Stelmet Zielona Góra 2017/2018

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
Awatar użytkownika
drunkenmaster

Re: Stelmet Zielona Góra 2017/2018

Post autor: drunkenmaster » 18 lip 2017, 22:26

Padre pisze:
18 lip 2017, 22:13

Zapewne pojawią się jeszcze dwaj juniorzy jako uzupełnienie składu (Der i ktoś jeszcze).
Mi to się marzy żeby ktoś ze srebrnego duetu Hossy czyli Góreńczyk - Szymański dostali miejsce w meczowej 12.

adambe

Post autor: adambe » 18 lip 2017, 23:42

Adaś jest niedoceniany głównie przez kibiców. Owszem jest trochę drewniany ( może nawet więcej niż trochę),ale jest ceniony przez fachowców i przez innych zawodników, głównie za harówkę w obronie i mocne udzielanie pomocy. Świetnie to widać na tym przykładzie gdzie robi Armaniemu autostradę do kosza.
https://www.youtube.com/watch?v=QmTuFE2jtJ0

Robi rzeczy których potem nie widać w statystykach, ale które są przydatne dla drużyny.
Oczywiście że jego przydatność będzie oceniana stosunkiem jakości do ceny, bo pewnie za pieniądze które sobie życzy Hrycan, można by ściągnąć całkiem konkretnego grajka pod kosz tym bardziej że Stelmet ma dosyć dobrą sytuację jeśli chodzi o paszporty.
Tak sobie myślę że jakby Adaś nie podpisał,to gdyby tak pod kosz ściągnąć takiego drugiego Lavala :) , wtedy to by wyglądało mniam,mniam

Padre

Post autor: Padre » 20 lip 2017, 12:40

A więc tak. Firma Francepol ponownie będzie wspierać klub. Umowa na dwa lata.
A na try out trafi do ZG obwodowy Phil Taylor. Koszar, Fifi, Zamoj na kadrze, więc powinien dostać sporo minut. Mały szybki obwodowy dysponujący dobrym rzutem z dystansu. Ale może czymś nas zaskoczy?

Awatar użytkownika
bednare

Post autor: bednare » 20 lip 2017, 13:06

Jeśli Taylor zostanie to oczywiste, że to Fifi zostanie ofiarą tych zmian i znów zostanie przesunięty na 11-12 miejsce w rotacji.

adambe

Post autor: adambe » 20 lip 2017, 13:16

No właśnie. A na własne uszy słyszałem ( Jasiński to mówił, a także Gronek ), że Matczak w nowym sezonie dostanie większą rolę w zespole.
Jak to się ma do tych zapowiedzi i czy to nie wprowadzi ferment w zespole?
Co prawda to na razie try out, ale jak wypali?
Oj będzie Fifi jeszcze żałował tego powrotu, gdyby ten scenariusz się sprawdził.
Chociaż osobiście myślę że Taylora wzięto tylko na czas pobytu zawodników na kadrze, kimś przecież trenować trzeba.
A o 15,30 kolejna konfa. Czyżby Adaś?

Padre

Post autor: Padre » 20 lip 2017, 16:08

No to można sadzić finalne bestialskie drzewko Stelmetu BC Zielona Góra. Bestia na kolejne dwa lata.
1. Koszar/Florence(1/2)/Taylor (1/2, try out)
2. Zamoj/Matczak (2/1)
3. Kelati (3/2), Moore (3/4)
4. Savović/Mokros
5. Dragicević/Hrycaniuk

I schluss ;).

Awatar użytkownika
bednare

Post autor: bednare » 20 lip 2017, 16:12

Czyli złoto już przyznane? Niestety konkurencja w tym roku mocno przyczajona

Padre

Post autor: Padre » 20 sie 2017, 17:28

Poczekaj, poczekaj z tym rozdawaniem tytułów/medali. Jeszcze nie wszyscy skompletowali swoje składy.

A w Zielonej Górze ostatnio przedłużyli umowy z partnerami/sponsorami klubu - Aldemed, LUG. A zespół rozpoczął przygotowania do sezonu (oczywiście bez kadrowiczów).

Czy mi się śniło, czy gdzieś przeczytałem, że w poniedziałek mają ogłosić podpisanie jakiegoś kontraktu? Z kim? Jakiś nowy skaut, masażysta, czy inny członek sztabu trenerskiego ma dołączyć do zespołu? Przy okazji umowy z Aldemedem poinformowano, że Jure Draksler przedłużył kontrakt w Zielonej Górze. Dobrze.
A może jakiś gracz? Ale chyba ktoś na tryout, bo nie widzę za bardzo wolnych miejsc w składzie.

Padre

Post autor: Padre » 20 sie 2017, 20:38

Hmmm, wygląda na to, że mi się nie śniło.
Tak coś donoszą na @kkzastal

PS.
Może Milos Lopicić wróci? Byłaby darmowa licencja :mrgreen: .

Padre

Post autor: Padre » 21 sie 2017, 12:35

DJ wraca. Nie, nie. Daniel Johnson to nie jest :P.
Kontrakt mocno dźwiękowy ;).

Padre

Post autor: Padre » 21 sie 2017, 20:51

Plan przygotowań Stelmetu BC:
http://www.basketzg.pl/klub/aktualnosc/ ... -do-sezonu
Szykuje się kilka ciekawych sparingów.

A w klubie to chyba nie mogą doliczyć sie tych tytułów, tyle ich mają :P.

JohnWick

Post autor: JohnWick » 01 wrz 2017, 17:20

Marek Ziółkowski (Wataha Sp. z o.o.) (Twitter: @alfawilk) nowym prezesem Stelmetu BC, natomiast Andrzej Adamek nowym Dyrektorem Sportowym klubu. Jeśli chodzi o Pana Marka to szacunek wielki, że się chciał w to ładować, ale jeśli będzie kimś więcej niż tylko figurantem jak kilku poprzednich prezesów po Rafale Czarkowskim to wydaje mi się, że może wprowadzić w struktury trochę nowej jakości zarówno w działaniu, jak i w komunikacji. Co do Adamka, to skoro Adamek tak wysoko awansował naturalnym jest pytanie co dalej z Michałem Szpakiem? Czyżby JJ zrobił roszady w kręgu swoich największych popleczników? Jeśli tak to jest to i dobra i zła wiadomość. Dobra bo M.Szpak był raczej wątpliwej jakości GM, zwłaszcza jeśli prześledzić jego błyskawiczną ścieżkę kariery w Stelmecie (Prowadzący TimeOut -> Spiker Meczowy -> Media Manager -> Dyrektor PR -> Dyrektor Klubu -> GM). Osoba z większą wiedzą stricte koszykarską raczej lepiej się tutaj sprawdzi, ale czy akurat Adamek? Zła bo jeśli M.Szpak został skreślony znaczy to, że Kaśka Marciniak dopięła swego i wypsztykała go z klubu, bo jak wiemy byli w przeciwnych obozach jeśli chodzi o nieformalne struktury klubowe.

Tutaj notatka ze strony www klubu
http://www.basketzg.pl/klub/aktualnosc/ ... -grono-ssa

TomyZG

Post autor: TomyZG » 12 wrz 2017, 13:45

Trochę o obecnej sytuacji:
http://rzg.pl/sport/stelmet-bc-haruje-w ... yrektorze/

Janusz Jasiński mówi o składzie, wspomina o drugim sparingu w Niemczech z Mittledeutscher Basketball Club, z którym bez kadrowiczów (Koszarek, Zamojski i Bestia) graliśmy i przegraliśmy. Trochę o Taylor'ze... raczej brakuje mu fizyczności i problemach zdrowotnych Kelatiego, czyli znów musi popracować nad kolanem i czeka go diagnoza specjalistów z Monachium.
W treningach pomaga też Marco Kosic, czarnogórzec, który przyszedł w pakiecie (jako akcja promocyjna dla zawodnika a nie opcja na pozostanie w klubie). Porównywany do Hrycaniuka.
Z wypowiedzi można wnioskować, że jest w klubie świadomość, że ten sezon powinien obfitować w minuty Filipa Matczaka (zobaczymy jak wyjdzie to w praktyce).

Casus.b

Post autor: Casus.b » 27 wrz 2017, 22:49

W dzisiejszym meczu spotkali się szkoleniowcy obarczeni presją wyniku i Igor wygrał.

Stelmet wyglądał przeciętnie aby nie napisać, że słabo. Jak dla mnie w tym roku będzie prościej ugryźć mistrza.
Kontynuacja składu, który jest starszy, widać po Koszarku, Kelati z kontuzją i trochę go zabrakło w tym meczu.
Ławka Stelmetu: Florence, Zamojski, Mokros, Hrycaniuk. Słabo, dwóch pierwszych jeszcze okej ale Mokros i Hrycaniuk? W Europie będzie ciężko o lepszy wynik niż sprzed roku.

Karneciarz

Post autor: Karneciarz » 28 wrz 2017, 18:45

Co roku powtarzana jest bajeczka, że będzie łatwiej ugryźć Stelmet. Osobiście w to nie wierzę. Na Polskę jesteście hegemonem. Z drugą częścią się zgadzam. Wydaje mi się, że na Europę to w tym roku będzie za mało. Aha i nie wierzę, aby Jasiński wytrzymał z Matczakiem w większej roli. Moim zdaniem Fifi będzie marginalizowany im dalej w sezon. On jest jednak za słaby. :ugeek:

JohnWick

Post autor: JohnWick » 14 paź 2017, 14:46

A jednak... w tym roku mamy Stelmet zdecydowanie najsłabszy personalnie.(w korelacji do składu z poprzednich sezonów, naszej obecnej formy oraz wzmocnień dokonanych przez głównych rywali) Przespaliśmy okienko transferowe, a nawet nie tyle przespaliśmy co świadomie dokonano wyborów aby zostawić Florenca, Moora, Hrycaniuka. Efekty są już widoczne w postaci dwóch ostatnich przegranych meczów. Stelmet jest do bólu nudną drużyną, zero charyzmy i przebojowości, osobiście choć jestem kibicem Zastalu, to niemiłosiernie męczę się oglęądając jak gramy. Ostatnio potwierdziły się informacje, że były rozmowy z agentem K.Weavera, ale niestety bez konkretów. K. Wasiek na TT zadał pytanie czy właśnie takiego gracza brakuje w Stelmecie. Ja twierdzę, że po stokroć tak! Brakuje nam talentu, mamy wyrobników zazwyczaj skutecznych, ale jeśli przychodzi zacięcie i mityczny system trenera Gronka przestaje działać, wtedy nie ma komu przełamać niemocy. Nie mamy osoby, która indywidualnością i talentem zdobędzie kilka punktów i da jakiś sygnał do ataku. Brakuje nam kogoś kto byłby gwiazdą Stelmetu. Możemy na siłę kreować na gwiazdy Koszara, Zamoja... FLorenca.... ale oni nie mają tej mentalności, która jest potrzebna aby tą gwiazdą faktycznie być.

TomyZG

Post autor: TomyZG » 15 paź 2017, 15:38

Niestety u Gronka wydaje mi się nie ma miejsce na gwiazdy, a życie pokazało, że z nimi były i wyniki i kibice chętnie chodzili na mecze (Hodge, Hosley, Borovniak itd.). To ma być drużyna, która w oparciu o jego obliczenia statystyczne będzie miała dostosowaną taktykę. Niestety atuty Bestii (nigdy nie był wirtuozem ale taki Saso potrafił go wykorzystać), Mokrosa (mam wrażenie, że Gronek nie do końca go chciał i oby nie poszedł drogą Gruchy, który w ZG nie zaistniał mimo potencjału) są przez niego źle wykorzystywane. Chciałem by ten Hollywodzki sen się spełnił, i Zielona wychowa sobie europejskiego formatu trenera, niestety zaczynam dochodzić do wniosku, że Gronek był świetnym statystykiem, a trenerem, który musi mieć posłuch jest przeciętnym, a przynajmniej nie z tyloma samcami Alfa w jednej ekipie... To się raczej nie uda. Vlado pytany dlaczego tak słabo grają odpowiada: to pytanie nie do mnie... czyżby wiedział, kto za to odpowiada? Szkoda, bo miało być zgranie a wyszła niezła popelina i oby Jasiński zdążył zareagować, bo jest jeszcze czas na to, LM się dopiero rozkręca.

JohnWick

Post autor: JohnWick » 15 paź 2017, 20:25

Nie. Janusz nie wyciągnie wniosków. Czekamy aż system zacznie działać.

Obrazek

Padre

Post autor: Padre » 21 paź 2017, 20:39

1:5 - tyle wynosi bilans oficjalnych meczów wyjazdowych Stelmetu BC.
Niech JJ napisze petycje do ligi (i FIBA Europe), albo niech tupnie nogą, bo nie mogą kibice rywali wywierać presji na jego zespół. Bo inaczej chłopaki się stresują.

Mikora

Post autor: Mikora » 22 paź 2017, 14:36

Kolejny skandal w PLK. Sezonowy Murzyn z Dąbrowy, zamiast z szacunku do reprezentanta Polski Hrycaniuka, i innych kadrowiczów, położyć się na parkiecie i nie przeszkadzać tym wybitnym graczom w kolejnym (czy aby na pewno?) zwycięstwie, śmiał stawić opór i bezpardonowo zdominować reprezentacyjną i euroligową Bestię. Po prostu PLK to dzika liga, gdzie reprezentanci, zamiast szacunku doznają zewsząd bicia i oporu ze strony rywali. Doszło nawet do tego,że każdy rywal przygotowuje się calusieńki tydzień aby bezprzykładnie zlać Galacticos z Zielonej Góry. Myślę,że w tej sytuacji Jasińskiemu nie pozostaje nic innego jak wycofać zespół z rozgrywek.

gothart

Post autor: gothart » 22 paź 2017, 14:59

Mikora pisze:
22 paź 2017, 14:36
Kolejny skandal w PLK. Sezonowy Murzyn z Dąbrowy, zamiast z szacunku do reprezentanta Polski Hrycaniuka, i innych kadrowiczów, położyć się na parkiecie i nie przeszkadzać tym wybitnym graczom w kolejnym (czy aby na pewno?) zwycięstwie, śmiał stawić opór i bezpardonowo zdominować reprezentacyjną i euroligową Bestię. Po prostu PLK to dzika liga, gdzie reprezentanci, zamiast szacunku doznają zewsząd bicia i oporu ze strony rywali. Doszło nawet do tego,że każdy rywal przygotowuje się calusieńki tydzień aby bezprzykładnie zlać Galacticos z Zielonej Góry. Myślę,że w tej sytuacji Jasińskiemu nie pozostaje nic innego jak wycofać zespół z rozgrywek.
Miało być śmiesznie, a wyszło żałośnie :lol:

Andrew

Post autor: Andrew » 22 paź 2017, 15:36

Gothart- rozumiem, że dopadł kryzys wieku średniego bo ostatnie Twoje wpisy, to tylko jakieś 1 zdaniowe krytykowanie innych? Myślałem, że stać Cię na coś więcej i bardziej rozbudowane wypowiedzi. Poza tym bronienie głupoty Jasińskiego, jest jeszcze bardziej żenujące niż Twoje ostatnie wpisy.

gothart

Post autor: gothart » 22 paź 2017, 16:53

Andrew pisze:
22 paź 2017, 15:36
Gothart- rozumiem, że dopadł kryzys wieku średniego bo ostatnie Twoje wpisy, to tylko jakieś 1 zdaniowe krytykowanie innych? Myślałem, że stać Cię na coś więcej i bardziej rozbudowane wypowiedzi. Poza tym bronienie głupoty Jasińskiego, jest jeszcze bardziej żenujące niż Twoje ostatnie wpisy.
Absolutnie nie bronię głupoty Jasińskiego, ale irytujące są te słabe wypowiedzi użytkowników z Włocławka, jakby sama brzytwa to była mimo wszystko za mało.
Też wolałbym jakbyś odpowiedział coś sensownego w wątku bieżącej kolejce, bo nie ustosunkowałeś się do wpisów dotyczących Twojej rzekomej wiedzy o szczegółach kontraktów zawodników, a tutaj po raz kolejny mogłeś sobie poużywać na kimś innym.

Mikora

Post autor: Mikora » 22 paź 2017, 16:59

gothart-e tam, jak mówi młodzież JJ i Stelmet to w tym sezonie kopalnia beki. Więc czemu nie skorzystać? Chociaż jest jakiś postęp i po kolejnej porażce Jasiu zamilknął.

adambe

Post autor: adambe » 22 paź 2017, 17:20

Rzeczywiście. Słuchając niektórych wypowiedzi JJ można odnieść wrażenie, że facet , delikatnie mówiąc , odlatuje. Ale....
Właśnie jest jedno małe "ale".
Janusz Jasiński spowodował że z Kopciuszka jakim był Zastal ,narodził się klub, który w Polsce stał się dominatorem.
To właśnie dzięki determinacji tego człowieka, dzięki jego niesamowitemu zaangażowaniu miałem okazję na własne oczy zobaczyć kilka czołowych klubów europejskich z Barceloną na czele. Życzyłbym więc innym klubom w Polsce takich ,, Jasińskich", a wtedy może całkiem inaczej wyglądała by sytuacja polskiego basketa.
A co do kolegów z Włocławka, to ja nawet rozumiem ich frustrację. No bo tak- Anwil klub z tradycjami, że świetnymi i wiernymi kibicami ,nie może osiągnąć takich wyników. Ba , nie może niczego osiągnąć w ostatnich latach.
Może po prostu brakuje wam takiego JJ, który zamieszał by w tym zatęchłym włocławskim błotku, który niekonwencjonalnymi metodami sprawi, że w waszym mieście narodzi się nowy, znacznie silniejszy Anwil. Czego wam serdecznie życzę

ODPOWIEDZ