Trefl Sopot 2018/2019

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
Broodas

Trefl Sopot 2018/2019

Post autor: Broodas » 04 cze 2018, 23:25

Mistrz Polski znany (gratulacje dla Anwilu), a my już dawno na rybach, więc czas rozpocząć nowy wątek. Za chwilę będziemy mieli 10lecie rozłamu - tempus fugit, aeternitas manet.

Poprzedni sezon został zanalizowany. Drugi rok z rzędu brakowało niby niewiele do PO, ale ani razu brak awansu do PO nie był dziełem przypadku lub też nie był spowodowany jakimś pechem. Raczej konsekwencja popełnionych błędów. Zresztą też nie róbmy jaj, awans do PO jest sukcesem jeśli w nim się coś zagra (wyciągnie mecz, powalczy w pozostałych), a nie od razu baty. Dlatego czy ten Trefl był na 8 miejscu czy 9/10 to aż tak nie robiło.

Póki co wiemy, że odchodzą niektórzy Polacy, tj. Mielczarek i Karolak. Mielczarek miał tłusty kontrakt, a nie dawał tyle ile powinien. Karolak był spoko, ale imo został w drugiej połowie sezonu stłamszony przez Love'a i niezrozumiałą miłość trenera do Śmigielskiego. Tak czy siak to taki gracz jak Michalak, tzn. zawsze będzie się wydawało, że gra poniżej swojego potencjału i tak samo było w Treflu.

Odchodzą wszyscy obcokrajowcy. Easy come, easy go jak co roku. Jakby nie patrzeć, w najważniejszym meczu sezonu ( z Wilkami) zawiedli wszyscy, także jakiegoś żalu nie ma. Byli w miarę trafieni, lecz każdy z nich miał jakieś "ale". Trotter robi się coraz starszy i przez to słabszy, Love był spoko jak na cenę, za którą grał (teraz wyglądałoby to inaczej), a Zack był taki jaki miał mniej więcej być. Spodziewałem się, że będzie twardszy, a niestety, w kluczowym meczu 150letni Harris zjadł go i wypluł.

Co jeszcze wiemy? Że Stefański się waha co dalej. Możliwy koniec kariery - fakt jest brutalny, Stefan jest już nieprzydatny. Ponadto kontrakty mają Kolendowie, Kulka i...Śmigielski.

Trener? Oficjalnie nic nie wiadomo. Na moje Kloziński zostanie. Czy to dobrze? Nie wiem. Wiem tyle, że praca z Dylewiczem dla tak młodego gościa to trochę mina.

Plotki? Milan Milovanović z Polpharmy. W sumie podobny do Zacka. Trochę silniejszy, ale ciut mniejszy. Chyba bardziej utalentowany w ataku. Szału nie będzie, tragedii też nie.

Dylewicz nie ma kontraktu, ale niemal na pewno tu zostanie.

Co bym chciał? 4 naprawdę sensownych obcokrajowców(C, C/PF, SG/SF i PG), Kulka, Dylewicz, 2xKolenda, Śmigielski, jeszcze jeden sensowny Polak (może Jeszke na SF/PF), Motylewski, Walda i Pułkotycki.

Co będzie? Znając życie tych obcokrajowców będzie dwóch (zresztą pewnie skauting na poziomie wzięcia kogoś z naszej ligi), a reszta to jakieś orły pokroju Jareckiego, Jakóbczyka, czy innego Dłoniaka.

Tak czy inaczej na tą chwilę

..../....(?)/Motylewski
Dylewicz(?)/Kulka
M.Kolenda/.....
Śmigielski/...../Walda
...../Ł.Kolenda

Bracia Kolendowie to kapitalna baza by zbudować coś fajnego w Sopocie. Mam jednak obawy, że skończy się jak zawsze i wciąż będziemy tkwić w tym beznadziejnym marazmie.

Zapraszam do dyskusji.

P.s. Nazwiska, które wpadły mi w oko w zeszłym sezonie i które ewentualnie widziałbym w TS to ktoś z grupy Milovanović, Marelja, Ayers, Thomasson. Moim zdaniem żaden PG z ligi nie powinien wchodzić w grę (oczywiście biorąc pod uwagę możliwości- czyli wszystkie Johnsony, Coseye, Florence czy Lewisy odpadają).

bulek

Re: Trefl Sopot 2018/2019

Post autor: bulek » 08 cze 2018, 10:27

Coś myślę, że wszelkie rozważania na temat składu nie mają sensu, bo jak zwykle mamy działaczy, którzy niewiele robią.

Wywiad z Dylem rzuca nowe światło. Budżet niższy, skład młodszy (co w sumie wadą nie jest, gdyby wynikało to z chęci a nie z konieczności), a sam Dylu widać, że z chęcią by powalczył jeszcze o wyższe cele, dlatego jeśli i on odejdzie, to to już będzie zupełna degrengolada.

Tymczasem odchodzi także Ali Walda, wywalają go po 21 latach pracy dla klubu (!). Tak naprawdę ja nie wiem, czy komukolwiek zależy na tym, by ten klub funkcjonował, nie mówiąc o normalnym funkcjonowaniu, bo normalnie to już było.

Broodas

Post autor: Broodas » 23 cze 2018, 10:03

Poza odejściem Aliego (shame on Trefl) dzieją się nie najgorsze rzeczy.

http://polskikosz.pl/damian-jeszke-blis ... -karolaka/

Oczywiście Jeszke to nie byłoby zastępstwo za Karolaka, tylko za Mielczarka. Dobry pomysł.

Stefan zakończył karierę. Dzięki za wszystko.

Dylewicz jest blisko odjeścia (odszedł), co jest symboliczne, ale ze sportowo-finansowego punktu widzenia jest moim zdaniem na plus. Jeśli Jeszke się potwierdzi to tak naprawdę wszystko będzie się rozbijać o to, czy skład zostanie zapchany jakimś polskim szrotem, czy jednak sięgniemy po 3 sensownych obcokrajowców, tzn. widzę 3 miejsca PG, SG i C/PF. Aczkolwiek można sobie wyobrazić sytuację, w której dajemy grać więcej Łukaszowi Kolendzie i przychodzi tylko dwóch stranieri - combo i C/PF + jakiś polski zapychacz pokroju Jareckiego.

Mikora

Post autor: Mikora » 23 cze 2018, 10:52

Jak dobrze,że Stefan zakończył karierę. Oczy i zęby bolały jak się patrzyło na jego grę.

Broodas

Post autor: Broodas » 27 cze 2018, 18:14

Jeszke potwierdzony, a zamiast Dyla ma przyjść Leończyk. Jutro konferencja z nowym graczem.

Trochę szok.

anwil88

Post autor: anwil88 » 30 cze 2018, 4:11

A więc po przeczytaniu wywiadu z prezesem https://sportowefakty.wp.pl/koszykowka/ ... lu-na-lata
Trefl szuka już tylko 2 zawodników na pozycję 1 i 2
Skład więc będzie wyglądał mniej więcej tak :
1 ? ??/Kolenda
2.???/Śmigielski
3.Jeszke/Kolenda
4.Leończyk/Kulka
5.Milovanović/Motylewski
Robi szał czy nie ? Jak to oceniacie ?

ODPOWIEDZ