King Wilki 2019/2020

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
ganski

King Wilki 2019/2020

Post autor: ganski » 22 maja 2019, 13:30

Budzik trenerem
Biela asystent

Podpisani
Kikowski , Wilczek , Melvin

zobaczymy co będzie dalej .

Duże zainteresowanie Schenkiem

jacunio

Re: King Wilki 2019/2020

Post autor: jacunio » 10 cze 2019, 22:18

King Szczecin mocno się zbroi. Ben McCauley wraca do EBL
Przedstawiciele Kinga nie marnują czasu. Do zakontraktowanego niedawno Clevelanda Melvina dołączył właśnie Ben McCauley, który przed kilkoma latami był jedną z gwiazd Polskiej Ligi Koszykówki. W Szczecinie wiążą duże nadzieje z tym transferem.

Xerez1020

Post autor: Xerez1020 » 22 sie 2019, 18:48

Witam , dawno nie było ode mnie postów, ale obserwowałem forum i jestem zaniepokojony coraz mniejsza aktywnością wszystkich, więc postanowiłem coś skrobnąć o większości drużyn w PLK, a zaczynam od najmniej obleganego na tym forum tematu Kinga. To moja subiektywna analiza, zapraszam do dyskusji, ożywmy to FORUM!!!
Drzewko:
Dustin Ware/ Jakov Mustapić
Paweł Kikowski/Dominik Wilczek
Thomas Davis/Maciej Kucharek
Melvin Cleveland/ Mateusz Bartosz
Ben McCauley/Adam Łapeta
Dokładam do tego Macieja Majcherka, który już powoli będzie się skłaniał ku końcu kariery i będzie wspierał sztab szkoleniowy, a 12 w rotacji najpewniej będzie Maciej Adamkiewicz, z tego co gdzieś przeczytałem

ROZGRYWAJĄCY: Ta pozycja według mnie jest najsilniej obsadzona w Kingu. Dustin to gracz już doświadczony, ograny w Europie, udanym poprzednim sezonie w niezłej lidze węgierskiej, mający smykałkę do asyst(5 asyst na mecz w poprzednim sezonie) co w kontekście Kinga będzie miało znaczenie i niezły obrońcę, mający dobre warunki fizyczne na tą pozycje. Jego zmiennikiem będzie Jakov Mustapić. To dziwne bo po sezonie w Krośnie, można było go zapamiętać jako strzelca z pozycją 2/3, a tu nagle rozgrywający, co wynika z wywiadów z Trenerem Metaxa. Zobaczymy jak to będzie funkcjonować, na pewno jest to gracz typu 3andD, reprezentant Chorwacji, a nawet w takiej reprezentacji pozbawionej graczy z NBA, nie trafiają tam przypadkowi ludzie. Plusem jego na tej pozycji będzie na pewno warunki fizyczne.
RZUCAJĄCY OBRONCA;: Paweł Kikowski- weteran, lider, kapitan, nic więcej nie trzeba pisać, gwarant minimum 12 pkt na mecz, zmiennik Dominik Wilczek rocznik 99, mający przebłyski i świetne mecze w ostatnich dwóch sezonach, szkoda że przez kontuzje stracił ME U-20, ale myślę że to może być sezon przełomowy w jego karierze
NISKI SKRZYDŁOWY: Thomas Davis- gracz już znany z PLK, zaczynał jako gracz który przyszedł z śmiesznej ligi, za małe pieniądze i grał słabo, ale jego metomorfoza zadziwia, naprawdę stał się całkiem niezłym graczem na poziom PLK, szczególnie w obronie jako naturalny zastępca Paliukenasa, oby bez kontuzji i spokojnie zawodnik na 10 pkt na mecz. Jego zmiennik to Maciek Kucharek i co tu powiedzieć... Świetnie się zapowiadający, miał pecha z kontuzjami, co rok ta sama gadka że to może być jego przełomowy sezon... Tylko On ma już 26 lat i powiem szczerze, jedyne dlaczego dalej znajduje zatrudnienie w tej lidze to przez jego rewelacyjne warunki fizyczne na tą pozycje i trzeba wierzyć że może akurat ten sezon będzie jego przełomowym, dużo zdrowia i pewności
SILNI SKRZYDLOWY: Melvin Cleveland- gwiazda Dąbrowy górniczej z poprzedniego sezonu, zawodnik z ogromnym potencjałem ofensywny, i zdecydowanie mniejszym w obronie, szczególnie jego fizycznosc na tą pozycje może być problemem Kinga( dla mnie Melvin jest 3) grał w specyficznej organizacji gry jaka preferował Jacek Winnicki i dlatego mogą się pojawić obawy jak się będzie reprezentował w poukładanej koszykówce Metaxy- czuje tu duży zawód w stosunku do poprzedniego sezonu. Jego zmiennik Bartosz, to już uznana postać w PLK, zawodnik który nadal może dać dobra zmiane, w szczególności w tej brudnej grze( zbiórki, zaslony,)- najsłabiej obsadzona pozycja
CENTER: Wielki Ben wraca do PLK, postać nietuzinkowa, wybitna jak na nasze podwórko, ale to było dobre 6-7 lat temu, obecnie Ben nie ma już charakterystycznej czuprynki i tego zdrowia co wtedy, przez rok nie grał w koszykówke??? Ale jeszcze 3 sezony temu w lidze tureckiej 12 pkt i 6 zb, jeśli ma nadal takie możliwości to ogromne wzmocnienie Kinga, zobaczymy po pierwszych spraingach jak u niego z formą. Jego zmiennik Adam Łapeta, bardzo fajny ruch dla Szczecina i dla samego Adama, myślę że będzie miał wiele minut do gry( liczę na wstawki razem z Benem na parkiecie) i mądrego rozgrywającego u boku jakim uważam może być Ware. Ciekawy sezon przed Adamem byleby zdrowie dopisało.

Pozycja na koniec sezonu zasadniczego: 6( dopóki Spójnia nie zrobiła wszystkich transferów)
Ostatnio zmieniony 23 sie 2019, 0:41 przez Xerez1020, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre

Post autor: Padre » 22 sie 2019, 23:41

Dzięki Xerez1020 za fajną analizę. W dobie twittera i "mistrzów" wypowiedzi zawartych w kilkudziesięciu (bo rzadko który wpis osiąga maksymalną liczbę znaków) znakach takie analizy to już rzadkość na forum. A w czasach starego forum podobnych analiz nie brakowało.

Mnie się zdaje, że w Szczecinie znowu zabrakło odwagi. Oczywiście skład jest solidny, a zespół powinien spokojnie załapać się do play-offów, ale zabrakło mi czegoś ekstra. Wzmocnienia ciekawe, ale mogło być lepiej. Jakby władze klubu bały się zaatakować top4. A może z tym składem się uda?

Kilka uwag o nowych graczach i wątpliwościach:
Tan Ware może być ciekawym wzmocnieniem. Umiejętności na pewno ma. Czy ma dobre warunki jak na tę pozycję? Powiedzmy, że średnie, ale wygląda na silnego i szybkiego. Mustapić? Zobaczymy jak sobie poradzi na rozegraniu.
Melvin sprawdził się w MKS-ie, ale tutaj będzie musiał sobie znaleźć miejsce w zespole z innymi liderami. Czy MB da mu tyle swobody?
Ben MCCauley? Ok, w ataku potrafi wiele, ale w obronie? Z tego co pamiętam to był z niego taki trochę "etiopski nygus" ;) , czyli nie wysilał się. No i są pewne wątpliwości jak jego forma po przerwie.
T. Davis - pożyteczny zawodnik. Trener go zna i wie czego od niego oczekiwać. Ale to jedynie zadaniowiec.
A. Łapeta. Ok, da pod koszem niezbędne centymetry, ale wiele będzie zależało tutaj od rozgrywających. Czy Ware będzie umiał wykorzystać atuty Adama tak jak A. Johnson w Stali?

Bilans transferów? Biorąc pod uwagę, że odeszli m.in. Paliukenas (będzie brakowało jego gry w obronie), Jogela, Sajus (duża strata), Schenk, Ł. Diduszko i D. Harris (byli jeszcze Watts i Ch. Williams), to wcale aż tak super te nowe transfery nie wyglądają.

PS.
Popraw literówkę w drzewku przy nazwisku Kikowski

Xerez1020

Post autor: Xerez1020 » 23 sie 2019, 1:07

Dzięki Padre za miłe słowa :) Właśnie ta formuła Twitterowa, jakieś ograniczenia mnie męczą, wolę tu się udzielić, w dłuższej wypowiedzi! Będę się starał coś skrobnąć o każdej drużynie więc StayTunned!
A co do Twoich przemyśleń, ja również myślę że Szczecin mógł zrobić wiecej, a dał taka pożywkę kibicom, ,, o patrzcie ściągamy gwiazdę tego sezonu i była gwiazdę ligi, kupujcie karnety i bilety" I Dobrze, fajnie tylko żeby w tym była koncepcja i drużyna zbilansowana i tego niestety na tą chwilę nie widzę , ale wierze w Metaxę
Masz rację przesadziłem z formułowanie dobre warunki odnośnie Ware, bardziej mi chodziło że to taki mały czołg, bardzo silny ;)
A co do obrony pod koszem? To będzie duży orzech do zgryzienia dla MB i wielka wątpliwość tego składu, właśnie o to żeby powalczyć o coś więcej niż play-off

Broodas

Post autor: Broodas » 23 sie 2019, 9:09

Skład jest bez głębokości. Na ławce jest bryndza. Dla mnie Davis i Mustapić to nieporozumienie, bo to nie są gracze, którzy są jakąś wartością dodaną nad polskimi odpowiednikami.

Nie wiemy kim jest McCauley po takiej przerwie i czy po tylu latach to wciąż bardziej PF czy C. Miękki był strasznie, tyle, że miał okrutny potencjał w ataku. W ogóle to jest ten problem, że McCauley czy Cleveland Melvin mieli carte blanche w swoich drużynach. Dużo piłki i dużo iso dla siebie. Tutaj piłkę będzie miał Ware i nie jestem przekonany, że ta powyższa dwójka będzie się z tym dobrze czuć - ta uwaga jest zwłaszcza do Melvina.

ODPOWIEDZ