IX Kolejka PLK, czyli powrót po przerwie

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
Krasny
Administrator

IX Kolejka PLK, czyli powrót po przerwie

Post autor: Krasny » 29 lis 2017, 22:42

Czarni Słupsk - Polpharma Starogard Gdański 01.12.2017
Osłabieni brakiem (?) C.J Aikena Czarni podejmą na własnym parkiecie Polpharmę. Patrząc na ostatnie wyniki, przedsezonowe sparingi i okołoklubowe otoczki zdecydowanym faworytem wydaje się PSG. Ale magia Gryfii robi swoje - oprócz blamażu z Treflem i wysokiej porażki z Toruniem Czarni baaardzo postawili się Stelmetowi i i ograli Legię, GTK i Start. Moim zdaniem zapowiada sie wyrównane spotkanie.

TBV Start Lublin - King Szczecin 01.12.2017 19:00
Obie drużyny mają podobne cele w tym sezonie i o ile King wydaje się być w ekipie, która do końca powalczy o PO, o tyle Start zaczyna odstawać. Do tego doszła kontuzja Dziemby. Szczecin natomiast wystąpi wzmocniony nowym rozgrywajkiem.

PGE Turów Zgorzelec - MKS Dąbrowa Górnicza 02.12.2017
"Fucking organization" krzyknął kiedyś po meczu w Lublinie trener Fischer - i to chyba największy z powodów przenosin / powrotu do Bundesligi. Turów ostatnio zwolnił Macka, na tweeterze, czy jest już "free agentem" i czy może to tak profesjonalnie ogłosić wacha się Jonathan Han. Baardzo słabo dzieje się w Zgorzelcu - wygląda na to, że za rozgrywanie odpowiedzialni będą Jarecki i Ayers. Dąbrowa w tym sezonie, jak przystało na Ślimaka drużynę pewnie idzie po swoje. I jak przystało na Ślimaka drużynę zdarzają się też wpadki - mimo wszystkich problemów Zgorzelec jest dobrą okazją na taką właśnie wpadkę.

Rosa Radom - AZS Koszalin 02.12.2017 18:00
Do gry wraca po długiej przerwie Daniel Szymkiewicz. Rosa wydaje się faworytem tego spotkania, jednak sporo zadziałać tutaj może coroczna, tradycyjna taktyka na wyrwanie jakiejś wygranej AZS Koszalin - tzw. efekt nowej miotły. Za bardzo nie wiadomo jednak, czyja miotła teraz zadziała - Szczubiałowa nie dizałała nawet stara - idźta i grajta!. Między czasie Ziedler, który jeszcze przed przyjazdem nikolicia zdąrzył "nieporozumieć się" z włodarzami azsu i dzisiejszego pięknego, wtorkowego poranka wypłynął na tt news o jakimś kwasie z klubem. Stery przejmuje Nikolic i bardzo jestem ciekaw, na jak długo szakotwiczy w Koszalinie. O ile jakaś piorunująca nowa miotła nie zadziała - dwa punkty dla Radomia.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń

Bardzo ciekawie zapowiada się podkoszowa walka Łapeta - Mbodji. Stal moim zdaniem jest duuuużo słabsza, niż w tamtym sezonie i Toruń powinien sobie w Ostrowie łatwo poradzić.

GTK Gliwice - Anwil Włocławek 03.12.2017 18:00

Mecz bez historii - nie wyobrażam sobie innego przebiegu, jak rozstrzelanie przez Włocławskich strzelców Gliwic. Sporą niespodzianką będzie podjęcie przez nich rękawic, ale mecz sezonu może zagrać Robert Skibniewski. Ale jeżeli nawet - to wciąż dużo za mało.

Legia Warszawa - Stelmet BC Zielona Góra 03.12.2017 18:00

Stelmet do Słupska przyjechał bardzo nieskoncentrowany - nie wyobrażam sobie, żeby inaczej było w Warszawie. Legia jest dramatyczna na każdej płaszczyźnie i bardzo ciężko będzie to nowemu coachowi poukładać. Ale to przecież PLK i nie takie cuda się tutaj działy - tam oprócz umiejętności brakuje przede wszystkim ekstraklasowej mentalności, której trener Bakun po prostu nie był w stanie w tych graczach tej mentalności zaszczepić. Nie będzie lepszej okazji i sposobu na zaszczepienie, niż ogranie na własnej hali, przy tłumie piłkarskich kibiców Mistrza Polski. I tego zwycięstwa im życzę.

Asseco Gdynia - Trefl Sopot 04.12.2017 19:00

Moim zdaniem najciekawsze spotkanie tej kolejki i chyba nawet ligi. Na ławce pojedynek Frasunkiewicza z Klozińskim, do tego "derby" pomorza, na boisku stają na przeciwko siebie bracia Kolenda i Jakub Karolak - po drugiej stronie cała armia Asseco z generałem Szubim, Ponitką, Żołnierzem na czele, który zmierzy się z nowym PG Trefla - Jermaine Lovem. Bardzo wielu przyszłych reprezentantów Polski wybiegnie tego dnia na parkiet - pod koszem przewagę ma Trefl, ale w tym meczu bardzo trudno wyłonić faworyta.

ganski

Re: IX Kolejka PLK, czyli powrót po przerwie

Post autor: ganski » 01 gru 2017, 21:12

Powoli się rozkręcamy , bardzo powolil . Obrona zaczyna grać - w ostatnie 2 minuty panowie poszli już na piwo - i te małe punkciki mogą odbić się czkawką . Jogela i nareszczie Wilki bronią - nieprawdopodobne .
Szkoda Czarnych - ale Starogard też prze meczem już był umówiony na piwo . I to jest ekstraklasa

Broodas

Post autor: Broodas » 04 gru 2017, 21:26

Wow. Co za mecz. Co za rzut Karolaka.

Trefl od początku meczu na wstecznym ze słabym na PG Śmigielskim, ale potem dobre adjustment z Lovem i Kolendą. Ufff, więcej szczęścia niż rozumu, ale co tam.

Love miał dobry moment. Jak na gościa, który pół roku nie grał w kosza i jest krótko w drużynie to wyglądał nieźle (fajne granie z Zackiem). Oczywiście wyjmujemy przed nawias katastrofalną stratę, która powinna kosztować nas mecz. Może coś z niego być.

Awatar użytkownika
piohost

Post autor: piohost » 04 gru 2017, 22:02

Derby Asseco - Trefl
końcówka
https://www.youtube.com/watch?v=MG-GFAOA85A
PioHosT
youtube.com/piohost
Hej Trefl
#sercesopotu

Jall

Post autor: Jall » 05 gru 2017, 9:36

Po pierwsze chciałbym podziękować sędziemu Trawickiemu za technika dla Dyla przed czwartą kwartą, nie ma to jak zmotywować kluczowego gracza i cały zespół w decydującej chwili!
Po drugie prośba do klubu żeby odsunąć Stefana od nauki rzutów wolnych, bo wczoraj było widać że chłop ma talent dydaktyczny i juz większość zespołu przyswoiła jego styl.
Po trzecie nie dla Śmigły na rozegraniu, bez szerszych wyjaśnień, było widać.

Szacunek dla zespołu za determinację i walkę do końca.

tomwielu

Post autor: tomwielu » 05 gru 2017, 18:10

Dwa luźne akapity nt. sytuacji w Gdyni i Toruniu oraz jeden ogólny ode mnie.

Asseco dwa razy do tyłu w meczach, które dawały jakieś iluzoryczne poczucie walki o ósemkę. Oba były do wygrania, ale to by było ponad stan. Znów dobry start sezonu, by później wrócić do poziomu ~ 11-12 drużyny w lidze. Niestety, mocno zawodzi mnie Przemek Żołnierewicz. On z samych tylko wejść, atakując kosz, wymuszając faule powinien robić po 10 oczek na mecz, a tu i w Szczecinie i z Treflem zdawał się być przeraźliwie pasywny, poza grą. W sumie dwa wymuszone faule, 4/17 i 1/4 z linii mówią same za siebie. Oczekiwałem zdecydowanie więcej po nim. Tym bardziej, że początek sezonu miał obiecujący. Chciałbym mieć wrażenie, że o czymś nie wiem i taka dyspozycja jest tylko tymczasowa.

Z kolei Pierniki mają 7 zwycięstw, tyle że z całym szacunkiem np. dla takiego Turowa, na mnie nie robią żadnego wrażenia. To wszystko wywalczone z dołem tabeli. Więcej mówią za to te 3 porażki, z Dąbrową, Radomiem i Ostrowem, bo przyszły w meczach z drużynami, które teoretycznie powinny być za ekipą Mihevca. Ogólny obraz jest taki, że lejemy kelnerów, a nie potrafimy wygrać z kimś kto jest na zbliżonym poziomie. Zerkając na rezultaty nie ma nic ponad stan i wbrew temu co niektórzy piszą, mnie się gra Pierników na razie nie podoba. Należy jeszcze dodać, że w perspektywie są mecze z Zieloną Górą i Włocławkiem, czyli najlepszymi zespołami w lidze, oraz wyjazdy do Starogardu i Sopotu. Uważam, że właśnie te mecze będą wyznacznikiem poziomu toruńskiej drużyny. 2-2 wziąłbym w ciemno.

Pomijając to, że niektóre zespoły zagrały 8, a inne 10 meczów, widać podział w lidze i można mniej więcej określić kto o co się będzie bił. Na szczycie Anwil i Stelmet, dalej grupa pościgowa (kolejność przypadkowa): Toruń, Dąbrowa, Ostrów, Sopot, Starogard i mimo obecnego bilansu Radom. Mamy zatem ósemkę, do której chętnie aspirowałby jeszcze Szczecin, ale na razie jeszcze czegoś im brakuje. Tak samo nie widzę argumentów w Gdyni i Zgorzelcu. To drużyny, które coś gdzieś jeszcze niespodziewanie ugrają, ale na playoffy raczej się nie załapią. Odliczając dalej wypadają mi nijaki Lublin, oczekiwania były nieco większe!, i reszta kelnerów. Tak to mniej więcej widzę.

anwil88

Post autor: anwil88 » 05 gru 2017, 19:26

tomwielu pisze:
05 gru 2017, 18:10
Dwa luźne akapity nt. sytuacji w Gdyni i Toruniu oraz jeden ogólny ode mnie.

Asseco dwa razy do tyłu w meczach, które dawały jakieś iluzoryczne poczucie walki o ósemkę. Oba były do wygrania, ale to by było ponad stan. Znów dobry start sezonu, by później wrócić do poziomu ~ 11-12 drużyny w lidze. Niestety, mocno zawodzi mnie Przemek Żołnierewicz. On z samych tylko wejść, atakując kosz, wymuszając faule powinien robić po 10 oczek na mecz, a tu i w Szczecinie i z Treflem zdawał się być przeraźliwie pasywny, poza grą. W sumie dwa wymuszone faule, 4/17 i 1/4 z linii mówią same za siebie. Oczekiwałem zdecydowanie więcej po nim. Tym bardziej, że początek sezonu miał obiecujący. Chciałbym mieć wrażenie, że o czymś nie wiem i taka dyspozycja jest tylko tymczasowa.

Z kolei Pierniki mają 7 zwycięstw, tyle że z całym szacunkiem np. dla takiego Turowa, na mnie nie robią żadnego wrażenia. To wszystko wywalczone z dołem tabeli. Więcej mówią za to te 3 porażki, z Dąbrową, Radomiem i Ostrowem, bo przyszły w meczach z drużynami, które teoretycznie powinny być za ekipą Mihevca. Ogólny obraz jest taki, że lejemy kelnerów, a nie potrafimy wygrać z kimś kto jest na zbliżonym poziomie. Zerkając na rezultaty nie ma nic ponad stan i wbrew temu co niektórzy piszą, mnie się gra Pierników na razie nie podoba. Należy jeszcze dodać, że w perspektywie są mecze z Zieloną Górą i Włocławkiem, czyli najlepszymi zespołami w lidze, oraz wyjazdy do Starogardu i Sopotu. Uważam, że właśnie te mecze będą wyznacznikiem poziomu toruńskiej drużyny. 2-2 wziąłbym w ciemno.

Pomijając to, że niektóre zespoły zagrały 8, a inne 10 meczów, widać podział w lidze i można mniej więcej określić kto o co się będzie bił. Na szczycie Anwil i Stelmet, dalej grupa pościgowa (kolejność przypadkowa): Toruń, Dąbrowa, Ostrów, Sopot, Starogard i mimo obecnego bilansu Radom. Mamy zatem ósemkę, do której chętnie aspirowałby jeszcze Szczecin, ale na razie jeszcze czegoś im brakuje. Tak samo nie widzę argumentów w Gdyni i Zgorzelcu. To drużyny, które coś gdzieś jeszcze niespodziewanie ugrają, ale na playoffy raczej się nie załapią. Odliczając dalej wypadają mi nijaki Lublin, oczekiwania były nieco większe!, i reszta kelnerów. Tak to mniej więcej widzę.
Dokładnie tak samo to widzę jak Ty dotyczy ostatniego akapitu.
Ale play offy wszystko zweryfikują a na razie ich przedsmak zaznamy w kilku najbliższych kolejkach np Dąbrowa-Anwil, Anwil-Toruń i mecz świąteczny Stelmet - Stal.

ODPOWIEDZ