Żolnierewicz/?
Mokros/Surmacz
Gates/Jevtovic
+ Stal oświadcza że skład jest zamknięty( nie wyobrażam sobie sytuacji że koło stycznia nie przyjdzie tu zawodnik, o bardzo dużych umiejętnościach na pozycję 3/4), poszukiwani są gracze, aby być 11/12 zawodnikiem i byc czołowymi postaciami 2 druzyny na parkiecie 2 ligi. Trenuje Szymon Ryzek, z fajnej strony w pierwszych sparingach pokazał się Michał Główka, pewnie także koło lutego/marca wróci po kontuzji Szymon Lukasiak
ROZGRYWAJĄCY: Zapowiada się na to że motorem napędowym i organizatorem gry w tym sezonie będzie Jay Threatt. Zawodnik 30 letni( podobnie jak 3 innych obco- taka ciekawostka :D), przez większość okres kariery grający w 2 lidze francuskiej, gdzie był zawodnikiem bardzo wyróżniającym się, ostatni sezon spędzony w lidze litewskiej i też pokazał się z bardzo dobrej strony. Filigranowy gracz, o bardzo duzym potencjałem ofensywy, świetny strzelec jak z obwodu jak i z rzutów za 2 najczęściej po p&r. Potrafiący podać, lubiący się dzielić piłka. W obronie nie zachwyca, ale ale jest na tyle sprytnym graczem, że potrafi sobie poradzić- bardzo ciekawy transfer Stali. Jego zmiennikiem będzie Daniel Szymkiewicz, gracz który ciągle nie gra na miarę swoich możliwości i co sezon ta nadzieja jest coraz mniejsza że stanie się koszykarzem, mogacym łapać nawet się do kadry, spowodowane też jest to jego problemami zdrowotnymi, przede wszystkim kuleje jego gra w ataku, bo w obronie to nadal jest gracz świetny jak na parkiety PLK, zobaczymy jaki to będzie sezon Daniela czy pójście w stronę przeciętności czy przelom
RZUCAJĄCY: Tu startera zapewne takiego murowanego nie będzie, ale ja postawie na Jakuba Garbacza, dwa sezony temu jego talent w Asseco wybuchł, aż do takiego stopnia że dostał powołanie do kadry, poprzedni sezon już w lepszym Asseco, na wyższym poziomie sprawił że w pierwszej połowie sezonu nie mógł się odnaleźć w nowej roli, druga połowa sezonu była na tyle dobra że Trener Frasunkiewicz nadal go chciał mieć w zespole, jednak Jakub zmienił otoczenie. Myślę że w Ostrowie się odbuduje, szczególnie rzutowo, a poza tym jest bardzo dobrym obrońca co w sumie w Ostrowie oprócz Threatt można powiedzieć o każdym na obwodzie. Jego rywalem będzie Paulius Dambrauskas, zawodnik już znany w PLK, gdy dwa sezony temu grał w Dąbrowie jednak w 12 meczu doznal poważnej kontuzji i zbyt wcześnie skończył sezon. Paulius to gracz wszechstronny, poradzi sobie spokojnie na każdej pozycji na obwodzie. Ostatni sezon w Neptunasie, w silnej drużynie Litewskiej. Cechuje go bardzo dobra fizyczność na tą pozycje i dobre penetracje, na pewno musi poprawić procent swoich rzutow, szczególnie za trzy, nie jest to typ lidera, ale jako gracz zadaniowy jest to dobry wybór.
NISKI SKRZYDŁOWY: Przemysław Żolnierewicz, zawodnik budowany konsekwentnie przez Asseco, dwa lata temu grając świetny sezon, spodziewano się że jak odejdzie z Asseco to tylko zagranice, a wylądował w Ostrowie gdzie mialbyc liderem i niestety ta rola go przerosła. Słaby sezon Przemka mogl byc spowodowany tym że Trenerzy już się go nauczyli i wiedzieli jak go bronić, ciągle kuleje jego rzut( ponoc w tym offseason jest zauważalna poprawa). Atletyzm ma ponad ta lige, a wiek już taki że nie możemy go uznawać za młodego zdolnego. Ważny sezon przed nim, może pod okiem Jacka Winnickiego wróci na odpowiednie tory.
SILNY SKRZYDŁOWY: Tu starterem będzie powracający do żywych po 2 latach nostalgi w Stelmecie- Jarosław Mokros. Niby niewiadoma, ale po Mokrosie po tylu latach wiemy czego się spodziewać. Zawodnik waleczny, potrafiący powalczyć na zbiórce w ataku, celnie rzucający za trzy i starający się w obronie. Myślę że Mokros do gry w Europie nie jest graczem na ten poziom, bo brakuje mu warunków na pozycję numer 4 i jest za wolny na pozycję numer 3, jednak na krajowym podwórku to nadal wartościowy gracz. Jego zmiennikiem będzie powracający do Ostrowa po roku przerwy Greg Surmacz, sprowadzony po kontuzji Łukasiak. Ostatni sezon w Koszalinie indywidualnie mial bardzo dobry, gorzej drużynowo, jednak Greg nadal może dać bardzo dobra zmiane i sprawdzi się w Ostrowie.
ŚRODKOWY: Pierwszym centrem drużyny Stali będzie Yancy Gates, uznane nazwisko na rynku europejskim miał swietne sezony w takich klubach jak Bonn, Cholet, Hapoel, ostatnio nieco słabszy w średniaku ligi litewskiej. Gracz, mimo swojej pokaźnej budowy ciała, dobrze biegający, świetnie wykorzystujący swoje ciało w ataku jak i w obronie, nie jest dominatorem zbiórek ale swoje 5-6 piłek zbierze, nie rzuca za trzy, ale z półdystansu potrafi przymierzyć, świetnie rolujacy się po p&r, szczególnie że drugi rok z rzedu będzie grał z Threttem. Sam umie i lubi zagrać tyłem do kosza. W obronie nie jest typem skoczka, lecz dzięki swojej masie ciężko go przepchać. Naprawdę wygląda na goście który może być czołowym centrem w lidze. Jego zmiennikiem będzie Nikola Jevtovic, zawodnik ostatnie sezony spędzane w słabszych ligach niż Polska( Słowenia, Węgry) jednak grający tam bardzo dobrze. Dziwię się troszkę że Stal postawił na dwóch podobnych centrów, oczywiście Nikola nie jest aż tak mocno zbudowany i rzadko gra na post up ( raczej lubi oddawać rzuty w stylu Dirka Nowitzkiego z tej gry tyłem) ale podobnie jak Yancy nie straszy rzutem za trzy, co przy bardziej atletycznym obwodzie powinno być wskazane. Nikola to szkoła serbska więc powinien się sprawdzić, równie dobrze może grać razem z Yancym. Żywi się głównie z podań, sam potrafi przymierzyć z półdystansu czy pograć przodem do kosza. W obronie całkiem nieźle blokuje, ale nie jest specjalistą od zbiorek.
Prognoza: miejsce 5( jak ściągną jakiegoś wybitnego gracza w trakcie sezonu na pozycję 3/4 walka o medal jest sprawa otwarta)

Padre

Post autor: Padre » 12 paź 2019, 23:43

Na razie takiego gracza nie ściągnęli.

Odświeżam wątek, bo w Ostrowie może się dziać.

W tym momencie jest 0:3 i gra drużyny wygląda fatalnie. Dzisiejsza porażka w Radomiu może skutkować nerwowymi ruchami w klubie. Już poleciał Calhoun, ma odejść Surmacz (już odszedł), który zmagał się z urazem.
A po dzisiejszej porażce pojawiły się plotki o tym, że trener Winnicki podał się do dymisji. Dla mnie szok :shock: .

Kolejne plotki mówią o próbie namówienia do gry Aarona Johnsona (ale w jakiej on będzie formie? kiedy będzie gotowy do gry?).

Będzie się działo w Ostrowie, oj będzie.

Tak się zastanawiam nad tym wszystkim, co nie gra w Ostrowie. Widać brak strzelca z dystansu po odejściu Chylińskiego i Nowakowskiego, no i tego boiskowego/podkoszowego cwaniactwa, które dawał Kostrzewski. Threatt to nie ta półka, żeby odnosić sukcesy. Od początku niespecjalnie mi się podobał pomysł ściągnięcia tego gracza.

A może ten zespół potrzebuje jeszcze czasu? J. Winnicki to doświadczony trener i sądzę, że - po wzmocnieniu solidnym strzelcem na 2/3 (koniecznie, bo takiego gracza im brakuje) i mimo wszystko poszukaniem nowego pg (ale to ewentualnie później, jeśli z JT nie da się więcej wyciągnąć) - będzie w stanie ulepić z tych graczy mocną jak na PLK ekipę.

No i niech wreszcie zakończą rozbudowę hali przy Kusocińskiego! Ktoś wie jak w ogóle wygląda stan robót?

Maciej

Post autor: Maciej » 13 paź 2019, 8:47

Ślimak niemal całkowicie odpowiadał za budowanie składu i bierze 100% odpowiedzialności za wyniki. Miał czas i ustalone wcześniej środki. Rzeczywiście podobno oddał się do dyspozycji zarządu, ale jest to pokłosie spięć jakie do jakich dochodzi na linii zarząd - trener. Ślimak ponoć nie chciał dokonywać rzadnych zmian w składzie i prosił o czas do 10 kolejki, no ale jak wiadomo dwie głowy już poleciały. Szkoda trochę tych nerwów, ale może z drugiej strony ten sezon pokaże że jednak Winnicki nie zawsze potrafi odpowidnio złożyć klocki?

Padre

Post autor: Padre » 14 paź 2019, 18:56

Coś czułem, że w Ostrowie "może się dziać", ale nie spodziewałem się, że aż tak bardzo się "zadzieje".

Komunikat klubu:
http://bmslamstal.pl/2019/10/14/komunik ... more-27623
1) rozwiązano kontrakty z Getesem i Surmaczem,
2) Threatt i Jevtović zawieszeni w prawach zawodniczych
3) rozwiązano umowę z trenerem Winnickim po tym jak po meczu w Lublinie oddał się do dyspozycji zarządu

Reasumując: mamy trzęsienie ziemi w Stali i możemy spodziewać się kolejnych ruchów.

Plotkuje się, że trenerem (być może tymczasowym) ma zostać Łukasz Majewski.

Zobaczymy co się jeszcze wydarzy, bo Stal będzie musiała kogoś ściągnąć w miejsce zwolnionych graczy.

Maciej

Post autor: Maciej » 14 paź 2019, 19:54

Padre pisze:
14 paź 2019, 18:56
Plotkuje się, że trenerem (być może tymczasowym) ma zostać Łukasz Majewski.
To nie plotka, to fakt. I nie jest to trener tymczasowy.

razor

Post autor: razor » 15 paź 2019, 0:39

Nie ogarniam, calkowicie. Pogonic zawodnikow to jeszcze, ale Winnickiego ?
Nabrudzil, ale to nie jest gosc ktory daje noge kiedy sa problemy.

Maciej

Post autor: Maciej » 15 paź 2019, 9:06

Winnicki to trener, który lubi mieć autonomię - mniejszą lub większą, ale z góry ustaloną. W Ostrowie miał, i to właśnie słowo "miał" jest kluczowe tutaj. Jasne, bilans 0:3 to jest niespodzianka, ale ruchy jakie zaszły w Ostrowie sugerowały, że jest to 1:10. No nic, wypada czekać aż prezes coś powie na YT TV, ale coś czuje że to nie koniec "atrakcji" w Ostrowie na ten sezon.

Mikora

Post autor: Mikora » 15 paź 2019, 11:17

Czyli Winnicki jednak pożegnał się z zespołem a wraz z nim przynajmniej 3 zawodników. Trzeba przyznać,że zespół zbudowany został źle,a wszystkie zagraniczne transfery okazały się grubymi niewypałami. W tej sytuacji,skoro Ślimak odpowiadał za dobór graczy,trudno było go zostawić i powierzyć mu przebudowę.Natomiast wzięcie w jego miejsce Majewskiego uważam za dziwactwo. Ale może go nie doceniam. W Strefie Chanasa zrobił na mnie fatalne wrażenie. Zobaczymy jak poradzi sobie z prowadzeniem zespołu

ODPOWIEDZ