Trefl Sopot 2017/2018

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
Krasny
Administrator

Trefl Sopot 2017/2018

Post autor: Krasny » 16 cze 2017, 17:48

Marcin Kloziński przejął stery na bardzo przyhamowanej przez trenera Matricia łajbie. W drużynie pozostanie większość zawodników. Ważne kontrakty mają Jakub Karolak, Łukasz Kolenda, Michał Kolenda, Grzegorz Kulka, Bartosz Majewski, Artur Mielczarek, Jakub Motylewski i Marcin Stefański. Blisko pozostania w klubie są również Filip Dylewicz i Piotr Śmigielski. Prawie pewne jest natomiast odejście duetu Ireland-Markovic.

Xerez1020

Re: Trefl Sopot 2017/2018

Post autor: Xerez1020 » 22 cze 2017, 17:12

Co sądzicie o tym drzewku? Optymalnie czy inaczej to widzicie?
..............( Ireland?)/Majewski/ Kolenda
ŚMIGIELSKI/Karolak
MIELCZAREK/Kolenda
MARKOVIC/Dylewicz
................../Motylewski/Stefański
Dla mnie niech Grzesiek Kulka ucieka jak najprędzej z Trefla :D

Janusz Basketu

Post autor: Janusz Basketu » 22 cze 2017, 18:17

To wystarczy na playoff?

lysy

Post autor: lysy » 22 cze 2017, 21:00

Trefl pewnie będzie chciał dodać jeszcze jednego C i robi się trochę tłok pod koszem. Z sezonu na sezonu Mielonemu bliżej do PF niż SF, a na 4 jest już Dylewicz, Marković i gdzieś trzeba jeszcze na 15 minut "upchać" Stefana. Jeszcze młody Kulka też jest silnym skrzydłowym. Skład bardzo podobny do tego z poprzedniego sezonu. Czy tamten skład dał playoffy? Nie. Czy skład powiększony o nominalnego centra i Marcina Klozińskiego, który będzie trenerem (?) zapewni PO? Liga pewnie znów będzie zacięta więc między 10, a 8 miejscem będzie minimalna różnica.

Jall

Post autor: Jall » 05 lip 2017, 22:18

Stefan żadne tam 15 minut, podstawowy C 20+ minut, Markovic zagra resztę, Stefan ogony i awarie.
Zgoda że dla Kulki brak miejsca
Zgoda że nawet z dyskutowanymi AI albo Trotterem może być za mało na PO, przydałby się gracz na 2/3.
No i C z prawdziwego zdarzenia.
Boże broń przed Łączką!

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 05 lip 2017, 23:45

Dla Kulki przy planowanym podpisie Dyla nie ma miejsca. Można było nie podpisywać Markovicia ale aż żal by było z niego rezygnować. Skoro trener ma walczyć o playoff to układ soon-to-be retired Dylu + miękki i niesprawdzony Grzesiu był pewnie zbyt ryzykowny i wcale nie gwarantował młodemu minut i rozwoju bo przecież zawsze jest jeszcze Mielony... Oby Kula trafił gdzieś gdzie wywalczy sobie miejsce i minuty.

Jall, a po co kolejny 2/3 przy Karolaku i Kolendzie? Czego zabrakło do playoff w tym roku (oprócz jednego więcej zwycięstwa z Polpharmą ale to oczywiste)? Wg mnie centra i trenera. Center podobno ma być, jeśli lepszy od Stefana to już będzie duży progres. Kloziu pokazał w kwietniu że gorszy niż Martic nie będzie i że dogaduje się z zawodnikami (Marković chciał dalej dla niego grać). Jeśli trafią z ogarniętą 1 to jest nadzieja na powrót do p-o.

Czy nie ma?

anwil88

Post autor: anwil88 » 06 lip 2017, 1:06

Nikt nie chce Laczki gdzie sie podzieje ten biedak ?

Najemnik

Post autor: Najemnik » 06 lip 2017, 2:09

Start szuka czwórki, u Dedka by grał - wypożyczenie?

Jall

Post autor: Jall » 06 lip 2017, 8:18

Fi_Mi pisze:
05 lip 2017, 23:45
..

Jall, a po co kolejny 2/3 przy Karolaku i Kolendzie? Czego zabrakło do playoff w tym roku (oprócz jednego więcej zwycięstwa z Polpharmą ale to oczywiste)? Wg mnie centra i trenera. Center podobno ma być, jeśli lepszy od Stefana to już będzie duży progres. Kloziu pokazał w kwietniu że gorszy niż Martic nie będzie i że dogaduje się z zawodnikami (Marković chciał dalej dla niego grać). Jeśli trafią z ogarniętą 1 to jest nadzieja na powrót do p-o.

Czy nie ma?
:
Jest zestaw 2/3: Kolenda/Karolak/Śmigło/Mielony. Wg mnie trochę słabo, sami średniacy/obiecujący/zadaniowcy; ale wiadomo że już tu nikt nie dojdzie. Może by PIS przegłosował po +20 dla Trefla w każdym meczu za Narodowy Zestaw 2/3? ;)
Czy jest szansa na PO?
1. Markovic został - baardzo duży plus.
2. Jest Kloziński, który się w porządku pokazał w zeszłym sezonie no i nie jest Marticiem więc duży progres.
3. Wszyscy sie zbroją, ten C to jednak musiałby być udany.
4. PG - wiadomo, jak ogłoszą że Łączka jest nasz pierwszą jedynka to koniec sezonu przed początkiem,

Czyli dwie kluczowe niewiadome. 1 i 5.

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 06 lip 2017, 8:52

Spokojnie, Łączki nie będzie... :) (co z drugiej strony oznacza, że mogą trafić np. drugiego Durena, więc... :lol: )

Ale na Trottera bym się nie obraził, choć to kolejny +34 i to raczej bez zmiennika...

Jall

Post autor: Jall » 17 lip 2017, 22:23

Dzierżak nadal w Kotwicy, więc kto na 1? Będzie jeszcze dwóch czy Śmigło :cry: jako drugi?

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 17 lip 2017, 22:49

Pierwszym rozgrywającym w rep. U18 u Klozińskiego jest młody Kolenda. Kto ma go wprowadzić do seniorskiej koszykówki jak nie trener który z nim pracuje od 5 lat?

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 18 lip 2017, 13:03

Dylu podpisał na rok. Ciekawe czy potwierdzi się wypożyczenie Kulki.

Ps.

Obrazek

Na stronie klubu przy info o nowej umowie Dylewicza na zdjęciu w drugim planie widzimy uśmiechniętego Pedję... dzień po informacji że Dzierżak odchodzi do Kotwicy... przypadek? hmm... 8-) :roll:

Padre

Post autor: Padre » 18 lip 2017, 13:28

Pedja też przedłuży? :mrgreen:
A Dylowi w żółtym najlepiej.

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 18 lip 2017, 17:09

Jall pisze:PG - wiadomo, jak ogłoszą że Łączka jest nasz pierwszą jedynka to koniec sezonu przed początkiem
https://twitter.com/Anwil_official/stat ... 6979928064

Uff... 8-)

gothart

Post autor: gothart » 02 sie 2017, 20:47

Wiadomo już coś więcej o planach zespołu odnośnie drugiej jedynki? Czy będzie nim Kolenda?

Jall

Post autor: Jall » 04 sie 2017, 15:22

Czasem mimo najlepszej woli nie mogę zrozumieć tego klubu, noż ku*wa, jak można na raz myśleć o grze na Ergo i robić skład z takim obwodem?
P**lę , nie chodzę, wybieram cyrk.

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 04 sie 2017, 15:46

Może trzeba oszczędzać na graczach żeby stać było na wynajem takiej hali? :?

A'propos Browna - co z nim nie tak? Jakieś opinie?

kalnietis

Post autor: kalnietis » 04 sie 2017, 17:45

Witam wszystkich!
Świetnie, że forum znowu działa, oby jeszcze tętniło życiem, tak jak dawniej.

Dzisiaj podpisano Browna. No cóż, jak dla mnie to zdecydowanie słabsza kopia Irelanda. Niski, raczej łowca punktów, średni podający, słabo organizuje grę, średni obrońca, niezbyt pewny zza łuku. Eksplozywny. Spodziewałem się zdecydowanie więcej, szczególnie że Trotter podobno był blisko. Generalnie Browna nie skreślam, dostanie dużo minut, może okaże się drugim Dominiqiem Johnsonem ;) Czekam na centra. Do Dyla i Markovicia najlepiej pasowałby jakiś sprawny siłacz. Jeżeli faktycznie uda się podpisać naprawdę solidnego centra, to zestaw pod koszem będziemy mieli w top3 "ligi". W tym składzie brakuje przede wszystkim lidera obwodu. Z nim bym nie się nie spieszył, w okolicach sylwestra można jeszcze upolować naprawdę grubego kocura, z minięciem i bezczelnością :)

ps1 Pomarzyć dobra rzecz. Oczywiście nie wiem ile wołaliby, ale chciałbym zobaczyć u nas Pechaczka i Borga :twisted:
ps2 Z Bartka Majewskiego będzie pociecha.
ps3 No dobra, z Borgiem przesadziłem, ale skoro kiedyś biegał w Polsce niejaki Jelinek... :mrgreen:

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 04 sie 2017, 18:28

kalnietis pisze:
04 sie 2017, 17:45
Niski, raczej łowca punktów, średni podający, słabo organizuje grę, średni obrońca, niezbyt pewny zza łuku.
Patrzę sobie na statystyki i... Brown mając w Siarce 2 razy gorszych zawodników niż AI w Treflu robił na nich dokładnie 2 x więcej asyst... Nie sądzę żeby było to wynikiem szczególnych talentów taktycznych trenera Pyszniaka ;) Nie kojarzę jak u niego z obroną ale chyba przynajmniej potrafi być agresywny - w Siarce prawie 2 przechwyty na mecz, w Szczecinie 1,3. Zza łuku w Szczecinie ponad 40%, w Zgorzelcu ponad 45%, w Tarnobrzegu 36,5% i 2 trafione trójki na mecz. No ale to tylko liczby.

Do Irelanda wg mnie podobny nie jest, bo to mimo wszystko rozgrywający, a AI o tym nie miał za bardzo pojęcia. Bronić też nie bronił praktycznie w ogóle. Za to jak mało kto w PLK potrafił sobie kreować pozycje do zdobywania punktów i był bardzo skuteczny... Ja zawsze będę przedkładał grę zespołową nad system w którym 2-3 rzuca a reszta stoi i się frustruje, tak jak to było u Marticia, dlatego nie będę skreślał Browna już na początku. Wiadomo że trener Kloziński bardzo chciał Markovicia więc pewnie na nim oprze grę w ataku. Do tego na pewno jest zwolennikiem systemowego grania a nie indywidualnych popisów. Jeśli ma pomysł jak to poukładać to trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać przynajmniej do września na pierwsze sparingi. Jak dojdzie jakiś silny skoczek pod kosz to na 4/5 na pewno będzie lepiej niż rok temu. A na obwodzie zostanie miejsce żeby ewentualnie kogoś dołożyć po świętach jeśli będzie potrzeba.

Broodas

Post autor: Broodas » 04 sie 2017, 22:41

Witam wszystkich!

Rozumiem, że można wierzyć w jakieś cuda, że Trefl odkrył coś, czego nie widziało wielu wcześniej, ale come on. Dwa posty wyżej to jakieś niczym nieuzasadnione chciejstwo.

Fakty są takie:
- Facet po studiach grał w Australii i Brazylii..
- W Szczecinie miał problem żeby przejść przez połowę i kompletnie nie ogarniał co się wokół niego dzieje. Szczecin raczej nie miał skomplikowanego systemu, ale i tak dla BB było to za dużo.
- W Zgorzelcu nie był w stanie przebić się przez słabego i zawodzącego Tweety Cartera.
- w Siarce nabijał puste statsy, które wynikają z braku systemu i ballhogowania. Tam nawet Grzeliński łapał 5,6 asysty.
- ponoć symulował kontuzję by zmienić klub - moim zdaniem to kolejna czerwona flaga przy jego nazwisku

Już z tego wniosek jest prosty - gość nadaje się wyłącznie do streetballu w dole tabeli. W kontekście nazwisk, które się przewijały angaż tego faceta wygląda jak sabotaż.

Co z nim jest nie tak?

Pytanie brzmi, co jest z nim "tak". Poziom tego zawodnika jest po prostu słaby. Ma przeciętne minięcie i generalnie jego kozioł nie wzbudza zaufania. Kończy spod kosza słabo - głównie prawą ręką. Jego bb jest bardzo niskie, a ulubioną akcją odpał z 9 metrów. W żadnym z klubów nie dał się poznać jako spec od grania picków, czy generalnie kreator wysokich. W dodatku podobnie jak Irelanda- nie ma go w obronie. Jednym słowem w porównaniu do AI jest słabszy właściwie we wszystkim. Najważniejsza rzecz - nie robi przewag. Przy obwodzie, który poza coco-jumbo Śmigłem nie gra na piłce to dramat.

Co jest jeszcze gorsze?

Mieliśmy 3 miesiące czasu na scouting. Jedyne nazwiska, które się pojawiały pochodziły z polskiej ligi (to samo mógłby robić DeDe z brzytwy). Podobno mieliśmy pieniądze (przynajmniej na podwyżkę dla Irelanda/ofertę dla Trottera). Bierzemy jednego rozgrywającego (!), który w domyśle ma ciągnąć grę i grać powyżej 30 minut(!). I tym graczem ma być gość z Siarki, o którym wiadomo, że wyżej wała nie podskoczył (co zostało sprawdzone!) Szanujmy się. Przypominam, obsada na PG to Brown oraz nie gotowi do gry na tym poziomie Kolenda (jestem fanem, ale polecam obejrzeć np. dzisiejszy mecz z Estonią) i Majewski. To jest gość, który zadowalał się pensją w Siarce. Wygląda na faceta, który kosztuje "grosze", więc albo go okrutnie przepłacili (prawdopodobne) albo tej kasy nie mają.

Na pozycji od PG do SF nie mamy żadnego scorera ani tym bardziej kogokolwiek kogo moglibyśmy określić liderem drużyny. Na przykładzie serii Czarni- Anwil można spostrzec, że jeden gość (Lewis) biorący ciężary gry na obwodzie na siebie jest niezbędny, nawet w PLK - dla przykładu Anwil nikogo takiego nie miał i dostał zasłużone baty. W tym składzie czeka nas to samo (tzn. mniej, bo ogólny poziom zawodników z obwodu i podkoszowych jest niższy od zeszłorocznego Anwilu).

Jeśli okaże się, ze Marković w składzie to był koszt ($$$) tego, że mamy za rozgrywającego streetballowca z Siarki to serio trzeba było go sobie odpuścić i przeznaczyć pieniądze na mocnego PG, a na PF pograć duetem Dylewicz/Kulka.

Przypominam też, że w tym roku mieliśmy być mocniejsi, a PO to miał być pewnik. W tym składzie, nawet jeśli na C ściągnęliby koszykarza o poziomie Markovica (chodzi o tzw. półkę)to i tak nie uda się tego osiągnąć. Abstrahując od tego czy takiego gracza uda się ściągnąć (trzeba obczaić centrów Siarki/Startu Lublin w ostatnich latach) to po prostu w eurokoszu bez siły z obwodu niczego nie ugrasz vide wyżej przytaczana seria Czarni vs Anwil.

I ostatnia rzecz. Skąd ta wiara w Klozińskiego? Sympatyczny gość, koszykarze pozytywnie się o nim wypowiadali, niemniej przegrał najważniejsze mecze (Czarni/Anwil), a wygrał z samym dołem tabeli. Jednym słowem, nic nie wskazuje by była to wartość dodana nad Marticem.

Ps. Sytuacja jak z zatrudnieniem Paintera. Wszyscy się pocieszali, że może nie będzie tak źle, że ma potencjał, że nikt mu nie dał szansy itd., a potem było jak było i leszcz był leszczem.

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 05 sie 2017, 1:32

Broodas pisze:
04 sie 2017, 22:41
Fakty są takie:
- Facet po studiach grał w Australii i Brazylii...
No i to by było na tyle jeśli chodzi o fakty, reszta to opinie. Można się zgadzać lub nie. Proponuję żebyśmy przez weekend obejrzeli kilka meczów i wrócili do wymiany poglądów na kwestie techniczne. Zgoda?
Najważniejsza rzecz - nie robi przewag. Przy obwodzie, który poza coco-jumbo Śmigłem nie gra na piłce to dramat. Na pozycji od PG do SF nie mamy żadnego scorera ani tym bardziej kogokolwiek kogo moglibyśmy określić liderem drużyny. Na przykładzie serii Czarni- Anwil można spostrzec, że jeden gość (Lewis) biorący ciężary gry na obwodzie na siebie jest niezbędny, nawet w PLK - dla przykładu Anwil nikogo takiego nie miał i dostał zasłużone baty. W tym składzie czeka nas to samo (tzn. mniej, bo ogólny poziom zawodników z obwodu i podkoszowych jest niższy od zeszłorocznego Anwilu).
Trochę za dużo schematów chyba panie Broodas'ie, można przecież tworzyć przewagi na innych pozycjach i tak budować atak, kwestia koncepcji i wykonania. Przy okazji - jakie przewagi tworzył na obwodzie np. Johnson z Dąbrowy? W ogóle którykolwiek z ich zawodników? Albo jakie przewagi by robił Lewis bez Kravisha i dystansowych strzelców na 2/3/4, z jakim skutkiem? Nota bene Anwil zajął 1 miejsce przed p-o, całkiem nieźle jak na zespół bez lidera na obwodzie. Ten sam zresztą Anwil który ledwo wygrał w Sopocie, głównie dlatego zresztą że w końcówce meczu scorer Ireland nie był w stanie podjąć właściwej decyzji jako rozgrywający... koszykówka ma jednak trochę więcej wymiarów...
W tym składzie, nawet jeśli na C ściągnęliby koszykarza o poziomie Markovica (chodzi o tzw. półkę)to i tak nie uda się tego osiągnąć.
Bym się chętnie założył, ale jeszcze poczekam na tego centra. W minionym sezonie, bez centra, bez obrony, z grą opartą na tym co indywidualnie wykreują sobie zawodnicy i z trenerem-sabotażystą na ławce zabrakło aż jednego meczu.
I ostatnia rzecz. Skąd ta wiara w Klozińskiego? Sympatyczny gość, koszykarze pozytywnie się o nim wypowiadali, niemniej przegrał najważniejsze mecze (Czarni/Anwil), a wygrał z samym dołem tabeli. Jednym słowem, nic nie wskazuje by była to wartość dodana nad Marticem.
Trzeba naprawdę dużo złej woli żeby coś takiego napisać. Albo żadnej wiedzy na temat tego co się działo w zespole. Mecz z Czarnymi - trzy dni po odejściu Marticia, Marković mentalnie rozwalony, nie ma go na parkiecie. W dodatku najbardziej doświadczony lider zespołu w decydującej akcji pozwala Surmaczowi zrobić na sobie 2+1. Ostatni mecz z Anwilem był już o nic, bo tak naprawdę o wszystkim decydowała Polpharma. A w międzyczasie były wygrane w Gdyni i w Szczecinie, była gra zespołowa, pozytywna energia, odpowiednia komunikacja, znalezienie ról dla całkiem wartościowych jak się okazało Polaków.

Co do scoutingu i wyboru graczy, bo tu pewnie trener ma coś do powiedzenia - myślę że każdy młody trener woli wziąć kogoś kogo zna i widział na własne oczy. Mniejsze ryzyko. Pewnie stąd nazwiska z PLK się przewijały. A że nie Trotter? Kasa misiu... Z tego co słychać wcale różowo nie jest i w porównaniu do zeszłego sezonu lepiej raczej nie będzie, mimo wcześniejszych nadziei i optymistycznych zapowiedzi.

Ja uważam że po nowym roku obok Browna pojawi się jakiś strzelec na 1-2 bo jest dla niego miejsce (z całą sympatią dla młodego Kolendy, 3/16 z gry i 6 strat przy 1 asyście w decydującym meczu na poziomie osiemnastolatków z dywizji B to nie jest potwierdzenie że się jest gotowym na poważne granie z dorosłymi, nawet w tak przeciętnej lidze jak PLK). A do tej pory warto może sprawdzić jak może funkcjonować zespół bez "rozgrywającego" oddającego po 15 rzutów i 2-3 asysty na mecz? Pamiętam że kiedyś takich w Treflu nie zatrudniali i jakoś to działało.

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 05 sie 2017, 2:15

Ps.
Żeby była jasność, też bym wolał Trottera :)

Broodas

Post autor: Broodas » 05 sie 2017, 10:33

Hmm, opinią jest to, że nie przebił się przez Cartera? Czy, że Carter był słaby? Poza suchymi statsami i danymi wszystko można sprowadzić do opinii. Zdanie, że LeBron jest lepszy od Grzegorza Kulki to wówczas też będzie tylko opinia, a nie fakt.

Jasne, że można budować atak różnie, w tym przez wysokich, którzy będą centralną postacią ofensywy albo w oparciu o shooterów latających po zasłonach. Niemniej moje zdanie jest takie, że do takiej konstrukcji ataku potrzeba kreatora na PG (jakkolwiek negatywne zdanie można o nich mieć to są to np. Łączyński albo Skiba) albo przynajmniej sensownego gracza grającego "na piłce", jakiegoś point forwarda Weaveropodobnego. Niepotrzebnie użyłem terminu scorer, bo on spłaszcza pojęcie liderowania do zdobywania punktów. GTG nie tylko zdobywa punktu, ale po prostu ma piłkę w końcówce i wie co z nią zrobić (samemu zapunktować albo wykreować kogoś). BB takim graczem nie będzie, a moim zdaniem taki gracz na obwodzie jest absolutnie niezbędny, niezależnie od tego jak skonstruujesz ofensywę.

Co do tamtego meczu z Anwilem to ja pamiętam rzut Irelanda równo z syreną bez krycia.Decyzja słuszna, szkoda, że nie wpadło.

Czy ktoś widzi atak Trefla, kiedy ten cały Brown usiądzie na ławce?

Deprecjacja spotkania z Anwilem (come on, my musieliśmy ten mecz wygrać, dla nas to był do or die, Czarni mogli przegrać i wówczas nasz wynik byłby kluczowy), a wyolbrzymianie wagi zwycięstw z Asseco (drużyny wówczas z piękną serią porażek i generalnie bardzo słabej) i Szczecinem (drużyna wówczas przegrana, grająca bez Kikowskiego) to moim zdaniem chciejstwo. I jeśli chodzi o ten podział ról dla Polaków to przyklejenie Michała Kolendy do ławki należy oceniać jako kontrowersyjne. Zwłaszcza w meczach z ogórkami.

Co do meczów Browna to polecam Szczecin vs Anwil z po 15/16 i dajmy na to dwa ostatnie mecze w Turowie (mecze o życie z Rosą). Nie ma żadnej cechy, którą można byłoby dać na pierwszy plan. Nijaki do bólu, żeby nie powiedzieć, że przez to po prostu słaby. W zeszłym roku było 17 drużyn. Proponuję przygotować sobie listę pierwszych PG z zeszłego sezonu i zrobić sobie ich ranking. W którym miejscu znajdzie się kolega Brown?

Kasztan pokroju Browna na centrze (nie ma przesłanek by spodziewać się kogoś lepszego) nie zmieni oblicza tej drużyny. (z założenia się nie zakładam, jak to było w klasyku: "kiedyś za kobietę dałbym sobie rękę uciąć") :)

kalnietis

Post autor: kalnietis » 05 sie 2017, 12:34

Jeżeli chodzi o Browna, to zobaczymy jaki pomysł na niego będzie miał trener jajko niespodzianka Kloziński. Na przykładzie Johnsona ze Stali widać jak ważne jest podejście i pomysł na wykorzystanie gracza. Jeśli prowadziłby nas Dżepetto Tabak, byłbym spokojny o tego całego Browna. Zresztą, za jakieś cztery miesiące może już nie być ani coacha ani jego wynalazku. :) Imo Brown jest lepszym obrońcą od Irelanda i gra bardziej zespołowo. To jak na poziomie plk będzie prowadził drużynę, szczególnie w końcówkach ciężko przewidzieć. Jasne, najłatwiej mówić, że słabiak, streetball etc. ale ja z oceną poczekam przynajmniej do trzeciej kolejki. Jeżeli miałbym zgadywać, to stawiam, że typ będzie nijaki. Żaden generał, ale też żaden sabotażysta.
Cieszę się, że Markovic został, bo to nasz najlepszy zagraniczny transfer po rozpadzie ever, a reszta podkoszowych z importu (oprócz Turka) może mu co najwyżej lampy pucować.

Broodas
Dylewicz i Kulka jako zestaw czwórek? Really? Z nich nawet Sulima zrobiłby jesień o Lebrończyku nie wspominając.
Czy Łączyńskiego można nazwać kreatorem? IQ koszykarskie na poziomie Zamoja, w ataku pozycyjnym chaos. Już sto razy bardziej wolę Browna.
O atak bez BB na placu nie będę się martwił, jeżeli będzie dobra obrona. A w tym już głowa trenera, szczególnie, że sam się zobowiązał do jej wzmocnienia. Chcę to zobaczyć.

ODPOWIEDZ