I liga - 2018/2019

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
fAnwilu

Re: I liga - 2018/2019

Post autor: fAnwilu » 16 kwie 2019, 11:52

Maciej pisze:
15 kwie 2019, 9:56
Poniżej link do finałowego rzutu:
https://twitter.com/kubaartych/status/1 ... 9BAv6HEtWc
Srogo! Krzykała i Prawica mogą być zazdrośni. Spaść z ligi w takich okolicznościach...
Pamiętam, dawno temu, za górami, za lasami z 10 lat temu "trójka" trafiona przez zawodnika Śląska w ostatniej sekundzie ostatniej kolejki spowodowała spore przetasowania w środku tabeli PLK. Ale gdzie tamtemu wydarzeniu do tego.
Anwil nós é sabe pá caga!!!

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 20 kwie 2019, 12:07

Wprawdzie 1 liga odpoczywa, ale na życzenia zawsze się znajdzie czas i miejsce.
Zatem, wszystkim forumowiczom, fanom basketu (i nie tylko), a także administratorom i moderatorom życzę spokojnych, pogodnych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy.

Maciej

Post autor: Maciej » 28 kwie 2019, 21:45

No to mamy w obu parach po 1:1. W Bydgoszczy dziś mecz godny półfinału, przegrany przez Aste mimo wszystko na własne życzenie. We Wrocławiu robi się ponoć ciepło, bo Mantas ma chyba mocny plan na WKS. Bardzo ciekawie powinno być za tydzień, nie zdziwię się jeśli finałową parę poznamy dopiero 8 maja.

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 02 maja 2019, 15:57

Już pojutrze kolejne mecze półfinałowe, gdzie w obu parach zrobiło się naprawdę ciekawie. Dzięki rozstrzygnięciom w miniony weekend, to tak naprawdę nie ma już żadnych takich "niby" faworytów - jeśli ktoś tak wcześniej uważał. Teraz sytuacja diametralnie się zmieniła, bo według mnie jeśli Astoria i Śląsk marzą o finale, to muszą wygrać przede wszystkim pierwszy mecz na parkiecie rywala - pierwszy i nie myśleć o drugim. I z takim powinni podejść do tego nastawieniem, bo w przeciwnym razie... hmm. Wiadomo, że Czarni i Sokół będą wówczas w gazie i po czterech meczach może być "pozamiatane". Ale jest to tylko takie moje myślenie, bo tak jak napisałem powyżej, dla mnie w tej chwili nie ma już żadnego mniejszego czy większego faworyta - czy to do finału, czy też samego awansu do PLK. Jedno jest pewne, nieco mądrzejsi w tym temacie będziemy dopiero w niedzielę wieczorem.

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 04 maja 2019, 21:22

No cóż... niestety, ale finał w tym roku chyba raczej nie dla Czarnych. Czarni przegrali ze Śląskiem trzeci mecz 76:85 i to Śląsk ponownie jest w lepszej sytuacji. Choć to oczywiście jeszcze nie koniec, to jednak po tym co zobaczyłem w dzisiejszym spotkaniu, to trzeba by było chyba nie lada wyczynu Czarnych, aby wyciągnęli to na swoją korzyść. Ale nie jestem zły (na koszykarzy, nie na sędziów, bo w tym przypadku ponownie pojawia się temat "rzeka"), bo nie było tak źle i wynik nie do końca oddaje to co się działo. Owszem Śląsk był lepszy, ale tylko trochę lepszy, bez jakichś tam fajerwerków. Teraz widać jak bardzo szkoda pierwszego meczu, ale nic... jutro kolejny mecz, mam nadzieję że tym razem na korzyść Czarnych i wszystko się rozstrzygnie w piątym spotkaniu. A jeśli nie to trudno, plan na ten sezon wykonany, i to z nawiązką, bo założenia były aby awansować do play-off, a tu proszę bardzo... półfinał.
Wiem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale trzeba się cieszyć tym co jest, a jest jak na razie naprawdę ok.

Widzę, że Sokół miał mniej problemów z Astoria, bo choć wygrana "dwudziestakiem" jeszcze o niczym nie świadczy, to jednak jakiś tam obraz tego meczu daje. Maciej zapewne napisze nieco więcej na temat tego spotkania.

Maciej

Post autor: Maciej » 06 maja 2019, 9:24

No to mamy w obu parach 2:2 :)
Myślę, że po sobotnich meczach nikt nie był pewny swojego. Moooże trochę Śląsk. I to właśnie wrocławianie jako jedyni w środę będą mieli miękkie nogi, bo cała reszta jak wygra to wygra, jak nie to nie. Brak awansu do finału WKSu wobec ich jawnych deklaracji będzie niespodzianką (?) czy tam też rozczarowaniem, przynajmniej dla Śląska.

Co do samych spotkań. W parze Czarni - Śląsk w mojej ocenie zdecydowała dłuższa ławka słupszczan, mimo że teoretycznie nieco gorszej, sportowej jakości, to jednak w rywalizacji dzień po dniu okazało się to chyba kluczowe. Do tego dzień konia Kordalskiego, który nie odpuszcza w rywalizacji o miano pierwszej jedynki w lidze.
W Łańcucie na pewno jakiś wpływ na rywalizację z Astą miał zawał serca trenera Kaszowskiego (jest już po operacji, dochodzi do siebie) + również krótsza ławka. Było widać, że bydgoszczanie mają kim rotować i mimo iż praktycznie żaden gracz poza Nowakowskim nie był w pełnej dyspozycji, to udało się to dograć do końca i wrócić na decydujący mecz do Bydgoszczy.

Kto zagra w finale? Nie wiem. Uważam, jednak że prędzej Mantas znajdzie sposób na Śląsk niż odwrotnie. W drugiej parze, pomijając własne emocje, daje większe szanse Astorii. Dłuższa ławka + brak trenera Kaszowskiego + 600km w drodze = awans Astorii.

Marzy mi się finał Astoria - Czarni, to byłoby kibicowsko coś niesamowitego + powtórka z lat 90tych :)

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 08 maja 2019, 20:55

Niestety, marzenie Macieja (moje zresztą również) się nie spełni i historia nie zatoczy koła, bo Śląsk pokonał w piątym meczu Czarnych 82:81 i to z nim Astoria zagra w finale. Szkoda, bo było blisko - naprawdę bardzo blisko.
Pierwsza połowa w wykonaniu Czarnych była super, ale to co się działo w drugiej, to jednym słowem tragedia. Nie wiem co się nagle stało z Czarnymi, po prostu nie potrafię tego zrozumieć. Rozumiem przestój, bo to się zdarza, i tak było w trzeciej kwarcie, gdzie pierwsze punkty zdobyli dopiero po pięciu minutach gry, ale czwarta kwarta chyba wszystkich słupskich kibiców rozłożyła na łopatki. Nie dość że pierwszy punkt (tak, jeden) wpadł po bodajże sześciu minutach gry, to kolejne pięć - i ostatnie zresztą! - w ósmej minucie. Nie wiem, być może Czarni nie wytrzymali kondycyjnie lub najzwyczajniej stawka tego meczu w najważniejszym momencie związała im ręce, ale dawno nie widziałem (jeśli w ogóle) takiej nieporadności w akcjach Czarnych, jaka ich dopadła w drugiej połowie, a przede wszystkim w czwartej kwarcie. Z taką grą Czarni po prostu nie mieli prawa tego meczu wygrać. A Śląsk cóż, może też niezbyt systematycznie, ale jednak punktował przez całą kwartę i to on zagra w finale. Była jeszcze szansa, gdzie Czarni mieli ostatnią akcję (7-8 sekund), ale niestety Kordalski po indywidualnym wjeździe nie trafił do kosza. Cóż... można powiedzieć, że sezon dla Czarnych praktycznie już się skończył, bo mecze o trzecie miejsce w pierwszej lidze, to tak naprawdę gra o pietruszkę.
Wielkie dzięki "Czarnuchy" za ten sezon, niesamowity pod każdym względem, ale i bardzo pozytywny, no i zobaczymy co będzie w kolejnym - kto zostanie, kto odejdzie, kto nowy przyjdzie, i czy będzie lepszy od mijającego. Pożyjemy - zobaczymy, no i do zobaczenia w nowym, oby jeszcze lepszym sezonie. Może tym razem z finałem i w efekcie powrotem do ekstraklasy? Kto wie, przecież wszystko jest możliwe.

Maciej

Post autor: Maciej » 09 maja 2019, 7:38

No to mamy finał Śląsk - Astoria. Będzie na pewno ciekawie, w odróżnieniu do poprzednich lat finałowa para nie ma zdecydowanego faworyta. Słowo jeszcze o wczorajszych spotkaniach. Śledziliśmy mecz we Wrocławiu w tym oglądaliśmy końcową minutę, a właściwie ostatnie 24 sekundy. Kroki Kordalskiego, późniejszą stratę Śląska i brak game winnera dla Czarnych, drużyny która miała pomysł jak wygrać ale zabrakło niewiele. W Bydgoszczy mecz bez historii, Łańcut mocno posypany. W zasadzie poza Małgorzaciakiem reszta zagrała totalny piach, a za podsumowanie niech posłuży przykład Kuligowskiego, gościa który pod koniec pierwszej połowy wykonywał 4 osobiste, z czego 2 nie doleciały do kosza. Widać było zmęczenie podróżą i chyba przede wszystkim brak trenera na ławce. A Astoria? No cóż, przy nadkomplecie publiczności od początku w gazie, tak w ataku (Nowakowski + Kukiełka!) jak i w obronie (Kukiełka!). Druga połowa to właściwie dogranie meczu do końca.

Teraz czas na krótką regenerację i od soboty walka o awans. Podobnie jak wczoraj, jesteśmy myślę w o tyle lepszej sytuacji, że my możemy, Śląsk musi. Jasne, apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale to we Wrocławiu mają zdecydowanie większe ciśnienie. Szczerze powiem, że mimo iż dla oprawy finału atrakcyjniej grałby się z Czarnymi, to cieszę się że to Śląsk jest naszym przeciwnikiem. Wrocławianie dzięki jednej porażce w Wałbrzychu oraz mega trudnej batalii z Czarnymi zatracili pewność siebie, do tego dochodzą kontuzje i krótsza ławka. Finały to ponoć czas weteranów, i w jednej i w drugiej drużynie ich nie brakuje, do tego pojedynki Frąckiewicz - Dziewa oraz starcie trenerów Hyży - Skiba. Będzie ciekawie.

Maciej

Post autor: Maciej » 12 maja 2019, 22:16

Wracamy do Bydgoszczy z dubletem wygranych. O ile wczorajszy mecz rozstrzygnął się tak naprawdę w 3Q, o tyle dzisiaj o wyniku zadecydowały osobiste Buby praktycznie równo z końcową syreną. Nie wiem ile ludzi wchodzi na halę AWFu, ale robili wszystko co potrafili, aby po pierwszym niecelnym, również drugiego nie trafił. Bez rezultatu :D. Obie drużyny straciły wczoraj masę zdrowia, co najdobitniej było widać dzisiaj. Swoisty szachowy pojedynek zmianami rozegrali Hyży ze Skibą. O naszej wygranej zadecydował jednak pomysł inny niż czepanie za 3. Jest 2:0 ale to jeszcze nie 3:0 i najbardziej mnie cieszy fakt, że nasi zawodnicy z Małym na czele, są tego świadomi.

Teraz mecz lub mecze w Bydgoszczy. Dalej obiektywnie (jeśli to w ogóle w moim przypadku możliwe) uważam, że jeszcze wszystko może się zdarzyć, szczególnie jeśli w niedzielę (w sobotę mamy zajętą halę, więc gramy niedziela i ewentualnie poniedziałek) Śląsk poczuje krew.

Tak czy inaczej w dalszym ciągu nie wierzę w to, co się dzieje :D W finale 1LM prowadzimy po meczach na parkiecie rywala 2:0 :mrgreen:

m...

Post autor: m... » 13 maja 2019, 13:04

Który w sezonie miał na swojej hali bilans 15:0.

m...

Post autor: m... » 14 maja 2019, 13:57

Ale jaja z tym zdobyciem pierwszych pkt. w 3 kwarcie. Myślałem że chodzi oto że gracze obu drużyn byli tylko źle ustawieni, a się okazało, że zaczynać powinien Śląsk nie Astoria. Nie wiem jak wyglądają przepisy, ale na logikę to wina sędziów komu dali piłkę z boku i nie powinni ich zaliczyć, a wznowienie akcji powtórzyć.

razor

Post autor: razor » 14 maja 2019, 14:02

jakim trzeba byc leszczem zeby pozniej skladac wniosek o ponowne rozegranie meczu,
pajace, leszcze, miekkie faje

m...

Post autor: m... » 14 maja 2019, 14:08

A to nie jest rażący błąd sędziów? Zaczynać miał Śląsk, dali piłkę Astori.

Krasny
Administrator

Post autor: Krasny » 14 maja 2019, 14:43

W Słupsku był błąd podobnego kalibru w najważniejszych momentach game 3.

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 14 maja 2019, 22:06

m... pisze:
14 maja 2019, 13:57
Ale jaja z tym zdobyciem pierwszych pkt. w 3 kwarcie. Myślałem że chodzi oto że gracze obu drużyn byli tylko źle ustawieni, a się okazało, że zaczynać powinien Śląsk nie Astoria. Nie wiem jak wyglądają przepisy, ale na logikę to wina sędziów komu dali piłkę z boku i nie powinni ich zaliczyć, a wznowienie akcji powtórzyć.
Owszem, sędziowie strzelili ogromnego "babola" i nie podlega to żadnej dyskusji, ale jeśli chodzi o nie zaliczenie punktów i powtórzenie akcji, to jesteś w błędzie.

Art. 44 Pomyłka możliwa do naprawienia.
44.1 Definicja.
Sędziowie mogą naprawić pomyłkę powstałą przez mimowolne pominięcie przepisu tylko w następujących sytuacjach:
a) przyznanie niezasłużonego(ych) rzutu(ów) wolnego(ych);
b) nie przyznanie zasłużonego(ych) rzutu(ów) wolnego(ych);
c) błędnego zaliczenia lub nie zaliczenia punktu(ów);
d) zezwolenia niewłaściwemu zawodnikowi na wykonanie rzutu(ów) wolnego(ych).

Trzeba zaznaczyć, że powyższy katalog jest katalogiem zamkniętym. W związku z tym nieprawidłowe wznowienie gry (przez nieuprawniony zespół) nie jest pomyłką możliwą do naprawienia. Krótko mówiąc, sędziowie w tej sytuacji nie mieli możliwości nie zaliczenia punktów zdobytych przez Astorię i ponownego wznowienia gry przez Śląsk, tym razem w sposób prawidłowy.
Reasumując, gra została wznowiona w sposób błędny/nieprawidłowy, jednakże Astoria punkty zdobyła prawidłowo i słusznie zostały one zaliczone.

Swoją drogą "babol" sędziów to jedno, ale ja mam pytanie, gdzie w tym momencie byli zawodnicy i cała ławka Śląska(?), bo nie wierzę i nie uwierzę, że wszyscy jednocześnie nie byli zorientowani w całej sytuacji. Trzeba było wtedy reagować, bo teraz to wygląda jak pretensje do garbatego, że ma dzieci proste!
- - - - - - - -
Gratulacje dla Astorii, mam nadzieję że zakończy to u siebie i tym samym sprowadzi Śląsk na ziemię, bo po sezonie zasadniczym chyba lekko nam "odleciał". W półfinale z Czarnymi jeszcze się "śliznął", ale tym razem już nie było powtórki z rozrywki. Śląsk był po prostu słabszy, ale jak widać nie chce i nie może się z tym pogodzić.

Maciej

Post autor: Maciej » 15 maja 2019, 10:08

Całą sytuację można obejrzeć tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=P5TFwFwC0gQ

Akcja bez precedensu i muszę otwarcie powiedzieć, że ogromny szacunek należy się Komisarzowi tego meczu. Pierwszy raz od nie pamiętam kiedy, Komisarz doprowadził do zmiany decyzji sędziego, który w pierwszej chwili odgwizdał błąd połowy! Pewnie w ten sposób chciał zatuszować swoją nieudolność / pomyłkę i oddać piłkę Śląskowi bez starty punktów. I w tym momencie wstał Komisarz, zawołał sędziego do siebie, powiedział to, co jest wyżej napisane przez Marko, sędziowie jeszcze raz omówili to w swoim gronie, jeszcze raz zawezwał całą trójkę komisarz i powiedział wyraźnie, że nie ma bata, punkty muszą być zaliczone.

Komedia straszna, a jej kontynuacja to rzekomy protest Śląska i próba ponowienia meczu.

Beret

Post autor: Beret » 15 maja 2019, 17:43

Maciej:
czy w Bydzi słyszeliście o czymś takim jak gra fair-play? Jeżeli nawet sędziowie oraz zawodnicy i trenerzy Sląska nie zauważyli pomyłki, to należy wygrać nawet po "trupach"?
Odwoływanie się do zapisów prawa jest jak najbardziej zasadne, tylko jak to się ma zasady współzawodniczenia w duchu fair-play? Tym samym nie nadajecie się do extraligi.
p.s.
Powiedz ilu sędziów na poziomie extraligi jest z Bydzi a ile z Wrocka?

Maciej

Post autor: Maciej » 15 maja 2019, 18:17

Czekałem na Twoje słowo Beret.
Nawet nie chce mi się tego komentować
Zapomniałeś dodać cały Inowrocław ze Śląskiem 😂

Beret

Post autor: Beret » 15 maja 2019, 18:28

Macieju:
po pierwsze: nie z Inowrocławia ;
po drugie: nie za Śląskiem;
po trzecie: jeżeli nie Chcesz komentować to po co się odzywasz?

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 17 maja 2019, 8:55

Dziwna, zaskakująca i niezrozumiała dla mnie sytuacja w Wałbrzychu, gdzie rozwiązano kontrakt z trenerem Radomskim, który miał obowiązywać jeszcze przez dwa sezony!

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 19 maja 2019, 16:12

No to pierwsze rozstrzygnięcie mamy za sobą - te mniej ważne.
I choć tak jak pisałem wcześniej był to pojedynek bardziej o "pietruszkę" niż o jakiś większy prestiż, to jednak miło zakończyć rozgrywki w ten, a nie inny sposób. Brawo Czarni i gratulacje!
Co do samego wczorajszego spotkania, to był to mecz raczej z tych bez historii, w pełni zdominowany i kontrolowany przez Czarnych, a jego końcowy wynik niczego nie zakłamuje i w pełni oddaje to co się działo na parkiecie.
Jestem trochę zaskoczony takim przebiegiem spotkania, ponieważ spodziewałem się czegoś więcej po Sokole, szczególnie po pierwszym meczu rozegranym w Gryfii. Ale najwyraźniej Czarnym bardziej zależało, albo po prostu z łańcuckiej ekipy bardziej zeszło ciśnienie po półfinale niż ze słupskiej. Niemniej jednak spodziewałem się bardziej zaciętego rewanżowego meczu.
Warto też zwrócić uwagę na "spoko" atmosferę na trybunach, bez żadnej napinki, szczególnie po zakończeniu meczu. No i te przybijanie "piątek" przez zawodników z kibicami - nie tylko ze swoimi, ale z wszystkimi. Rzadko się ogląda takie obrazki na naszych parkietach i oby w przyszłości było takich więcej.
Jeszcze raz wielkie dzięki "Czarnuchy" za ten sezon i już z niecierpliwością czekam na nowy, być może - i oby tak się stało - jeszcze lepszy od minionego.

A dzisiaj główny deser tegorocznych rozgrywek 1-szej ligi, czyli kolejny finałowy pojedynek Astorii ze Śląskiem. Jak wszyscy wiemy Astoria po pierwszych dwóch meczach we Wrocławiu w pełni zasłużenie prowadzi ze Śląskiem 2:0 i myślę, że dzisiaj - bądź ewentualnie jutro - postawi przysłowiową kropkę nad "i" i skończy z tą farsą wrocławskiego klubu! Wiem że teraz wyjdę na stronniczego, ale szczerze tego bydgoszczanom życzę, bo działania wrocławskich włodarzy jak i sama gra ich zespołu, szczególnie w ostatnim czasie, nie zasługują według mnie na końcowy triumf w 1-szej lidze i awans do PLK.

Beret

Post autor: Beret » 19 maja 2019, 18:58

w przerwie meczu (s)kopanej zobaczyłem wynik meczu Astoria- Śląsk na PZKOSZ-u.
Gratulacje dla Astorii.

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 19 maja 2019, 19:38

I wszystko jasne, Astoria wraca do PLK! Chciałoby się napisać, że sprawiedliwości... ale ok, zostawmy już to, bo nie ma sensu do tego wracać.
Sam dzisiejszy mecz w dużym stopniu przypominał wczorajsze spotkanie Sokoła z Czarnymi. Astoria praktycznie przez cały mecz kontrolowała sytuację na parkiecie, czym chyba odebrała Śląskowi jakąkolwiek nadzieję na jego zwycięstwo w dniu dzisiejszym i tym samym ewentualne przedłużenie tej rywalizacji.
A Śląsk(?), no cóż... może i próbował, ale bardziej przypominało to walenie głową w mur, niż jakiś efektywny pomysł na pokonanie rywala. Kolejny raz się potwierdziło, że jak wrocławianom "nie siedzi trójka" to wracają na tarczy. Zero pomysłu na inną grę, co tylko potwierdza moją opinię - którą akurat wyraziłem na innym forum - że Hyży jest lekko przereklamowany. Ale teraz się poprawię i napiszę, że jest mocno przereklamowany.
Brawo Astoria i gratulacje! Wszystkie trzy mecze pokazały, że była po prostu lepsza od Śląska i w pełni zasłużyła na końcowy triumf w 1-szej lidze i awans do PLK.

razor

Post autor: razor » 19 maja 2019, 22:01

Ogladanie slaska zbierajacego fcir nigdy mnie nie nudzi.
:D

Maciej

Post autor: Maciej » 20 maja 2019, 19:56

Nawet nie wiem co napisać. Po prostu jestem mega szczęśliwy, wszyscy jesteśmy szczęśliwi. Mieliśmy plan na 2-3 lata aby wrócić do ekstraklasy, ale nikt z nas (może poza Małym i jakimiś niepoprawnymi optymistami z trybun) nie przypuszczał, że stanie się to już, teraz. Decydujący o Mistrzostwie mecz wygraliśmy bo dalej graliśmy swój basket, a Śląsk i Hyży dalej nie mieli pomysłu jak na nas zagrać. Ok, może jakiś tam pomysł mieli, co mogła sugerować S5, ale poważnie? Murowanie trumny w obronie i Jarmak ciepiący zza 3? Mecz pod całkowitą naszą kontrolą, wszelkie próby dojścia przez Śląsk szybko były ukrócane trójkami Pochy, Małego czy Kukły.

Na pewno w najbliższych dniach napisze szersze podsumowanie całego sezonu, sezonu który pewnie na długo pozostanie w moje pamięci :D

ODPOWIEDZ