Anwil Wloclawek 2018/2019

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
Mikora

Re: Anwil Wloclawek 2018/2019

Post autor: Mikora » 27 lis 2018, 15:18

We Włocławku idzie ku lepszemu :)
Ostatnie dwa mecze Anwilu to wreszcie był Anwil jaki chciałbym oglądać. I wreszcie dobrze wyglądała obrona.
Co do Broussarda. W ostatnich meczach dał dużo dobrego i przyczynił się do tych efektownych zwycięstw. Sądzę, że klub pożegna się z Michailoviciem, który staje się po prostu zbędny dla tej drużyny.
Ponoć Parzeński ma jakieś fochy. Jeśli tak to droga wolna. Szymek spokojnie da radę jako zmiennik Sobina a jako uzupełnienie składu można spróbować ściągnąć kogoś z I ligi. Chociażby tego Niedźwiedzkiego.

fAnwilu

Post autor: fAnwilu » 29 lis 2018, 13:51

Na wyniki i dobrą postawę Anwilu w dwóch ostatnich meczach (Le Mans, Le Gia) wpływ miało sporo czynników, ale obawiam się, że wśród nich jest nieobecność Lichodieja. Gość swoje trójki rzuci, ale w obronie jest tyczką do minięcia i połowę zdobytych punktów "oddaje" swoją grą w obronie. Jakoś nie mogę się do niego przekonać. Uważam, że bez niego zespół lepiej funkcjonuje. Statystyki owszem ma dobre, ma doświadczenia na europejskich parkietach, więc i w odpowiednich momentach będzie wnosił spokój i opanowanie. Może jeszcze się do niego przekonam.

Najmilej zaskakuje ostatnio Szewczyk (z Le Mans w 10 minut miał 11 pkt i 2 zb, z Legią w 21 minut zdobył 21 punktów (!) i zebrał 8 piłek). Obawiałem się, że będzie zawodnikiem na 10 minut, 2 punkty i 3 zbiórki, taką grającą maskotką. Nie, nie będzie. Wciąż potrafi grać w koszykówkę i wciąż mu się chce.
Anwil nós é sabe pá caga!!!

Mikora

Post autor: Mikora » 30 lis 2018, 15:52

Obawiam się fAnwilu,że masz rację co do naszego dońskiego Kozaka. W obronie gra bardzo źle, do tego ma po prostu słabe warunki jak na PF. To jak na razie naprawdę duże rozczarowanie.
Szymek daje radę, obawiałem się,że po tej kontuzji nie wróci już do dawnej formy, aczkolwiek byłem pewien,że będzie dawał więcej niż Parzeński, co zresztą artykułowałem. To świetny zawodnik-weteran, który wciąż ma w sobie ogień i pasję do gry. Mieć kogoś takiego w drużynie to kapitalna sprawa.

Mikora

Post autor: Mikora » 08 gru 2018, 18:50

Pomimo zwycięstwa dzisiejszy mecz Anwilu był na pograniczu kompromitacji. Myślałem po dwóch ostatnich meczach,że idziemy ku dobremu a tu taka żenada. Lichodziej to sabotażysta, transfer tego zawodnika to zupełna pomyłka. Wrócił do gry i wróciła żenująca obrona. Do tego Markovicia znów rozbolały plecy. Ale to było do przewidzenia, z tego typu kontuzją. Jestem ciekaw czy w klubie są zadowoleni z pary naszych PF-sabotażysta i inwalida. Mógłby jeden z tych pajaców z akredytacjami dziennikarskimi zapytać o to IM.

fAnwilu

Post autor: fAnwilu » 09 gru 2018, 16:06

"Widziały gały, co brały". Nie wątpię, że Milicić znał doskonale mocne i słabe strony zawodników, z którymi chciał grać w tym sezonie. Zresztą u niego rzadko się zdarza, żeby zawodnik nie wypalił. Jeśli już, to to chyba raczej kwestia głowy zawodnika (Oguczi, jeszcze inny Murzyn - Brown?). Z takimi zespołami jak Miasto Szkła, też trzeba umieć wygrywać (a krośnianie ostatnio są na fali wznoszącej, za to my graliśmy bez Łączyńskiego).
Są za to powody do radości - coraz lepiej wpasowuje się Broussard, a Zyskowski w ostatnich kilku meczach wręcz imponuje (a jaki miał kiepski początek rozgrywek!).
Jedno wyrażenie w Twoim poprzednim wpisie jest zbędne. Szanujmy się! Nie wiem, czy przed salką, w której odbywają się konferencje prasowe stoją ochroniarze, ale zawsze możesz spróbować wejść po meczu i zadać pytania trenerowi.

No i na koniec info zawodnicze: Parzeński został wypożyczon do końca sezonu do Rosy. "Wypożyczony", bo latem podpisał z Anwilem dwuletni kontrakt.
Anwil nós é sabe pá caga!!!

Mikora

Post autor: Mikora » 09 gru 2018, 22:37

fAnwilu-ok, pewnie to wyrażenie jest zbędne. Wzięło się stąd, iż słychać, iż wiele osób z akredytacjami z dziennikarstwem nie ma nic wspólnego, i znalazło sobie sposób na łatwe wejścia na mecz.
Czy IM zdawał sobie sprawę z braków defensywnych Lichodieja? Nie wiem, być może w poprzednich zespołach były one maskowane i nie były widoczne. W każdym bądź razie moim zdaniem ten transfer zupełnie się nie broni. Do tego Marković. Moim zdaniem zdrowy Nikola jest bardziej przydatnym graczem niż Rosjanin. Tyle,że on ma uraz, a może bardziej chorobę przewlekłą, której nie da się 100% zaleczyć. W każdym momencie mogą go rozboleć plecy. Mam nadzieję,że klub będzie miał możliwość reakcji na te problemy. Moje marzenie to pozbycie się obydwu PF, i angaż w ich miejsce jednego ale dobrego, przesunięcie Kostka na 4 i dokooptacja Ośmiornicy. Ech, marzenia :)

ODPOWIEDZ