Półfinał EBL 2018/19: Polski Cukier - Stelmet

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
fAnwilu

Półfinał EBL 2018/19: Polski Cukier - Stelmet

Post autor: fAnwilu » 13 maja 2019, 14:47

Ta para rywalizację o awans do finału rozpoczyna w piątek. Terminarz:

mecz 1, Toruń, 17 maja (piątek), godz. 18:15 – transmisja w Polsat Sport Extra
mecz 2, Toruń, 19 maja (niedziela), godz. 12:30 – transmisja w Polsat Sport
mecz 3, Zielona Góra, 22 maja (środa), godz. 17:30 – transmisja w Polsat Sport Extra
ew. mecz 4, Zielona Góra, 24 maja (piątek), godz. 17:30 – transmisja w Polsat Sport
ew. mecz 5, Toruń, 27 maja (poniedziałek), godz. 17:30 – transmisja w Polsat Sport

Podobnie, jak w przypadku drugiej pary, spodziewam się zaciętej serii. Będzie pięć meczów, ale faworyta nie potrafię wskazać. Jeśli miałbym jednak postawić pieniądze, to obstawiłbym awans Stelmetu. Bo ma Hosleya.
Mój typ: 3-2 dla Stelmetu.
Anwil nós é sabe pá caga!!!

TomyZG

Re: Półfinał EBL 2018/19: Polski Cukier - Stelmet

Post autor: TomyZG » 14 maja 2019, 10:51

Nie wiem na kogo postawić, ale serce podpowiada Zastal...

Jovović w jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że PCT ma najlepszy zestaw Polaków w lidze, Zamoj się nie zgodził, mówiąc, że to Zielona Góra takich ma. ;)

Nie chcę zwalać poprzednich porażek na zmęczenie związane z ligą VTB ale jedno jest pewne, Stelmet ma teraz w takim razie dużo więcej czasu na przygotowanie się do tej serii, jeśli to nie pomoże, to trzeba będzie oddać szacunek PCT i stwierdzić, że faktycznie są lepsi. Potencjały obu drużyn wydają się podobne, więc chyba czas prawdziwej weryfikacji umiejętności trenerskich Jovovića nadchodzi. Zobaczymy czy dokona odpowiedniej analizy słabych i mocnych stron przeciwnika i jakie wnioski wyciągnie. Toruń w trakcie sezonu miał czas na takie rzeczy, Stelmet raczej tylko w samolocie.

Mój typ? Nie wiem i już. Żyję nadzieją, że jeszcze nie widzieliśmy w tym sezonie Stelmetu w pełnej formie i teraz to nastąpi. :?: :!: :roll:

razor

Post autor: razor » 17 maja 2019, 20:26

Grubo,

Zamoj zdominowal mecz i udowodnil raz na zawsze niedowiarkom ze wart jest kazdej forsy :)

Toruniowi wpadalo wszystko na starcie majac sporo otwartych pozycji, korzystali i brawa dla nich.
Doping z glosnikow w toruniu, nie do podrobienia.

Padre

Post autor: Padre » 19 maja 2019, 0:10

Cóż, nie widziałem początku, bo byłem w trasie. Ale jak włączyłem TV to było zdaje się 56 do 31, więc zapał do oglądania przygasł. Ale tempo i temperatura meczu - w porównaniu do pary Arka-Anwil - jakby inne.

Cóż, jeśli Toruń będzie w pełni skoncentrowany, a Hosley nie zacznie robić cudów w obronie, to seria może skończyć się dość szybko. Boli, że obrona SZG cały czas wygląda słabo.

razor

Post autor: razor » 19 maja 2019, 0:40

Ja tu widze brak reki andrzeja adamka.

razor

Post autor: razor » 19 maja 2019, 14:39

Stelmet ma spory problem, nikt w toruniu nie gra zyciowki a i tak na wygrana szans nie bylo.

Padre

Post autor: Padre » 19 maja 2019, 15:47

Cóż, niby dzisiaj gra SZG wyglądało dużo lepiej, ale wzorem wczorajszego Anwilu gracze Stelmetu narobili w zbroję w Q4. Szkoda.

Niestety dzisiaj dystans kompletnie nie siedział graczom z Zielonej Góry. Starks długo trzymał ich w grze, ale gdzie byli pozostali? Oj brakuje w tej serii Zamoja i jego trójek, oj brakuje.

Bez rzutów z dystansu ciężko wygrać mecz, choć wydawać by się mogło, że w grze blisko kosza szło lepiej niż w ostatnich meczach. Można było odnieść wrażenie, że Toruń był pomału przełamywany blisko kosza...

Sędziowie trochę nadgorliwie i bez wahania gwizdali te niesportowe. Szkoda, że w pierwszym meczu w Gdyni ich kolegom zabrakło odwagi.
A Cel grał dużo za dużo, bo sędzia miał chyba czarno przed oczami nie widząc faulu AC przy wejściu Zamoja na kosz...

Trener gości... no cóż...

Oby nie skończyło się w obu seriach po 3:0.

PS.
Twierdziłem i twierdzę nadal, że tegoroczny Stelmet jest wyraźnie słabszy niż w ostatnich latach. Poczynając od ławki trenerskiej.

Mikora

Post autor: Mikora » 19 maja 2019, 16:46

Prezes Jasiński chciał finału Anwil-Stelmet. Będzie go miał, tylko,że to będzie mały finał. Ale dla mnie to będzie emocjonujący mały finał bo chcę tego brązu

TomyZG

Post autor: TomyZG » 19 maja 2019, 20:01

Stelmet ze swoją grą wyleczył mnie z mojej naiwności. Cały czas liczyłem na to, że 1-2 tyg po VTB zaczną grać i wygrywać, a w playoffach zagrają najlepszy swój basket.
Liczyłem też, że młody trener rozwinie swoje skrzydła w ZG. I co? Na dzień dobry przed półfinałem mówi publicznie, że przeciwnik ma najlepszych Polaków w lidze, w co z pewnością uwierzył Sokół, odsuwa od składu ambitnych, zdeterminowanych chłopaków (DeVoe, Humphrey).

Jakość tak sprawili, że bardziej czekam na mecze w tej drugiej parze, oby tam rywalizacja trwała jak najdłużej. A w tej parze? Niech grają.

fAnwilu

Post autor: fAnwilu » 20 maja 2019, 13:45

Przyznam szczerze, że czasem odnosiłem wrażenie, że zielonogórzanom... się po prostu nie chce. I że grają za karę. Może to zmęczenie, może frustracja (Toruń w każdym meczu odjeżdża)? Liczę, że ścisną poślady i ta seria jednak jeszcze potrwa.
Anwil nós é sabe pá caga!!!

Padre

Post autor: Padre » 22 maja 2019, 18:58

Hańba, żenada, frajerstwo. Tyle o grze Stelmetu w drugiej kwarcie.

Można być słabszym, może nie wychodzić, ale to jest play-off. Tu się walczy a nie strzela fochy. Nawet im się schylać po piłkę nie chce.

Aha, ta seria pokazała dlaczego Jovović tak rzadko korzysta ze strefy. No bo jak jego chłopcy stoją strefą, to jest ona tak szczelna jak w żeńskiej koszykówce na poziomie liceum. Stoją, łapki w górę i potem się dziwią, że ich rywale ośmieszają.

I potem się dziwić, że frekwencja coraz słabsza. Komu się chce oglądać leni i wyrobników.

Z roku na rok coraz gorzej.

razor

Post autor: razor » 22 maja 2019, 19:37

Myslalem ze nigdy im nie kibicowales :D

Padre

Post autor: Padre » 22 maja 2019, 19:47

Gratulacje dla Torunia. Zasłużony finał.

No cóż, w tych półfinałach były trzy drużyny i jedna zbieranina prowadzona przez jakiegoś błędnego rycerza.

PS.
Nie mogę zrozumieć jak łysy sabotażysta mógł spędzić na parkiecie ponad 20 minut.

PS.2.
Przy okazji polecam ćwierćfinał BBL Bamberg-Vechta. Ale fajną ekipę goście zmontowali. A te trójki T.J. Braya w końcówce. Wow. Jest po 89 i dogrywka.

Beret

Post autor: Beret » 22 maja 2019, 21:28

No i ekipa z Toronto w finale. Super.
Zielonka grała jak Koszarek : długie powolne ruchy ( nie obrażając) jak u starej chabety. Cóż, biologia ma swoje prawa.
A co do starości ( a raczej siły wieku) : Szubi i Koszarek są w podobnym wieku. A jaka różnica w fizyczności i witalności. No ale w Inowrocławiu jodek z tężni ( :D ) konserwował Szubiego.

razor

Post autor: razor » 22 maja 2019, 22:36

Ale co by nie gadac to jeden drago byl lepszy niz wszyscy wysocy razem dzis wzieci.

qqryq

Post autor: qqryq » 23 maja 2019, 0:48

razor pisze:
22 maja 2019, 22:36
Ale co by nie gadac to jeden drago byl lepszy niz wszyscy wysocy razem dzis wzieci.
A przypomnę, że jeden Drago został prawie wyrzucony z drużyny jako główny winowajca zeszłorocznej wtopy.
Dziś jednak wszystkich bym się nie czepiał. Michael, nie zgrany w obronie i ataku z drużyną (siedział na ławie nawet w meczach z dołami PLK) i bez formy zagrał lepiej niż pozostała dwójka. To był jedyny zawodnik z dodatnim bilansem (Mąkowskiego nie liczę) w drużynie, miał najlepszy % z gry i mimo wszystko jakoś tam dawał radę bronić, choć po zgraniu byłoby zapewne lepiej i zebrał 10 piłek (rzadki przypadek w tej drużynie). No ale jeszcze będzie czas na podsumowania i oceny zawodników. Na razie muszą jeszcze te 80 minut odbębnić i WAKACJE!!! :lol:

ODPOWIEDZ