I liga - 2018/2019

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
Maciej

Re: I liga - 2018/2019

Post autor: Maciej » 14 sty 2019, 9:20

W większości z powyższym się zgadzam, choć uważam że o PO będą do końca walczyć w Łowiczu i Kołobrzegu, a o wszystkim zadecydują ostatnie dwie kolejki. A no i moim zdaniem, mimo iż tabela jest mocno płaska, to na dziś widzę dwa wolne miejsca w górnej 8mce bo wątpię aby WKK i Tychy z niej wypadły. Powiem więcej, widzę jedno miejsce, ponieważ jeśli kontuzje będą omijać Poznań to właśnie oni będą grać dalej.

Wielkich ruchów transferowych bym się nie spodziewał. Klub w 1LM próbowali znaleźć Czujkowski (Pruszków zaproponował "stypendialne" wynagrodzenie, Śląsk chyba ostatecznie się nie zdecyduje) i Oczkowicz. Czarni, Tychy i Śląsk liczyli na Zywerta z Koszalina ale nie zanosi się na jego zwolnienie pod Łukomskim. Trzeba też zwrócić uwagę, że większość klubów ma kadry i przed wszystkim budżety pozamykane.

EDIT
Wieczorek rozwiązał się w Kutnie i ma dołączyć do Czarnych. Do Kutna za to ma trafić Fiszer.

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 15 sty 2019, 9:59

Maciej pisze:
14 sty 2019, 9:20
W większości z powyższym się zgadzam, choć uważam że o PO będą do końca walczyć w Łowiczu i Kołobrzegu, a o wszystkim zadecydują ostatnie dwie kolejki. A no i moim zdaniem, mimo iż tabela jest mocno płaska, to na dziś widzę dwa wolne miejsca w górnej 8mce bo wątpię aby WKK i Tychy z niej wypadły. Powiem więcej, widzę jedno miejsce, ponieważ jeśli kontuzje będą omijać Poznań to właśnie oni będą grać dalej.

Wielkich ruchów transferowych bym się nie spodziewał. Klub w 1LM próbowali znaleźć Czujkowski (Pruszków zaproponował "stypendialne" wynagrodzenie, Śląsk chyba ostatecznie się nie zdecyduje) i Oczkowicz. Czarni, Tychy i Śląsk liczyli na Zywerta z Koszalina ale nie zanosi się na jego zwolnienie pod Łukomskim. Trzeba też zwrócić uwagę, że większość klubów ma kadry i przed wszystkim budżety pozamykane.

EDIT
Wieczorek rozwiązał się w Kutnie i ma dołączyć do Czarnych. Do Kutna za to ma trafić Fiszer.
Maciej szanuję Twoje zdanie, jednak ja zostanę przy swoim - jeśli chodzi o walkę o play-off. I nie obraź się, ale z Kotwicą chyba trochę Cię poniosło. 3 zwycięstwa mniej od czwórki z miejsc 7-10 przy rozegranym przez nią jednym meczu więcej już ją raczej skazuje na play-out. Idąc tokiem Twojego myślenia więcej szans dałbym Łowiczowi, ale na pewno nie Kotwicy. To samo się tyczy Poznania, nie zgadzam się - tym bardziej już teraz - z twierdzeniem, że bez kontuzji na pewno awansuje do play-off. Ale tak jak pisałem wcześniej, każdy ma prawo do własnej opinii i trzeba to uszanować.
Co do Wieczorka to też o tym wczoraj czytałem, ale póki co czekam na oficjalne info ze strony klubu, choć ten transfer wydaje się być już raczej pewny, tym bardziej że dzisiaj jest ostatni dzień okienka transferowego.
Przejrzałem statystyki Wieczorka i powtórzę to co napisałem na naszym forum: szału nie ma. Ale to tylko statystyki, więc być może dobrze się wkomponuje do drużyny i koniec końców okaże się trafnym strzałem. Czas pokaże, zobaczymy.

Edit:
Patryk Wieczorek już oficjalnie zawodnikiem Czarnych.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2019, 17:21 przez Marko1972, łącznie zmieniany 1 raz.

Maciej

Post autor: Maciej » 15 sty 2019, 14:44

Ok, szanuje. Najbliższe 4 kolejki pokażą co będzie z Poznaniem, kolejno: Słupsk(W), Bydgoszcz (D), WKK (W) i Łańcut (D). Napiszę jedno, powodzenia w sobotę! :-D

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 15 sty 2019, 17:22

Maciej pisze:
15 sty 2019, 14:44
Ok, szanuje. Najbliższe 4 kolejki pokażą co będzie z Poznaniem, kolejno: Słupsk(W), Bydgoszcz (D), WKK (W) i Łańcut (D). Napiszę jedno, powodzenia w sobotę! :-D
Dzięki, wzajemnie.

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 20 sty 2019, 8:47

Biofarm zatrzymany, a Czarni kontynuują serię zwycięstw. No ale po tej kolejce inaczej być nie mogło, tzn. seria któregoś z zespołów musiała zostać przerwana - żeby ktoś mnie źle niezrozumiał. Cieszy mnie to, jak również fakt że wygraliśmy z nawiązką, bo pierwszy mecz w Poznaniu przegraliśmy różnicą pięciu punktów, wiec w razie "wu" jesteśmy od nich lepsi.
Mecz poza drugą kwartą był pod kontrolą Czarnych, Biofarm wczoraj miał w zasadzie niewiele argumentów - jeśli w ogóle - aby nam w jakikolwiek sposób zagrozić, nie mówiąc już o ich zwycięstwie. Co prawda w połowie trzeciej kwarty doporowadzili jeszcze do remisu, ale to było wszystko na co ich tego dnia było stać. Marcin Flieger po meczu powiedział, że w Słupsku zawsze gra się ośmiu na pięciu, bo publiczność daje takie wsparcie że trudno jest tu wygrać drużynie przyjezdnej. Ale według mnie trudno nie oznacza niemożliwe, co dosadnie pokazały porażki z Kotwicą, Astorią, Sokołem i GKS-em. Tylko że wtedy zespół prowadził Jakubiak senior, więc być może w rundzie rewanżowej będzie lepiej, bo jak na razie dorobek Mantasa jako pierwszego trenera - pomimo przeciwników nie z "topu" ligi - jak dla mnie i tak jest imponujący.
O dziwo coraz lepszą grę pod wodzą Mantasa prezentuje Wojtek Jakubiak, być może czuł jakąś presję gdy ojciec był pierwszym trenerem, a być może co innego, niemniej jednak cieszy fakt że idzie to w dobrym kierunku. Ale muszę wrzucić łyżkę dziegciu do tej beczki miodu, bo by było za słodko, a tak niestety nie jest. Panowie do poprawy osobiste i to jak najszybciej, bo 65% chluby nie przynosi, a niejednokrotnie osobiste decydują o końcowym wyniku. Szczególnie Cechniak i Kordalski - pierwszy 2/7, drugi 4/8. Bardzo słabo.
Kolejne spotkanie już w środę z Kotwicą, która wczoraj pokonała u siebie Pogoń, więc znowu będzie ciekawie. Mam nadzieję że Czarni pójdą za ciosem, podtrzymają dobrą passę i wezmą rewanż za porażkę jaką ponieśli z Kotwicą na jesieni w Gryfii i wrócą z Kołobrzegu z co najmniej pięcio punktowym zwycięstwem.

Wyniki 18 kolejki.
Czarni - Biofarm 87:71
Kotwica - Pogoń 87:81
Astoria - Górnik 95:77
Polfarmex - SKK 100:80
Sokół - Księżak 86:68
Polonia - Śląsk 88:102
WKK - AZS AGH 84:81
Pruszków - GKS 67:65
Wyniki raczej bez niespodzianek, oczywiście oprócz zwycięstwa Pruszkowa nad GKS-em, bo takiego rozstrzygnięcia w tym meczu chyba mało kto się spodziewał.
- - - - - -
Maciej ;
Jak napisałem powyżej, Biofarm zatrzymany. W środę zagrają z Wami i choć mecz będzie w Poznaniu, to obstawiam Wasze zwycięstwo. Moje pytanie więc brzmi - i jest to tylko zwykłe pytanie, żebyś nie pomyslał że się czepiam - czy nadal uważasz, że Poznań (nawet bez kontuzji) już w chwili obecnej uchodzi za pewniaka do gry w play-off?

Maciej

Post autor: Maciej » 21 sty 2019, 8:54

Tak uważam, ale przecież zawsze się mogę mylić :D
Oczywiście gratuluje wygranej, sam nie jestem aż tak pewny o wynik środowego meczu mimo iż Asta z meczu na mecz napędza się ofensywnie ale i w obronie pokazuje, że drzemią w tej drużynie duże możliwości. Ale Poznań to Poznań, historia naszych pojedynków nie raz była dla nas bolesna, nie raz mimo roli faworyta schodziliśmy z parkietu pokonani więc sam rozumiesz ;)
Co do Pruszkowa i ich wygranej z tyskimi, mnie to nie dziwi. Owszem, jakby mi ktoś powiedział przed sezonem że oni po 18 kolejce będą mieli bilans 7-11 to bym uznał za mega żart, podobnie zresztą jak bilans Krakowa czy Wałbrzycha. Po 1 rundzie już mnie nic nie jest wstanie zaskoczyć.

ODPOWIEDZ