Anwil Wloclawek 2018/2019

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
Mikora

Re: Anwil Wloclawek 2018/2019

Post autor: Mikora » 19 lip 2018, 14:57

Można się irytować na przepłacanie Polaków ale przepisy są jakie są i w każdym meczu dwóch musi 40 min na parkiecie być. I na tym parkiecie prezentować odpowiedni poziom.
Angaż w Anwilu to może jest dla Parzeńskiego szansa na pokazanie się w Europie itp. ale to nic nie znaczy jeśli brakuje klasy zawodniczej. Parzeński sprzed kontuzji moim zdaniem nie był gotowy aby dać odpowiednią jakość zespołowi o takich ambicjach jak Anwil, a co dopiero po rocznej przerwie. Powtarzam- w kontekście naszych celów to nie jest żadne wzmocnienie i jedynie niepowodzenia transferowe (Łapeta,Leończyk,Sokołowski,Cel?) spowodowały,że Anwil, będący w coraz trudniejszej sytuacji z Polakami, po niego sięgnął. Ciekawe czy w razie niepowodzenia z Celem ściągniemy kolejny szrot-Borowski.

Jall

Post autor: Jall » 19 lip 2018, 16:59

razor, bez obrazy ale na dzisiaj to Anwil ma Polaków na podobnym poziomie co od trzech lat walczący o wejscie do PO Trefl :roll:

razor

Post autor: razor » 19 lip 2018, 17:44

Wasze emerytowany mvp finalow zdaje sie dal noge, nasz wciaz z nami :D
Polacy maja nie przeszkadzac, roznice zrobia obcy

Padre

Post autor: Padre » 19 lip 2018, 22:30

razor pisze:
18 lip 2018, 19:33
Parzenski podpisany. O ile zdrowie bedzie dobre to swietny zakup za mam nadzieje rozsadna forse. Balem sie ze w amoku bedziemy szli po karnowskiego ktory imo jest ulepszona wersja bigusa. Gdyby jeszcze dalo rade podpusac Zolnierewicza to polska rotacja bylaby miodzio. Wciaz zaluje tez nowakowskiego jego bym bral kosztem leona bo jakosc/ceny wydaje mi sie sporo lepsza + fantastyczna postawa w najwazniejszych meczach sezonu.
O kurcze, rozumiem urzędowy optymizm po zdobyciu MP, ale trochę odleciałeś drogi razorze. Nie spodziewałem się tego po Tobie.

Ja akurat miałem miałem to "szczęście" obejrzeć Parzyka w kilku meczach w barwach MKS-u. I akurat pech chciał, że (chyba z jednym wyjątkiem) wypadał w nich słabo, bądź fatalnie. Fakt, że przez kontuzję za dużo nie pograł w ub. sezonie, ale mnie swoją grą nie oczarował. Nie dziwię się niechęci kibiców z Dąbrowy. Niby Parzyk warunki ma, niby jest nieźle wyszkolony, ale w walce pod koszami czegoś mu brakuje. Pamiętam go z czasów gry w Poznaniu, gdzie miał kilka pozytywnych wyskoków, i muszę powiedzieć, że od tego czasu nie zrobił on postępu jakiego od niego oczekiwano. To taki niespełniony talent. Czy w Anwilu się odrodzi? cóż, jestem sceptyczny.

W ub. sezonie rolę rezerwowego centra w Anwilu pełnili Szewczyk i później Wojciechowski. Z całym szacunkiem, ale nie widzę tutaj wzmocnienia. Po prostu, zarówno Szewcuy, jak i Wojciechowski byli/są lepszymi graczami od Parzeńskiego Juniora. Można im zarzucić, że pod koszem byli zbyt miękcy, niespecjalnie wykazywali się na deskach itp., ale przynajmniej grozili z dystansu. Owszem, Parzyk czasami coś trafi, ale to nie jest strzelec dystansowy, ani podkoszowy twardziel.

Zobaczymy kogo z krajowych graczy jeszcze ściągnie Anwil, ale na razie wygląda to tak sobie. Pewnie nie będzie tak źle jak niektórzy myślą, ale trsta dwóch nieźle uzupełniających się polskich pf-ów może być trudna do zrekompensowania. Plotki o Celu? Ciekawe, czy zdecyduje się na Włocławek.

O graczy zagranicznych na Waszym miejscu bym się nie martwił, bo akurat tutaj Anwil trafiał całkiem nieźle. I myślę, że pojawią się ciekawe nazwiska.

Mikora

Post autor: Mikora » 19 lip 2018, 23:08

Może warto jeszcze dodać,iż, jeśli pamięć mnie nie myli, Parzeński słabo radził sobie w zespołowej obronie i systemie Winniczka. Ciekawe jak będzie ogarniał znacznie bardziej skomplikowany system IM. Na brzytwie często pojawiają się drzewka gdzie jako piąty podkoszowy, bardziej w roli maskotki niż pełnoprawnego gracza, pojawia się Szewczyk. Dla mnie to śmieszne, bo gdyby Szymek przedłużył to jestem pewien,że wygra rywalizację z Parzeńskim i to ten ostatni będzie siedział na końcu ławki.

razor

Post autor: razor » 20 lip 2018, 9:23

Markovic we wloclawku, cytujac ktoregos z sopociakow "top 3 obco w lidze" wiec fajnie. Bardzo uniwersalny I kochajacy kibicow zawodnik, jestem ogromnie usatysfakcjonowany :)

Maciej

Post autor: Maciej » 20 lip 2018, 10:36

Dajcie już spokój temu Parzeńskiemu i razorowi, choć rzeczywiście transfer raczej na zasadzie strzału w kolano i we Włocławku będą się pewnie po sezonie modlić aby znalazł się następny chętny na jego usługi. Póki co to raczej robi się u zeszłorocznego majstra dobre wrażenie (szczególnie kibice starają się jak mogą), bo spektakularnych nazwisk na razie brak (Markovica za takowego nie uważam), a o mega wzroście budżetu trąbiono gdzie się da. Trochę to wygląda tak, że ma się sporą kasę ale nie bardzo wiadomo na kogo to wydać (Cel, Mamba - serio?). No nic, zobaczymy co czas pokaże. Konkurencja już raczej przejścia Sokoła do ZG nie przebije.

Mikora

Post autor: Mikora » 20 lip 2018, 12:40

Marković to fajny zawodnik, chociaż ciężko traktować to jak jakiś spektakularny sukces. IM chciał go w zeszłym sezonie, udało się w tym. Dobrze zbiera, ma manewry, i ma bardzo wysokie koszykarskie IQ (co IM jest ważne). Minus to na pewno osobiste. Coś za dużo zaczyna być we Włocławku graczy bardzo słabo wykonujących ten element gry. Mógłby również lepiej rzucać za trzy.
Generalnie można być w miarę zadowolonym, chociaż liczyłem na lepsze nazwiska. Mówiono,że nie będziemy przepłacać Polaków aby mieć mocnych graczy zagranicznych. Marković na pewno nie jest żadnym hitem transferowym. A polskich paszportów wciąż brakuje. Jak na razie lato transferowe we Włocławku to lekkie rozczarowanie.

Krasny
Administrator

Post autor: Krasny » 20 lip 2018, 16:17

Hitem nie jest, ale mocnym graczem zagranicznym, jak na realia tej ligi i solidnym, jak na europejskie realia jest na pewno. Bardziej martwi mnie tutaj osoba Parzeńskiego, która zdaje się odstawać od porządanego poziomu.

Mikora

Post autor: Mikora » 21 lip 2018, 12:41

Cel jednak w Toruniu. Szkoda, niestety Anwil to największy przegrany transferowego lata. Nie udało się pozyskać żadnego wartościowego Polaka, potrzebujemy jeszcze przynajmniej trzech a na rynku został tylko gruz. Nie pamiętam tak fatalnego okresu transferowego, biorąc pod uwagę ambicje i możliwości oraz rezultat.

Maciej

Post autor: Maciej » 21 lip 2018, 14:00

Na pewno nie ze względu na brak angażu Cela, który jest mocno przereklamowany w stosunku do zarobków, których oczekuje. Są jeszcze zawodnicy z polskim paszportem, których transfer byłby mocnym uderzeniem, ale czy Włocławek stać aż na takie pensje?

Mikora

Post autor: Mikora » 21 lip 2018, 14:22

Cel z PL idealnie pasował do składu, a po odejściu Leończyka był niezwykle potrzebni. Jacy niby zostali Polacy? Kostrzewski? Żołnierewicz? Borowski? Przecież to żadne wzmocnienia. Już dzisiaj, widząc brak paszportów i możliwości jakie zostały, jestem skłonny postawić tezę,że skład będzie słabszy niż w zeszłym sezonie. Jedynie Polacy zostali jedynie na obwód-więc co nam dadzą Hosleye, czy inne rzekome kocury (takie jak Marković?) jak będą musieli siedzieć na ławce aby grały różne Kostki,Żołnierze czy inny szrot? Budowa składu jest w rozsypce choćby Fałek i reszta zaklinali rzeczywistość

razor

Post autor: razor » 21 lip 2018, 21:03

Mikra zdaje mi sie ze innego Cela ogladalismy, to nie jest zaden kozak tylko przyzwoity zawodnik. Wydanie sporej kasy (takie chodza glosy ) na niego to samoboj. Wole kostrzewskiego i zolnierza bo wtedy rotacje mamy calkowicie wypelniona. Pisanie o nich ze szrot - daj prosze spokoj.

Mikora

Post autor: Mikora » 21 lip 2018, 21:45

Cel to bardzo dobry zawodnik. Półka wyżej, niż Kostek,Misiek nie mówiąc o Parzyku. Drugi najwartościowszy Polak na rynku, zaraz po Sokołowskim.
Kostrzewski i Żołnierz. Zacznijmy od tego,że pozyskując tych zawodników mamy 4 zawodników na pozycję 1-3, którzy muszą grać aby wypełniać limity. Gdzie chcesz tutaj wcisnąć kozaków zagranicznych? Jak mają robić różnicę, skoro mają grać po max 20 min. ? Inną sprawą jest klasa sportowa tych zawodników. Kostek-miał dobre PO ale chyba zapominasz o sezonie zasadniczym. Grał nieźle/solidnie i nic więcej. To zawodnik nierówny, owszem dość wszechstronny ale ma kilka znacznych ograniczeń,szczególnie bardzo słaby rzut. Jeśli ma z Zyziem tworzyć parę na SF mniej świadomość,że on jest w miejsce Almeidy/Hosleya. Widzisz różnicę jakościową?
Żołnierewicz-skąd podnieta tym graczem? W ciepłym gdańskim kurwidołku nie robi żadnych większych postępów. Nie ma rzutu za 3 a jego skuteczność osobistych to żenada. On ewentualnie wejdzie w miejsce Airingtona. Widzisz różnicę jakościową?
Prawda jest taka,że okres transferowy to zupełna klapa.

razor

Post autor: razor » 27 lip 2018, 13:17

Kostrzewski nasz :)

Gdyby dodac do nich jeszcze kowalenke (ktory jest chyba bez kontraktu) to byloby bardzo fajnie, ale chyba wogole nie ma tego tematu w klubie. Troche przeraza mnie pomysl michalaka, nie wiem czy przez ostatni rok cos sie zmienilo, ale ja pamietam go jako bardzo kaprysnego strzelca o bardzo malym boiskowym IQ. Robienie z niego gwiazdy i poleganie na nim jako glownym strzelcu :shock:

Ciekawe z iloma obcokrajowcami zaczniemy sezon, bo w pod koniec ubieglego mielismy nadmiar szczescia (wymuszony kontuzja Szewczyka), ale Delas byl nam w PO calkowicie zbedny, tak samo jak malo gral Ihring, mysle ze w nowym sezonie unikniemy nadmiaru w liczbie graczy.

Mikora

Post autor: Mikora » 27 lip 2018, 14:53

Cóż, z głównymi opcjami się nie udało więc trzeba brać co jest. Kostrzewski to dobry/solidny gracz i nic więcej. To SF, który może grać od biedy na PF, jednak to nie wyraz wszechstronności lecz niedopasowania do żadnej z tych pozycji. Jego wielką wadą jest zupełny brak rzutu z dystansu i półdystansu. Ale dobrze chociaż, że mamy jakiegoś Polaka. Szkoda,że wiele wskazuje, iż będziemy mieli większość Polaków na pozycje obwodowe, gdzie miały rządzić zagraniczne "kocury". Ja bym przeprosił się z Miśkiem i zamknął polski skład. Pozyskiwanie Żołnierewicza czy Michalaka spowoduje,że nie będzie zupełnie miejsca na jakichś dwóch obwodowych wymiataczy.

Krasny
Administrator

Post autor: Krasny » 27 lip 2018, 17:44

Było cośm ostatnio słychać o Airlingtonie, ale co do Almeidy i Hosley zupełna cisza, albo się nie spotkałem. Jest temat pozostania tych graczy?

Mikora

Post autor: Mikora » 28 lip 2018, 12:42

Krasny-moim zdaniem żaden z nich nie zostanie.

Mikora

Post autor: Mikora » 29 lip 2018, 12:14

Ponoć Anwil chce zatrudnić Michalaka. Jeśli to zrobią, to moim zdaniem budowa składu zostanie spaprana koncertowo. Jedyne czego Anwil potrzebuje to polskiego PF. Na pozycję 1/2 i 2 konieczne jest sprowadzenie liderów zespołu. Którzy będą grać, a nie siedzieć na ławce bo Polacy na tych pozycjach będą wyrabiać limity.

razor

Post autor: razor » 29 lip 2018, 12:35

na polskim koszu pisza ze anwil interesowal sie tez dylewiczem, lubie takie wrzutki, pewnie autor ma jakies wtyczki w klubie ktore mu o tym doniosly :lol:

ja mam ogromna nadzieje ze michalaka u nas nie bedzie

anwil88

Post autor: anwil88 » 30 lip 2018, 10:18

razor pisze:
29 lip 2018, 12:35
na polskim koszu pisza ze anwil interesowal sie tez dylewiczem, lubie takie wrzutki, pewnie autor ma jakies wtyczki w klubie ktore mu o tym doniosly :lol:

ja mam ogromna nadzieje ze michalaka u nas nie bedzie
To jakich 2 Polaków na ten moment byś chciał ? Mamy na razie 4 Polaków do gry. 5 do gry to ogromne ryzyko w przypadku kontuzji jednego z nich musi być 6 .

Mikora

Post autor: Mikora » 30 lip 2018, 12:14

Możemy upchnąć 6 Polaków i niech grają kosztem obcokrajowców a za punktowego lidera robi Michalak (bo kto inny? Zyskowski?). Tylko zapomnij wówczas o sukcesie sportowym.

Mikora

Post autor: Mikora » 01 sie 2018, 18:59

Michalak jednak w Anwilu. Na pozycje 1-3 mamy 4 Polaków, którzy będą musieli wypełniać limity (Parzeński raczej nie będzie grał zbyt wiele). Ciekawy jestem jacy przyjdą zawodnicy zagraniczni i jak IM podzieli minuty między nich a polski obwód. Mówi się,że ma zostać QH, który będzie chyba trzecim nominalnym SF w drużynie. Pewnie nie będzie klasycznego zmiennika dla Markovicia i na PF będą grać Kostek i Q (jeśli zostanie). Wtedy ja tutaj widzę w zasadzie miejsce na jednego X-factora na 2/1 i może jeszcze jakieś uzupełnienie. Dla mnie dziwnie to wygląda i nie sądzę aby taka budowa drużyny była zgodna z planem. Jest raczej wymuszona odejściem Leończyka i przegraną walką o Cela. Szkoda,że w takim układzie sprowadzono Markovicia. Powinniśmy wziąć na tą pozycję naprawdę mocnego zawodnika, który tworzyłby z oczekiwanym obwodowym kocurem parę liderów drużyny.

anwil88

Post autor: anwil88 » 01 sie 2018, 19:57

Mikora pisze:
01 sie 2018, 18:59
Michalak jednak w Anwilu. Na pozycje 1-3 mamy 4 Polaków, którzy będą musieli wypełniać limity (Parzeński raczej nie będzie grał zbyt wiele). Ciekawy jestem jacy przyjdą zawodnicy zagraniczni i jak IM podzieli minuty między nich a polski obwód. Mówi się,że ma zostać QH, który będzie chyba trzecim nominalnym SF w drużynie. Pewnie nie będzie klasycznego zmiennika dla Markovicia i na PF będą grać Kostek i Q (jeśli zostanie). Wtedy ja tutaj widzę w zasadzie miejsce na jednego X-factora na 2/1 i może jeszcze jakieś uzupełnienie. Dla mnie dziwnie to wygląda i nie sądzę aby taka budowa drużyny była zgodna z planem. Jest raczej wymuszona odejściem Leończyka i przegraną walką o Cela. Szkoda,że w takim układzie sprowadzono Markovicia. Powinniśmy wziąć na tą pozycję naprawdę mocnego zawodnika, który tworzyłby z oczekiwanym obwodowym kocurem parę liderów drużyny.
Daj sobie czas do oceny jak zamkniemy skład ok ? Póki co polski skład jest solidny teraz czas na 2-3 mocnych graczy z zagranicy.

Mikora

Post autor: Mikora » 02 sie 2018, 20:27

Niedawno Deduś i wedel (chociaż w mniejszym stopniu) śmiali się ze mnie na Brzytwie. Dziś piszą praktycznie to samo co ja- konstrukcja składu nie jest optymalna, wymusiły ją odmowy Leończyka i Cela :D

ODPOWIEDZ