Stelmet Enea BC Zielona Góra 2018/2019

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
qqryq

Re: Stelmet Enea BC Zielona Góra 2018/2019

Post autor: qqryq » 01 lut 2019, 17:33

Pewnie robią miejsce na zapchanej ławce i w budżecie na jakiegoś mega... Ć :D :lol:

Tymczasem w Legii powiało optymizmem, bo okazało się, że wyrwali z obory całkiem dorodnego dzika. 20 punktów, 2/2 za trzy, Eval 15, +/- +13, jak na debiut w drużynie, to bardzo obiecujące liczby. Nie wiem, jak będzie FiFi wyglądał w kolejnych meczach, ale w ZG wyraźnie mu brak Ć w nazwisku przeszkadzał ;)
W tym samym czasie Anwil podbił poprzeczkę ściągając bitnego Polaka. Oj, oby JJ okazał się tym super wytrawnym graczem i nie zareagował na zbrojenia innych takimi "wzmocnieniami" jak rok temu :/

fAnwilu

Post autor: fAnwilu » 05 lut 2019, 13:54

Morderca Stelmetu znów zagra w ZG. Q nie grał w koszykówkę od czerwca, miał jakieś problemy z kontuzją dłoni...W obronie jest na pewno wciąż wiele dać, nie wiadomo jak z atakiem. Ryzykowny ruch, ale ja się cieszę - fajnie będzie go znów zobaczyć w akcji.
Anwil nós é sabe pá caga!!!

Mikora

Post autor: Mikora » 05 lut 2019, 15:49

Jasiński mówił coś ostatnio,że on jest wytrawny i poczeka na ruchy transferowe rywali. I poczekał. Q to odpowiedź na Almeide w Anwilu i obwodowych Arki. On nie musi zdobywać dużo punktów, wystarczy,że wyłączy z gry liderów rywali. A to pewnie wciąż potrafi. Pytanie tylko, czy Stelmetowi nie jest potrzebny ktoś, kto by wzmocnił siłę rażenia?

TomyZG

Post autor: TomyZG » 21 lut 2019, 19:13

W Zielonej nadzieja na wzmocnienie siły rażenia jest. ;)

Dziś odbyła się konferencja prasowa z udziałem właściciela klubu Janusza Jasińskiego oraz prezydenta miasta Janusza Kubickiego podczas której miasto zasiliło portfel klubowy kwotą 1 mln zł. Zapowiedziano również wsparcie kolejnym milionem, dzięki któremu miasto prawdopodobnie wejdzie w jakieś udziały (nie podano dokładnej formuły prawnej jak to ma wyglądać).
W mojej opinii to może być dobry ruch w kierunku rozwoju albo przynajmniej stabilizacji klubu, gdyż w wielkim uproszczeniu mówiąc miasto takim ruchem weźmie na siebie część odpowiedzialności za klub.
Właściciel zapytany o kolejne wzmocnienia stwierdził, że drużyna gra dobrze, więc nie ma potrzeby pośpiechu.

W kontekście Stelmetu pewne nazwiska i to rodem z NBA przewijały się w mediach społecznościowych ale raczej PLK nie jest dla nich magnesem. Z plotek można usłyszeć, że blisko odejścia jest Jarek Mokros i Planinić, a w moim przekonaniu pozbywając się takiego walczaka jakim jest Jarek byłoby błędem z uwagi oczywiście na PL paszport ale także serducho do walki. Żal patrzeć jak trener rezygnuje z jego gry.

Gdyby jednak Jarek miał odejść to tylko wówczas, gdyby udało się namówić do gry w PLK Macieja Lampe (moim zdaniem to raczej kosmiczne życzenie) w przypadku braku awansu jego chińskiej drużyny do fazy PlayOff (rozstrzygnięcie nastąpi ok 12-13. marca)

Pozostaje czekać.

Padre

Post autor: Padre » 01 mar 2019, 19:02

Nadzieja na wzmocnienia... ta.
Ciekawych bajek można się było nasłuchać. I wszystkie na "l". Co tam było... Ledo, Lawal, Lasme, L.... a rzeczywistość przyszła znienacka... Są wzmocnienia.

A może warto się zastanowić dlaczego zawodnicy wybierali grę gdzie indziej?

Tylko po co te zapowiedzi, skoro kasy na mega wzmocnienia nie ma i bierze się graczy wyprzedaży*.

* nie mówię, że będą słabi. Ale to po prostu nie ten poziom, żeby poprawić wyraźnie jakość gry zespołu.

damiaczu

Post autor: damiaczu » 01 mar 2019, 21:35

Powiedzmy, że odejdzie Planinić. Będzie wtedy:
Starks 1-2 Koszarek 1
Zamojski 2-3, Justice 2-1, Devoe 2-1
Sokołowski 3-2-4, Hosley 3-4
Sakić 4, Humphrey 4-5, Mokros 4
Hrycaniuk 5

Czyli zostaje miejsce dla... Lampe.

TomyZG

Post autor: TomyZG » 02 mar 2019, 11:42

Jak dla mnie jedynie rozsądną wymówką tego ruchu kadrowego Stelmetu jest:
Po pierwsze!
Zaczyna się bardzo intensywne i poważne granie przed PlayOffami, trzeba pogodzić grę w PLKPL oraz długie męczące wyjazdy oraz oczywiście mecze (ale o pietruszkę) w VTB, Cholernie wymagający okres, zwłaszcza, że Stelmet pewnie interesuje tylko 1ka lub 2ka przed PlayOff.
Po drugie!
Bezpośrednio przed zakończeniem okienka transferowego dojdzie ktoś robiący różnicę, o którym od początku szumu zmianowego w klubie nawet sam JJ wspominał.

W PlayOffach, część tych graczy będzie odgrywać bardzo marginalną rolę, ale teraz jest czas dla nich. Może sporo tracić DeVoe, z którego trener jakby mniej korzystał.

TomyZG

Post autor: TomyZG » 22 kwie 2019, 13:15

No niestetety jeden z dwoch ostatnich wzmocnień Stelmetu doznał kontuzji barku i leci do USA się leczyć. I to ten, ktory robił świetne wrażenie, czyli Kodi Justice. Z drugiego z Parmy Hampherya trener nie korzysta.
Ostatnie mecze nie należą do dobrych występów. Moze to celowa taktyka przed najważniejszym etapem sezonu, tzw. zasłona dymna? A może jedynie moja naiwna wiara, ze ten zespół stać na więcej.
Ciekawi, czy Tomek Kelati w końcu wejdzie do drużyny, bo z pewnością w szatni mogłby popracować nad morale drużyny, ostatnio wydaje się z tym nie najlepiej.

Padre

Post autor: Padre » 22 kwie 2019, 13:59

Obecna sytuacja przypomina mi trochę tę sprzed roku. Zbliżają się play-offy i znowu zespół gra słabo. Do tego dochodzą kontuzje i rotacja się kurczy, zwłaszcza Polakami (obecnie czterech do grania + Mąkowski, więc pojawia się pytanie co z Kelatim?). Tyle tylko, że rok temu był Urlep i można było mieć nadzieję na coś, był lepszy skład (Vlado, Boris, Flo), a teraz?

Najbardziej mnie niepokoi niemoc zespołu w defensywie. Od początku sezonu słabo to wygląda. I o ile w ataku idzie, wtedy jest ok. A jak mają gorszy dzień lub rywal gra twardo, to często szybko tracą zapał.
W defensywie największe problemy widzę w grze 1 na 1 obwodowych i w walce na swojej tablicy (zastawianie, brak atletyzmu i skoczności). A jak rywal minie pierwszą linię, to wysocy są z reguły spóźnieni i jest klops.

Patrząc z perspektywy sezonu wydaje mi się, że na plus można ocenić transfery Sokoła i Starksa. Sokół poważnie wzmocnił i odmłodził polską rotację, a Starks dobrze prowadzi grę zespołu, a jak trzeba to potrafi wziąć ciężar gry na siebie. Szkoda, że nie jest wybitnym defensorem.

Czy trener to ogranie na play-offy? Czy wróci motywacja? Czy złagodzą trochę treningi. Czy Hosley znowu zmotywuje zespół swoją defensywą i zaangażowaniem? Został jeszcze jeden mecz w PLK i w VTB (na szczęście u siebie), więc czas na zwyżkę formy.

Ciężko będzie.

A w klubie muszą sobie jasno powiedzieć, że lata płyną i trzeba poważnie pomyśleć nad odmłodzeniem składu. Przepisy też się zmieniły...

qqryq

Post autor: qqryq » 23 kwie 2019, 16:29

Trudno nie zgodzić się z przedmówcami. Coś nie gra w klubie od pewnego czasu a potrzebne zmiany jak nie zaszły tak chyba nie zajdą w najbliższym czasie.
Na przestrzeni lat rożnie było, czasem klub ratował trener (Saso) a czasem jakoś po prostu szło siłą rozpędu (pierwszy sezon Gronka) ale zawsze jakiś niesmak pozostawał.
Dla mnie to się ciągnie od chwili pojawienia się Jeklina w klubie. JJ bardzo wówczas zmienił swoje podejście do zespołu i dał sobie wmówić dziwną wizję składu (składów). Do tej pory jeszcze jakoś się jednak udawało wynik wykręcać (do zeszłego sezonu) i wielkie zmiany nie były potrzebne.
Po zeszłym sezonie wydawało się, że kierunki są dwa: albo rewolucja w składzie albo mega charakter na ławce. Wybrano wyjście trzecie. Mała ewolucja (i to w dół) w składzie i ciapciak jako trener. Z zespołem pożegnało się kilka gwiazd a na ich miejsce przyszedł nijaki zaciąg. Główny problem zespołu - opasłe kocury w osobach tria z Gdyni nadal trzęsą zespołem, a na ławce siedzi gostek, który niczym Gronek może im fiknąć.
Z Zastalem jestem od... nie ważne, jeszcze musiałbym sobie latka podliczyć a nie mam na to ochoty ;) i ostatni raz tak przybity bylem, gdy spadaliśmy do II ligi a koszykówka miała zniknąć z Zielonej Góry. Niby jest PO, niby to III miejsce po sezonie regularnym, ale boję się, że albo kolejny sezon będzie jeszcze gorszy bo nie będzie rewolucji, albo będzie jeszcze gorszy, bo JJ rzuci to wszystko w cholerę a jego następcy nie dźwigną ciężaru i drużyna wyląduje w drugiej połowie tabeli, jak nie w I lidze :/
Przeczucia złe mam. Ciemna strona mocy wszystkie wizje przysłania ;p

TomyZG

Post autor: TomyZG » 03 cze 2019, 14:18

Cztery złota, srebro, brąz... dorobek klubu niezły. Dzis trwa dyskusja czy warto organizować rywalizację o brąz, bo podobno wygra ten komu się mniej nie! nie chce.
Moim zdaniem skoro liga już organizuje taką rywalizację to kolejny medal w historii zawsze jest mile widziany. Nawet nikomu się nie chciało założyć tematu dot "walki" o brąz. :)

Oczekiwania w stosunku do Stelmetu były dużo większe, sezon wyczerpujący obfitujący w wiele błędów organizacyjno kadrowych. Dziś może zdobyć swój siódmy medal.

Życzę by dziś Stelmet zdobył ten medal.

razor

Post autor: razor » 03 cze 2019, 23:50

Szkoda patrzec jak konczy sie koszar.

TomyZG

Post autor: TomyZG » 04 cze 2019, 14:03

No i się nie udało. Jak wspomniał J.Białogłowy mecz o brąz był kwintesencją sezonu Stelmetu.

Nie chcę się już pastwić, więc może niech szybko JJ określi się czy i co dalej z klubem, jak spłacić długi, czy miasto w końcu wejdzie do spółki, czy może nie chce wejść z uwagi na zadłużenie? Co z tymi, którzy mają ważne kontrakty, co z celami na kolejny sezon(które ostatnio im nie wychodzą)?

Sporo pytań.. odpowiedzi pewnie znajdziemy w nowym wątku "Stelmet 2019/2020", a może już nie "Stelmet"?

Czekamy...

fAnwilu

Post autor: fAnwilu » 04 cze 2019, 15:25

Szczerze mówiąc to nosiłem się z zamiarem założenia wątku o rywalizacji o brąz. Miałem w głowie szkic wypowiedzi, w której nie mogło zabraknąć wyrażenia o zwycięstwie drużyny, której mniej się nie chce. Różnie bywa, bo gdy już sam awans do półfinału jest wielkim sukcesem, i gdy w meczach o brąz spotkają się dwie takie właśnie drużyny... Mogłoby być ciekawie, nie wiem, czy kiedyś doszło w PLK do takiej rywalizacji.

W pierwszym meczu Stelmet mi zaimponował, bo myślałem, że totalnie odpuszczą. Morderca Stelmetu stracił miano "władcy pierścieni", wiekowi multimedaliści mogliby przetopić swoje złote medale i wyszłoby z tego kilka sztabek ;) A jednak...
No właśnie, a jednak... Przed rozpoczęciem tej rywalizacji obstawiałem Arkę, bo i dla klubu medal byłby (mimo wszystko) sukcesem, i dla Franza, i dla niektórych zawodników. A Szubarga i Florens to prawdziwi wojownicy, w każdym meczu wychodzą na parkiet, żeby wygrać.
Klub z Gdyni odrobił 18-punktową stratę i to koniec końców on mi zaimponował.

A w Stelmecie? Czas niektórych twarzy dobiegł końca. Może tylko w ZG, a może ogólnie w koszykówce. Mam nadzieję, że multimedalistom się jeszcze zechce i pokażą jeszcze klasę. Że Koszarek nie wybierze roli zasłużonego emeryta w ZG, któremu oddaje się honory, ale spróbuje jeszcze gdzieś "od początku".
Anwil nós é sabe pá caga!!!

Mikora

Post autor: Mikora » 04 cze 2019, 16:02

Pewien pomysł na koszykówkę w Stelmecie się wyczerpał moim zdaniem. Stawianie na bałkańskich nielotów pod koszem i polskie przebrzmiałe gwiazdy będące już dawno postprime (Koszarek,Zamojski,Hrycaniuk) po raz kolejny zakończyło się zupełną klapą. Również transfer Sokołowskiego za ogromne pieniądze okazał się nieporozumieniem, bo nie okazał się on w żaden sposób wart tej kwoty. Do tego pomysł grania w tej lidze VTB. Ktoś w Zielonej Górze jest usatysfakcjonowany udziałem w tym przedsięwzięciu?
Nie wiem co dalej ze Stelmetem, ale dalsze granie na kredyt (jak można usłyszeć z wielu źródeł) musi zakończyć się w końcu katastrofą. Należałoby, przynajmniej na jakiś czas, trochę spuścić z tonu. Tyle,że Jojović,Koszarek,Sokołowski i pewnie paru innych ma wciąż sute, przepłacone kontrakty. Powinno dojść do zmian ale co będzie to czas pokaże.

TomyZG

Post autor: TomyZG » 15 cze 2019, 18:11

Sezon zakończony, medaliści wyłonieni, Anwil pokazał, że mimo wielu kontuzji trener może zrobić różnicę.
W Stelmecie ewidentnie z nowym trenerem nie wyszło. Czas na poważne zmiany?
Czas też zacząć chyba nowy temat na sezon 2019/2020, powinien zacząć się ponownie o tych samych słów:
Stelmet Enea BC Zielona Góra 2018/2019
Post autor: Padre » 31 maja 2018, 18:05

No dobra, chyba czas otworzyć wątek największych przegranych tego sezonu, czyli zespołu z Zielonej Góry.

No dobra, chyba czas otworzyć wątek największych przegranych tego sezonu, czyli zespołu z Zielonej Góry.

Na razie pozostaje więcej pytań niż odpowiedzi, ale należy spodziewać się sporych zmian w zespole. Sam Janusz Jasiński zapowiedział zmianę podejścia do budowy zespołu. Co to może oznaczać? Zobaczymy.
;)

ODPOWIEDZ