Anwil Włocławek 2019/20

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
Mikora

Re: Anwil Włocławek 2019/20

Post autor: Mikora » 08 paź 2019, 23:01

Jeśli ktoś myślał,że Anwil jest w tym sezonie nie do ruszenia to po dzisiejszym meczu powinien zrewidować swoje stanowisko. Anwil wygrał,ale nie zaprezentował się najlepiej. Wroten jest moim zdaniem przeceniany, on wcale nie jest taki dobry. Po raz kolejny zamiast wracać do obrony po nieudanych akcjach,urządza sobie spacerek i dyskusje z sędziami. Podobnie robi Ledo,ale rzadziej. W pewnym momencie, przy +7 Wroten nie trafił do kosza i zupełnie olał powrót do obrony. Legia wyprowadziła kontrę i Kowalczyk był zupełnie sam za linii za 3. Na szczęście dla Anwilu nie trafił.Generalnie jak Wroten i Ledo wchodzą na kosz i nie trafiają to Anwil gra przez kilka sekund 4 na 5. Słabo wyglądała również gra na tablicach.
Na plus znakomity Chase oraz Freimanis.
p.s. Pod koniec meczu doszło do ostrej scysji pomiędzy Dowe a IM. Dowe chyba spóźnił się w obronie. Z drugiej strony IM nie ma takich pretensji do Wrotena czy Ledo, którzy mają gdzieś powroty do obrony,więc Dowe mógł być wpieniony,że IM nagle tak reaguje.
Ogólnie jest jeszcze dużo pracy przed zespołem ale mental tego zespołu jest bardzo niepokojący.

Beret

Post autor: Beret » 09 paź 2019, 8:48

Po pierwszej części I kwarty myślałem, że Anwil rozniesie Legię. Freimatis i długo, długo nic. Później Legią się ogarnęła i wiemy jak to się skończyło. Bezproblemowe zwycięstwo Anwilu.
I jeszcze jedno: wczoraj widać było dlaczego Matczak przegrał z młodym Ponitką w Zastalu. I dleczego dla NIego Reprezentacja to za wysokie progi. Te Jego rzuty za 3, skuteczność z gry - mizeria. A podobno sezon ogórkowy się skończył.

Maciej

Post autor: Maciej » 09 paź 2019, 8:51

Mikora pisze:
08 paź 2019, 23:01
Jeśli ktoś myślał,że Anwil jest w tym sezonie nie do ruszenia to po dzisiejszym meczu powinien zrewidować swoje stanowisko. Anwil wygrał,ale nie zaprezentował się najlepiej.
Ale że co? W cuglach 30-0? Logiczne jest, że grając na dwóch frontach, gdzie ponoć ten europejski jest priorytetem dla IM i klubu, w lidze będą przeplatać mecze lepsze z gorszymi, nawet pewnie coś przegrają. Jeśli miałeś oczekiwania, że w każdym meczu każdy zawodnik będzie latał od kosza do kosza, to czeka Ciebie sporo pisania w tym sezonie :-)

Mikora

Post autor: Mikora » 09 paź 2019, 9:24

Ja nie myślałem,że będzie w każdym meczu 20-30,pisze tylko,że pojawiały się głosy,że Anwil będzie poza zasięgiem,że może będzie pierwszą drużyną,która nie przegra meczu w sezonie,że będzie nie do ruszenia itp. Ja nigdy czegoś takiego nie formułowałem.
Co do latania od kosza do kosza,to jak na razie Wroten w każdym ma swobodny stosunek powrotu do obrony, podobnie Ledo. Jakoś inni nie mają z tym problemu (chociaż zły przykład zaczyna brać Dowe).Obawiam się,że w BCL będzie podobnie.
Może coś mnie ominęło,ale zdaje się,iż na dwóch frontach jeszcze nie gramy ;)

Maciej

Post autor: Maciej » 09 paź 2019, 9:48

Anwil na chwilę obecną jest nie do ruszenia, w sensie jedynego kandydata na MP.
Gołym okiem widać, że drużyna gra obecnie "momentami".
Potencjalne granie na dwóch frontach wymaga szerszego przygotowania fizyczno - motorycznego na długo przed planowanym startem w obu ligach.

Mikora

Post autor: Mikora » 09 paź 2019, 10:04

Zobaczymy. Moje oko widzi,że Wroten i Ledo(chociaż mniej) po każdej nieudanej akcji kłócą się z sędziami i nie wracają do obrony. IM to toleruje,chociaż każdy inny po takim spacerku do obrony dostałby opie..ol i ławę. Zobaczymy co będzie jak Anwil przegra bo w ważnym momencie ktoś rzuci trójkę z czystej pozycji wykorzystując,że Wroten był zajęty rozmową z sędzią na drugiej połowie parkietu

razor

Post autor: razor » 09 paź 2019, 10:37

Mysle ze dyskusje z sedziami byly spowodowane gra legii (ciagniecie za koszulke, troche blota) ktore jest spoko o ile jest odgwizdywane, ale czesto nie bylo, co zauwazyl nawet komentujacy ten mecz bardzo szczuply pan.

Legia w porownaniu do innych druzyn jest bardzo fizyczna + wlaczyl sie sosa, finke pewnie wiecej tak nie zagra a nam mecz poza trojkami szedl slabo (chociaz jak duza robote robi milan widac bylo kiedy go zabraklo i skakali nam po glowach). Troszke zabraklo dobrej gry zmiennikow (sulima i karolak) dodatkowo brak szewczyka ktory skrzyknalby towarzystwo.

Ogolnie nas slabszy mecz, a jednak pod pelna kontrola.

Co do okrzykow na innych i braku obrony, jest nad czym pracowac, ale nie oczekujmy ze ledo bedzie gral po 25 min jako plaster w obronie i przekozak w ataku, sa rozpisane role i jednym bylo i bedzie wolno wiecej niz innym. Wazne zeby potrafili spiac poslady i wlaczyc obrone kiedy bedzie na to potrzeba.

Ps. Czy tylko mnie inicjaly TW kojarza sie z TW "Bolek" ? :)

ODPOWIEDZ