I liga - 2018/2019

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
Maciej

Re: I liga - 2018/2019

Post autor: Maciej » 24 lip 2018, 16:32

Ochońko w Lesznie, robi się kandydat do awansu.

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 24 lip 2018, 19:04

kemot06 pisze:
09 lip 2018, 11:08
STK Czarni Słupsk zakończyli kompletowanie drużyny na zbliżające się wielkimi krokami rozgrywki I ligi. Ostatnim zawodnikiem, który dołączył do zespołu znad Słupi jest skrzydłowy Patryk Pełka.

za SF
No Czarni wyrastają na faworyta ligi :) Tylko czy dadzą radę powalczyć? Czy skończą jak Kraków, robiąc na siłę drużynę od zera.
Oj, do faworyta to chyba jeszcze trochę brakuje, niemniej fajnie że niektórzy tak uważają.
A co do budowy zespołu na siłę od zera, hmm... napiszę tak, choć sam podmiot STK Czarni istnieje od ponad 16 lat, to na pewno jest to dla niego nowość jeśli chodzi o seniorów, ale porównywać go z R8 Basket Kraków jest chyba trochę nie na miejscu. Inne podejście do tematu - zaangażowanie, wytrwałość i przede wszystkim znajomość tego tematu, inna dotychczasowa praca w klubie - tylko młodzież od U-10 do U-20, ale z największymi sukcesami na szczeblu centralnym. Tak więc jestem spokojny o ten projekt i jego przyszłość. Na pewno nie zakończy się on jak w Krakowie, gdzie pewnemu prywaciarzowi z dnia na dzień odechciało się koszykówki, bo drużyna w pierwszym jej sezonie pierwszoligowym nie wywalczyła awansu do PLK. Słabe to, ale jak ma być mocne skoro tenże jegomość do tego typu "rzeczy" po prostu się nie nadaje. Pozdrawiam.

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 24 lip 2018, 19:24

kemot06 pisze:
24 lip 2018, 12:59
Kiedy PZKOSZ ogłosi oficjalnie licencje lub skład ligi ?
Decyzje w sprawie licencji najpóźniej 5 sierpnia, natomiast w sprawie "dzikich kart" najpóźniej 10 sierpnia.

Maciej

Post autor: Maciej » 24 lip 2018, 19:48

Marko1972 pisze:
24 lip 2018, 19:04
kemot06 pisze:

No Czarni wyrastają na faworyta ligi :) Tylko czy dadzą radę powalczyć? Czy skończą jak Kraków, robiąc na siłę drużynę od zera.
Oj, do faworyta to chyba jeszcze trochę brakuje, niemniej fajnie że niektórzy tak uważają.
A co do budowy zespołu na siłę od zera, hmm... napiszę tak, choć sam podmiot STK Czarni istnieje od ponad 16 lat, to na pewno jest to dla niego nowość jeśli chodzi o seniorów, ale porównywać go z R8 Basket Kraków jest chyba trochę nie na miejscu. Inne podejście do tematu - zaangażowanie, wytrwałość i przede wszystkim znajomość tego tematu, inna dotychczasowa praca w klubie - tylko młodzież od U-10 do U-20, ale z największymi sukcesami na szczeblu centralnym. Tak więc jestem spokojny o ten projekt i jego przyszłość. Na pewno nie zakończy się on jak w Krakowie, gdzie pewnemu prywaciarzowi z dnia na dzień odechciało się koszykówki, bo drużyna w pierwszym jej sezonie pierwszoligowym nie wywalczyła awansu do PLK. Słabe to, ale jak ma być mocne skoro tenże jegomość do tego typu "rzeczy" po prostu się nie nadaje. Pozdrawiam.
Tu nie chodzi o trwałość inicjatywy. Tu chodzi o fakt, że w Słupsku powinno się zacząć od zera czyli od 3LM. Każdy zainteresowany wie, że w Słupsku nie brakuje ludzi odpowiedzialnych, chcąc przywrócić temu miastu należyty poziom basketu. Chodzi o to, żeby zrobić to po Bożenu, a nie w zaciszu związkowych gabinetów. Tak, Astoria też kupiła dzikusa mimo mojego sprzeciwu, ale to najłatwiejsze droga, na skróty. Mimo wszystko Słupsk musi istnieć na koszykarskie mapie Polski, więc powodzenia!

kemot06

Post autor: kemot06 » 25 lip 2018, 11:11

Maciej pisze:
24 lip 2018, 19:48
Marko1972 pisze:
kemot06 pisze:

Tu nie chodzi o trwałość inicjatywy. Tu chodzi o fakt, że w Słupsku powinno się zacząć od zera czyli od 3LM. Każdy zainteresowany wie, że w Słupsku nie brakuje ludzi odpowiedzialnych, chcąc przywrócić temu miastu należyty poziom basketu. Chodzi o to, żeby zrobić to po Bożenu, a nie w zaciszu związkowych gabinetów. Tak, Astoria też kupiła dzikusa mimo mojego sprzeciwu, ale to najłatwiejsze droga, na skróty. Mimo wszystko Słupsk musi istnieć na koszykarskie mapie Polski, więc powodzenia!
Maciej masz rację. Nie widzę tu powodu, aby krytykować R8 za to że stworzyli drużynę i ostatecznie nie udało się awansować. Oni przynajmniej awansowali do 1 ligi. A że mieli swoją wizję na awans. Jakoś inne kluby, które grały w PLK i upadły np. Stal, Kotwica, Śląsk to swoją grę zaczęli od nowa, od 2 ligi. W tym jest cały problem. Słupsk powinien zacząć od przynajmniej 2 ligi, żeby chociaż zagrali tam jeden sezon.

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 25 lip 2018, 14:05

kemot06 pisze:
25 lip 2018, 11:11
Maciej pisze:
24 lip 2018, 19:48
Marko1972 pisze:

Maciej masz rację. Nie widzę tu powodu, aby krytykować R8 za to że stworzyli drużynę i ostatecznie nie udało się awansować. Oni przynajmniej awansowali do 1 ligi. A że mieli swoją wizję na awans. Jakoś inne kluby, które grały w PLK i upadły np. Stal, Kotwica, Śląsk to swoją grę zaczęli od nowa, od 2 ligi. W tym jest cały problem. Słupsk powinien zacząć od przynajmniej 2 ligi, żeby chociaż zagrali tam jeden sezon.
Nie chcę się z Wami spierać, bo przecież nie o to chodzi, ale być może te kluby które upadły zaczęły ponownie od 3 czy 2 ligi, bo po prostu po upadku nie były przygotowane finansowo i sportowo do gry na wyższym poziomie. Tak przecież też mogło być i najprawdopodobniej tak było. Druga sprawa, kiedy w końcu wszyscy zrozumieją że STK i była już SSA to dwa różne podmioty nie mające ze sobą nic wspólnego, więc niby z jakiej paki STK Czarni mają teraz ponosić odpowiedzialność za wałki "Twardego" i Sałaty? To tak jakby Biedronka miała odpowiadać za Lidla, gdyby ten na przykład zbankrutował - ludzie zrozumcie to w końcu. Teraz odnośnie dzikiej karty, podajcie mi logiczny argument lub powód dlaczego Czarni nie mieliby prawa ubiegać się o nią, bo ja takiego nie widzę. Z początku zainteresowanych było kilka klubów - Białystok, Opole, Katowice, Wrocław, Bytom , Gdańsk no i Słupsk. I teraz tak, R8 Basket Kraków wycofał się z rozgrywek, a z kolei z PLK nikt nie spadł, czyli samoistnie zrobiły się dwa wolne miejsca w 1 lidze, powtarzam - samoistnie, niczyim kosztem. Wszyscy zainteresowani mieli czas do 30 czerwca na złożenie wszystkich dokumentów i wypełnienie wszelkich formalności odnośnie dzikiej karty. Te warunki spełniły tylko dwa kluby: WKK Wrocław i STK Czarni Słupsk.

kemot06

Post autor: kemot06 » 25 lip 2018, 14:47

Marko1972 pisze:
25 lip 2018, 14:05

Nie chcę się z Wami spierać, bo przecież nie o to chodzi, ale być może te kluby które upadły zaczęły ponownie od 3 czy 2 ligi, bo po prostu po upadku nie były przygotowane finansowo i sportowo do gry na wyższym poziomie.

STK Czarni mają teraz ponosić odpowiedzialność za wałki "Twardego" i Sałaty
No to niezłe uzasadnienie... :lol: My mamy kasę to możemy grać gdzie chcemy.... To szkoda, ze od razu nie zgłosiliście się do PLK... w końcu tam jest nieparzyście... kluby by się ucieszyły, że nie muszą pauzować. R8 też miało kasę, ale przynajmniej chcieli sportowo awansować. Legia latami się starała wrócić, cierpliwie czekając na powrót do ekstraklasy przechodząc przez wszystkie szczeble.

To powinniście zaczynać od 3 ligi, jeśli nie chcecie aby Was porównywać do SSA. A takim działaniem PR sobie nie poprawicie... To teraz każdy klub będzie chciał zaczynać od 1 ligi. To ma być normą? Nieprzypadkowo w Polsce są 4, no dobra 3 klasy rozgrywkowe.... STK grało na szczeblu centralnym? Nie chodzi mi szkolenie młodzieży. Podaj mi powód dla których STK ma zagrać w 1 lidze? Tylko dlatego, że to kawał historii? :roll:

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 25 lip 2018, 15:37

kemot06 pisze:
25 lip 2018, 14:47
Marko1972 pisze:

Nie chcę się z Wami spierać, bo przecież nie o to chodzi, ale być może te kluby które upadły zaczęły ponownie od 3 czy 2 ligi, bo po prostu po upadku nie były przygotowane finansowo i sportowo do gry na wyższym poziomie.

No to niezłe uzasadnienie... :lol: My mamy kasę to możemy grać gdzie chcemy.... To szkoda, ze od razu nie zgłosiliście się do PLK... w końcu tam jest nieparzyście... kluby by się ucieszyły, że nie muszą pauzować. R8 też miało kasę, ale przynajmniej chcieli sportowo awansować. Legia latami się starała wrócić, cierpliwie czekając na powrót do ekstraklasy przechodząc przez wszystkie szczeble.

To powinniście zaczynać od 3 ligi, jeśli nie chcecie aby Was porównywać do SSA. A takim działaniem PR sobie nie poprawicie... To teraz każdy klub będzie chciał zaczynać od 1 ligi. To ma być normą? Nie przypadkowo w Polsce są 4, no dobra 3 klasy rozgrywkowe.... STK grało na szczeblu centralnym? Nie chodzi mi szkolenie młodzieży. Podaj mi powód dla których STK ma zagrać w 1 lidze? Tylko dlatego, że to kawał historii? :roll:
Chyba się nie zrozumieliśmy. Nie chodzi mi o to gdzie Czarni powinni grać, tylko o samo ich prawo do starania się o dziką kartę, które to prawo ma każdy klub, dlatego dla mnie nie ma znaczenia czy jest to klub z historią czy też nowo powstały twór. Pretensje o taki stan rzeczy nie do klubu czy klubów, tylko do włodarzy polskiej koszykówki, które takie działania umożliwiają. Owszem, ja jako kibic Czarnych chciałbym żeby grali na najwyższym szczeblu, ale po pierwsze jest to niemożliwe, a po drugie nie zależy to od mojego chciejstwa, bo jest to tylko i wyłącznie w gestii PZKosza. Z kolei czy to jest fair ze strony STK Czarnych - takie działania(?), nie mnie to oceniać, gdyż nie jestem w tej sprawie osobą bezstronną. Ale jedna rzecz nie daje mi spokoju, dlaczego nie było takiego szumu w przypadku Noteci czy Gliwic gdy wykupywali dzikie karty, jaki jest teraz wokół Czarnych (w przypadku Gliwic to w pewnym momencie stało się to już nawet swego rodzaju tradycją), odpowiedź jest prosta - bo nie było afery i upadku. W Słupsku miało to niestety miejsce i dlatego teraz są odczuwalne tego skutki - nawet przez nie mających z tym nic wspólnego.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2018, 15:46 przez Marko1972, łącznie zmieniany 1 raz.

Maciej

Post autor: Maciej » 25 lip 2018, 15:45

Marko1972 pisze:
25 lip 2018, 15:37
kemot06 pisze:
Marko1972 pisze:

To powinniście zaczynać od 3 ligi, jeśli nie chcecie aby Was porównywać do SSA. A takim działaniem PR sobie nie poprawicie... To teraz każdy klub będzie chciał zaczynać od 1 ligi. To ma być normą? Nie przypadkowo w Polsce są 4, no dobra 3 klasy rozgrywkowe.... STK grało na szczeblu centralnym? Nie chodzi mi szkolenie młodzieży. Podaj mi powód dla których STK ma zagrać w 1 lidze? Tylko dlatego, że to kawał historii? :roll:
Chyba się nie zrozumieliśmy. Nie chodzi mi o to gdzie Czarni powinni grać, tylko o samo ich prawo do starania się o dziką kartę, które to prawo ma każdy klub, dlatego dla mnie nie ma znaczenia czy jest to klub z historią czy też nowo powstały twór. Pretensje o taki stan rzeczy nie do klubu czy klubów, tylko do włodarzy polskiej koszykówki, które takie działania umożliwiają. Owszem, ja jako kibic Czarnych chciałbym żeby grali na najwyższym szczeblu, ale po pierwsze jest to niemożliwe, a po drugie nie zależy to od mojego chciejstwa, bo jest to tylko i wyłącznie w gestii PZKosza. Czy to jest fair ze strony STK Czarnych - takie działania(?), tutaj nie odpowiem, ponieważ nie jestem osobą bezstronną. Ale jedna rzecz nie daje mi spokoju, dlaczego nie było takiego szumu w przypadku Noteci czy Gliwic gdy wykupywali dzikie karty, jaki jest teraz wokół Czarnych (w przypadku Gliwic to w pewnym momencie stało się to już nawet swego rodzaju tradycją), odpowiedź jest prosta - bo nie było afery i upadku. W Słupsku miało to niestety miejsce i dlatego teraz są odczuwalne tego skutki - nawet przez nie mających z tym nic wspólnego.
Noteć tyle razy kupowała dzikusa, że to już w pewnym momencie stało się śmieszne, a śmiech leci po Polsce do dzisiaj, szczególnie po podwójnym spadku. Oczywiście nikt Wam nie zabrania kupowania dzikusa, podobnie jak innym drużynom. I odcinacie się twardo od poprzedniego prezesa itd., w porządku. Tyle, że uczciwie, honorowo byłoby zacząć jak większość klubów, które upadły, wszystko od nowa. I te kluby (Kołobrzeg, Pruszków itd.) też tworzyli nowi ludzie. Z Twoich tłumaczeń wynika, że albo nie rozumiesz o co chodzi, albo nie chcesz rozumieć o co chodzi. Pieniądze to nie wszystko. Jedno jest pewne, kupno miejsca w I lidze sympatii w Polsce Wam nie przysporzy.

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 25 lip 2018, 16:05

Maciej pisze:
25 lip 2018, 15:45
Marko1972 pisze:
25 lip 2018, 15:37
kemot06 pisze:

Chyba się nie zrozumieliśmy. Nie chodzi mi o to gdzie Czarni powinni grać, tylko o samo ich prawo do starania się o dziką kartę, które to prawo ma każdy klub, dlatego dla mnie nie ma znaczenia czy jest to klub z historią czy też nowo powstały twór. Pretensje o taki stan rzeczy nie do klubu czy klubów, tylko do włodarzy polskiej koszykówki, które takie działania umożliwiają. Owszem, ja jako kibic Czarnych chciałbym żeby grali na najwyższym szczeblu, ale po pierwsze jest to niemożliwe, a po drugie nie zależy to od mojego chciejstwa, bo jest to tylko i wyłącznie w gestii PZKosza. Czy to jest fair ze strony STK Czarnych - takie działania(?), tutaj nie odpowiem, ponieważ nie jestem osobą bezstronną. Ale jedna rzecz nie daje mi spokoju, dlaczego nie było takiego szumu w przypadku Noteci czy Gliwic gdy wykupywali dzikie karty, jaki jest teraz wokół Czarnych (w przypadku Gliwic to w pewnym momencie stało się to już nawet swego rodzaju tradycją), odpowiedź jest prosta - bo nie było afery i upadku. W Słupsku miało to niestety miejsce i dlatego teraz są odczuwalne tego skutki - nawet przez nie mających z tym nic wspólnego.
Noteć tyle razy kupowała dzikusa, że to już w pewnym momencie stało się śmieszne, a śmiech leci po Polsce do dzisiaj, szczególnie po podwójnym spadku. Oczywiście nikt Wam nie zabrania kupowania dzikusa, podobnie jak innym drużynom. I odcinacie się twardo od poprzedniego prezesa itd., w porządku. Tyle, że uczciwie, honorowo byłoby zacząć jak większość klubów, które upadły, wszystko od nowa. I te kluby (Kołobrzeg, Pruszków itd.) też tworzyli nowi ludzie. Z Twoich tłumaczeń wynika, że albo nie rozumiesz o co chodzi, albo nie chcesz rozumieć o co chodzi. Pieniądze to nie wszystko. Jedno jest pewne, kupno miejsca w I lidze sympatii w Polsce Wam nie przysporzy.
Być może tak (z tą sympatią), ale mam nadzieję że to będzie mniejszość, jakiś niewielki procent.
Bardzo dobrze rozumiem o co chodzi, bo sam swego czasu krytkowałem GTK Gliwice gdy kupili sobie PLK... o w mordę, właśnie wyszedłem na hipokrytę. Choć chyba nie do końca, bo nigdy tak naprawdę nie przytaknąłem działaniom STK w tej sprawie, tylko co najwyżej tłumaczyłem różnicę pomiędzy podmiotami i zwyczajnie cieszyłem się, że seniorski basket w Słupsku się odbudowuje.

Beret

Post autor: Beret » 25 lip 2018, 20:50

Maciej: KSK kupiło tylko raz "dziką Kartę" i było to w w ubiegły sezonie.
Marko:
Kibicuję , żeby w Słupsku został odbudowany kosz na 1 lub extraligowym poziomie ale mam jedno pytanie: czy uważasz, że STK ma odpowiedni poziom organizacyjny? Bo kasa jest niezbędnym dodatkiem, ale tylko dodatkiem do organizacji, którą tworzą ludzie - działacze.
Szacuje się, że KSK w ubiegłym sezonie miała: 600 tys. od UM Inowrocław + 100do 150 ty.s od sponsorów oraz salę do treningów i meczów za darmo.
Dodatkowo OSIIR pomagał w organizacji meczów ( przede wszystkim nagłośnienie ze spikerem). Jak się skończyło każdy widział. Co zaważyło: działacze. Ilość błędów organizacyjnych, promocyjnych itd. - przeogromna. Książkę napisać można.
A w przypadku spraw organizacyjnych STK : Vice Prezesem jest z tego co pamiętam Ł. Seweryn? Jeżeli Seweryn pójdzie " w miasto" to kto ma opieprzyć Gościa? Trener, kapitan czy może Prezes? Albo jeżeli kilku ze sponsorów opóźni się z wpłatą kasy ( np. kilka miesięcy) wyobrażasz sobie plotki w zespole: czy Seweryn lub Mantas dostali pieniążki czy też nie?
Maciej powiedział o trzeciej lidze: na nią szkoda pieniędzy. Ale zacząć od drugiej i dobrze zorganizować klub może byłoby lepszym wyjściem. Podkreślam: może.

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 25 lip 2018, 22:39

Beret pisze:
25 lip 2018, 20:50
Maciej: KSK kupiło tylko raz "dziką Kartę" i było to w w ubiegły sezonie.
Marko:
Kibicuję , żeby w Słupsku został odbudowany kosz na 1 lub extraligowym poziomie ale mam jedno pytanie: czy uważasz, że STK ma odpowiedni poziom organizacyjny? Bo kasa jest niezbędnym dodatkiem, ale tylko dodatkiem do organizacji, którą tworzą ludzie - działacze.
Szacuje się, że KSK w ubiegłym sezonie miała: 600 tys. od UM Inowrocław + 100do 150 ty.s od sponsorów oraz salę do treningów i meczów za darmo.
Dodatkowo OSIIR pomagał w organizacji meczów ( przede wszystkim nagłośnienie ze spikerem). Jak się skończyło każdy widział. Co zaważyło: działacze. Ilość błędów organizacyjnych, promocyjnych itd. - przeogromna. Książkę napisać można.
A w przypadku spraw organizacyjnych STK : Vice Prezesem jest z tego co pamiętam Ł. Seweryn? Jeżeli Seweryn pójdzie " w miasto" to kto ma opieprzyć Gościa? Trener, kapitan czy może Prezes? Albo jeżeli kilku ze sponsorów opóźni się z wpłatą kasy ( np. kilka miesięcy) wyobrażasz sobie plotki w zespole: czy Seweryn lub Mantas dostali pieniążki czy też nie?
Maciej powiedział o trzeciej lidze: na nią szkoda pieniędzy. Ale zacząć od drugiej i dobrze zorganizować klub może byłoby lepszym wyjściem. Podkreślam: może.
Poruszyłeś sporo kwestii, zacznę może od budżetu. Z tego co się orientuję jest on w tej chwili na poziomie około 1 miliona - 500 tysięcy od miasta, reszta od sponsorów. Do tego dochodzi jeszcze "Gryfia". Są prowadzone również rozmowy z dużą niezależną firmą (na razie prezes nie chce zdradzić z jaką) odnośnie sponsora tytularnego i z tego co mówi, są one już zaawansowane. Jeżeli dojdzie do podpisania umowy, to ma to być umowa długoterminowa (tak przynajmniej wywnioskowałem z jego słów), żeby ten projekt mógł się spokojnie rozwijać - a jak długa dokładnie, tego już nie wiem. Ponadto cały czas są prowadzone rozmowy z kolejnymi mniejszymi firmami. Teraz odnośnie organizacji i samych działaczy. Zapewne już wiesz ile lat istnieje stowarzyszenie. Nie działa ono i nigdy nie działało na zasadzie: aby się tylko wszystko jakoś kręciło, tylko z roku na rok z coraz lepszymi wynikami na największych sukcesach kończąc. Nie sądzę także żeby Sewer był z gatunku tych co idą w miasto, bo takim człowiekiem po prostu nie jest. Swoją drogą to właśnie Sewer będzie kapitanem tego zespołu. Wiadomo, zawsze jest jakieś ryzyko że całe to przedsięwzięcie się nie powiedzie, ale kto nie ryzykuje ten w kozie siedzi. A co do tego, że może lepiej by było zacząć od 2 ligi, żeby to wszystko dobrze i do końca zorganizować i poukładać - być może tak, nie twierdzę że nie, ale patrząc na dotychczasowe dokonania tych ludzi, to na dzień dzisiejszy jestem o to spokojny - to znaczy o organizację w klubie. Oczywiście te wszystkie moje przemyślenia mogą dostać w łeb, bo przecież nikt nie jest Alfą i Omegą, no i póki co nie ma jeszcze oficjalnej decyzji PZKosz o przyznaniu dzikiej karty, choć jest to już niby tylko formalność. Tak więc zobaczymy, czas pokaże jakie będą efekty tego wszystkiego.
P.s. Jeśli jesteś zainteresowany lub może ktoś inny, to są w sieci dwa "świeże" wywiady z prezesem Jankowskim. Jeden (wspólnie z pierwszym trenerem Jakubiakiem) na prk24.pl, a drugi (wideo) na gp24.pl.

m...

Post autor: m... » 26 lip 2018, 9:30

Daj linki do wywiadów. Jaką sportową przeszłość ma prezes i trener w Słupsku?

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 26 lip 2018, 11:10

m... pisze:
26 lip 2018, 9:30
Daj linki do wywiadów. Jaką sportową przeszłość ma prezes i trener w Słupsku?
Niestety nie mam takiej możliwości, mogę jedynie podać adresy:
prk24.pl/38058042/goscie-radia-slupsk-robert-jakubiak-i-michal-jankowski
gp24.pl/sport/czarni
Aha, jeśli ktoś będzie miał problem z odtworzeniem wywiadu na gp24, bo u mnie na przykład i na Chromie i na Operze nie idzie, to polecam Puffin, tam śmiga bez problemu.

Krasny
Administrator

Post autor: Krasny » 26 lip 2018, 11:48

Trener, prywatnie ojciec Wojtka Jakubiak to od wielu lat trener grup młodzieżowych w STK, również trener juniorskich reprezentacji Polski. Spod jego skrzydeł wyszła większość zawodników, którzy w tym roku wystąpią w 1 lidze.

Co do ludzi odpowiedzialnych za ten projekt to tego się nie obawiam. Gorzej z mającym kompletnie w dooopie sport miastem. Celebryta rzucił hajs należny wcześniej Czarnym Twardego, ale swój stosunek do sportu udowadnia n każdym kroku. Znając życie, w myśl jego zasady "mówcie mi tylko o sukcesach" usiądzie na trybunie z jakimś szalikiem na pierwszym meczu i zeobi kilka fotek, ale po wyborach, w których wcale nie jest absolutnym faworytem ( o ile wystartuje) mogą dziać się cuda i trzeba się liczyć z tym, że każda inna władza, czując na garbie jego 4letni cyrk może zrobić kuku. Prezes rozmawia z jakimś dużym sponsorem i tutaj upatrywałbym szansy na stabilizację, bo na słowa celebryty nie ma co liczyć. Jest wielu ludzi, którym na baskecie w Słupsku zależy i też trochę z tego powodu próba zaczęcia od początku od jak najwyższego poziomu. Bo o ile 1 liga gwarantuje, jako jedyny w mieście sport na poziomie jakąś frekwencję i zainteresowanie sponsorów, o tyle 2 liga to byłoby zrównanie na wielu płaszczyznach z Gryfem, który takiego wsparcia i zaplecza po prostu nie ma. Albo inaczej - może ma, ale na piłkarskim rynku nie wiele ono zmienia.

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 30 lip 2018, 15:06

Miał być już koniec transferów, a tu proszę bardzo, jeszcze jeden zawodnik dołącza do Czarnych. Hubert Wyszkowski, 19-letni reprezentant Polski U-20 i wychowanek słupskiego klubu, miniony sezon spędził w drugoligowym SMS-ie Władysławowo.

kemot06

Post autor: kemot06 » 01 sie 2018, 15:59

m... pisze:
23 lip 2018, 13:04
Prowadzi ktoś giłedę transferową taką jak w zeszłym roku Znicz Basket Pruszków na swojej stronie?
Portal Probasket na swojej stronie przedstawił giełdę transferową w 1 lidze.

http://probasket.pl/1lm-pierwszoligowa- ... rb-kibica/

kemot06

Post autor: kemot06 » 03 sie 2018, 19:54

Oficjalny skład 1 ligi 2018/19:

Biofarm Basket Poznań, Astoria Bydgoszcz, Jamalex Polonia 1912 Leszno, Pro-Basket Kutno, Pogoń Prudnik, Znicz Basket Pruszków, Kotwica 50 Kołobrzeg, Sokół Łańcut, SKK Siedlce, Śląsk Wrocław, GKS Tychy, AGH Kraków – beniaminek, Księżak Łowicz – beniaminek, Górnik Wałbrzych – beniaminek, WKK Wrocław - dzika karta, Czarni Słupsk - dzika karta.

Mamy już sierpień kluby za chwilę rozpoczną przygotowania. Jak oceniacie dotychczasowe transfery? Jakiś Power Ranking? Chociaż jeszcze wiele klubów nie ma zamkniętych składów. W tym roku jakoś opornie idzie kompletowanie drużyn.

Mój Power Ranking:
Polonia,Sokół,Kotwica,GKS, Czarni, Astoria, Górnik, SKK, Śląsk, Kutno, Pogoń, WKK ,AGH, Znicz, Biofarm, Księżak

Maciej

Post autor: Maciej » 03 sie 2018, 22:08

kemot06 pisze:
03 sie 2018, 19:54
Mój Power Ranking:
Polonia,Sokół,Kotwica,GKS, Czarni, Astoria, Górnik, SKK, Śląsk, Kutno, Pogoń, WKK ,AGH, Znicz, Biofarm, Księżak
Serio tak nisko cenisz Wrocław i Poznań, a odwrotnie Słupsk czy Wałbrzych? Jest jeszcze całkiem sporo nazwisk, które nie znajdą raczej zatrudnienia w PLK więc czeka nas jeszcze kilka całkiem spoko wzmocnień.

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 03 sie 2018, 22:56

kemot06 pisze:
03 sie 2018, 19:54
Oficjalny skład 1 ligi 2018/19:

Biofarm Basket Poznań, Astoria Bydgoszcz, Jamalex Polonia 1912 Leszno, Pro-Basket Kutno, Pogoń Prudnik, Znicz Basket Pruszków, Kotwica 50 Kołobrzeg, Sokół Łańcut, SKK Siedlce, Śląsk Wrocław, GKS Tychy, AGH Kraków – beniaminek, Księżak Łowicz – beniaminek, Górnik Wałbrzych – beniaminek, WKK Wrocław - dzika karta, Czarni Słupsk - dzika karta.

Mamy już sierpień kluby za chwilę rozpoczną przygotowania. Jak oceniacie dotychczasowe transfery? Jakiś Power Ranking? Chociaż jeszcze wiele klubów nie ma zamkniętych składów. W tym roku jakoś opornie idzie kompletowanie drużyn.

Mój Power Ranking:
Muszę się szczerze przyznać, że przez te wszystkie lata gry Czarnych w PLK bardzo słabo śledziłem 1 ligę, dlatego jestem niemal całkowicie oderwany od pierwszoligowej rzeczywistości. Ograniczę się więc na razie do samego szczytu. Patrząc w chwili obecnej na poszczególne zespoły, to do finału typowałbym Polonię i Sokół, dalszych pozycji nie ośmielę się zaryzykować. Ale koniec końców i tak parkiet wszystko zweryfikuje.

Rosomak

Post autor: Rosomak » 04 sie 2018, 16:59

Jeszcze za wczesnie na prognozy ale mam wrażenie, że podobnie jak w zeszłym sezonie za nisko oceniane jest Kutno. W ubiegłym roku typowane poza pierwszą dziesiątką o mały włos nie byłoby w czwórce. Sporo zmienili w składzie ale kto wie czy nie na lepsze.

Maciej

Post autor: Maciej » 17 sie 2018, 22:47

WKK wzmocnione Pielochem i Koelnerem co jak na 1LM jest poważnym wsparciem.
W dalszym ciągu kilkoro graczy z mocnym nazwiskiem do wzięcia, bo w PLK raczej angażu nie znajdą.

Rosomak

Post autor: Rosomak » 19 sie 2018, 15:27

Wygląda na to, że I liga powoli zaczyna być silniejsza i bardziej wyrównana niż w ostatnich 3-4 latach. Nadal brakuje trochę do mocy sprzed reformy PLK ale chyba idzie w tą stronę.

Maciej

Post autor: Maciej » 20 sie 2018, 8:59

Rosomak pisze:
19 sie 2018, 15:27
Wygląda na to, że I liga powoli zaczyna być silniejsza i bardziej wyrównana niż w ostatnich 3-4 latach. Nadal brakuje trochę do mocy sprzed reformy PLK ale chyba idzie w tą stronę.
Jest całkiem sporo zawodników, którzy nie łapią się już na PLK a w 1LM dalej potrafią zrobić różnicę. We wcześniejszych latach nie było takiego zaciągu, a to rzeczywiście sprawia że liga jest bardziej wyrównana i ciekawsza.

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 20 sie 2018, 13:06

Maciej pisze:
20 sie 2018, 8:59
Rosomak pisze:
19 sie 2018, 15:27
Jest całkiem sporo zawodników, którzy nie łapią się już na PLK a w 1LM dalej potrafią zrobić różnicę. We wcześniejszych latach nie było takiego zaciągu, a to rzeczywiście sprawia że liga jest bardziej wyrównana i ciekawsza.
Dokładnie. Tak sobie przejrzałem składy pierwszoligowców i faktycznie jest sporo zawodników, którzy w ostatnim czasie trafili z PLK do 1 ligi. I są to naprawdę solidni gracze i gdyby nie "pewne sytuacje", to niektórzy z nich zapewne nadal graliby w ekstraklasie.
Oto lista zawodników, którzy jeszcze nie tak dawno grali w PLK i według mnie mogą (choć niekoniecznie wszyscy) uatrakcyjnić pierwszą ligę. Jeżeli kogoś wartego uwagi pominąłem, to zapraszam do uzupełniania tej listy.
Kamil Zywert, Filip Pruefer, Filip Małgorzaciak (Sokół Łańcut); Kamil Chanas, Adam Kaczmarzyk, Tomasz Ochońko (Polonia 1912 Leszno); Michał Jankowski, Paweł Zmarlak (GKS Tychy); Tomasz Andrzejewski (Polfarmex Kutno); Marcin Flieger (Basket Poznań); Robert Skibniewski, Norbert Kulon (Śląsk Wrocław); Marcin Nowakowski, Jakub Dłuski (Astoria Bydgoszcz); Jakub Zalewski (Kotwica Kołobrzeg); Marcin Sroka (Pogoń Prudnik); Marcin Salamonik, Jan Grzeliński, Mateusz Jarmakowicz(?) (Księżak Łowicz); Damian Pieloch, Jakub Koelner, Bartosz Ciechociński (WKK Wrocław); Mantas Cesnauskis, Łukasz Seweryn, Patryk Pełka (STK Czarni Słupsk). Oczywiście to nie wszyscy, bo jest jeszcze kilku zawodników, którzy choćby w minionym sezonie byli także w ekstraklasowych zespołach, ale odgrywali w nich role raczej epizodyczne lub byli po prostu uzupełnieniem ich składów.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2018, 0:10 przez Marko1972, łącznie zmieniany 5 razy.

ODPOWIEDZ