Stal Ostrów Wielkopolski 2019/2020

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
fAnwilu

Stal Ostrów Wielkopolski 2019/2020

Post autor: fAnwilu » 06 lip 2019, 15:47

Nie zdążył jeszcze opaść kurz po ćwierćfinałach, a w Ostrowie ogłoszono podpisanie umowy z nowym trenerem, i to z nie byle jakim - ostrowian w sezonie 2019/2020 poprowadzi Jacek Winnicki (Kamiński spróbuje po raz piewszy szczęścia za granicą - w bundesligowym Mitteldeutscher BC). Szkoleniowiec, który mógł pewnie przebierać w ofertach jak w ulęgałkach, tydzień po ćwierćfinałach podpisuje umowę. Przyznam szczerze, że mnie to zaskoczyło. Pewnie nie tylko czynniki finansowe o tym zadecydowały...
Ważny kontrakt miał Łukasiak i to jedyny wysoki zawodnik jak na razie. Ciekawie jest za to na obwodzie: podpisano nową umowę z Szymkiewiczem, z Gdyni to Ostrowa przeniósł się utalentowany Garbacz, z kolei Winnicki ściągnął z Litwy (Neptunas Kłajpeda) Dambrauskasa, z którym już współpracował w Dąbrowie Górniczej. I to by było na tyle...
Trzeba też wspomnieć o (prze)budowie hali sportowej, w której niegdyś grała Stalówka. Hala "K1" przy ul. Kusocińskiego ma mieć widownię na ok. 3000 osób i być gotowa pod koniec tego roku.

Wszyscy byliśmy pod wrażeniem pracy Winnickiego w DG, jestem bardzo ciekaw jak poradzi sobie w klubie o większych ambicjach. Drzewko:

1. / Szymkiewicz / Dambrauskas
2. / Garbacz
3.
4.
5. / Łukasiak

Trener: Jacek Winnicki
Anwil nós é sabe pá caga!!!

Casus.b

Re: Stal Ostrów Wielkopolski 2019/2020

Post autor: Casus.b » 15 lip 2019, 12:40

Doszedł Mokros, duże prawdopodobieństwo, że zostanie Żołnierewicz. Solidny polski roster.
Można skupić się na zagranicznych zawodnikach.

Padre

Post autor: Padre » 08 sie 2019, 20:03

Sporo zmian w Ostrowie, a w tym wątku tak cicho.

Yancy Gates na centrze w Stali. Ot, taki uczelniany rozbójnik (o ile mnie pamięć nie myli, to był głównym bohaterem solidnej bójki gdy grał w NCAA). Jeśli go z kimś pomyliłem to znaczy, że mam sklerozę... ;)

No i drzewko:
1. Threatt, Szymkiewicz
2. Garbacz, Dambrauskis (2/1)
3. ..., Żołnierewicz
4. Mokros, Surmacz
5. Gates, Jevtović, Łukasiak (jak wróci po kontuzji).

Pewnie zatrudnią jeszcze kogoś na 2/3, raczej startera. Może jeszcze kogoś pod kosz. Jest czterech obcokrajowców, więc jedno miejsce pozostaje wolne.

PS.
Doszło też do zmian w kierownictwie klubu. Jest zdaje się nowy prezes.

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 09 sie 2019, 2:12

Padre pisze:
08 sie 2019, 20:03
PS.
Doszło też do zmian w kierownictwie klubu. Jest zdaje się nowy prezes.
To prawda, nowym prezesem Stali został Bartosz Karasiński, a Matuszewski z Napierałą przeszli do Rady Nadzorczej klubu.
Natomiast Łukasz Majewski został nowym dyrektorem sportowym.

ODPOWIEDZ