Anwil Włocławek 2019/20

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
Mikora

Re: Anwil Włocławek 2019/20

Post autor: Mikora » 08 sie 2019, 21:17

razor-możesz sobie ironizować,ale Ledo wygląda na typowego zjeba, których w amerykańskiej koszykówce pełno. Mają talent ale mentalnie nigdy nie wyszli z getta i nie potrafią normalnie funkcjonować w grupie. Dlaczego w kilka lat zjechał z poziomu NBA do PLK? Nie miał kontuzji jak Whoter. Dlaczego Reggio Emilia go pogoniła, chociaż był najlepszym strzelcem? Dlaczego ciągle zmieniał kluby? Adrom wprost powiedział,że z powodów pozasportowych. Po co nam taka tykająca bomba? Nie ma już w Europie zawodników, może nie tak utalentowanych ale obliczalnych w zachowaniu?

razor

Post autor: razor » 08 sie 2019, 21:36

Sugerujesz ze dla karna wyjazd ze s5 f4 ncaa na za lawke torunia tez jest tym spowodowany ?
Nie wiem jaki ledo ma kontrakt (kasa +warunki) ale ja o nas jestem spokojny, mimo ze znow zmieniamy mistrzowski sklad.
I te rozne defekty psycho albo zdrowio :lol: fizyczne decyduja ze rozni tacy trafiaja do plk. Inaczej graliby w nba :D

Mikora

Post autor: Mikora » 08 sie 2019, 22:19

Wyjazd Karna jest spowodowany niepohamowaną miłością do hamburgerów i browarków plus zapewne jakieś genetyczne predyspozycje do tycia. Czyli coś z tej parafii. I jak się opłacił Cukrowi kontrakt z Karnem?
Dobra zobaczymy. Tylko żeby marzenia o wynikach w BCL nie prysły w grudniu bo dwie gwiazdki zrobiły w szatni taki bardach,że trzeba się ich pozbyć i budować zespół na nowo.

razor

Post autor: razor » 08 sie 2019, 23:37

Wole ten nasz ryzykowny sklad + chase i sokol i bardziej wierze w walke nim o mistrza niz w ten kwintet egzotyczny ktory zmontowal slask :lol:

Mikora

Post autor: Mikora » 09 sie 2019, 13:45

Anwil pozyskał nowego mocnego sponsora oraz będzie zorganizowany znakomity turniej. Abstrahując od moich zastrzeżeń co do niektórych transferów to trzeba powiedzieć,że kierownictwo klubu z prezesem Lewandowskim na czele robią naprawdę duży krok naprzód.

Padre

Post autor: Padre » 11 sie 2019, 20:57

Tony Wroten w Anwilu.
Gratulacje. Przed kontuzją naprawdę radził sobie dobrze w Philladelphi (bo z meczów tego zespołu go pamiętam). Wydawało się, że zrobi większą karierę w NBA. Gra na koźle, minięcie, wejścia (zwłaszcza na lewą rękę) miał świetne. Brakowało mu chyba tylko pewnego rzutu z dystansu.
Jak Kalev grał w Zielonej Górze to aż się zdziwiłem jak patrzyłem na ich skład. Ten Wroten? Okazało się, że ten.

Na razie Anwil pozamiatał tymi transferami PLK. Ciekawe czy rywale czymś odpowiedzą.

Mikora

Post autor: Mikora » 12 sie 2019, 11:21

No to mamy tego Wrotena. Do klasy sportowej tego zawodnika ciężko mieć jakieś uwagi(może poza rzutem za 3). Ale to kolejny po Ledo gracz z problemami charakterologicznymi. Właśnie zobaczyłem,że nie grał w finale ligi estońskiej-ponoć pokłócił się z trenerem. Niech IM nie ma do nikogo pretensji,gdy podobny numer wytnie w PLK. Moim zdaniem podejmujemy niepotrzebne ryzyko. Zobaczymy co z tego wyniknie

Maciej

Post autor: Maciej » 12 sie 2019, 14:13

Mikora pisze:
12 sie 2019, 11:21
Moim zdaniem podejmujemy niepotrzebne ryzyko.
Niepotrzebne? Jesteś wstanie zaproponować gracza o zbliżonych choćby umiejętnościach i doświadczeniu w przedziale kasowym jaki został zapłacony za Wrotena? Jasne, gość nie jest idealny, ma fochy itd. ale tak jak już ktoś gdzieś wcześniej napisał. Gdyby nie to, nie byłoby typa we Włocławku, nawet w Europie. Spokojnie pykałby sobie w NBA.

Mikora

Post autor: Mikora » 12 sie 2019, 14:42

Tak niepotrzebnie. I to już z drugim zawodnikiem. Nie mówimy tutaj o jakichś fochach, tylko o tym,że facet opuścił zespół w finale ligi.

Mikora

Post autor: Mikora » 13 sie 2019, 17:36

Anwil zdaje się zamknął skład. Nowym PF został reprezentant Łotwy Rolands Freimanis. Wydaje się bardzo solidny, grał w dobrych ligach.Nie ma tak dobrego rzutu jak Lichodej ale ma ciało PF i na pewno da więcej na tablicach.

Wroten/Dowe/Wadowski
Simon/Karolak
Ledo/Sokołowski
Freimanis/Sulima
Szewczyk/Milovanovac
+Piątek i może Ignerski

Na papierze wygląda to jak na PLK mocarnie. Szczególnie obwód wydaje się potwornie mocny. Gorzej jeśli chodzi o formację podkoszową. Nie pasuje mi tutaj zupełnie Milovanovac-czy to chodzi o klasę sportową czy (nawet bardzie) o jego charakterystykę. Nie to jest jednak największą niewiadomą-dwie największe gwiazdy czyli Wroten i Ledo sprawiają problemy pozasportowe.Nie wiem dlaczego we Włocławku miałoby to się zmienić. Jeśli IM dokona kolejnego cudu i znajdzie wspólny język z nimi i zmusi do ciężkiej pracy to sukcesy w BCL i trzecie MP są w zasięgu ręki. Jeśli nie, to może być duże rozczarowanie i poszukiwanie nowych graczy w trakcie sezonu. Na PLK zespół jest na tyle silny,że nawet bez jednego z nich może zdobyć MP. Ale w BCL może być już różnie. IM i klub podjął bardzo duże ryzyko.Zobaczymy czy się opłaci

Beret

Post autor: Beret » 13 sie 2019, 20:14

Sezon ogórkowy, ponieważ Anwilowcy nie wpadli w szał. Łotysz na POkładzie - Rolands Freimanis.

Padre

Post autor: Padre » 13 sie 2019, 21:04

Ciekawy transfer. Freimanis wydaje się bardziej pasować do składu Anwilu, niż Rudez, o którym plotkowano na brzytwie. Oczywiście Chorwat jest koszykarzem bardziej znanym i lepszym w ataku, ale Łotysz jest bardziej wszechstronny. Rudez to dla mnie bardziej 3/4, który niespecjalnie powalczy pod koszem. A Łotysz może zagrać i na centrze. To bardziej 4/5. I chyba IM będzie miał łatwiej ze znalezieniem dla niego miejsca.
Jeśli można było mieć jakieś zastrzeżenia do składu Anwilu, to właśnie do obsady podkoszowej. Bo poza Sulimą nie było graczy, którzy lubią się pobić pod koszem -> ok, w Anwilu wielu graczy angażuje się w walkę na tablicach, ale obaj centrzy (MM i SzSz) wybitnymi specjalistami od zbiórek nie są. W tym kontekście Łotysz wydaje się bardziej pasować niż DR*.

*oczywiście myślę o BCL, bo w PLK ciężko o tak silnych rywali. Chociaż jeśli Tiruń znajdzie godnego następcę Mbodja i trafi z rozgrywającym ;).

razor

Post autor: razor » 13 sie 2019, 22:09

Cos jak lowery ? 😂
Zaluje ze nie zostal, bym chetnie zobaczyl go prz3ciw wrotenowi, podejrzewam ze na koniec kwarty udawalby kontuzje obu kostek :)

Sklad swietny, z 2 supergwiazdami, 2 najlepszy gracz finalow jest 3 w kolejce, a najlepszy Polak w plk nie lapie sie do S5.
Jak na moje, to mamy zbyt szeroki sklad + wykorzystane miejsca obcokrajowcow, nie podoba mi sie,mimo to rozumiem.

fAnwilu

Post autor: fAnwilu » 21 sie 2019, 15:50

Odciąłem się na ponad miesiąć od wszelkich koszykarskich wieści (a przede wszystkim od daremnych, męczących plotek), by na Biesiadzie Kasztelańskiej zobaczyć zespół na przyszły sezon. Na stanowiskach, gdzie koszykarze składali autografy wypatruję znanych, ale nowych twarzy - O, jest Sulima. O, Szymon nigdzie jednak nie wyfrunął. Ale gdzie Almeida? Gdzie Jarosław? Pytam jakiegoś typa, czy to już wszyscy. Odpowiada, że jeszcze Sokołowski, ale jest na kadrze. Bardzo mnie ten Sokołowski oczywiście ucieszył.
Są jeszcze jacyś nowi czarni bracia. Wygląda to nieźle. Ale podczas prezentacji na scenie, gdy konferansjer pokrótce przedstawiał koszykarskie życiorysy nowych nabytków, to dosłownie szokłem! Jest moc. Tak silnej zgrai Milicić jeszcze nie prowadził.

Z poprzedniego składu zostali tylko Wadowski, Simon i Szewczyk, a oba mistrzostwa z Miliciem zdobył tylko ten ostatni...
No ale jeśli chcemy wygrać Ligę Mistrzów, to gruntowna przebudowa była po prostu niezbędna. Cyk, Walenty, na bok sentymenty. Jestem wielce kontent i czekam z niecierpliwością na nowy sezon.

Te głośne transfery niosą oczywiście ze sobą ryzyko, to zawodnicy po trosze "z promocji", można się obawiać, czy nie dotknie ich "syndrom Hosleya" (odpuszczanie w meczach ze słabeuszami), ale darujmy już sobie ten "żebytylkizm". Mamy bardzo mocną pakę, która przyniesie nam dużo radości. Może nie już od października, czy listopada będzie to dobrze funkcjonować. Ba, może się zdarzyć, że nic w tym sezonie nie wygramy, bo zajdziemy daleko w LM, a na EBL nie zdążymy się dobrze przygotować (pamiętny pierwszy sezon w HM z O'Bannonem i Kulem). Ale co z tego? Idzie nowe.
Anwil nós é sabe pá caga!!!

razor

Post autor: razor » 24 sie 2019, 22:12

Ogladam sobie ten nasz sklad i odnosze wrazenie ze i druga piatka spokojnie do PO by nas zaprowadzila.

Mikora

Post autor: Mikora » 07 wrz 2019, 22:00

Obejrzałem mecz z Arką i postanowiłem naskrobać kilka słów ;) Anwil ma niesamowity potencjał w ataku,a przecież nie grał jeszcze Sokół.Będziemy w kilka minut robić kilkunastopunktowe runy przesądzające o wyniku meczu.Umiejętności indywidualne kilku zawodników są niesamowite. Ale przydałoby się więcej zespołowej gry. W obronie trzeba jeszcze popracować,ale momentami nie było źle.Już na tym etapie wygląda to przyzwoicie.
Wroten-wyglądał jak gość dwie ligi wyżej. Momentami miało się wrażenie,że robi z rywalami co chce-jak mu się zachce to zrobi wjazd pod kosz,jak zdecyduje się podać to zrobi kapitalną asystę.Jeśli nie będzie kłopotów pozaboiskowych to przyćmi Hendersona i Almeide. Wydaje się troszkę w gorącej wodzie kąpany.
Ledo-mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Spodziewałem się troszkę forsującego rzuty łowcę punktów a zobaczyłem bardzo wszechstronnego, grającego dla zespołu skrzydłowego.Rzucał niewiele, ale miał dużo zbiórek, kilka świetnych asyst,dobrze bronił.Pokazał dużą wszechstronność i grę dla zespołu.Ciekawe jak będzie dalej.
Freimanis-moim zdaniem klasowy zawodnik. Jest duży,twardy i walczy na deskach. Do tego dobrze ułożona ręka i dobra obrona.Początkowo trochę zagubiony, potem jednak pokazał dobrą koszykówkę.
Karolak-świetny występ,bardzo szybko składa się do rzutu,widać,że wierzy w swoje umiejętności.Grał sporo, pytanie czy po powrocie Sokoła jego rola nie będzie zbyt ograniczona
Milovanovac-zagrał przyzwoicie,szkoda tylko,że pudłował tyle wolnych.Dobrze grał na tablicach.W ataku mało widoczny. Ciągle mam wątpliwości,czy to właściwy nabytek.
Sulima-grał to co w Toruniu. Walka na deskach, zasłony, praca w obronie. W ataku pełnił rolę marginalną.Pożyteczny zawodnik.
Dowe-tutaj mam największe obawy. Niezbyt podoba mi się jego gra. Owszem potrafi zdobywać punkty, dobrze broni. Jednak to nie jest rozgrywający. Nie ma dobrego podania ani przeglądu pola.Bezproduktywnie klepie albo inicjuje indywidualną akcję.Nie wiem czy to aby najlepszy typ gracza dla naszego zespołu.
Arce się nie przyglądałem zbyt mocno. Najlepszy był Wołek. Dobrze Bostic i Greene,chociaż nie wiem czy robienie pierwszego PG z tego drugiego to dobry pomysł.Emologu moim zdaniem nie dotrwa do końca sezonu w Gdyni. Hammonds bezbarwny i niewidoczny. Zaskakująco dobrze zagrał Czerlonko, oraz Kamiński. Generalnie wydaje się słabsza niż rok temu.

Padre

Post autor: Padre » 07 wrz 2019, 22:18

Tak na moje to Anwil ma najlepszy kadrowo zespół w PLK od dekady, czyli od czasów Asseco Prokomu z sezonu 2009/2010. Ciężko będzie komukolwiek ich ugryźć w PLK. W play-offach... Szybkość i minięcie Wrotena oraz Ledo na poziomie nie widzianym u nas od lat. Igor ma zespół, który może zajść daleko w Lidze Mistrzów. Niech ULEB żałuje, że zaprosili zespół z Gdyni na tyle lat.

Tylko niech im płacą we Włocławku i dbają o atmosferę w zespole. Bo potencjał na duży wynik w BCL jest.

PS.
Ktoś powie... zobaczył Ojciec jeden mecz i się jara. Tyle, że Ojciec ogląda regularnie basket dobre 20 lat i wie co mówi.

razor

Post autor: razor » 08 wrz 2019, 1:20

Szybkosc i miniecie to ja widzialem rok temu jak Ivan szedl na kosz :)

Na tym etapie wyglada to swietnie + gralismy przeciw dobrej druzynie (tzn takiej ktora ma sie meldowac w szerokiej czolowce), wroten rzeczywiscie ma niesamowita lekkosc gry, ledo za to wygladal mi dzis na chaos i problemy z chwytem pilek. Ruchami bardzo przypomina duranta, mam nadzieje ze i ze skutecznoscia bedzie podobnie. Milan mimo sredniego zastawiania kolegow czesto solo ratowal deske.
Brawo dla szewca - czape jaka zalozyl (nie pamietam komu) jegomosc zapamieta do nast meczu a dodatkowo szewcu szalal trojkami (lubie jak weterani wykorzystuja setki tysiecy rzutow w karierze i na jej koncu potrafia z tego korzystac). Reszta tak jak mozna od nich oczekwiac, mam nadzieje ze minut starczy dla wszystkich.

co do arki to trudno cos wiecej napisac, bo sporo bylo chaosu, ale na te chwile wygladaja zdecydowanie slabiej, z flo i upshawem mieli zdecydowanie szerszy wachlarz mozliwosci w ataku, teraz wyglada to slabiej, a wydaje mi sie ze obrona skoncentrowana na bostiku bedzie dzialac mu na jego bardzo slaba glowe. O ile Ivana takie spiecia napedzaly, to josh robi wszystko na przelamanie, bardzo czesto ze strata dla druzyny. Nie zagral dario, ale nie wiem czemu.

damiaczu

Post autor: damiaczu » 08 wrz 2019, 11:21

Od czasu wielkiego Asseco najlepszy w PLK był Stelment z drugiego sezonu Filipovskiego (skład z Bostem i Ponitką). Obecny Anwil ma dużo większy potencjał ofensywny, ale tamten Stelmet niszczył defensywą zespołową.
Czy najlepszy skład w ostatniej dekadzie - powiedzą wyniki. To, że najbardziiej gwiazdorski już wiadomo.

Mikora

Post autor: Mikora » 08 wrz 2019, 21:04

Uhuhu,ograliśmy Maccabi Tel Aviv. Ricky Ledo to jest zawodnik,jeśli będzie grał tak dalej to ja zaraz zapomnę kto to był Almeida. Wroten zbyt indywidualnie,za mocno forsował grę na siebie.Za mało akcji na Freimanisa. Nie wypada aby taki zawodnik oddawał 1 rzut w meczu. Niestety Dowe potwierdza moją wczorajszą opinię. Ale generalnie znakomity mecz.Brawo Anwil

Mikora

Post autor: Mikora » 13 wrz 2019, 22:54

Obejrzałem II połowę meczu w Brindisi(pierwszej się nie dało) i mam mieszane uczucia. Z jednej strony kolejne zwycięstwo z mocnym rywalem i pokazanie potencjału. Z drugiej strony defensywa kulała,chociaż w decydującym momencie była bardzo dobra (run 24-4). Ale razi przede wszystkim zbyt indywidualna gra. Szczególnie drażni momentami Wroten. Ledo również lubi zagrać indywidualnie ale potrafi zagrać dla zespołu i jego akcje indywidualne wydają mi się sensowniejsze. Natomiast Wroten momentami nie widzi zespołu. Ciekawe jak to będzie wyglądać jak dojdzie Sokół. Za mało jest gry na wysokich,szczególnie Freimanis jest niewykorzystywany. Dopóki wygrywamy Rolands,Szymek czy Żubr pewnie będą tolerować,iż w ataku są statystami,jednak jak przyjdzie jakiś kryzys to może być różnie. Milovanovic nie pasuje za bardzo do tego zespołu, wygląda jak gość z ligi niżej.Nie rozumiem czym kierował się IM. Natomiast Simon prezentuje się rewelacyjnie.
Sporo pracy jeszcze przed nami,szczególnie w szlifowaniu obrony zespołowej.

Mikora

Post autor: Mikora » 14 wrz 2019, 21:02

Bardzo słaby mecz Anwilu dzisiaj. Gdyby Grecy tak nie ceglili za trzy to byłoby znaczniej wyżej w plecy. Fatalnie gramy w obronie,a coś takiego jak powrót do obrony nie istnieje. W ataku gramy streetball,praktycznie bez zespołowych akcji. Dowe kompletnie nie sprawdza się jako rozgrywający,Wrotten niestety gra bardzo indywidualnie. W zasadzie gramy bez rozgrywającego. Jeszcze kilka takich meczy Dowe'a i zacznę tęsknić za Łączyńskim. Wyglądało to dzisiaj naprawdę słabo. Jeśli chodzi o wysokich to potencjalnie najlepszy z nich Freimanis, jest nie wykorzystywany i chyba niezbyt dobrze odnajduje się w naszej streetballowej grze. Milovanović jest fatalny i w zasadzie nadaje się do zwolnienia. Bardzo dobrze zagrał natomiast Sulima.
Generalnie z meczu na mecz ten zespół coraz mniej mi się podoba. Abo IM wymusi dobrą obronę oraz bardziej zespołową grę,albo może być nie ciekawie. Potencjał jest bardzo duży ale nie ma zespołu.

Mikora

Post autor: Mikora » 18 wrz 2019, 18:55

Anwil wygrał z Ciboną Zagrzeb 89-84. Pomimo zwycięstwa dziwnie oglądało się Anwil. Momentami ma się wrażenie jakby Anwilowi się nie chciało,szczególnie w obronie.Zwłaszcza Wroten zaczyna mnie irytować swoją postawą na parkiecie,zwłaszcza gdy nie idzie. Zachowuje się jakby tracił ochotę na cokolwiek. Szczytem dziś było,gdy po nieudanej akcji Milovanovicia po prostu nie wrócił sobie do obrony. Po pierwszym meczu Wrotena byłem pod wrażeniem,po każdym kolejnym jestem coraz mniejszym.Dzisiaj Anwil wyglądał znacznie lepiej gdy siedział na ławie.Mentalnie to on mi trochę przypomina Corsley Edwardsa. Zaskoczył mnie natomiast pozytywnie Dowe. Wydaje mi się,że Anwil zagrał znacznie bardziej zespołowo niż ostatnio.W IV kwarcie w ataku mocno pomógł Milovanovic.Natomiast Freimanis znów niewykorzystywany.
Ogólnie jakoś dziwnie Anwil gra. Ma bardzo dobre momenty,ale ma również takie gdzie nie idzie nic. Nie grali dziś Ledo i Sokół. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak IM pogodzi te wszystkie indywidualności gdy skład będzie pełny.Pomimo dobrej IV kwarty Milovanovic wciąż nie wygląda na dobry ruch IM.

ODPOWIEDZ