I liga - 2018/2019

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
Maciej

Re: I liga - 2018/2019

Post autor: Maciej » 14 sty 2019, 9:20

W większości z powyższym się zgadzam, choć uważam że o PO będą do końca walczyć w Łowiczu i Kołobrzegu, a o wszystkim zadecydują ostatnie dwie kolejki. A no i moim zdaniem, mimo iż tabela jest mocno płaska, to na dziś widzę dwa wolne miejsca w górnej 8mce bo wątpię aby WKK i Tychy z niej wypadły. Powiem więcej, widzę jedno miejsce, ponieważ jeśli kontuzje będą omijać Poznań to właśnie oni będą grać dalej.

Wielkich ruchów transferowych bym się nie spodziewał. Klub w 1LM próbowali znaleźć Czujkowski (Pruszków zaproponował "stypendialne" wynagrodzenie, Śląsk chyba ostatecznie się nie zdecyduje) i Oczkowicz. Czarni, Tychy i Śląsk liczyli na Zywerta z Koszalina ale nie zanosi się na jego zwolnienie pod Łukomskim. Trzeba też zwrócić uwagę, że większość klubów ma kadry i przed wszystkim budżety pozamykane.

EDIT
Wieczorek rozwiązał się w Kutnie i ma dołączyć do Czarnych. Do Kutna za to ma trafić Fiszer.

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 15 sty 2019, 9:59

Maciej pisze:
14 sty 2019, 9:20
W większości z powyższym się zgadzam, choć uważam że o PO będą do końca walczyć w Łowiczu i Kołobrzegu, a o wszystkim zadecydują ostatnie dwie kolejki. A no i moim zdaniem, mimo iż tabela jest mocno płaska, to na dziś widzę dwa wolne miejsca w górnej 8mce bo wątpię aby WKK i Tychy z niej wypadły. Powiem więcej, widzę jedno miejsce, ponieważ jeśli kontuzje będą omijać Poznań to właśnie oni będą grać dalej.

Wielkich ruchów transferowych bym się nie spodziewał. Klub w 1LM próbowali znaleźć Czujkowski (Pruszków zaproponował "stypendialne" wynagrodzenie, Śląsk chyba ostatecznie się nie zdecyduje) i Oczkowicz. Czarni, Tychy i Śląsk liczyli na Zywerta z Koszalina ale nie zanosi się na jego zwolnienie pod Łukomskim. Trzeba też zwrócić uwagę, że większość klubów ma kadry i przed wszystkim budżety pozamykane.

EDIT
Wieczorek rozwiązał się w Kutnie i ma dołączyć do Czarnych. Do Kutna za to ma trafić Fiszer.
Maciej szanuję Twoje zdanie, jednak ja zostanę przy swoim - jeśli chodzi o walkę o play-off. I nie obraź się, ale z Kotwicą chyba trochę Cię poniosło. 3 zwycięstwa mniej od czwórki z miejsc 7-10 przy rozegranym przez nią jednym meczu więcej już ją raczej skazuje na play-out. Idąc tokiem Twojego myślenia więcej szans dałbym Łowiczowi, ale na pewno nie Kotwicy. To samo się tyczy Poznania, nie zgadzam się - tym bardziej już teraz - z twierdzeniem, że bez kontuzji na pewno awansuje do play-off. Ale tak jak pisałem wcześniej, każdy ma prawo do własnej opinii i trzeba to uszanować.
Co do Wieczorka to też o tym wczoraj czytałem, ale póki co czekam na oficjalne info ze strony klubu, choć ten transfer wydaje się być już raczej pewny, tym bardziej że dzisiaj jest ostatni dzień okienka transferowego.
Przejrzałem statystyki Wieczorka i powtórzę to co napisałem na naszym forum: szału nie ma. Ale to tylko statystyki, więc być może dobrze się wkomponuje do drużyny i koniec końców okaże się trafnym strzałem. Czas pokaże, zobaczymy.

Edit:
Patryk Wieczorek już oficjalnie zawodnikiem Czarnych.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2019, 17:21 przez Marko1972, łącznie zmieniany 1 raz.

Maciej

Post autor: Maciej » 15 sty 2019, 14:44

Ok, szanuje. Najbliższe 4 kolejki pokażą co będzie z Poznaniem, kolejno: Słupsk(W), Bydgoszcz (D), WKK (W) i Łańcut (D). Napiszę jedno, powodzenia w sobotę! :-D

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 15 sty 2019, 17:22

Maciej pisze:
15 sty 2019, 14:44
Ok, szanuje. Najbliższe 4 kolejki pokażą co będzie z Poznaniem, kolejno: Słupsk(W), Bydgoszcz (D), WKK (W) i Łańcut (D). Napiszę jedno, powodzenia w sobotę! :-D
Dzięki, wzajemnie.

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 20 sty 2019, 8:47

Biofarm zatrzymany, a Czarni kontynuują serię zwycięstw. No ale po tej kolejce inaczej być nie mogło, tzn. seria któregoś z zespołów musiała zostać przerwana - żeby ktoś mnie źle niezrozumiał. Cieszy mnie to, jak również fakt że wygraliśmy z nawiązką, bo pierwszy mecz w Poznaniu przegraliśmy różnicą pięciu punktów, wiec w razie "wu" jesteśmy od nich lepsi.
Mecz poza drugą kwartą był pod kontrolą Czarnych, Biofarm wczoraj miał w zasadzie niewiele argumentów - jeśli w ogóle - aby nam w jakikolwiek sposób zagrozić, nie mówiąc już o ich zwycięstwie. Co prawda w połowie trzeciej kwarty doporowadzili jeszcze do remisu, ale to było wszystko na co ich tego dnia było stać. Marcin Flieger po meczu powiedział, że w Słupsku zawsze gra się ośmiu na pięciu, bo publiczność daje takie wsparcie że trudno jest tu wygrać drużynie przyjezdnej. Ale według mnie trudno nie oznacza niemożliwe, co dosadnie pokazały porażki z Kotwicą, Astorią, Sokołem i GKS-em. Tylko że wtedy zespół prowadził Jakubiak senior, więc być może w rundzie rewanżowej będzie lepiej, bo jak na razie dorobek Mantasa jako pierwszego trenera - pomimo przeciwników nie z "topu" ligi - jak dla mnie i tak jest imponujący.
O dziwo coraz lepszą grę pod wodzą Mantasa prezentuje Wojtek Jakubiak, być może czuł jakąś presję gdy ojciec był pierwszym trenerem, a być może co innego, niemniej jednak cieszy fakt że idzie to w dobrym kierunku. Ale muszę wrzucić łyżkę dziegciu do tej beczki miodu, bo by było za słodko, a tak niestety nie jest. Panowie do poprawy osobiste i to jak najszybciej, bo 65% chluby nie przynosi, a niejednokrotnie osobiste decydują o końcowym wyniku. Szczególnie Cechniak i Kordalski - pierwszy 2/7, drugi 4/8. Bardzo słabo.
Kolejne spotkanie już w środę z Kotwicą, która wczoraj pokonała u siebie Pogoń, więc znowu będzie ciekawie. Mam nadzieję że Czarni pójdą za ciosem, podtrzymają dobrą passę i wezmą rewanż za porażkę jaką ponieśli z Kotwicą na jesieni w Gryfii i wrócą z Kołobrzegu z co najmniej pięcio punktowym zwycięstwem.

Wyniki 18 kolejki.
Czarni - Biofarm 87:71
Kotwica - Pogoń 87:81
Astoria - Górnik 95:77
Polfarmex - SKK 100:80
Sokół - Księżak 86:68
Polonia - Śląsk 88:102
WKK - AZS AGH 84:81
Pruszków - GKS 67:65
Wyniki raczej bez niespodzianek, oczywiście oprócz zwycięstwa Pruszkowa nad GKS-em, bo takiego rozstrzygnięcia w tym meczu chyba mało kto się spodziewał.
- - - - - -
Maciej ;
Jak napisałem powyżej, Biofarm zatrzymany. W środę zagrają z Wami i choć mecz będzie w Poznaniu, to obstawiam Wasze zwycięstwo. Moje pytanie więc brzmi - i jest to tylko zwykłe pytanie, żebyś nie pomyslał że się czepiam - czy nadal uważasz, że Poznań (nawet bez kontuzji) już w chwili obecnej uchodzi za pewniaka do gry w play-off?

Maciej

Post autor: Maciej » 21 sty 2019, 8:54

Tak uważam, ale przecież zawsze się mogę mylić :D
Oczywiście gratuluje wygranej, sam nie jestem aż tak pewny o wynik środowego meczu mimo iż Asta z meczu na mecz napędza się ofensywnie ale i w obronie pokazuje, że drzemią w tej drużynie duże możliwości. Ale Poznań to Poznań, historia naszych pojedynków nie raz była dla nas bolesna, nie raz mimo roli faworyta schodziliśmy z parkietu pokonani więc sam rozumiesz ;)
Co do Pruszkowa i ich wygranej z tyskimi, mnie to nie dziwi. Owszem, jakby mi ktoś powiedział przed sezonem że oni po 18 kolejce będą mieli bilans 7-11 to bym uznał za mega żart, podobnie zresztą jak bilans Krakowa czy Wałbrzycha. Po 1 rundzie już mnie nic nie jest wstanie zaskoczyć.

Beret

Post autor: Beret » 30 sty 2019, 20:35

Siedlce "odjechały" mecz we Wrocku. Kasa czy choroba?

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 01 lut 2019, 22:12

W Kołobrzegu nastąpiła zmiana trenera. Ster w Kotwicy po Dawidzie Mieczkowskim przejął Mariusz Karol. Ciekawe czy tym razem uda mu się w końcu cokolwiek zdziałać z kołobrzeskim basketem, bo jego poprzednie "wizyty" w tym klubie niczego nie poprawiały w grze drużyny tylko raczej pogorszały, dlatego były one krótkotrwałe. Przypomnę tylko, że obecnie jest to już jego trzecie podejście do kołobrzeskiego zespołu. Pierwsze w 2006, a drugie w 2013 roku i w obu przypadkach nie zdołał niestety przetrwać całego sezonu. Może tym razem będzie miał trochę więcej szczęścia i wyciągnie tę drużynę nieco na powierzchnię. A czy faktycznie tak się stanie, to już czas pokaże - pożyjemy, zobaczymy.

Maciej

Post autor: Maciej » 11 lut 2019, 11:29

Też jestem ciekaw roboty Karola w Kołobrzegu, ponieważ bardzo długo czekał na pracę w PL.

Wracając do bieżących wydarzeń, tabela nadal płaska i każdy może wygrać z każdym. Bitwa o PO jak i o bezpieczne pozostanie w lidze (9-10) będzie do ostatniej kolejki. Na dziś nie potrafię skreślić nikogo, no może poza Siedlcami i Krakowem, którzy moim zdaniem z dolnych rejonów tabeli już się wyrwą. Cała reszta będzie walczyć do upadłego i tym samym liga będzie bardzo ciekawa do samego końca.

Beret

Post autor: Beret » 12 lut 2019, 16:08

Też jestem ciekaw roboty Karola w Kołobrzegu, ponieważ bardzo długo czekał na pracę w PL.

A takiego fajnego Trenera mają pod bokiem. I charakternego - mam na myśli Tomka Mrożka.
A M. Karol wraca z trenowania angielskich wyczynowców. Świetny pomysł.
Pamiętam sezon Karola w Sportino: pięć przegranych meczów i Pan Trener pożegnał się z ławką.

Beret

Post autor: Beret » 22 lut 2019, 17:46

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 23 mar 2019, 21:47

To się porobiło przed rozegraniem ostatniej kolejki. Pewne play-off są jak na razie 4 ekipy: Śląsk (22 zwycięstwa), Sokół (21), Astoria (20) i Czarni (17). O pozostałe 4 miejsca nadal walczy 6 zespołów: WKK, GKS, Polonia, Górnik, Pogoń i Biofarm. Najlepsze jest to, że 5 drużyn z tej "szóstki" ma po 15 zwycięstw, jedynie WKK ma od nich jedno więcej.
Zacznę od góry. Wciąż realne szanse na pierwsze miejsce ma Sokół, ale aby tak się stało musi za tydzień pokonać Śląsk na jego terenie, a to na pewno nie będzie łatwe, choć nie niemożliwe. Co ciekawe, w przypadku porażki Sokoła ze Śląskiem i jednoczesnym zwycięstwie Astorii w Siedlcach, to właśnie Astoria finalnie zajmie drugie miejsce, a Sokół trzecie.
Mogłoby się wydawać, że Czarni czwarte miejsce mają już "na bank", nic bardziej mylnego. Szczególnie po dzisiejszym horrorze w Gryfii, gdzie dopiero po dogrywce pokonali SKK 91:84. Na zakończenie czeka ich wyjazd do Łowicza, który u siebie jest niezwykle groźny (bilans 9-5) i muszą pokonać Księżaka, aby bez oglądania się na wynik meczu GKS -WKK mieć pewność przewagi własnego parkietu w ćwierćfinale. Jeśli natomiast Czarni przegrają, a WKK pokona GKS, to właśnie wrocławski zespół ostatecznie zajmie czwarte, a Czarni piąte miejsce.
Teraz kolej na pozostałe 4 miejsca, i tu jest najciekawiej. WKK ma punkt przewagi nad pozostałą "piątką", ale ostatni mecz zagrają w Tychach, z kolei Polonia będzie podejmować Biofarm, Górnik zagra z Kotwicą, a Pogoń zmierzy się w Krakowie z tamtejszym AZS-em AGH. Jeżeli w każdym meczu górą byliby gospodarze, to drużyny z Poznania i Prudnika znalazłyby się poza play-off, ale wiadomo że nie można w ten sposób zakładać, bo to by było po prostu niedorzeczne.
Tak czy inaczej wszystko wskazuje na to, że i tak będzie tu potrzebna mała tabelka do ustalenia końcowej kolejności, a co za tym idzie, do wyłonienia pozostałej "czwórki" do gry w play-off i dwóch drużyn, które będą pewne utrzymania.
I na koniec "strefa" play-out. Tutaj już wiadomo, że przewagę własnego parkietu będą miały ekipy z Kołobrzegu, Pruszkowa i Kutna. Ostatnia kolejka zadecyduje jedynie o tym, z którymi zespołami z ostatniej "trójki" one się zmierzą. A dokładniej mówiąc z kim zagra Pruszków, a z kim Polfarmex, bo pewne już jest to, że Kotwica zmierzy się z ostatnim SKK.

Zestaw par ostatniej kolejki:
(oprócz spotkania GKS - WKK, wszystkie pozostałe mecze w niedzielę 31.03. o godzinie 18.00)
AZS AGH - Pogoń
GKS - WKK (sobota 30.03. godz. 18.00)
Górnik - Kotwica
Księżak - Czarni
Polonia - Biofarm
SKK - Astoria
Śląsk - Sokół
Znicz - Polfarmex

Zapowiada się zatem niezwykle interesująca i emocjonująca ostatnia kolejka. Będzie się działo!
Ostatnio zmieniony 26 mar 2019, 21:33 przez Marko1972, łącznie zmieniany 5 razy.

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 26 mar 2019, 1:03

Terminy play-off:
ćwierćfinały - do trzech zwycięstw (2-2-1)
1 - 6.04.
2 - 7.04.
3 - 13.04.
ew. 4 - 14.04.
ew. 5 - 17.04.

półfinały - do trzech zwycięstw (2-2-1)
1 - 27.04.
2 - 28.04.
3 - 4.05.
ew. 4 - 5.05.
ew. 5 - 8.05.

finał - do trzech zwycięstw (2-2-1)
1 - 11.05.
2 - 12.05.
3 - 18.05.
ew. 4 - 19.05.
ew. 5 - 22.05.

o trzecie miejsce - mecz i rewanż
1 - 11.05.
2 - 18.05.

Terminy play-out:
do trzech zwycięstw (2-2-1)
1 - 6.04.
2 - 7.04.
3 - 13.04.
ew. 4 - 14.04.
ew. 5 - 17.04.

kemot06

Post autor: kemot06 » 26 mar 2019, 18:02

Marko1972 pisze:
23 mar 2019, 21:47
(wszystkie mecze w niedzielę 31.03. o godzinie 18.00)
AZS AGH - Pogoń
GKS - WKK
Górnik - Kotwica
Księżak - Czarni
Polonia - Biofarm
SKK - Astoria
Śląsk - Sokół
Znicz - Polfarmex
Wg. PZKosza GKS gra już w sobotę :/

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 26 mar 2019, 20:55

kemot06 pisze:
26 mar 2019, 18:02
Marko1972 pisze:
23 mar 2019, 21:47
(wszystkie mecze w niedzielę 31.03. o godzinie 18.00)
AZS AGH - Pogoń
GKS - WKK
Górnik - Kotwica
Księżak - Czarni
Polonia - Biofarm
SKK - Astoria
Śląsk - Sokół
Znicz - Polfarmex
Wg. PZKosza GKS gra już w sobotę :/
Też to widziałem i tak się zastanawiałem czy to aby nie pomyłka, bo wszędzie piszą że wszystkie mecze są w niedzielę, więc i ja "poszedłem tym tropem". Ale już poprawiam/poprawiłem, bo właśnie sprawdziłem to jeszcze na oficjalnej stronie GKS-u i tam również widnieje termin 30.03.

Maciej

Post autor: Maciej » 31 mar 2019, 20:20

No to mamy sensacje, bo nie inaczej należy nazwać koniec sezonu dla Polonii.
Pary play-off
Śląsk - Wałbrzych
Bydgoszcz - Poznań
Łańcut - Tychy
Słupsk - WKK

9-10
Leszno, Prudnik

Pary play-out
Kołobrzeg - Siedlce
Pruszków - Łowicz
Kutno - Kraków

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 31 mar 2019, 23:26

Maciej pisze:
31 mar 2019, 20:20
No to mamy sensacje, bo nie inaczej należy nazwać koniec sezonu dla Polonii.
Pary play-off
Śląsk - Wałbrzych
Bydgoszcz - Poznań
Łańcut - Tychy
Słupsk - WKK

9-10
Leszno, Prudnik

Pary play-out
Kołobrzeg - Siedlce
Pruszków - Łowicz
Kutno - Kraków
To prawda, chyba największa sensacja całego obecnego sezonu, pomimo że się jeszcze nie zakończył, choć niestety dla Polonii już tak. I konia z rzędem temu, kto by jeszcze nawet tydzień temu twierdził, że tak się stanie. Przecież taka opcja w ogóle nie była brana pod uwagę. I nie mam w tej chwili na myśli tylko kibiców Polonii, ale ogólnie tych wszystkich, którzy się interesują pierwszoligowymi rozgrywkami i na bieżąco je śledzą. Dzisiaj w Lesznie zapewne doznali szoku i najprawdopodobniej jest "żałoba", być może nie dla wszystkich, ale dla fanów tamtejszego basketu na pewno. Trochę to dziwne, szczególnie że po kontuzji powrócił do gry Tomek Ochońko, na którego tam czekano z wielką niecierpliwością i także z nadzieją na lepsze wyniki. I choć naprawdę dużo wniósł do gry zespołu, to jednak i tak się to okazało zbyt mało. Tak więc, albo "diabeł tkwi w szczegółach", albo coś innego jest na rzeczy, bo 8 porażek w ostatnich 10-ciu meczach (4 ostatnie wszystkie przegrane) nie jest dziełem przypadku. I nie były to porażki jedynie z "topem" ligi. Szczególnie musi ich dzisiaj boleć przegrany u siebie mecz z SKK, jak również z Polfarmexem, nawet pomimo tego że grali w Kutnie. Ale... to już historia, teraz będą mieli dużo czasu na przemyślenia i przygotowania do nowego sezonu.
Maciej jak "widzisz" rywalizację w poszczególnych parach? Kto według Ciebie odpadnie, a kto zagra w półfinałach? I jeszcze jedno pytanie, wolałbyś mieć za rywala GKS, bo dzisiaj niewiele zabrakło do tego, aby Astoria właśnie z nim się miała mierzyć w ćwierćfinale?!
P.s. Jednak wyszło na Twoje, Poznań gra w play-off. I choć nadal uważam, że nie było to wtedy tak oczywiste, to mimo wszystko gratuluję intuicji.

Maciej

Post autor: Maciej » 01 kwie 2019, 9:23

Poznań nam pasuje z logistycznego punktu widzenia, mentalnie chyba wszystko jedno, jedynie Dosia i ludzie na trybunach pamiętają historię ostatnich lat i potyczki z Poznaniem (mimo że to inny klub itd). Wracając jeszcze do ostatecznych rozstrzygnięć. Naprawdę nie wiem o co chodzi z Lesznem, nie podejrzewam pakietu oszczędnościowego, bardziej myślę że zespół został zajechany, głównie jeśli chodzi o Kaczmarzyka i Chanasa. Wejście do drużyny Ochońki też mogło coś zburzyć. I jeszcze jedno, plują to sobie w brodę w Kołobrzegu, że wcześniej nie zatrudnili Karola. Myślę, że gdyby do zmiany doszło na zakończenie I rundy, to oni grali by dziś w PO, a w Wałbrzychu byłby wakacje.

Co do typów, to generalnie na papierze jest to dosyć jednoznaczne, nawet a może i przede wszystkim w rywalizacji Słupsk - WKK. Według mnie wrocławianie to obecnie najsłabsza drużyna w PO. Wałbrzych może postawi się Śląskowi u siebie, i to najdalej w jednym meczu, różnica potencjałów jest aż nadto widoczna. Łańcut powinien uporać się z Tychami, choć ciężko im się z nimi gra, będą to na pewno mecze ofensywne ale w Łańcucie ma kto trafiać. No i na koniec Bydgoszcz - Poznań, myślę że jest tu największy znak zapytania, ale jeśli prawdą jest że PO to czas weteranów, a w Poznaniu jest ich dwóch, w Bydgoszczy przynajmniej 2x więcej, to też powinniśmy to spokojnie wyciągnąć. Poznań jest w gazie, to fakt, my mieliśmy za to ostatnio przejściowe problemy zdrowotne (Buba, Miki, Śpic), ale chcąc bić się o medale, trzeba to wygrać.

Jeśli chodzi o dolną połówkę tabeli to typuje na pewno do pozostania Kołobrzeg. W pozostałych dwóch parach serce chciałoby aby pozostał Kraków i Pruszków, ale papier i potencjał ich rywali podpowiada w głowie, że utrzymanie może być piekielnie ciężkie. Ważny też jest jeszcze jeden aspekt. Ewentualne spadki Pruszkowa i Kutna będą prawdopodobnie oznaczały koniec seniorskiego basketu w tych miastach, przynajmniej na jakiś czas.

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 01 kwie 2019, 16:09

Maciej pisze:
01 kwie 2019, 9:23
Poznań nam pasuje z logistycznego punktu widzenia, mentalnie chyba wszystko jedno, jedynie Dosia i ludzie na trybunach pamiętają historię ostatnich lat i potyczki z Poznaniem (mimo że to inny klub itd). Wracając jeszcze do ostatecznych rozstrzygnięć. Naprawdę nie wiem o co chodzi z Lesznem, nie podejrzewam pakietu oszczędnościowego, bardziej myślę że zespół został zajechany, głównie jeśli chodzi o Kaczmarzyka i Chanasa. Wejście do drużyny Ochońki też mogło coś zburzyć. I jeszcze jedno, plują to sobie w brodę w Kołobrzegu, że wcześniej nie zatrudnili Karola. Myślę, że gdyby do zmiany doszło na zakończenie I rundy, to oni grali by dziś w PO, a w Wałbrzychu byłby wakacje.

Co do typów, to generalnie na papierze jest to dosyć jednoznaczne, nawet a może i przede wszystkim w rywalizacji Słupsk - WKK. Według mnie wrocławianie to obecnie najsłabsza drużyna w PO. Wałbrzych może postawi się Śląskowi u siebie, i to najdalej w jednym meczu, różnica potencjałów jest aż nadto widoczna. Łańcut powinien uporać się z Tychami, choć ciężko im się z nimi gra, będą to na pewno mecze ofensywne ale w Łańcucie ma kto trafiać. No i na koniec Bydgoszcz - Poznań, myślę że jest tu największy znak zapytania, ale jeśli prawdą jest że PO to czas weteranów, a w Poznaniu jest ich dwóch, w Bydgoszczy przynajmniej 2x więcej, to też powinniśmy to spokojnie wyciągnąć. Poznań jest w gazie, to fakt, my mieliśmy za to ostatnio przejściowe problemy zdrowotne (Buba, Miki, Śpic), ale chcąc bić się o medale, trzeba to wygrać.

Jeśli chodzi o dolną połówkę tabeli to typuje na pewno do pozostania Kołobrzeg. W pozostałych dwóch parach serce chciałoby aby pozostał Kraków i Pruszków, ale papier i potencjał ich rywali podpowiada w głowie, że utrzymanie może być piekielnie ciężkie. Ważny też jest jeszcze jeden aspekt. Ewentualne spadki Pruszkowa i Kutna będą prawdopodobnie oznaczały koniec seniorskiego basketu w tych miastach, przynajmniej na jakiś czas.
Ogólnie się z Tobą zgadzam, choć jednego się obawiam, bo dotyczy to Czarnych. Dobrze napisałeś - na papierze, bo odnoszę wrażenie, że WKK jakoś "nam nie leży" - oba mecze w s.z. przegrane. Pierwszy we Wrocławia jeszcze za Jakubiaka seniora można jakoś zrozumieć, ale porażka w Gryfii, i to w samej końcówce gdzie praktycznie cały mecz był pod kontrolą Czarnych, daje trochę do myślenia. Ale być może jestem trochę przewrażliwiony i moje obawy okażą się bezpodstawne.
Jeszcze słowo o Kotwicy, bo tutaj są dwie strony medalu. Po pierwsze, może i zbyt późno zatrudnili Karola, ale z drugiej strony dobrze dla nich, że to w ogóle zrobili, bo inaczej Kotwica by dzisiaj tonęła. Choć muszę przyznać, że gdy go zatrudniali, to nie do końca byłem co do tej decyzji przekonany. Ale jednak Karol zdołał wyciągnąć Kotwicę nieco na powierzchnię, co mu się teraz chwali.

Maciej

Post autor: Maciej » 01 kwie 2019, 16:40

Temat zatrudnienia Karola to inna, dluga historia. Szukał pracy w Polsce od 2 lat, ale kilka klubów miało problem żeby mu zaufać. Kotwica nie miała wielkiego wyboru i jak się okazało obie strony na tym wygrały. W Kołobrzegu zostanie 1 liga, Karol pokazał że warsztat ma aktualny i trenerem jest, przynajmniej jak na warunki zaplecza ekstraklasy, wartościowym.

Maciej

Post autor: Maciej » 05 kwie 2019, 9:45

Ponieważ w weekend rusza pierwsza faza off/out zdążę jeszcze na małe podsumowanie rundy zasadniczej, w tym także porównanie do typów przedsezonowych.

Na dzień dobry wtopa w postaci Leszna, które typowałem do 4ki a nawet i do walki o awans. Ok, nie było przez 90% sezonu Ochońki ale ich brak w górnej 8mce to duża niespodzianka, mniej więcej tego samego kalibru co bycie w niej ekipy z Wałbrzycha, typowanej przeze mnie do mocno dolnych rejonów tabeli. Co do Górników, to myślę że największą rolę w tym sukcesie zawdzięczają trenerowi i Niedźwieckiemu. Dwa mecze bez najlepszego centra w sezonie zasadniczym pokazały ile ten zespół traci na wartości.

Łańcut, Bydgoszcz, 2 x Wrocław, Tychy i Słupsk zgodnie z planem. Mniej się spodziewałem na pewno po Śląsku, ale awansu w cuglach na pewno nie osiągną. W 8mce zamiast Kutna jest Poznań, co też uważam za duże zaskoczenie, szczególnie że grali kilka ładnych tygodni bez Fliegera.

Dalej też (oczywiście poza Wałbrzychem) mniej więcej się zgadza. Pisałem o tym wcześniej, że gdyby Karol przyszedł do Kotwicy wcześniej, to spokojnie dobiliby do 8mki. W tym miejscu należą się brawa dla Słupska za ruch w odpowiednim momencie, co też ich wywindowało bardzo wysoko. Kraków bez Zycha stracił mocno na wartości, w Pruszkowie też coś potracili po chwilowej absencji Kamińskiego. W Łowiczu raczej sezon typowego beniaminka, sporo jednak błędów kadrowych i kto wie czy finalnie nie polecą z ligi.

Teraz czeka nas miesiąc bardzo ciekawych rozgrywek i na deser finał w maju. Jeśli pierwsza czwórka upora się ze swoimi rywalami w 1/4 to naprawdę nie zaryzykuję wytypowania finalistów bo uważam, że w obu parach nie będzie faworyta i wszystko będzie mogło się zdarzyć.

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 08 kwie 2019, 20:16

Za nami pierwsze mecze play-off i play-out, czas więc na "kilka słów" o tym, co się do tej pory wydarzyło.
Nie obraźcie się, ale w dużej mierze skupię się na Czarnych, bo z wiadomych względów właśnie ich poczynania najbardziej mnie interesują, no i w przeciwieństwie do innych spotkań, ich mecze oglądałem. Maciej zapewne napisze co nieco o rywalizacji Astorii z Biofarmem, a inni kibice być może również do nas dołączą i się podzielą spostrzeżeniami o swoich zespołach.
Nie odkryję Ameryki pisząc, że jak na razie jest tak jak większość przewidywała, czyli zwycięstwa gospodarzy. Oczywiście poza starciami Czarnych z WKK i Kotwicy z SKK. Co do pierwszej pary, jak widać brak Koelnera i Malony w żaden sposób nie zadziałał na ich zespół negatywnie, wręcz przeciwnie, strata dwóch podstawowych graczy niesamowicie zmobilizowała pozostałych zawodników wrocławskiego klubu. Szczególnie Jędrzejewski, Patoka i Pieloch wykonali fantastyczną robotę. To w zdecydowanej mierze właśnie dzięki nim wrocławianie wygrali pierwszy mecz, a w drugim byli praktycznie przez cały czas w grze. Czarni mieli "zabiegać" WKK, ale niestety w pierwszym meczu wyglądali jak "dzieci we mgle", co tylko potwierdza to co napisałem wcześniej - chyba wrocławska drużyna Czarnym "nie leży", albo po prostu nie potrafili do tej pory znaleźć na nią sposobu. Tak czy inaczej przegrali z WKK po raz trzeci w tym sezonie i nikt i nic tego faktu już nie zmieni. Obrona... wróć, nie było obrony! I na tym zakończę ten wątek, bo przegrany mecz i stracone 92 punkty przy sporo osłabionym przeciwniku, a tym samym jego krótszej ławce i dość ograniczonej rotacji mówią same za siebie. Nie dziwi mnie zatem frustracja Mantasa na pomeczowej konferencji. W drugim meczu nie licząc przełamania i zwycięstwa Czarnych (wreszcie!) było już trochę lepiej, jeśli chodzi o grę. Ale tylko trochę, co by zwycięstwo nie przesłoniło przypadkiem obrazu całego spotkania tym, którzy tego meczu nie widzieli. Poza wyraźną poprawą obrony, niestety nadal był chaos, głupie straty (22!), przez które WKK skutecznie kontratakował, i to nie tylko za 2, ale w dużej mierze za 3 punkty. No i pudła, pudła nie tylko z czystych pozycj, ale przede wszyskim - i co w tym momencie aż woła o pomstę do nieba - z linii rzutów wolnych - 6/13, a w pierwszym meczu 15/27! Nie wymagam stuprocentowej skuteczności, bo to jest w tym przypadku raczej nierealne, ale przynajmniej te 75-80 procent jak najbardziej, bo 46 czy 55 procent to jest po prostu tragedia!
Dużo do myślenia daje również przegrana końcówka 0-10, gdyby przewaga była mniejsza, to możliwe że po wczorajszym meczu moglibyśmy powoli mówić play-off'om bye, bye! Koncentracja musi być do samego końca, bez względu na to jaki jest wynik, bo w przeciwnym razie może to się skończyć katastrofą. Dzięki Bogu wczoraj do niej nie doszło, ale już zaczęło być nerwowo. Bardzo obawiam się meczów we Wrocławiu, a jeśli do gry zdoła już powrócić Kuba Koelner, to naprawdę czarno to widzę.
Krótko mówiąc, jeśli Czarnym nadal marzy się półfinał, a zakładam że tak jest, to muszą jak najszybciej - czy może raczej natychmiast - wyeliminować te delikatnie mówiąc niedociągnięcia i błędy, bo w przeciwnym razie w najbliższą niedzielę wieczorem faktycznie będą mogli juź pakować wakacyjne walizki.
To tyle o Czarnych, którym kibicuję. Być może wyszło zbyt "grubo", ale taka jest niestety prawda i nie zamierzam w żaden sposób zakłamywać rzeczywistości.
Wracając do tematu. Siedlczanie sprawili w Kołobrzegu sporą niespodziankę, nie tylko z punktu widzenia postronnych obserwatorów, ale przede wszystkim sprawili niespodziankę sobie, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Niestety nieco gorszą dla kołobrzeskich kibiców. Kto wie czy ta wygrana nie będzie punktem zwrotnym do utrzymania się w 1-szej lidze, pomimo tego że byli zdecydowanie najsłabszą ekipą w sezonie zasadniczym. Zobaczymy, czas pokaże.
Co do pozostałych pojedynków to tak jak napisałem powyżej, chyba nie ma tu żadnych zaskakujących wyników. Teraz własny parkiet będzie sprzymierzeńcem przegranych minionego weekendu i czas na pokazanie się przed własną publicznością. A czy to wykorzystają aby ponownie jechać do rywali na decydujące starcie, to się okaże już za kilka dni.

Maciej

Post autor: Maciej » 09 kwie 2019, 7:41

W sumie na razie nic spektakularnego się nie wydarzyło, zdecydowanie ciekawiej powinno być za tydzień. Owszem, trochę zaskakująca porażka Słupska z mocno osłabionym WKK, ale dalej uważam że do wyciągnięcia. Podobnie w przypadku Kotwicy. Z Siedlcami jest tak, że niby zajęli ostatnie miejsce w tabeli, niby raptem kilka zwycięstw ale to nie jest ta sama czerwona latarnia co w poprzednich sezonach. 2-3 mecze przegrali po dogrywkach, do tego kilka ładnych nie więcej niż -5 i wydaje mi się, że Kotwica ich zlekceważyła.

Co do rywalizacji Bydgoszcz - Poznań to zadecydowała dłuższa ławka i więcej ludzi do grania na odpowiednim poziomie + wyłączenie z gry w pierwszym meczu po przerwie Fliegera i praktycznie na cały 2 mecz. Owszem, 2-3 gości uganiało się za nim mocno ale widać ile ta drużyna traci bez tego gracza, a że mamy kim bronić to zdało to egzamin. Trener Poznania słusznie to podsumował: my daliśmy na te mecze wszystko co mamy, 110% ambicji, walki i umiejętności. Nie ma co ukrywać, że na Astorię to za mało, myślę że rywale dali z siebie 70-80% i spokojnie kontrolowali oba mecze. I jest w tym dużo racji, choć na pewno w Poznaniu będzie ciężko o brakującą wygraną.

Wyniki pozostałych spotkań bez większego zaskoczenia, może rozmiary wygranych Kutna i Pruszkowa trochę dziwią, szczególnie że Ci drudzy muszą bronić 1LM w hali dla nich obcej, ponieważ we własnej mieli jakieś targi czy coś podobnego(!).

Marko1972

Post autor: Marko1972 » 12 kwie 2019, 20:19

Przed nami kolejne mecze fazy play-off i play-out. Było już podsumowanie pierwszych spotkań, czas więc na krótką zapowiedź tego, co według mnie może się wydarzyć w ten weekend.
Już jutro odbędą się trzecie spotkania tej rundy, tym razem w roli gospodarzy wystąpią zespoły, które jak do tej pory przegrywają ze swoimi przeciwnikami - oczywiście poza dwiema parami, gdzie jest remis 1:1.
Zacznę więc od ich meczów, czyli WKK - Czarni i SKK - Kotwica, gdzie pomimo wcześniejszych ogólnych opinii, że w tych pojedynkach będzie najmniej emocji i gospodarze pierwszych spotkań w miarę szybko i łatwo powinni się uporać ze swoim rywalami, to rywalizacja właśnie w tych parach tym opiniom zaprzecza, co tylko potwierdza fakt, że nie można z góry oceniać książki po okładce, bo play-offy czy play-outy to już zupełnie inna bajka.
Na pierwszy ogień rzucam rywalizację SKK z Kotwicą. Wyrwane zwycięstwo siedlczan w Kołobrzegu mimo wszystko uważam za sporą niespodziankę - z całym szacunkiem dla SKK. Kotwica z Karolem przy sterze zanotowała w końcówce s.z. bilans 7-2, natomiast SKK był niestety jego zdecydowanym outsiderem. Ale mimo to widzę jeszcze dla nich szansę wyrwania jednego meczu u siebie i o spadku/utrzymaniu zadecyduje według mnie piąte spotkanie w Kołobrzegu.
To samo się tyczy pojedynku WKK - Czarni (jeśli chodzi o ilość spotkań), bo chociaż serce by chciało dwóch zwycięstw Czarnych we Wrocławiu i awansu do półfinału bez konieczności rozgrywania piątego meczu, to jednak rozum od razu przywraca mnie do porządku. Przed rozpoczęciem play-off'ów pisałem o swoich obawach co do starć z WKK, i jak się okazało te obawy nie były bezpodstawne - nawet chłopaki z "café basket" ostatnio bili się w pierś, że tak szybko skreślili WKK typując łatwe 3:0 dla Czarnych. Powiem więcej, teraz moje obawy są jeszcze większe, bo przy stanie 1:1 Czarni grają dwa mecze na parkiecie rywala - akurat dla nich rywala bardzo niewygodnego, i po jednej porażce z nim w Gryfii sytuacja zrobiła się naprawdę nieciekawa. Dopiero teraz czeka ich prawdziwy test i mam nadzieję że go nie zawalą, przywiozą z Wrocławia chociaż jedno zwycięstwo i 17 kwietnia w Gryfii rozstrzygną tę rywalizację na swoją korzyść.
Co do pozostałych pojedynków, to według mnie w większości powinny się one zakończyć już w ten weekend. Śląsk aby nie nakręcać Górnika i tym samym nie komplikować sobie sytuacji, to powinien już w sobotę przypieczętować awans do półfinału. Myślę, że również już w sobotę zaklepie sobie utrzymanie Polfarmex. Natomiast w niedzielę powinna się w mojej opinii zakończyć już rywalizacja w starciach Biofarmu z Astorią (bo w tym przypadku myślę, że poznaniacy sobotni mecz zdołają Astorii jeszcze wyrwać), no i Księżaka ze Zniczem - jak powyżej.
Pozostała więc ostatnia para, gdzie obstawiałem największe emocje, czyli GKS - Sokół. Nie będę się zatem z tego wycofywał i liczę na dwa zwycięstwa GKS-u i powrót na decydujące starcie do Łańcuta.
To tyle, życzę wszystkim powodzenia - w szczególności Czarnym - i pozdrawiam.
Na koniec jeszcze "rozkład jazdy" na ten weekend:
play-off:
Górnik - Śląsk (0:2) sob. 17.00 / ew. nd. 17.00;
Biofarm - Astoria (0:2) sob. 16.00 / ew. nd. 16.00;
GKS - Sokół (0:2) sob. 18.00 / ew. nd. 18.00;
WKK - Czarni (1:1) sob. 16.00 / nd. 14.30;
play-out:
SKK - Kotwica (1:1) sob./nd. 13.00;
AZS AGH - Polfarmex (0:2) sob. 18.00 / ew. nd. 18.00;
Księżak - Znicz (0:2) sob. 18.00 / ew. nd. 18.00.

Maciej

Post autor: Maciej » 15 kwie 2019, 9:56

No to mamy komplet półfinalistów i spadkowiczów z 1LM.
W off`sach bez niespodzianek, bo na pewno za taką nie można uznać po 4 mecze w serii Wrocławia, Łańcuta czy Słupska. Jedynie Asta zakończyła rywalizację w trzech spotkaniach, choć wielu właśnie tu przewidywało największe szanse na odwrotny wynik rywalizacji. Ja ze swojej perspektywy mogę powiedzieć, że poza wynikiem jestem jeszcze z jednego faktu zadowolony, wszystkie 3 mecze były cały czas pod naszą kontrolą. To bardzo ważne w tej części sezonu i jestem pełen optymizmu jeśli chodzi o półfinały. Oczywiście wytypowanie finalistów jest zasadniczo porównywalne do wróżenia z fusów, a emocji na pewno nie zabraknie.

Jeśli chodzi o spadkowiczów to raczej też zgodnie z planem. Szkoda mi trochę tego Krakowa, no ale ktoś musiał polecieć. Natomiast okoliczności w jakich Siedlce żegnają się z 1 ligą to podwójny ból dla nich. Rzut niczym głębokie wybicie z autu i po sprawie. Niestety wiele wskazuje na to, że seniorski kosz z Siedlec w ogóle się zawinie. Poniżej link do finałowego rzutu:
https://twitter.com/kubaartych/status/1 ... 9BAv6HEtWc

ODPOWIEDZ