5. kolejka PLK 2017/2018 - komentarze, analizy, wnioski

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
Padre

5. kolejka PLK 2017/2018 - komentarze, analizy, wnioski

Post autor: Padre » 29 paź 2017, 15:02

Ja wiem, że PLK goni jak szalona, ale przydałoby się założyć wątek poświęcony obecnej kolejce, zwłaszcza że za chwilę startuje mecz na szczycie. Mecz, który powinien odzwierciedlać kierunek, w którym zmierza nasza ukochana PLK.

Oto zestaw par wraz z wynikami rozegranych spotkań.
Stelmet BC Zielona Góra - AZS Koszalin - 102:79
Anwil Włocławek - Czarni Słupsk - 114:80
Polski Cukier Toruń - PGE Turów Zgorzelec - 92:80
Polpharma Starogard Gdański - MKS Dąbrowa Górnicza - 90:79
BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Asseco Gdynia - 76:80
Trefl Sopot - Miasto Szkła Krosno - 98:77
Legia Warszawa - GTK Gliwice 29.10.2017, godz. 15:30
King Szczecin - Rosa Radom 29.10.2017, godz. 17:00
Anwil Włocławek - TBV Start Lublin 31.10.2017, godz. 19:00

Pierwsze trzy mecze bez historii. Faworyci wygrali wyraźnie. Przy czym w Zielonej Górze i we Włocławku gospodarze sobie postrzelali. Podobn8ie w Sopocie, choć początek był dla Krosna. Nie jestem zaskoczony wynikiem Polpharmy. U siebie grają solidnie, do tego Milija, który solidnym trenerem jest. Brawa za końcówkę dla Polpharmy.
Zastanawia mnie Stal, która "na papierze" wygląda solidnie, ale wyniki tego nie potwierdzają. Trudno to zrozumieć. A może zespół gra na pół gwizdka czekając na wypłaty? Hmmm... A Szubi wraz z młodymi pokazali klasę w decydujących fragmentach meczu.

Zacieram ręce i czekam na hit kolejki ;). Stawiam na Gliwice, a co.

fAnwilu

Re: 5. kolejka PLK 2017/2018 - komentarze, analizy, wnioski

Post autor: fAnwilu » 29 paź 2017, 16:49

W telewizyjnym meczu młody, perspektywiczny Dylewicz sobie ładnie poczynał. Wróciły wspomnienia.

Mój pierwszy wpis, choć czytam od dawna, regularnie. Pozdrawiam starych wyjadaczy z fb oraz młode wilcy z b-f.
Anwil nós é sabe pá caga!!!

Awatar użytkownika
piohost

Post autor: piohost » 29 paź 2017, 20:16

Trefl - Szkło =]
https://www.youtube.com/watch?v=JUkBWQkOZok
Końcówka
Dylu Szoł =]
PioHosT
youtube.com/piohost
Hej Trefl
#sercesopotu

Cinx

Post autor: Cinx » 29 paź 2017, 22:47

Małe resume z dzisiaj.

Treflowi u siebie żarło, więc wygrana dość bezproblemowa. Zdecydowanie najlepszy mecz Browna w tym sezonie (choć te asysty trochę oszukane, bo głównie na obwód do trójek Dyla), ale długimi fragmentami dobrze nakręcał tempo. Obrona w pierwszej połowie była katastrofalna, w związku z tym nic dziwnego, że jak nie "żre" to mamy problem z Koszalinem. FD8 imponuje. Zwłaszcza w porównaniu z młodszym Stefanem, który po 3 minutach na boisku prosi o zmianę.

Legia jak zwykle nie grała nic. GTK ograła ich bez Palyzy, który zagrał tylko q1 (ponoć złamał jakąś kość po łokciu). Mam nadzieję, że Gliwice się odblokują. Mają lepszy skład niż wyniki. Legia idzie na 0:32 i dobrze. Nie przywykłem do tego, by na koszu leciały chóralne bluzgi bez reakcji ze strony spikera(co to w ogóle ma być? gdzie są kary od PLK?). W tym miejscu mogę tylko propsować spikera AZSu Koszalin, który w poprzedniej kolejce upominał za "pajaców". Ba, parę lat temu Ziemblicki potrafił przerwać mecz, bo zamiast dopingu leciały jakieś inwektywy. Na Torwarze nie ma tych reguł? Dno i 1000 metrów mułu.

Rosa pokonała Szczecin w ofensywnym meczu. Rosie niewiarygodnie żarło z dystansu. Do tego na tle podkoszowych ze Szczecina Zajcew wyglądał jak Porzingis. Z piątki graczy podkoszowych Kinga fajny jest Jogela. Harris odcina kupony, Rosjanin jest cienki jak barszcz, a Bartosz to Bartosz, wyżej nie podskoczy. Tym bardziej dziwi, że decydujące rzuty za 3 oddawał właśnie on :shock: King za Metaxy miał być bardziej defensywny, a jest to samo, co w poprzednich latach. Najbardziej jednak martwi dramatyczna frekwencja na tym meczu.

tomwielu

Post autor: tomwielu » 30 paź 2017, 21:43

W Toruniu bez niespodzianki. Miejscowi wygrali z Turowem 92:80. Pokazał się Cosey. To, że rzucać lubi i umie wiedzieliśmy, ale rozdane 8 asyst pozytywnie zaskakuje. Może z czasem z tej mąki wyjdzie dobry Piernik. Oby również z lepszymi zespołami, przy całym szacunku dla ostatnich dokonań zgorzelczan, tak grał ;)

Zgorzelec przez dłuższy czas prezentował sie dobrze, ale nie miał odpowiedzi na skoki, "runy" torunian. Podobało mi się dzielenie piłką Turów, dobre wejścia z ławki Borowskiego i energia Ayersa. Poskakał Amerykanin nad głowami Pierników. Nieskuteczny i bezbarwny tym razem Balmazović.

Tur kan

Post autor: Tur kan » 31 paź 2017, 11:49

Turów aby zagrać o coś więcej niż miejsce 12-11 ( subiektywa ocena siły zespołu ) musiałby w miejsce Macka zakontraktowac wartościowego pg i w miejsce klocka ( bez znaczenie którego ) atletyczna 4/5.

Najemnik

Post autor: Najemnik » 31 paź 2017, 12:52

Dzisiaj zagrają Anwil 4:1 ze Startem 2:2. Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest Anwil który podobnie jak w zeszlym roku bardzo dobrze prezentuje się na początku sezonu. Start w pierwszych czterech meczach był faworytem ale Slupsk zabrał wygraną w ostatniej sek a z Asseco zepsuli końcówkę. Start po raz pierwszy w sezonie nie będzie faworytem i zagra z Anwilem który grał 3 dni temu. Na zmęczenie Anwilu bym nie liczył.

Kluczowe pojedynki:

Łączyński - Washington
Almeida - Lewis
Zyskowski - Dutkiewicz
Leończyk - Mirkowić
Sobin - Szymański

O ile Start AŻ tak bardzo nie odstaje jeżeli chodzi o pierwsze piątki tak ławka rezerwowych Anwilu niszczy Start

Airington - Gospodaerek
Delas - Dziemba
Nowakowski - Ciechociński
Szewczyk - Reynolds

Ciekawi mnie jak poradzi sobie Start bez ciśnienia na zwycięstwo bo faworytem są gospodarze oraz jak zagrają Washington który powróci do Hali Mistrzów i Lewis który zniszczyl Anwil w zeszlym sezonie w play-offie - bójcie się Rottweilery:)

Mikora

Post autor: Mikora » 31 paź 2017, 19:52

Anwil sobie bez rozgrywającego świetnie radzi. Najpierw Łączka kontuzja, potem Delas 3 faul i ... odjazd na +14. Zobaczymy, czy uda się utrzymać jakość gry. A tak z innej beczki-czy PLK ogarnie statystyki do PO?

tomwielu

Post autor: tomwielu » 31 paź 2017, 20:53

To odrobił Anwil lekcje z Lewisa. Kto go krył? Jakiś specjalny prezent-plaster/podwajanie czy sam z siebie zagrał taką padakę?

Oby z Łączką było wszystko ok. Nawet jeżeli Kamilowi nic nie będzie, to przydałby się dodatkowy rozgrywający we Włocławku.

fAnwilu

Post autor: fAnwilu » 01 lis 2017, 12:19

To jeszcze mały, spóźniony aproposik. Anwil przygotował filmową zapowiedź meczu ze Startem, a w niej aktorskie debiuty ustylizowanych na straszydła Zyskowskiego, Komendy oraz Szewczyka paradującego z piłą łańcuchową i (o zgrozo!) robiącego z niej użytek. Drastyczne sceny, tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... n5VQLEy1_E
Anwil nós é sabe pá caga!!!

ODPOWIEDZ