Stelmet Zielona Góra 2017/2018

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
qqryq

Re: Stelmet Zielona Góra 2017/2018

Post autor: qqryq » 30 gru 2017, 0:57

Była gwiazdka (Urlep) jest po gwiazdce (Moore). Ostatni atleta, jak pisał Padre, opuszcza zespół. Nie wiem, kogo ściągnie JJ w jego miejsce, ale mając na uwadze fakt, że czekamy na Borisa (zapewne jego zespół z sezony 2018/19 będzie wdzięczny za brak presji i pozwolenia na spokojne dojście do zdrowia), to na petardę na 4/5 (Drago może być cały czas piekielnie groźna czwórką) bym nie liczył. Co gorsza, straciliśmy wyjątkowo uniwersalnego gracza, który łatał dziury na pozycjach 1-4. Tego nie da się zastąpić :/

qqryq

Post autor: qqryq » 30 gru 2017, 1:04

Najemnik pisze:
30 gru 2017, 0:48
Jasinski poplynal ...Gronek teraz Urlep, najpierw młody gniewny teraz dziadek, kasy nie ma i juz a teraz wyzbywaja sie zawodnikow bo sezon stracony. A za 1/2 sezony Armanii bedzie gwiazda, i polski kosz będzie pisał kto go puścił. Po co w druzynie LM Zamoj, Koszar co maja $$$ a i tak hu.a graja.
Pomyślmy... Są przystojni? Nie. Są super gwiazdami? też nie. Dopłacają do gry w klubie? Yyyyy... nie. To może wypełniają przepis o 2 pasach, dzięki któremu od lat tłuczemy kadrę USA, o słabeuszach z Hiszpanii nie wspominając, a rok w rok do światowej koszykówki wypuszczamy po 20 nowych globalnych gwiazdorów.

Sorry, poniosło mnie, ale za kosza w PL od lat odpowiadają tak nieudolni ludzie, że utonęliby z normalnym biznesem nawet w błękitnym oceanie.
To oni powodują, że Koszar, Zamoj czy Hrycan zarabiają po 2, 3 razy więcej, niż ich wartość sportowa.

Padre

Post autor: Padre » 30 gru 2017, 15:35

Edo Murić w Stelmecie BC:
http://www.basketzg.pl/druzyna/aktualno ... elmecie-bc

Gracz fajny, dobry obrońca, a ja oczami wyobraźni widziałem go już kiedyś w ZG. Ale to przede wszystkim sf, a nie pf.

TomyZG

Post autor: TomyZG » 30 gru 2017, 15:53

Padre ale czy tej drużynie nie brakuje też prawdziwego SFa?
Może jednak zamierzają czekać na Savovica?

Jeśli nie to w lidze i tak powinni sobie poradzić. Fajnie, że podpisali na kolejny sezon, szykuje się spora przebudowa na przełomie sezonów.

Andrew

Post autor: Andrew » 31 gru 2017, 11:53

Padre pisze:
30 gru 2017, 15:35
Edo Murić w Stelmecie BC:
http://www.basketzg.pl/druzyna/aktualno ... elmecie-bc

Gracz fajny, dobry obrońca, a ja oczami wyobraźni widziałem go już kiedyś w ZG. Ale to przede wszystkim sf, a nie pf.
Jeden z moich ulubionych graczy. Bardzo atletyczny europejski SF, który świetny jest jako zadaniowiec do krycia gwiazd rywali. W ataku brakuje rzutu, ale minięcie jest (więc to na PLKa powinno wystarczyć co pokazuje Almeida w Anwilu). Myślę, że do Urlepowej filozofii koszykówki bardzo pasuje, więc bardzo rozsądny ruch. Zwłaszcza, że Armani za darmo grać nie chce, a "bałkańcy" są przyzwyczajeni do tego, że w ich krajach płaci się nieregularnie.

Zresztą taka anegdotka sprzed roku. Akurat poznałem piłkarza ekstraklasy z tamtych rejonów w związku z obowiązkami zawodowymi (zupełny przypadek to był, zresztą dopiero za drugim razem jak go zobaczyłem, zajarzyłem, że to jakiś piłkarz) i później sobie siedzimy, pijemy soczek ;) i mówię do niego: "A nie wkurza Cię, że od 4 miechów nie dostałeś nawet złotówki?". A on do mnie: "stary, w moim kraju to potrafiłem przez rok nie dostawać kasy i też się żyło, dlatego tu jest super". Poniekąd też zrozumiałem, czemu tu nie narzeka. Zwłaszcza, że kontrakt miał naprawdę bardzo duży (miałem wgląd i go przeczytałem).

kalnietis

Post autor: kalnietis » 31 gru 2017, 12:01

Nie raz, gdy oglądałem na boisku Mielczarka, to marzyłem o Dino Muriciu, który po dwóch latach przerwy teraz biega sobie po Słoweńskich salach gimnastycznych i daje głowę, że nawet za 1/3 tego co dostaje Mielony, pokazywałby więcej i umiejętności i zaangażowania. A tutaj brat, mistrz Europy. Szacunek. Edo to znakomity transfer, druga bomba po Geceviciusie. Brawo Jasiński!

Padre

Post autor: Padre » 05 mar 2018, 23:20

Sorki, że z timingiem u mnie niezbyt dobrze, ale nie mam czasu na forum i koszykówkę w ogóle.

Ja rozumiem, że za decyzją o puszczeniu Markovicia stoją przede wszystkim aspekty finansowe (pewnie mniej to będzie kosztowało klub), ale puszczenie jedynego atletycznego gracza w zespole, który skacze i walczy na tablicach (szczególnie na atakowanej) jest trochę dziwne. W zamian wrócił nieruchawy Savović, który pewnie jest pod formą do tego nie wiadomo jak u niego ze zdrowiem.

Jasne, że na 4 był tłok, ale nie w tym kierunku powinna pójść zmiana.

Poza tym co ze zmiennikami Koszara? Niby jest trzech nominalnych pg, a tak naprawdę Koszar jest zajeżdżany, bo pozostali nie dają rady.

Tak w ogóle, kto tam skacze?

Coś czuję, że Anwil swoim atletyzmem może ich zniszczyć w p-o. Tyle tylko, że jest tam Milicić. Ale trio Almeida-Hosley-Airington może im zrobić taki nacisk na piłkę, że wolni, leniwi i mało sprawni obwodowi SZG będą cieńko piszczeć.

Stelmet Enea "zero atletyzmu" BC Zielona Góra.

Cóż, powodzenia z Monaco.

JohnWick

Post autor: JohnWick » 07 mar 2018, 0:54

Padre pisze:
05 mar 2018, 23:20
Ja rozumiem, że za decyzją o puszczeniu Markovicia stoją przede wszystkim aspekty finansowe (pewnie mniej to będzie kosztowało klub), ale puszczenie jedynego atletycznego gracza w zespole, który skacze i walczy na tablicach (szczególnie na atakowanej) jest trochę dziwne. W zamian wrócił nieruchawy Savović, który pewnie jest pod formą do tego nie wiadomo jak u niego ze zdrowiem.
Temat był prosty, Savovic ma taki kontrakt, że nie dało się go zerwać. Jakakolwiek próba zwolnienia go bez porozumienia z zawodnikiem kończyła by się koniecznością wypłacenia $ za całość kontraktu.

damiaczu

Post autor: damiaczu » 11 mar 2018, 0:17

Przeciwko Monaco w pierwszej połowie Stelmet mocno przegrywał właśnie przez braki szybkościowe, które uniemożliwiały uwolnienie się w ataku i nadążanie w obronie. W drugiej połowie już nie było tego widać, a i zbiórka w ataku działała.
Jednak jest to dziwne, że przy tak szerokiej kadrze nie dba się o zróżnicowanie talentów i np. na ruchliwego combo ruarda nie ma oczywistego obrońcy.

Broodas

Post autor: Broodas » 18 mar 2018, 17:39

Nie chcę być dla Was złym prorokiem, ale obejrzałem dzisiaj Anwil i to jest takie Monaco dla ubogich, co może wystarczyć na Stelmet.

Przede wszystkim atletyczny obwód, który w ustawieniu bez overrated Łączyńskiego ma niesamowity potencjał w defensywie. Praktycznie każdy gracz ma dwa metry i jest bardzo sprawny. Milicić jeszcze ma w zanadrzu ustawienie z Hosleyem na PF (np. gdy na PF grałby Mokros), gdzie obrona Zyskowski/Airlington/Almeida/Hosley/Wojciechowski wygląda bardzo uniwersalnie - switch na każdej pozycji i nacisk na piłkę.

Jedyne co ich różni od Monaco to brak atletyzmu pod koszem, tzn. nie mają szans by aż tak stłamsić Dragivevica i Savovica jak Traore i Joseph, ale Wojciechowski jest na pewno upgradem w porównaniu z poprzednim zestawem. Tak jak Stelmet był 100% faworytem do mistrzostwa w styczniu, tak teraz jest to 50/50.

Nie wyciągnięto wniosków z zeszłego sezonu ( z pucharów) i w tej chwili w składzie Stelmetu są same mameje (wywalono sprawnych Moore'a i Markovica). Mam nadzieję, że mimo tego się obronicie, ale...nie wygląda to optymistycznie.

Padre

Post autor: Padre » 28 mar 2018, 23:08

O braku atletyzmu i stzreniu się zespołu pisałem od dawna. Ale to co się w zespole dzieje ostatnio, to jakieś koszykarskie jaja. Gra zespołu, wypowiedzi zawodników, czy właściciela. Gdzie ja jestem, wtf?

Dziwnym trafem wszystko zaczęło się sypać po odejściu Markovicia i powrocie Savovicia.

Broodas

Post autor: Broodas » 07 kwie 2018, 18:45

Król jest nagi. Stal mimo, że bez Łapety wyglądała jak zespół o klasę lepszy.

anwil88

Post autor: anwil88 » 07 kwie 2018, 18:48

Stelmet - Anwil w półfinale ? Stal w finale

Mikora

Post autor: Mikora » 08 kwie 2018, 10:34

Czyżby ten sezon byłby definitywnym końcem Urlepa w Polsce? Nie ma już nawet urlepowskiej obrony, pozostały jedynie bezsensowne transfery

anwil88

Post autor: anwil88 » 09 kwie 2018, 10:41

Ogromny pech Stelmetu . Brak Kelatiego mocno komplikuje rotację .
Zostało 5 Polaków do grania. Optymalny skład na końcówkę to : Koszarek , Zamojski , Gecevicius , Savovic, Drago . Matczak teraz musi dostać w końcu swoje minuty .

Najemnik

Post autor: Najemnik » 09 kwie 2018, 13:53

W tym roku jest najwieksza szansa na detronizacje Zastalu - kandydatow jest trzech no i moze Rosa ktora moze okazac sie czarnym koniem tych pasjanujacych rozgrywak. Kluczowe moga byc rozstawienia bo dwie pierwsze druzyny powinny szysbko uporac sie ze swoimi przeciwnikami. Pecha moze miec ten kto wpadnie na Rose, prezentuje sie ona bowiem duzo lepiej niz Dabrowa. Patrzac na aktualna tabele Stelmet gralby z MKSD ale mysle ze na 5 pozycji skonczy wlasnie Rosa ktora ma na swoim rozkladzie Start, Asseco oraz Legie. Dabrowa musialaby wygrac ze Stala na wyjezdzie poza tym ma jeszcze Start i Gliwice. Stelmet rozegra piec meczy od 9 do 22 kwietnia, czwarta pozycjepowinni obronic ale na trzecia raczej juz nie awansuja. Kazdy sie spina na mistrza, niewazne czy to Anwil czy Krosno, nigdzie za darmo punktow nie dostana. Moglby w koncu Anwil wygrac ta lige bo jak nie teraz to kiedy?:)

anwil88

Post autor: anwil88 » 09 kwie 2018, 14:13

Najemnik pisze:
09 kwie 2018, 13:53
W tym roku jest najwieksza szansa na detronizacje Zastalu - kandydatow jest trzech no i moze Rosa ktora moze okazac sie czarnym koniem tych pasjanujacych rozgrywak. Kluczowe moga byc rozstawienia bo dwie pierwsze druzyny powinny szysbko uporac sie ze swoimi przeciwnikami. Pecha moze miec ten kto wpadnie na Rose, prezentuje sie ona bowiem duzo lepiej niz Dabrowa. Patrzac na aktualna tabele Stelmet gralby z MKSD ale mysle ze na 5 pozycji skonczy wlasnie Rosa ktora ma na swoim rozkladzie Start, Asseco oraz Legie. Dabrowa musialaby wygrac ze Stala na wyjezdzie poza tym ma jeszcze Start i Gliwice. Stelmet rozegra piec meczy od 9 do 22 kwietnia, czwarta pozycjepowinni obronic ale na trzecia raczej juz nie awansuja. Kazdy sie spina na mistrza, niewazne czy to Anwil czy Krosno, nigdzie za darmo punktow nie dostana. Moglby w koncu Anwil wygrac ta lige bo jak nie teraz to kiedy?:)
Anwil nie ma rozgrywającego i tu jest problem. Poza tym pewnie siądą kondycyjnie w play offach. Już bardzo słabo wyglądają.

Najemnik

Post autor: Najemnik » 09 kwie 2018, 15:56

Stelmet tez na tej pozycji nie zachwyca. Atletyzm jest po stronie Anwilu: Almeida, Hosley - tego w Stelmecie nie ma. Jak Stelmet odpowiednio zmeczy sie z Rosa albo MKS o ile przejdzie dalej, bedzie mial bardzo trudno w kolejnych rundach. Anwil znizke formy ma w odpowiednim momencie.

anwil88

Post autor: anwil88 » 09 kwie 2018, 15:58

Najemnik pisze:
09 kwie 2018, 15:56
Stelmet tez na tej pozycji nie zachwyca. Atletyzm jest po stronie Anwilu: Almeida, Hosley - tego w Stelmecie nie ma. Jak Stelmet odpowiednio zmeczy sie z Rosa albo MKS o ile przejdzie dalej, bedzie mial bardzo trudno w kolejnych rundach. Anwil znizke formy ma w odpowiednim momencie.
Obyś miał rację . A Lublin 8 będzie ? :)

Najemnik

Post autor: Najemnik » 09 kwie 2018, 16:25

Trudno przewidziec:) jak wygraja z MKSD to awansuja:)

anwil88

Post autor: anwil88 » 09 kwie 2018, 17:37

Najemnik pisze:
09 kwie 2018, 16:25
Trudno przewidziec:) jak wygraja z MKSD to awansuja:)
Wejdą z bilansem 17-15 :) zobaczysz

Padre

Post autor: Padre » 27 maja 2018, 19:38

Hmm, czyżby ten sezon zakończył się najdroższym czwartym miejscem w historii PLK?

Cóż, rozmowa "motywacyjne" JJ-a z zawodnikami niewiele pomogła. Sprężyli się na Anwil, może jeszcze na jeden lub dwa inne mecze. Ale z tym zespołem od dłuższego czasu coś było nie tak. Zaległości?

W play-offach zabrakło graczy, którym najbardziej się chciało, zostały jedynie wyleniałe i spasione gwiazdy. Dzisiejsza czwarta kwarta w ich wykonaniu, to naplucie w twarz kibicom...* A kibiców najbardziej szkoda, bo w tym sezonie pokazali wielkie serce i zaangażowanie na wielu polach.

Mam nadzieję, że ta kompromitacja przyspieszy decyzję JJ-a o gruntownych zmianach w zespole. Dość już oglądania wyleniałych emerytów, którzy odwalają pańszczyznę. Trzeba zespołu z charakterem, potrafiącego grać szybką i atletyczną koszykówkę.

Niech JJ z zarządem przyjrzą się dobrze klauzulom w kontraktach, bo 2/3 składu należałoby od razu pożegnać. przyjrzeć się dokładnie, żby nie było takich cyrków jak z Eyengą...

* A najbardziej się chciało Hernandezowi, no i może Filipowi.

PS.
I jeszcze jedno. 38 punktów stracone z Anwilem w czwartej kwarcie i dzisiaj 46 z Toruniem daje nam w sumie 84 punkty stracone w ciągu 20 minut. Panowie, a gdyby tak jeszcze grali po 12 minut jak w NBA. Jeszcze by przebili pamiętny mecz Denver-Detroit. Taki Kiki Vandeweghe patrzyłby na ich defensywne popisy z zazdrością :P :lol: W sumie obrona i styl zielonogórzan to wypisz wymaluj tamto Denver z pierwszej połowy lat 80-tych. Znaczy się dobrze jest, bo biorą przykład z NBA ;)

razor

Post autor: razor » 27 maja 2018, 20:23

Padre pisze:
27 maja 2018, 19:38
Dzisiejsza czwarta kwarta w ich wykonaniu, to naplucie w twarz kibicom...*
szczescie w nieszczesciu ze kibicow byla tylko garstka :)
Co do reszty to pelna zgoda, problem z tym o ile sie nie myle to wiekszosc i tak ma kontrakt na nast sezon.

Mikora

Post autor: Mikora » 27 maja 2018, 20:23

Ciekaw jestem jak Jasiński poradzi sobie z budową nowego Stelmetu. Koszarek, Zamojski, Mokros i Matczak maja się zdaje wciąż ważne kontrakty. Nie wiem jak Hrycaniuk i Murić. Potrzebne jest tam odświeżenie i ograniczenie roli Koszarka.
I bezwzględnie pożegnać się z Dragiceviciem. Nie jest,aż tak dobry aby równoważyć kwasy jakie powoduje

razor

Post autor: razor » 27 maja 2018, 21:02

Bardzo nie podoba mi sie podejscie urlepa ktory ma wszystko w nosie. Kase dostaje zeby mu zalezalo, po G1 we wloclawku albo po meczu dzis powinien z imienia wymienic nygusow i kwasiarzy, a on udaje ze im mecz nie wyszedl. Bardzo to slabe

ODPOWIEDZ