Stelmet Enea BC Zielona Góra 2018/2019

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
Padre

Re: Stelmet Enea BC Zielona Góra 2018/2019

Post autor: Padre » 10 gru 2018, 13:05

Cayli wnioskuję, że Rosjanie wykupili jego kontrakt (lub też spłacą część ewentualnych zaległości lub Boris zrezygnował z egzekwowania jakiejś części kontraktu). Stąd ten komunikat o rozstaniu w zgodzie.

Cóż, szkoda, bo to był kawał gracza. A w ZG zdano sobie sprawę, że w tym roku VTB nie zawojują... Co dalej? Who knows...

TomyZG

Post autor: TomyZG » 13 gru 2018, 18:09

Trochę informacji na temat obecnej sytuacji w Zastalu/Stelmecie od strony Janusza Jasińskiego.

Mówi, że potrzeba zawodnika grającego na piłce (w TVP3 JJ wspomina o graczu na pozycję 2/3 lub nawet 3 nawiązując również do końca fazy grupowej Eurocup gdzie może będą szukać potencjalnego gracza ), mówi o Savovicu i utracie u niego chęci do gry i co najważniejsze ;-) nie ma w stosunku do niego zaległości finansowych (tak mówi On, JJ). Warto posłuchać tego wywiadu na łamach Radia Zielona Góra.

http://www.rzg.pl/audycja/rzut-za-trzy- ... u-enei-bc/

adambe

Post autor: adambe » 31 gru 2018, 10:44

,,Nieoficjalnie słychać, że w ciągu najbliższych dni klub powinien poinformować o transferze, a prawdopodobnie nawet o dwóch. Właściciel klubu i trener wybrali – według naszych informacji – zawodnika na pozycję 4/5. Poza tym pojawić się miałby w ZG niższy gracz na tryout. Czekamy na oficjalne komunikaty z klubu." Informuje Radio ZG

Padre

Post autor: Padre » 31 gru 2018, 12:17

TomyZG

Post autor: TomyZG » 31 gru 2018, 21:49

Nowy nabytek z tego co widać bardziej gra przodem niż tyłem do kosza, wygląda na gracza, który powinien dać sporo energii drużynie (przynajmniej za czasów uczelnianych był energetyczny) i radości kibicom (kosze mogą płonąć w CRS ;) ). W sumie nie bardzo wiadomo dlaczego się nie wkomponował w Reggio Emilia i to jest pewna niewiadoma. Jak trener próbował już w tym roku Jarka Mokrosa na 3ce, tak teraz chyba będzie miał kolejną opcję również na 3ce. Oczywiści piszę to po obejrzeniu jedynie kilku fragmentów z meczów za czasów uczelni i nawet nie wiem co teraz sobą reprezentuje.

Padre

Post autor: Padre » 31 gru 2018, 22:15

A ja nie lubię tego typu graczy, tzn. tweenerów. Za mało go widziałem w akcji, żeby rozpisywać się na jego temat. Ok, fajnie, że oprócz Sokoła ktoś jeszcze będzie porządnie dawał z góry. Ale... koleś mi wygląda na gracza, któremu będzie ciężko wpisać się w taktykę zespołu. Ot, taki chłopak co niemało potrafi, a przy tym chciałby robić wszystko. Może w innych warunkach, może przy innym trenerze.

Fakt... trenerze. Mam wrażenie, że trener nie do końca wie czego chce. I trochę na siłę "łata" dziury popełnione przy budowie składu. Bo zbiórki brakuje... No ale kto po oddaniu Tanka ściąga dwóch podkoszowych, którzy praktycznie nie zbierają? Nie wiem co było powodem odejścia Hassella, ale specjalisty od zbiórek zespołowi ewidentnie brakuje. Mnie najbardziej irytuje Sakić. Facet ma spore umiejętności, ale w obronie jest totalnym leniem. A jak trzeba się pobić o zbiórki to go nie ma. To jemu znad/spod głowy zbierają piłki nawet rozgrywający rywali. Do tego cwaniak nabija sobie statsy ze słabymi rywalami, by w ważnych meczach być dziurą w obronie....

To samo jeśli chodzi o brak gracza z minięciem. Było to widoczne zwłaszcza przy braku Starksa. DeVoe ma niezły rzut z dystansu, ale chłopak często panikuje przy próbie minięcia i wykańczaniu akcji. Tylko Sokół próbuje grać 1 na 1, ale z różnym skutkiem (rywale wiedzą, że spośród graczy z pozycji 1-3 praktycznie tylko on próbuje mijać.

Brakuje również specjalisty od obrony na obwodzie. Matczak się stara, ale czasami za bardzo się na tym skupia i popełnia blędy. Trener mu nie ufa. Poza tym przy braku pewności (minut) z ofensywą jest u niego dużo gorzej. A tutaj brakuje gracza, który "usiadłby" na rozgrywającym rywali. Niżny Novogród pokazał jak można wyłączyć z gry Broussarda i spowolnić Anwil.

Na dzień dzisiejszy daleka droga do mistrzostwa. I powiedzmy sobie szczerze: bez solidnej defensywy i walki na tablicach tytułu się nie odzyska. Sam atak nie wystarczy. Poza tym mam wrażenie, że Anwil jeśli chodzi o organizację gry w obronie (poruszanie się graczy, pomoce, pułapki) jest o lata świetlne przed resztą ligi.

TomyZG

Post autor: TomyZG » 01 sty 2019, 1:10

No niestety, teraz czas w końcu by młody trener pokazał ten swój potencjał i na nowo ustawił system obronny m.in. w oparciu o Griffina, DeVoe . Tylko czy to czas na eksperymenty? Zobaczymy co się wydarzy, bo tu podobno jeszcze czekamy na jakiś try out na obwodzie.

Padre

Post autor: Padre » 06 sty 2019, 13:42

Co to k...a było?

Dno...

adambe

Post autor: adambe » 06 sty 2019, 15:16

TomyZG pisze:
01 sty 2019, 1:10
No niestety, teraz czas w końcu by młody trener pokazał ten swój potencjał i na nowo ustawił system obronny m.in. w oparciu o Griffina, DeVoe . Tylko czy to czas na eksperymenty? Zobaczymy co się wydarzy, bo tu podobno jeszcze czekamy na jakiś try out na obwodzie.
Na tryout to przyszedł Griffin. Ma 2 tygodnie na przekonanie do siebie Jovovica. Na obwód szukają grajka mającego robić różnicę

zonk860

Post autor: zonk860 » 07 sty 2019, 9:21

No to chłopaki pograli :lol: całe szczęście , że ominęła mnie 3 kwarta . Chyba już lepiej byłoby oddać mecz walkowerem. Wiem , że nie przez niego przegrywamy , ale Zamojski od 3 miesięcy jest kompletnie bez formy , nie mogę już patrzeć na kolejne cegły w jego wykonaniu . Wstyd straszny ..... :oops:

TomyZG

Post autor: TomyZG » 12 sty 2019, 12:38

Tyle się działo wokół Stelmetu ostatnio, że zacząłem myśleć pozytywnie... no i klops.
Prawie pewne spekulacje (haha) wskazywały, że Kulig trafi do Zielonej Góry, że Planinić dostał dobrą ofertę, a dodatkwo klub szuka obwodowego gracza robiącego przysłowiową różnicę.

Niestety dla Zielonej Góry Kulig raczej do Stelmetu nie dotrze, wybrał podobno kierując się zasadą "nie jest ważne, kto mu ile obieca ale kto ile faktycznie zapłaci", krótko mówiąc reputacji w Zielonej Górze zaczyna brakować i zdaje się, że już nie każdy chce grać dla JJ. ;-)

Jakoś nie bardzo miałem okazji przyjrzeć się Griffinowi ale pomału kończy mu się try out, jakąś tam niby energię wnosi, choć dominatorem w zbiórkach raczej nie jest, a szukano sposobu na tą ewidentną słabość drużyny.

Czekamy co najbliższe dni przyniosą...

qqryq

Post autor: qqryq » 12 sty 2019, 21:56

TomyZG pisze:
12 sty 2019, 12:38
...krótko mówiąc reputacji w Zielonej Górze zaczyna brakować i zdaje się, że już nie każdy chce grać dla JJ. ;-)

Jakoś nie bardzo miałem okazji przyjrzeć się Griffinowi ale pomału kończy mu się try out, jakąś tam niby energię wnosi, choć dominatorem w zbiórkach raczej nie jest, a szukano sposobu na tą ewidentną słabość drużyny.
No niestety, podejście na Palikota jest dobre ale tylko przez jakiś czas. To typowa strategia hit and run, a że JJ nie run, to dostaje rykoszetem.
Co do Erica, to z tą dominacją raczej super nie będzie, natomiast widać u niego kilka innych pozytywów:
- mija z obwodu, robiąc sporo zamieszania pod koszem.
- widzi innych zawodników. W połączeniu z powyższym może ściągnąć na siebie obronę a następnie oddać piłke koledze. Ostatnio dokarmiał tak Adama, który najlepiej wygląda z absorbującym obronę kolegą (pamiętacie Montejunasa?)
- skacze na poziom telebimów na Narodowym, co przyda się przy blokowaniu
- nie daje się łatwo minąć niższym graczom przy switchu w obronie
- szybkość, gra piłką, wielowymiarowość (rzut za 3, półdystans, wejścia, minięcia, etc) pozwala na wystawienie go jako SF na wolniejszych graczy przeciwnika (patrz Kostrzewski), których powinien zdominować.

Minus? Brak gry tyłem do kosza i średnie zbiórki. No i obrona zespołowa ale to efekt braku zgrania i treningów.

To tak telegraficznym skrótem.

Jak się przyjmie będzie dobrze ale nie idealnie. Nadal brak nam zawodnika na SF i centra, bo Darko symulujący obronę i brzydzący sie zbiórkami więcej oddaje niż zdobywa na mega skuteczności w ataku. No i szkoda Mokrosa, który może w ataku jest słabszy wo Sakica, ale ten drugi, podobnie do Darko, więcej w obronie oddaje niż w ataku uzbiera.

Padre

Post autor: Padre » 13 sty 2019, 18:52

Cóż... Panowie, jest progres w VTB.

W Krasnodarze druga połowa przegrana 19:46, tutaj już było 24:46. Jeszcze z pięć spotkań i może uda się wygrać drugą połowę.
Kolejnym pozytywem jest fakt, że udało się przekroczyć 50 punktów na wyjeździe. I to na luzaku. Wzrost z 41 na 57 punktów musi wywoływać u trenera Jovovicia oznaki zadowolenia.

Zresztą podejrzewam, że trener Jovović zapytany o grę zespołu będzie mówił, że jest zadowolony, że zespół czyni progres, jego zagrywki są coraz lepiej rozumiane itd.

Najważniejsze, że Planinicia udało się zatrzymać, bo gdyby nie on. Fiu, fiu. Ta wspaniała defensywa i zaangażowanie w walce o zbiórki. I skoczność.
To samo można powiedzieć o drugim asie z Chorwacji. Ten to walczy w obronie niczym lew. A ta finezyjna walka o zbiórki. Coś pięknego. Jak on się ładnie składa, jak zastawia, jak wysoko skacze. Nie wiem tylko dlaczego, ale rywale ciągle zbierają mu piłki znad głowy. Może zbyt finezyjnie składa się do tej zbiórki i zanim się złoży już jest za późno. Dzisiaj biedaczysko skakało kilka razy, ale za każdym razem rywal był szybszy/lepszy/sprawniejszy...

VEF miał prostą taktykę. Ciepiemy z dystansu i idziemy na deskę. Skutek wiadomy.
Paradoksalnie w statystykach jest remis. Chyba dlatego, że Hrycaniuk po otrzymaniu jednego lub drugiego kleja zbierał w ataku ;)

Nie wiem co się dzieje z tym zespołem. Ale ja od początku sezonu nie widzę żadnego progresu. Zwłaszcza w VTB. Tam rywale nauczyli się grać z ekipą Jovovicia. Wiedzą, że należy ograniczać p'n'r, a w ataku polegać na rzucie z dystansu (lub penetracjach, bo pomocy w obronie jest mało) i iść ostro na deskę.
Trener chyba nie panuje nad zespołem, albo nie potrafi narzucić swoich pomysłów. A może jego taktyka jest zbyt skomplikowana. Cóż, przynajmniej w VTB, ten zespół gra wolno, bez pomysłu, bez werwy...

Nie wiem co trzeba tu zrobić. Albo rozpier...ć to towarzystwo i zacząć budować od nowa. Może tego trzeba? Przynajmniej warto pomyśleć o "puszczeniu" przynajmniej jednego z chorwackich podkoszowych żarłaczy...

Aha, skaczą nam po głowach, a trener w drugiej połowie w ogóle nie wprowadza Griffina. Co on liczył, że Sakić będzie rywalom skakał po głowach? :mrgreen: Skoro mecz był i tak przegrany, Griffinowi nie szło, to czemu nie dostał szansy?

Dno i pięć metrów mułu...

PS.
A może powód słabej gry jest inny i nazywa się kasa. Dlatego wszyscy mają wylane na to...

qqryq

Post autor: qqryq » 15 sty 2019, 11:32

Nie wierzę http://www.basketzg.pl/news/eric-griffi ... tu-enei-bc
Co z nim było nie tak? Za wysoko skakał? Był za szybki? Grozil zbyt wieloma zbiórkami? Albo zbyt wieloma blokami? Istniało ryzyko wprowadzenia kibiców w ekstazę po efektownych zagraniach? A może obawiano się, że jak sie rozkręci, to wygra kilka meczy w pojedynkę, a my chcemy kolektyw. Marny, bierny, nudny i co gorsza przegrywający, ale kolektyw.
Liczyłem, że jak będzie news o jakimś rozwiązaniu kontraktu, to z którymś, albo jeszcze lepiej ze wszystkimi bałkańcami, a tu BUM!
Szkoda kolejnego fajnego grajka, od którego powinno sie zacząć przebudowę składu z myślą tak o tym, jak i kolejnym sezonie. Ale nie, my idziemy w zaparte i co gorsza mało skuteczne :(

Padre

Post autor: Padre » 15 sty 2019, 20:39

Może robią miejsce w rosterze pod wielki "kombek" Edo Muricia? Idealny gracz dla obecnego Stelmetu. Multipozycyjny, pełen zapału i chętnie angażujący się w walkę na tablicach. Idealnie by się komponował z Sakiciem i Planibiciem. Deska byłaby nasza.

PS.
I do tego klub nie musiałby płacić za licencję. Kolejny pozytyw, biorąc pod uwagę fakt, że licencja na Griffina została zmarnowana.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2019, 0:21 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

qqryq

Post autor: qqryq » 15 sty 2019, 22:52

Cała ta sytuacja robi sie przykra. Już nawet nie chce się bronić klubu na forach, bo sami dajemy "kibicom" rywali tyle amunicji, że nie mają już do czego jej zbierać. Bardzo mocno by się przydał nam kibicom, a więc jednemu z głównych sponsorów mocny i rzetelny raport finansowy przygotowany przez biegłego (i niezależnego) rewidenta / audytora, do tego informacje o stopniu zabezpieczenia budżetu na ten rok i na koniec plan na następne lata, bo na razie wyglądamy jak zupełnie zagubiony zlepek ludzi z butnym prezesem i z nadszarpniętą reputacją.
Nie wiem, czy pamiętasz Padre, jak komentował swoje przejście do Assecco James? powiedział coś w stylu, koledzy z zespołu powiedzieli mi, że to mega profesjonalny klub i tak właśnie jest. Czytaj, w ZG jest bardzo nieprofesjonalnie.
Ech, żal. Ponad dwadzieścia lat kibicowania i w ekstraklasie i w III lidze i w czasach triumfu i w czasach nędzy. Ale tak przybity to nie byłem chyba od spadku do najniższej klasy rozgrywkowej (a piszę o drużynie z pierwszego miejsca w tabeli ekstraligowej) :(

gothart

Post autor: gothart » 15 sty 2019, 23:42

Już dawno miałem pisać, że nie mogę patrzeć na grę Planinicia i Sakicia. Ten pierwszy to świetny grajek, jak na rezerwowego centra na góra kilkanaście minut w mocnym zespole. U nas zupełnie się nie sprawdza. Sakic podobnie, jakby nie było Mokrosa, to byłbym w stanie go przetrawić, ale to, że Jarek nie gra, a ten koleś sabotuje obronę cały mecz jest nie do zniesienia. Tylko skoro każdy podziela to zdanie to dlaczego obaj są w klubie?
Niby miały być zmiany, odmłodzenie, waleczny zespół, a pod koszem mamy dwa największe drewna od niepamiętnych czasów.

qqryq

Post autor: qqryq » 16 sty 2019, 0:58

gothart pisze:
15 sty 2019, 23:42
Już dawno miałem pisać, że nie mogę patrzeć na grę Planinicia i Sakicia. Ten pierwszy to świetny grajek, jak na rezerwowego centra na góra kilkanaście minut w mocnym zespole. U nas zupełnie się nie sprawdza. Sakic podobnie, jakby nie było Mokrosa, to byłbym w stanie go przetrawić, ale to, że Jarek nie gra, a ten koleś sabotuje obronę cały mecz jest nie do zniesienia. Tylko skoro każdy podziela to zdanie to dlaczego obaj są w klubie?
Niby miały być zmiany, odmłodzenie, waleczny zespół, a pod koszem mamy dwa największe drewna od niepamiętnych czasów.
Największe drewno mamy gdzie indziej niestety. I to trzeci sezon z rzędu. Miał być Tank, ale drewnu nie pasował. Pojawił się Eric, ale drewno go w składzie nie widziało. Woli swoją sekwoję i brzozę. Oni kumaja jego taktykę w stylu " jak widzisz piłkę, to ręce precz od niej. To tak zamota rywala, że zacznie rzucać i dobijać do własnego kosza" . Boję się, że niedługo rywale zaczną to robić i to nie w wyniku zamotania ale z litości dla Zastalu.

gothart

Post autor: gothart » 16 sty 2019, 17:34

Nie wiem w jakim wątku to wrzucić, a kiedyś grał w Stelmecie. Na polskikosz leci podcast o najlepszych obrońcach ligi. Ktoś na pierwszym miejscu dał Arona Cela. Pamiętam jak kiedyś Andrew pisał, że kilkudziesięcioletni Dylu z jedną sprawną nogą będzie go bez problemów mijał :)
I jeszcze padło, że Planinic to bardzo dobry zbierający :lol:

qqryq

Post autor: qqryq » 21 sty 2019, 0:49

Zirytowany ciągłym zalewem informacji o trudnej sytuacji finansowej klubu zadałem sobie trud odszukania jakiś sprawozdań finansowych, niestety poległem. Nie wnikałem nigdy w obowiązki SSA i nie wiem, czy takowe są obowiązkowo publikowane, ale jak macie link to proszę o podzielenie się, bo ja niestety poniosłem wyszukiwarkową porażkę.

Padre

Post autor: Padre » 21 sty 2019, 16:25

Może przed Permem była wypłata, bo zawodnicy jakoś tak bardziej walczyli i biegali ;) .

Tak się zastanawiam, czy nie lepiej byłoby poczekać jeszcze z ewentualnymi wzmocnieniami i ściągnąć kogoś konkretnego na początku marca. Zawsze to jakiś grosz zaoszczędzony. A tak przynajmniej zobaczymy co się da jeszcze ugrać tym składem.

qqryq

Post autor: qqryq » 21 sty 2019, 19:19

Padre pisze:
21 sty 2019, 16:25
Może przed Permem była wypłata, bo zawodnicy jakoś tak bardziej walczyli i biegali ;) .

Tak się zastanawiam, czy nie lepiej byłoby poczekać jeszcze z ewentualnymi wzmocnieniami i ściągnąć kogoś konkretnego na początku marca. Zawsze to jakiś grosz zaoszczędzony. A tak przynajmniej zobaczymy co się da jeszcze ugrać tym składem.
Wszystko zależy od realnej sytuacji finansowej zespołu. Jeśli kasa jest pusta, to tak. Jeśli nie, to lepiej mieć czas na zgranie i wspólne treningi.
A tak poza tym, to Flopmeida jest do wzięcia. Może JJ będzie chciał zrobić prztyczek jamnikom :lol:

Ale dziś był piach. Ten zespół nie potrzebuje jednego wysokiego a ze trzech. i jeszcze ze 2-3 zawodników z chęcią do gry na obwód. Na prawdę, drużynie przydałby sie jeden chudszy rok na wyprostowanie sytuacji, ściągnięcie młodych, chcących grać zawodników i zaatakowanie ligi w kolejnym sezonie. Dla "Złotej drużyny" nadszedł czas szukania nowych wyzwań i nowych impulsów.

qqryq

Post autor: qqryq » 26 sty 2019, 19:56

Po pierwszej połowie z Eniseyem prowadzimy wyraźnie... pod względem strat. Panowie Ć grają swoje, czyli Darko świetne pięć minut potem przebywanie na parkiecie, Zeliko jest, i właściwie tyle można o nim powiedzieć. A, Mokros też jest, błysnął super podaniem, co wpieniło trzeciego z Ć, który go ściągnął aby nie obrazu nijakiego Sakicia.
Dziś dodatkowo trener ustawił chyba taktykę na zasadzie "jak miniesz rywala i masz czystą drogę pod kosz, koniecznie i bezwzględnie oddaj piłkę gorzej ustawionemu rywalowi". Nie funkcjonuje ten zespół.
No i po meczu.
Dziś Enisey nie pokazał niczego nadzwyczajnego. We wszystkich aspektach był na tym samym poziomie co Zastal, ale nie tracił dziecinnie piłki. nadal nad drużyną wisi kilka istotnych problemów.
- cała trójka panów Ć daje zespołowi niewiele. Darko, to gracz na pierwsze pięć minut, potem już w meczu nie uczestniczy. Jeśli Erik był graczem ze zbyt wysokim współczynnikiem jakości do ceny, co jak ocenić Darko? To powinien być najtańszy gracz w rosterze. Sakić dziś przeczłapał koło meczu, i wyjątkowo dobre statystyki w zbiórkach niewiele tu zmienią, bo nadrobił je stratami (wiem, że zapisaną ma jedną, ale kilka razy uciekał od podania albo wybijał koledze piłkę z rąk, więc strata zapisana był a komuś innemu). Co do trenera, to niestety nie ma on chyba pomysłu na grę zespołu. Nie znalazł porozumienia z Tankiem, nie znalazł porozumienia z Erikiem, wyraźnie woli muły podkoszowe w typie Ć ale nie umie ustawić pod nich zagrywek. Czy czas eksperymentowania z trenerami z nikąd się kiedyś skończy?

TomyZG

Post autor: TomyZG » 27 sty 2019, 8:29

No coż ... nie jestem przekonany, czy zdawaliśmy sobie sprawę, ze VTB jest duzo bardziej wyczerpująca od np. Eurocup. A mozna było zapytać działaczy Turowa, czy Arki. Sporo wiecej meczow, dalsze podróże z przesiadkami, do tego klejenie kalendarza z PLK, bo VTB grywa też w weekendy. Przy ewidentnym braku kadrowym (zdecydowanie brak obwodowego gracza, ktory coś sam zagra gdy nie idzie i oczywiscie pod koszem bo Planinic duzy chłop ale schodząc na lewą rękę nic nie trafia, a Sakić IMO w ataku nie taki najgorszy, przypomnę ze miał być jedynie zmiennikiem Savovica) granie co 2-4 dni musu być wyczrpujące. A to był 4ty mecz w 9 dni? Czas juz na te oczekiwane ruchy kadrowe.

adambe

Post autor: adambe » 01 lut 2019, 13:13

Filip Matczak odchodzi. Idzie do Legii , na wypożyczenie

ODPOWIEDZ