Anwil Wloclawek 2018/2019

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
Mikora

Re: Anwil Wloclawek 2018/2019

Post autor: Mikora » 03 sie 2018, 11:51

Dylewicz w wywiadzie twierdzi, że dzwonił do niego Igor. To pokazuje, którą opcją był naprawdę Michalak. IM wolał mieć na rezerwowego PF Dylewicza z paszportem aby móc na pozycjach obwodowych postawić na mocnych obcokrajowców. I ja się temu zupełnie nie dziwię. Taki, a nie inny rozkład Polaków jest tak naprawdę bardzo niewygodny.

razor

Post autor: razor » 06 sie 2018, 16:04

W temacie anwilu wciaz oczekiwanie, ale aktywne oczekiwanie. Znawca wszystkich i wszystkiego - brzytwowy Budyn ktory to bluzga zawodnika swojej druzyny puszcza baki a reszta lyka jak pelikany.

"Hehe widziałem jednego zawodnika , który był w naszej orbicie zainteresowań , byłem pod sporym wrażeniem. Nie mogę niestety powiedzieć więcej."

"Mi pokazał „ktoś” konkretnego zawodnika , wśród palety innych , którymi się interesujemy. Przyznaje jestem pod wrażeniem."

"Z tego co widziałem szukamy kolesi bardziej „na dorobku” lub chcących się na nowo wypromować."

" 2/3 obstawiałbym czarnego matkojebce , ale to tylko moje domysły , może być całkiem odwrotnie"

matkojebca - piekne slowo,

"No może tez być jedynka bo jak mówiłem rynek jest płynny "

a po tym wszystkim

"Nie wiem czy eksperyment czy co. Ja ufam w nasz skauting , ze znajda godnego następcę Ivana. To może być różnie , może być latawiec jak Ivan a może sypać trójki w przeciwieństwie do Ivana (chociaż tez trafiał) Wydaje mi się ze tu chodzi o format transferu ala Ivan a nie bezpośrednie porównanie do niego. Trzeba czekać."

To wszystko w 24 godziny, w weekend, bo sytuacja jest bardzo plynna a agenci pracuja 24h, zwlaszcza w NBA na ktore sie pewnie zapatrujemy

w skrocie: wiem, ale nie powiem ( ale nazwiska ktore prawie mamy robia takie wrazenie ze wam gacie i skarpety pospadaja) a sumie to moze byc 1/2/3 i moze byc rzucajacy, latajacy, broniacy albo slasher ale wiecej nie powiem bo zrodlo mi zaufalo i po ew rozpoznaniu cena zawodnika od razu pojdzie w gore

kojarze ze na forum bywal kiedys podobnego rodzaju pajac, ale na szczescie wraz ze slaskiem zszedl po podziemia :)

osobiscie zaluje, bo nawet jako zbanowany czytelnik brzytwy mialem do niej jakis sentyment, a taraz to jest zrodlo slusznej beki dla wezowatego

Padre

Post autor: Padre » 07 sie 2018, 23:11

Ten Gary Neal w Anwilu to coś jak Scola w Turowie, Kebab w Śląsku i Kleiza w Anwilu?
Solidne ogórasy nie są złe :D
Ja tam lubię być zaskakiwany :mrgreen:

fAnwilu

Post autor: fAnwilu » 08 sie 2018, 15:58

Kleiza w Anwilu i spreparowany artykuł w amerykańskim portalu internetowym z literówką w nazwie klubu (Anvil?) lub miasta (Woclawek?) dla niepoznaki... Hehe, stare dobre czasy, który to był rok?

A jeśli chodzi o tegoroczny skład - jak na razie jest co najwyżej przyzwoicie, szału nie ma.
Ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca i narzekajmy na sezon transferowy przed jego zakończeniem.
Wciąż mam jednak nadzieję, że znów zobaczę trio AHA (lub JAQHIA, jak kto woli) ciemnoskórych graczy z mistrzowskiej ekipy w nadchodzącym sezonie w barwach Anwilu.

Czuwaj!
Anwil nós é sabe pá caga!!!

Mikora

Post autor: Mikora » 08 sie 2018, 18:40

Żeby zobaczyć trio Hosley, Almeida i Harrington to trzeba by było wprowadzić przepis,iż gra się w 6. Zresztą po transferze Lichodeja (Lichodieja?) temat Q jest definitywnie zamknięty.
Znowu wyjdę na malkontenta, niegodnego miana kibica, ale z tego co widzę to podpisaliśmy zawodnika, który jest na równi pochyłej, najlepsze lata ma za sobą a ostatnio grał w spadkowiczu ligi włoskiej. Pewnie da radę w PLK, będzie wybijającym się graczem ale czy to ten drapieżny kocur? Cóż mam nadzieję,że IM wie o nim to co wiedział o Almeidzie :) Obsada PF jest znacznie lepsza niż w zeszłym sezonie, ale czy będzie w stanie zrównoważyć słabszy obwód? Zobaczymy, transfer na pewno ciekawy. Szkoda tylko,że zamiast Markovicia nie wzięliśmy jakiegoś Murzina na 4/5.
Chociaż gdy dokładnie zobaczyłem przebieg kariery Lichodeja, to opinia o równi pochyłej jest na wyrost. Jeszcze w 2016/17 grał przyzwoicie w mocnym klubie rosyjskim. To jednak może być naprawdę kawał gracza jak na PLK. Czas pokaże

razor

Post autor: razor » 08 sie 2018, 23:02

Andrew, znasz goscia ? Powiesz co sadzisz ? Z gory dzieki

Mistrz mistrz anwil mistrz

Padre

Post autor: Padre » 09 sie 2018, 10:48

Kurcze, Anwil podpisał gracza z Rosji i od razu na forum pojawił się ruski spamer.
Przypadek? Nie sądzę.
:mrgreen:

A ja jakoś nie jestem podjarany tym transferem.

PS.
Sowiety do domu :P.

Mikora

Post autor: Mikora » 09 sie 2018, 19:13

Mamy nowego zawodnika. Nie chciał zostać Almeida więc pozyskaliśmy jego kopię. Na brzytwie user jacked, który wydaje się zorientowany chwali nasz nowy nabytek. Ja się na G-League zupełnie nie znam, więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Skład jest już praktycznie zamknięty. Brakuje moim zdaniem jeszcze jakiejś pomocy dla Łączki. Tutaj widziałbym jakiegoś doświadczonego USA, dobrego obrońcę, który potrafi minąć i który pogodzi się,że będzie drugim PG.

Łączka/USA
Montero/Michalak
Zyskowski/Kostek
Licho/Markovic
Sobin/Parzyk
+Komenda i jakiś junior

Widać znaczne wzmocnienie na pozycji PF. Pozycja C raczej bez zmian, Parzyk jest co prawda znacznie słabszy niż Wojciech czy Szewczyk, ale na tej pozycji może grać Markovic, co da również Kostkowi minuty na PF. Pytanie co z obwodem. Czy Michalak,Montero,Kostek i nowy zrekompensują odejście Ivana,Q i Jaya? Zobaczymy. Dużo będzie zależało od postawy Michalaka i Dominikańczyka. O ile w ataku powinno być nawet lepiej to obawiam się,że ciężko będzie zastąpić Q i Jaya w obronie. Trochę szkoda,że nikt z tej trójki nie został. Niestety nie udał się pozyskać Leona i Cela a to w zasadzie zamknęło drogę Hosleyowi i Jayowi.

Mikora

Post autor: Mikora » 15 sie 2018, 20:06

Szymek w Anwilu. Nie zdziwię się, jak wygryzie Parzeńskiego i to on będzie zmiennikiem Sobina. Mamy trzech C i do tego Markovicia mogącego grać na tej pozycji, więc dla kogoś minut pewnie zabraknie. Ale Szewc się przyda, gdyż rywale Anwilu tacy jak Asseco czy Cukier mają sporo siły pod koszem i dużych, masywnych środkowych. Ktoś Sobina musi odciążyć, do tego jeszcze Puchary.

razor

Post autor: razor » 16 sie 2018, 9:30

konstytuta gwalcona na potege, "sondy zabierajo" a anwil podpisuje jakgdyby nigdy nic :)

najwieksze uff to ze nie wlaczylismy sie do walki o karnowskiego (chociaz trudno sobie wyobrazic zeby sportowo mogl spasc nizej, bo jak nie wypali w toruniu to juz chyba tylko malowanie sufitow mu pozostanie).

Sklad na papierze mamy sporo lepszy niz na poczatku poprzedniego sezonu,
MVP finalow, najlepszy center PLK, dodatkowo 2 z 3 najlepszych finalistow poprzedniego sezonu wszystko wspomagane przyzwoitymi rezerwami. Pomysl z 2 letnim kontraktem dla Szewca troszke mnie zdziwil (trudno mi sobie wyobrazic zeby ktos dawal mu spora forse biorac pod uwage ze lepszy to on nie bedzie)

Szkoda ze nie dalismy rady z pozostawieniem Almeidy i Nowakowskiego, bo mistrzowski sklad rozjechal sie na dobre, a nigdy nie jestem tego fanem. Michalaka nie lubie zwlaszcza za jego bardzo niskie koszykarskie IQ (selekcja rzutowa byla koszmarna) ale mam nadzieje ze w hiszpanii sporo nad tym popracowali i dam sie jakos do niego przekonac :)

Mistrz Mistrz
Anwil Mistrz

Mikora

Post autor: Mikora » 17 sie 2018, 15:12

Potrzebna była dobra w obronie klasyczna jedynka to zatrudniona kolejnego strzelca. Widocznie trzech zawodników mogących grać na tej pozycji to było za mało. Ciekawe jak ten cały Mihajlovic broni, bo jeśli nie jest przynajmniej przyzwoity w tym aspekcie to będzie problemy z mijaniem naszej I linii. Dlatego właśnie byłem sceptyczny co do MIlicicia- zawsze musi forsować swoje dziwaczne pomysły. Nie wypalił jako drugi PG Jaramaz, nie wypalił Delas, więc musi być kolejne podejście. Dla mnie zupełnie bezsensowny ruch. Znów cały ciężar prowadzenia gry spadnie na Łączyńskim.

razor

Post autor: razor » 17 sie 2018, 15:38

chcialem przeprosci karnowskiego, przeciez on moze wrocic do siarki :)

Igor ma swoje ma swoj pomysl na gre i tyle, ja zakladam ze to nie jest sklad ktorym bedziemy konczyc sezon tylko taki ktorym go zaczynamy, co lekko mnie dziwi, bo 11 klasowych zawodnikow na starcie to ogromna liczba

laczka/mihailovic
montero/michalak
zyzio/kostek
lichodiej/markovic
sobin/parzenski/szewczyk

nie wiem co to za herbatnik z tego montero, ale reszta nie wyglada na jakos potencjalnie konfilktowa a w razie potrzeby to licze ze szewcu wyjasni jasno sprawe w szatni

na papierze wygladamy duzo lepiej niz na starcie poprzedniego sezonu, gosc z takim cv jak ten mihailovic ma zastapic delasa ktory na koniec sezonu praktycznie nie gral wiec sadze jest jest to spory upgrade

podsmiechujki twitterowe ze anwil wyglada slabo mozna olac cienkim moczem, bo chyba nikt sie nie spodziewal ze sprowadzimy veselego, na plk powinno spokojnie wystarczyc, w europie pewnie z samym veselym tez byloby ciezko (bo obok niego by trzeba postawic pewnie lukasza zytko i kondraciuka na zmiane bo na reszte polakow kasy by i tak zabraklo)

jedyne czego brakuje to rim protectora, cos na wzor alexa dunna ktory dodatkowo skonczy spod dziury

i drugiego samograja, mam nadzieje ze ktorys sie wykreuje, bo jesli montero bedzie wtopa to po prostu na moje oko tego moze nam brakowac kiedy druzynie nie idzie.

ot

z ubawieniem przeczytalem wywiad z frasunem i podsumowanie lapety jako najlepszego centra, jesli on wciaz bedzie tak najlepszy to jestem o nasz wynik sportowy wyjatkowo spokojny :), eurocup jako magnes na zawodnikow po czym zostaja z wyka, witlinskim, sciagaja dyla i lapete :> . Artykul wskazuje ze euro cup to prawie NBA, ale tak dobrze to chyba nie jest.

Maciej

Post autor: Maciej » 17 sie 2018, 22:39

Odnoszę nieodparte wrażenie, że polityka transferowa Anwilu wyglądała trochę na zasadzie "chcieliśmy kogoś innego ale wzięliśmy co było do wzięcia". Gdzieś ktoś powyżej napisał, że dziękuje Bogu Włocławek nie brał udziału w wyścigu po Big Mumbe. Brał, tyle że przegrał, i to w cale nie finansowo. W klubie myślano chyba, że co drożsi/lepsi zawodnicy będą na pewno długo do wzięcia (szczególnie PL) a tu klops. No i trzeba było wybierać w przerzedzonych rabatach. Wiem, że są tacy (także tu, na forum), którzy nie przepadają za trenejro. Moim zdaniem tylko on może to jakoś poukładać, ale faktem jest, że dopuścił do sporego ryzyka niepowodzenia misji kontynuacji sukcesów, no chyba że włodarze klubowi zadowolą się medalem z obojętnie jakiego kruszcu.

Mikora

Post autor: Mikora » 19 sie 2018, 10:23

Big Mumba to Karnowski? Ja się dziwie Cukrowi,że zdecydował się na tego gracza. No chyba,że gra naprawdę po promocyjnej cenie. Widziałem go w meczu Polska-Kosowo i wyglądał naprawdę tragicznie. Pudłował proste rzuty, nie mógł wypracować sobie dobrej pozycji, kompletny brak wyczucia przestrzeni parkietu (pakował się gdzieś za tablice i rzucał w dolną część obręczy). A po tym meczu doszła kontuzja i kolejne kilogramy. Nie sądzę,aby Anwil poważnie się nim interesował.

Maciej

Post autor: Maciej » 20 sie 2018, 9:03

Mikora pisze:
19 sie 2018, 10:23
Big Mumba to Karnowski? Ja się dziwie Cukrowi,że zdecydował się na tego gracza. No chyba,że gra naprawdę po promocyjnej cenie. Widziałem go w meczu Polska-Kosowo i wyglądał naprawdę tragicznie. Pudłował proste rzuty, nie mógł wypracować sobie dobrej pozycji, kompletny brak wyczucia przestrzeni parkietu (pakował się gdzieś za tablice i rzucał w dolną część obręczy). A po tym meczu doszła kontuzja i kolejne kilogramy. Nie sądzę,aby Anwil poważnie się nim interesował.
Interesował, całkiem poważnie bo to może nie tyle dobry ruch sportowo (na dziś) ale na pewno marketingowo. I ponoć Włocławek dawał nawet więcej diengów niż Toruń, ale zdecydowała osoba trenera Dominika Narojczyka, który ma odbudować fizycznie Karnowskiego.

ODPOWIEDZ