Trefl Sopot 2017/2018

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
Jall

Re: Trefl Sopot 2017/2018

Post autor: Jall » 05 sie 2017, 12:55

Z tym pucowaniem to przesadziłeś, YGN na początku sezonu, gdy jeszcze był w formie i Majstorović gdy go doprowadzili do użytku (czyli w PO) to byli porządni gracze i o pucowaniu nie może być mowy. Kuzminskas za pierwszym razem też wymiatał. Były załamujące wybory pod kosz ale to nie tu jest problem.
A w tym sezonie, jeżeli tak zostanie jak jest dziś, to problemem jest polski obwód na SG/SF : średniak/prospekt/średniak/zadaniowiec. Liczyłem że na PG dojdzie lider ale mamy co mamy. BB to nie byłaby tragedia gdybyśmy mieli kogoś robiącego różnicę na SG albo SF.

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 05 sie 2017, 13:27

Jall pisze:
05 sie 2017, 12:55
A w tym sezonie, jeżeli tak zostanie jak jest dziś, to problemem jest polski obwód na SG/SF : średniak/prospekt/średniak/zadaniowiec. Liczyłem że na PG dojdzie lider ale mamy co mamy. BB to nie byłaby tragedia gdybyśmy mieli kogoś robiącego różnicę na SG albo SF.
No i tu się zgadzam, wg mnie jeden z pary Karolak-Śmigielski powinien zostać wymieniony na jakiegoś scorera grającego dobrze z piłką. Śmigło to atleta i jest w stanie pociągnąć atak 1x1, Karolakowi niestety trzeba wszystko wykreować. Ale widocznie trener nie chciał ryzykować zmian i wolał zostawić wszystkich Polaków. Dlatego myślę że ktoś taki się pojawi tyle że później, bo o ile starszy Kolenda jest już gotowy grać po 20 minut, to młodszy przy całym wielkim talencie nie ma szans na więcej niż kilka minut, a Majewski to poziom 1 ligi.

razor

Post autor: razor » 05 sie 2017, 14:48

Forum nowe, ale szlqki przetarte, zaraz wyjdzie ze brown to steal sezonu a laczka moze mu buty nosic ;)
W obecnym skladzie i bez potrafiacego wykreowac cos z niczego irelanda albo zawodnika o podobnym talencie w ataku ofensywa trefa wyglada slabo

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 06 sie 2017, 3:05

razor pisze:
05 sie 2017, 14:48
zaraz wyjdzie ze brown to steal sezonu a laczka moze mu buty nosic ;)
Może nie buty, ale kilka rzeczy mógłby się od niego nauczyć ;) Niestety nie musi, bo paszport wystarcza... 8-)
W obecnym skladzie i bez potrafiacego wykreowac cos z niczego irelanda albo zawodnika o podobnym talencie w ataku ofensywa trefa wyglada slabo
Ireland przez cały sezon kreował tylko dla siebie, reszta była niewykorzystana a cały zespół zdobywał średnio ledwie 75 pkt na mecz. Po zmianie trenera wyglądało to inaczej/lepiej, tzn. mniej piłki w rękach Irelanda, więcej graczy zaangażowanych w organizowanie ataku, więcej asyst, lepsza skuteczność, dużo więcej zdobywanych punktów. To powinien być kierunek, a nie szukanie samograjów.

anwil88

Post autor: anwil88 » 06 sie 2017, 11:22

Porownywanie Łaczki do Browna jest po prostu załosne. Trefl z tym składem na tą chwile poza play off . Ale sezon ogórkowy trwa :D

Andrew

Post autor: Andrew » 08 sie 2017, 18:30

Broodas pisze:
04 sie 2017, 22:41
Mieliśmy 3 miesiące czasu na scouting. Jedyne nazwiska, które się pojawiały pochodziły z polskiej ligi (to samo mógłby robić DeDe z brzytwy).
Akurat Dede z brzytwy ma dużo większe horyzonty niż sama PLKa, a to, że jest zafiksowany na murzynów i Krunica, to inna sprawa. Jeden woli ładne kobiety, drugi murzynów, a trzeci Milicica zmieniającego 30 garnitur i płaczącego jak beksa.

Co do reszty wpisu pełna zgoda. Trefl ściąga mega ogóra, nawet gorszego niż Łączyński (co jest sztuką), a tu pisanie o daniu szansy i nawet, że nie jest taki zły. Forum się zmienia, czas leci, a w Sopocie nadal te same różowe okulary. Ja proponuję dać szansę Niedbalskiemu, jak już tego Klozińskiego będą spuszczać na drzewo, a przecież każdy zasługuje na to aby się zrehabilitować.

kalnietis

Post autor: kalnietis » 09 sie 2017, 16:07

Andrew pisze:
08 sie 2017, 18:30
Ja proponuję dać szansę Niedbalskiemu, jak już tego Klozińskiego będą spuszczać na drzewo, a przecież każdy zasługuje na to aby się zrehabilitować.
Skoro tak mówisz. Przypominam, że wy też możecie dać mu drugą szansę, skoro każdy zasługuje. A w kolejce na następny turnus rehabilitacyjny czeka Mutapcic. :mrgreen:

Jall

Post autor: Jall » 09 sie 2017, 20:29

Skład jest gorszy niż rok temu, szans na PO nie widzę żadnych z tym obwodem, żadne tam różowe okulary.
Rok minął a mogę powtórzyć to samo co na starym forum: szkoda że jesteśmy Kasą Emerytalną. Czas Dyla i Stefana minął, wyobraźcie sobie że ich nie ma, zostawiamy Kulkę i możemy za zaoszczędzone pieniądze wybrać naprawdę porządnego PG i C. A jeszcze gdyby za Śmigło i Karolaka wziąć gracza robiącego różnicę :roll: Wtedy C to musiałby być któryś z Adasiów oczywiście, żeby paszportów wystarczyło... Eeech pomarzyć...

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 09 sie 2017, 22:17

Jall pisze:
09 sie 2017, 20:29
Skład jest gorszy niż rok temu
A jest już zamknięty?

Andrew

Post autor: Andrew » 10 sie 2017, 10:17

Jall pisze:
09 sie 2017, 20:29

Rok minął a mogę powtórzyć to samo co na starym forum: szkoda że jesteśmy Kasą Emerytalną. Czas Dyla i Stefana minął, wyobraźcie sobie że ich nie ma, zostawiamy Kulkę i możemy za zaoszczędzone pieniądze wybrać naprawdę porządnego PG i C.
No granie Kulką zamiast Dylewicza, to byłaby świetna wiadomość dla...rywali. Ten ostatni chociaż w ataku grozi, a z Kulką to granie w czwórkę po obu stronach parkietu. Ci porządni PG i C to Brown z innym ogórkiem :D Ewentualnie legendarni Vontigo ze Spralją by się skusili :lol:

Jall

Post autor: Jall » 10 sie 2017, 17:35

Łee, Andrew coś bez formy, myślałem że ostrzej pojedziesz...

Pamiętaj że za grube pieniądze siedzi u nas na ławce Mielony, mógłby pograć na PF

Do reszty wpisu pt Vontigo po raz setny, to mi się nie chce odnosić

Andrew

Post autor: Andrew » 11 sie 2017, 10:24

No z tym Mielczarkiem i jego kontraktem to inna sprawa bo to jest masakryczne nieporozumienie przy budżecie Sopocian. Co do "skautingu" Trefla, to szansa na sprowadzenie kocura jest żadna. Czy oprócz Turnera jakiś sensowny obwodowy samograj został ściągnięty? Ireland był w miarę, ale w 4 kwartach się gotował jak jajka na twardo, a reszta z tego co pamiętam była słaba (EDIT Kadziu był jeszcze w 1 sezonie i na upartego Kinnard). Już kit z Vontigo, ale Boo Davis, Kemp itd to były transfery na poziomie tego Browna.

bulek

Post autor: bulek » 11 sie 2017, 12:07

Witam starych znajomych z forum basketa.

Chyba ta rozłąka dobrze na Andrew podziałała, bo zaczął pisać do rzeczy ;). Niestety, mam podobne zdanie. Nazwisko Trottera działało na wyobraźnię i jeśli były środki na niego, na podwyżkę dla Irelanda, to Brown jest opcją z rzędu tych beznadziejnych, bowiem z całej ligi mamy teraz najsłabsze rozegranie. Kolenda? Z całym szacunkiem, ale jeśli z juniorami estońskimi nie dał rady i nie tylko z nimi, to seniorka to jest zupełnie inna bajka. Obawiam się, że został rzucony na szerokie morze, choć wcześniej nie pływał nawet po Motławie...
Zaczynam żałować teraz Markovicia, bo widać, że koleś nie widział, w jakie bagno się pakuje.
Pomyśleć, że kibice byli mamieni obietnicami bez pokrycia o pewnym awansie do PO, powrocie do europejskich pucharów, ciekawą drużyną grającą w fajnej hali etc. itp. Tymczasem zapowiada się kolejny sezon z dupy i pustkami w Ergo Arenie, gdzie znów kibice ze Słupska czy Starogardu będą grali jak u siebie.

Padre

Post autor: Padre » 11 sie 2017, 14:46

No dobra, pojawiło już się oficjalne info o tym, że Steve Zack nowym centrem Trefla.
http://treflsopot.pl/koszykowka/aktualn ... ra-param=1

Wreszcie macie centra ;).

A tutaj można sobie pooglądać jak Zack radził sobie w starciach z S. Denisonem.
https://www.youtube.com/watch?v=LDVrvN8bEgw
https://www.youtube.com/watch?v=zeqkjifF3kI

kalnietis

Post autor: kalnietis » 11 sie 2017, 16:17

Zawodnik jak najbardziej w porządku. Bardzo mi przypomina Garretta Stutza, gdy przychodził do Czarnych. Imo Zack ma potencjał na solidne granie w Europie. Musi popracować przede wszystkim nad rzutem (osobiste wyglądają marnie) i manewrami tyłem do kosza. Bardzo dobrze stawia zasłony, nie jest Łapetą, jeżeli chodzi o gafy i całkiem nieźle biega jak na swój wzrost. Boję się, że będzie miał problem z tymi wszystkimi czwórkami co będą grały na centrze, bo daje się mijać i nie będzie nadążał z łapą.
Wygląda na to, że skład na pierwszą kolejkę jest już gotowy. Gdzie leży problem wszyscy widzą. Mnie ciekawi, jaki był zamysł budowania składu. Czy opcją było np. Trotter + danie a'la Painter, czy może pg zagadka + solidny center. Drugi schemat wydaje się nieco bezpieczniejszy, bo zawsze łatwiej trafić z małą czarną, niż środkowym. I taniej.
Na tę chwilę jesteśmy gdzieś w grupie 7-10 miejsce. Zapowiedzi były huczniejsze, wyszło jak wyszło. Z oceną Klozeta i Browna poczekam do 3-4 kolejki.

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 11 sie 2017, 17:57

Dramat i tyle.

Po pierwsze - biały.
Po drugie - za wysoki.
Po trzecie - w ogóle nie rzuca z dystansu.
Po czwarte - nie będzie nadążał za niskimi skrzydłowymi.
Po piąte - nie jest Hakimem z naszych Snów, a wiadomo że poniżej tego poziomu nic nas nie uratuje.

ps.
KAŁnietis pisze:
11 sie 2017, 16:17
Z oceną Klozeta poczekam do 3-4 kolejki.
Niezła ksywka.

kalnietis

Post autor: kalnietis » 11 sie 2017, 19:39

Ireland podpisał na Litwie w Juwentusie.
Obejrzałem jakich zawodników ściągają do LKL i jestem pod wrażeniem. Tam się robi porządna liga.

razor

Post autor: razor » 11 sie 2017, 20:15

co to jest LKL ?

Jall

Post autor: Jall » 11 sie 2017, 21:40

Litewskie Koleje Linowe

Broodas

Post autor: Broodas » 13 sie 2017, 23:59

Obejrzałem kilka meczów Zacka. Wszystkie mecze z FIBA Euro Cup są na youtube.

Stutza mi nie przypomina (imo jedyne podobieństwo jest takie, że jest biały i gra na C), ale jeśli chcemy go do kogoś porównać to bardziej styl gry i budowa ciała Kravisha (choć Zack jest większy).

Transfer jest w miarę ok, choć dziwi mnie trochę kierunek, w którym poszli przy budowie składu, ale o tym za chwilę.

Plusy:
-jest wielki i na oko ma spory wingspan
-potrafi się dobrze ustawić pod atakowanym koszem
-bardzo dobrze otwiera się w grze p'n'r i jest dość skuteczny w tego typu akcjach
-zbieranie to chyba jego największy atut, przy czym zalicza sporo "zbić" do swoich partnerów
-na low post ma jedną akcję opanowaną, po której kończy prawą ręką
-nieźle broni wysokich 1 na 1
-zalicza sporo asyst. Dużo widzi, zarówno potrafi odegrać z low-post jak i odrzucić po picku

Minusy
-jest trochę surowy technicznie. Rzuca właściwie tylko prawą ręką + jest takim sobie finisherem (co widać po % za dwa). Zdarza mu się niestety trochę pudeł a'la Hrycaniuk
-nie jest zbyt sprawny, tzn. nie ma dramatu, ale czasem tego brakuje (tzw. eksplozywności)
-ten brak dynamiki odbija się trochę w obronie. Nie jest to może pachołek do minięcia, ale lepiej będzie unikać switchowania (z takim centrem broniłbym picka obroną "Ice")
-nie rzuca z odległości większej niż 3 metry, a wolne rzuca mocno przeciętnie, żeby nie powiedzieć słabo.
-łatwo go przepchnąć (nie ma zbyt dużej siły), co jest dziwne, bo z jednej strony łatwo go przesuwać, a z drugiej ma dużo zbiórek (zbiórki to głównie dzięki dobremu ustawieniu i zasięgowi)
-czasem sprawiał wrażenie gościa, któremu "nie chce się" wyskoczyć do bloku przy wjeździe kogoś z obwodu. Mógłby być "agresywniejszy" w bronieniu obręczy

Sumarycznie to taka większa, ale dużo bardziej drewniania wersja Kravisha. Gdybym miał go wrzucić do jakiejś szufladki to miałaby ona napis "rebounder". Dlaczego mnie dziwi ten kierunek? Bo wydawało mi się, że poszukają zawodnika z większą "masą" na C, bardziej atletycznego, który przede wszystkim będzie bronił. Nie potrafię powiedzieć czy to dobrze czy źle, że został wzięty inny gracz, o takiej charakterystyce jak Zack. Na pewno to intrygujące. Duet Marković Zack powinien wygrywać zbiórki z większością rywali, do tego ustawienie ich obu na parkiecie (208 i 211) będzie stwarzało sporo przewag nad większością rywali w lidze. Sam Zack gwiazdą tej ligi raczej nie zostanie, ale powinien kręcić się koło statsów na poziomie DD (10/8), czyli solidnie. Jak to mówi pewien redaktor "rzetelny gracz" :)

Ważne, że raczej nie grozi mu miejsce w galerii największych nieporozumień transferowych Trefla

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 14 sie 2017, 9:56

Broodasie, możesz zdradzić które mecze widziałeś? Chętnie na nie zerknę żeby porównać opinie i wnioski.

Broodas

Post autor: Broodas » 14 sie 2017, 10:30

2 x Benfica
1x Enisey (na wyjeździe)
1x Steaua (na wyjeździe)
1x Prievidza (na wyjeździe)

Plus jeszcze obejrzałem mecz La Salle z Davidson wstawiony przez jego agenta https://www.youtube.com/watch?v=Im_Hxle ... cXsXRiXIc

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 14 sie 2017, 16:06

Dzięki za info. Słowo się rzekło, będzie co robić przez następne 2-3 dni :)

kalnietis

Post autor: kalnietis » 15 sie 2017, 16:25

razor
Lietuvos Krepsino Liga, Litewska Koszykarska Liga
Fi_Mi
Jeżeli twoim zdaniem, dwa największe minusy Zacka to kolor skóry :!: i wzrost (czy w koszykówce można być za wysokim?) to ja dziękuję. Nie chce mi się już sprawdzać, ale Twoje wymagania spełniłby chyba tylko Kadji, może Ibaka. O ile też nie są, za wysocy. :roll: Ja tam się cieszę z Zacka. Zawsze mogliśmy dostać Łapetę, albo Szewczyka. To dopiero byłby dramat.

gothart

Post autor: gothart » 15 sie 2017, 16:32

kalnietis pisze:
15 sie 2017, 16:25

Fi_Mi
Jeżeli twoim zdaniem, dwa największe minusy Zacka to kolor skóry :!: i wzrost (czy w koszykówce można być za wysokim?) to ja dziękuję. Nie chce mi się już sprawdzać, ale Twoje wymagania spełniłby chyba tylko Kadji, może Ibaka. O ile też nie są, za wysocy. :roll: Ja tam się cieszę z Zacka. Zawsze mogliśmy dostać Łapetę, albo Szewczyka. To dopiero byłby dramat.
Jak dla mnie to była szydera z tych, którzy krytykują transfer, ale może jestem w błędzie :)

ODPOWIEDZ