Anwil Wloclawek 2018/2019

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
fAnwilu

Re: Anwil Wloclawek 2018/2019

Post autor: fAnwilu » 21 sty 2019, 23:43

...chociaż znowuż w zeszłym okienku transferowym wyglądaliśmy jak zbawcy rozgrywającego do pary dla Łączyńskiego, a przyszedł Hosley i zamordował Stelmet. Sam więc już nie wiem.
Anwil nós é sabe pá caga!!!

Padre

Post autor: Padre » 22 sty 2019, 21:24

No nie. Zmęczony po pracy poszedłem się przespać, obudziłem się około 21:00. Myślę, włącze sobie i tv i zobaczę jak Anwil walcuje cieniującą ostatnio w lidze Murcję. Patrzę... jest 28:27 dla Hiszpanów, a po chwili Anwil zdobywa dwa punkty. Myślę sobie, pewnie Anwil ładnie pogrywa, a krytycy IM i gry Anwilu na brzytwie (ale i tutaj( siedzą cicho. A potem masz ci los. Razor, ale to nie przeze mnie Anwil przestał grać i do przerwy przegrywa dwudziestakiem.
Oj, wyobrażam sobie co tam się na brzytwie dzieje. I to ujęcie na smutną grupkę kibiców Anwilu. Ech...

Mikora

Post autor: Mikora » 22 sty 2019, 22:50

Po drugiej kwarcie wyglądało to koszmarnie. Kolejny mecz gdzie rywal zdobywa kilkanaście punktów przy zupełnym braku odpowiedzi ze strony Anwilu (1:22). Jednak zespół się pozbierał i zagrał bardzo dobrą drugą połowę, szczególnie w obronie.
Nie zmienia to faktu, iż zmiany w zespole są konieczne. Bardzo złe wrażenie zrobił na mnie Michailovic. On wydaje się zupełnie zbędny w tym zespole, w dodatku ma zadatki na cancera psującego chemię przynajmniej na parkiecie (nie wiem jak w szatni). AB nawet jak nie trafia, to daje dużo dobrego w defensywie. To kolejny mecz, który utwierdza mnie w przekonaniu, iż z dwójki Vlado-AB, korzystniejsze dla zespołu byłoby pozostanie tego drugiego.
Mówi się, iż zespół ma opuścić Kostek, który dzisiaj był jednym z najlepszych zawodników na parkiecie. Bardzo dobrze zagrał Marković. U niego występuje pewna zależność. Gra dobrze, gdy kontuzje ma Lichodej.
Ten zespół nie będzie funkcjonował rewelacyjnie i przez błędy w budowie składu i nieudane transfery nie będzie tak mocny jak wyobrażano sobie przed sezonem. Możliwe jednak, iż najlepsze w tej sytuacji jest pozbycie się jednego gracza obwodowego (czyli Michailovica) i pozostawienia reszty bez zmian.

fAnwilu

Post autor: fAnwilu » 22 sty 2019, 22:53

Znów było falowanie... Doszliśmi ch na 8, potem znowu odskoczyli na 17 i skończyło się na 8. Niby więc była szansa na wygraną (ostatnie 2 minuty), ale ostatecznie wynik tym razem lepszy od przebiegu spotkania. Miła odmiana.

razor

Post autor: razor » 22 sty 2019, 23:09

Padre pisze:
22 sty 2019, 21:24
No nie. Zmęczony po pracy poszedłem się przespać, obudziłem się około 21:00. Myślę, włącze sobie i tv i zobaczę jak Anwil walcuje cieniującą ostatnio w lidze Murcję. Patrzę... jest 28:27 dla Hiszpanów, a po chwili Anwil zdobywa dwa punkty. Myślę sobie, pewnie Anwil ładnie pogrywa, a krytycy IM i gry Anwilu na brzytwie (ale i tutaj( siedzą cicho. A potem masz ci los. Razor, ale to nie przeze mnie Anwil przestał grać i do przerwy przegrywa dwudziestakiem.
Oj, wyobrażam sobie co tam się na brzytwie dzieje. I to ujęcie na smutną grupkę kibiców Anwilu. Ech...
Musisz wiecej odpoczywac, bo w lidze mistrzow nikt lepszego bilansu od murcii nie ma.
Tak czy inaczej to anwil wygral w pucharach wiecej spotkan niz pozostale polskie duzyny razem wziete :D
Dzis gralismy bez rozgrywacza praktycznie, bo laczka klepal, a vlado patrzyl jak minac zeby na 3 sek do k9nca akcji walnc za 3.
Swienie nikola, swietnie kostek (chociaz 2 straty koszmarne) sobin przyzwoicie.
Wolne skandal, ogolnie na nasza gre wynik niezly. Sedziowanie ugotowali simona i chociaz mial racje to gosc powinien sie ogarnac, spokojem i wyrachowaniem mial gorowac nad almeida.
Rotacji ogolnie nie ogarniam, zwlaszcza na jedynce.

razor

Post autor: razor » 22 sty 2019, 23:12

I jak bym mial zostawic tylko jedna z naszych czworek to walery by sie pakowal, bo przy podobnych minutach nikola lepiej broni, zbiera i podaje + walery imo gra na zeszyt, zwlaszcza w pucharach.

Mikora

Post autor: Mikora » 22 sty 2019, 23:21

Ja już sam nie wiem, która z naszych PF nadaje się bardziej do zwolnienia. Ale mam wrażenie, iż bez Kozaka dońskiego ten zespół gra lepiej w obronie i na tablicach.
Rotacja na PG jest na dzień dzisiejszy taka, iż pierwszym jest Łączka, który ma ciągłe kontuzje, ciągle coś go boli. Jego zmiennikiem jest Broussard. Vlado, który wedle IM "jest rozgrywającym" został przeniesiony na 2. Tam gra równie źle jak na 1, oddaje mnóstwo rzutów (dzisiaj 7 w 16 min), najczęściej niecelnych. To kolejny po Michalaku i Lichodeju gracz, którego można określić mianem chimerycznym. Zresztą chimeryczny jest cały nasz zagraniczny zaciąg (łącznie z Simonem, który od pewnego czasu gra słabo) i mniej lub bardziej (raczej bardziej) zawodzi.

razor

Post autor: razor » 25 sty 2019, 20:09

Ojciec pewni spal albo byl na spacerze i widzi ze mecz byl na styku.
Ogolne spostrzezenia
Skandaliczne sedziowanie
Igor trenersko zmasakrowal torun, torun gral to co chcielismy, a pogon zaczela sie od rzutow na wariata
Sulima nie pogral mimo ze cel i kulig slabo, jak tam ma dojsc jeszcze karn, to bedzie wesolo :lol: chociaz najbardziej rece zacieraja okoliczne zaklady masarskie, tam przed obiadem w ruch idzie pol swiniaka ;)

Laczka dzis swietnie, mihailovicia za duzo plus dzis znow brak g2g, ja wiem ze gralismy pelne czasy itd, ale to moglo i powinno wygladac latwiej, gratulacje dla torunia, dzis walke chociaz przegrana podjeli tez na trybunach

Padre

Post autor: Padre » 25 sty 2019, 20:26

razor pisze:
25 sty 2019, 20:09
Ojciec pewni spal albo byl na spacerze i widzi ze mecz byl na styku.
W trasie byłem i zobaczyłem kilka minut ostatniej kwarty, więc nie będę się wypowiadał :mrgreen:

Mikora

Post autor: Mikora » 26 sty 2019, 10:40

Wreszcie bardzo dobry mecz Anwilu. Zespół mnie pozytywnie zaskoczył, gdyż byłem przekonany, iż Cukier wygra ten mecz. Niestety w tej beczce miodu znalazła się i łyżka dziegdziu. Znów doszło do kilkuminutowego przestoju w grze i prawie całkowitego roztrwonienia 20 pkt przewagi. Ale udało się opanować kryzys i wygrać mecz.
Dużo się mówi o zmianach w zespole. Jak pisałem, nie wiem czy najlepszym rozwiązaniem nie byłoby zwolnienie Michailovicia i pozostawienia reszty bez zmian. Wypadł Lichy, zrobiło się więcej minut i od razu drużyna zafunkcjonowała odpowiednio. Ponoć Kostek chce odejść i nie chce grać we Włocławku, ale jeśli ma grać tak jak z Murcją i Cukrem to nie widzę problemu aby niezadowolony dograł sezon do końca. Zamiana Kostka na Czyż, który 2 lata nie grał w koszykówkę i miał ciężką kontuzję to poroniony pomysł. Czytam opinie, iż Czyż ma być gotowy na PO. Śmieszą mnie takie głosy, gdyż bardziej prawdopodobne jest, iż on już nigdy nie będzie gotowy na grę jaką kibice we Włocławku oczekują. Rozumiem,że ma zrobić miejsce IA i dać możliwość gry parze Simon-IA. Tylko,że znacznie lepszym pomysłem byłoby przesunięcie Kostka na 4. Tyle,że w takim wypadku opuścić zespół musiałby Lichodej, nie Marković. Para Lichodej-Kostek to jednak zbyt mało fizyczności pod koszem. Zresztą Czyż chyba również nie był jakimś mocarzem podkoszowym.
Dużo tych układanek, jedno jest pewne. W zespole jest za dużo zawodników, i nie przez przypadek najlepiej gra on gdy ktoś jest kontuzjowany. Dla mnie pierwszy do odstrzału jest Michailović, i gdyby miały dojść jakieś wzmocnienia, ktoś z pary Lichy/Marković. I coraz częściej zaczynam myśleć, iż Marković byłby bardziej przydatny dla zespołu.

fAnwilu

Post autor: fAnwilu » 26 sty 2019, 17:51

Mikora pisze:
26 sty 2019, 10:40
[...] jedno jest pewne. W zespole jest za dużo zawodników, i nie przez przypadek najlepiej gra on gdy ktoś jest kontuzjowany. [..] I coraz częściej zaczynam myśleć, iż Marković byłby bardziej przydatny dla zespołu.
O to to!
Dla mnie wiadomością dnia był powrót Kamila Łączyńskiego z najważniejszej części poprzedniego sezonu. Do przeglądu pola, asyst i kontroli tempa dorzucił w końcu (i to dosłownie) te swoje rzuty z ośmiu metrów. Klasa!

Mikora

Post autor: Mikora » 30 sty 2019, 22:37

Szkoda,frajerskiej porażki. Niestety, trudno o sukcesy z tak chimerycznymi zawodnikami. Anwil nie ma ani jednego pewnego zawodnika. Jak dobrze zagrał Michalak czy Markovic to fatalnie Simon i Sobin. Szczerze mówiąc żaden z grupy Lichodej,Michailovic, Markovic, Simon się w pełni nie sprawdza. Każdy z nich gra czasem lepiej, czasem gorzej ale każdy jest większym bądź mniejszym niewypałem transferowym. Jeszcze nie dawno czytałem artykuł o Simonie, zatytułowany "dobry mecz jak w banku". W ostatnich tygodniach można by odwrócić to twierdzenie.
Ciężko powiedzieć, czego się można po tym zespole spodziewać. Może zagrać nawet w finale, albo zakończyć sezon bez medalu.

fAnwilu

Post autor: fAnwilu » 01 lut 2019, 16:39

Jest zawodnik, którego w Anwilu do tej pory brakowało. Ivan wraca! Dawno nie było we Włocławku tak hołubionego gracza. Mi też to się oczywiście udziela. Gdyby nie choroba, zaoferowałbym się klubowi, że będę jechał od granic miasta do Hali Mistrzów przed samochodem wiozącym Almeidę i sypał kwiatki na szosę ;]
Nie wiadomo co prawda jak z formą - IA nie grał od dwóch miesięcy, ale to jest zawodnik, który może wygrać mecz, rozpalić trybuny. Jak już wspomniałem - brakowało mi tu kogoś takiego. Cieszę się!

Z kolei odszedł Kostrzewski, więc trochę z polską rotacją mamy problem. Przydałby się ktoś pod kosz. Chętnie zobaczyłbym we Włocławku Mathieu Wojciechowskiego z MKS-u. Dobry zawodnik, a i grał z Simonem w jednym klubie.

Mikora

Post autor: Mikora » 01 lut 2019, 17:24

Cieszę się z powrotu Ivana, ale szczerze mówiąc, ta histeria i euforia, zaczynają powoli mnie drażnić. Jestem przekonany, że nie jest to z korzyścią ani dla zespołu ani dla samego Almeidy. Nakręcanie spirali emocji nigdy nic dobrego nie przynosi. Ciekawe co się stanie, jak okaże się, że Almeida jest bez formy, albo zespół po zmianach wcale dobrze nie funkcjonuje itp.? Nagle stanie się największym rozczarowaniem?
Odszedł Kostek. Szkoda, gdyż uważam, iż grał całkiem dobrze. Ponadto miał polski paszport, którego może nam brakować. Ale ważne jest jeszcze co innego. Wiadomo, iż to nie koniec zmian. Aby zapewnić miejsce Almeidzie i rozdysponować minuty dla reszty odejdzie jeszcze zapewne Michailovic oraz ktoś z pary Lichodej/Markovic. Coraz częściej słyszy się, iż będzie to Lichy. Wówczas Kostek jako PF byłby jak znalazł. Teraz albo trzeba będzie szukać jakiegoś polskiego PF albo dać więcej minut Szewczykowi. Jest to niezbędne aby jak najwięcej grać parą Simon-Ivan.
p.s.1-Wojciechowski? Sam nie wiem, obawiam się, iż jest za słaby. Fajnie to on prezentuje się w MKS gdzie nie ma żadnej konkurencji. W mocnym zespole mógłby się nie sprawdzić.

razor

Post autor: razor » 02 lut 2019, 18:55

el condor wyladowal w domu
MVP MVP MVP

Mikora

Post autor: Mikora » 02 lut 2019, 19:48

Condor wrócił. Ale obrona jest skandaliczna. 50 pkt straconych do przerwy z najgorszym zespołem ligi. Brak słów, po prostu żenada. Fatalny mecz Anwilu do tej pory.
Po III kwarcie żenady ciąg dalszy. Kompromitujący mecz Anwilu.

razor

Post autor: razor » 02 lut 2019, 20:48

3 minuty przycisneli i trefl narobil w spodnie wiec spoko

Ivan momentami wolniejszy niz rok temu ale z kazdym meczem bedzie lepiej, pare razy fantastycznie podzielil sie pilka, pare razy osmieszyl treflakow.
Swietny komentarz jankesa (jaka to ulga ze nie bylo bezszyjnego !).

Trefl wygladal w koncowce tragicznie, przez 7 min czwartej kwary uzbierali 3 punkty, dodatkowo wydaje mi sie ze anwil lekcewazyl i gral na stojaco, dodatkowo konczylismy pierwsza kwarte druga piatka wiec cisnienia nie bylo, zyzio klasa, chase chcial pokazac ze potrafi i na tym sie skupil, ale jak zatrybia z MVP to bedzie dobrze.

Mikora

Post autor: Mikora » 03 lut 2019, 14:31

Czyż jednak w Anwilu. Moim zdaniem, zawodnik po kilku operacjach i 2 latach bez gry nie jest żadnym wzmocnieniem i za wiele nam nie pomoże. Teraz zapewne odejdzie jeszcze ktoś z pary Lichodej-Marković. Mam nadzieję,że będzie to Rosjanin. Zawodników potrafiących zdobywać punkty Anwil już ma, natomiast Marković pomoże w obronie i na tablicach i nie potrzebuje wielu rzutów. Obawiam się,że klub postąpi jednak odwrotnie.
Mówi się coś o jakimś młodym środkowym po NCAA. Pytanie czy to ma jakiś większy sens? Chyba,że to ma być wartościowy gracz, tyle,że to oznacza zupełną marginalizację Szewczyka i brak polskiego paszportu na C. Bo jeśli to ma być ktoś na 10 min typu Dodda to wiele zespołowi nie pomoże a dodatkowo de facto stracimy Szymka.

fAnwilu

Post autor: fAnwilu » 04 lut 2019, 13:24

Ivan wrócił w "dużym" stylu. Nie wykręcił jakichś kosmicznych cyferek, ale ludzie, którzy obawiali się o jego formę mogą odetchnąć z ulgą. To jest wciąż Ivan Almeida - skoczny, czujny, piłka go szuka, czasem wygląda jakby przechodził obok meczu, snuje się po parkiecie, ale jak trzeba, to spina poślady. Pomoże nam przy zbiórce (to główna bolączka tegorocznego Anwilu), skupi na sobie uwagę obrońców. Słowem - brakowało kogoś takiego.
Nie sposób nie zauważyć też świetnej dyspozycji Markovicia (gra nawet lepiej, niż oczekiwałem po ogłoszeniu jego transferu) oraz Zyskowskiego. Z taką grą, jaką ostatnio prezentuje Zyziupiór (z Treflem 24 pkt, 6/8 za 3, przeciwko Banvitovi 22 pkt), może namieszać w kadrze i pewnie nie będzie miał problemu ze znalezieniem klubu po sezonie. A może NBA? :}

A tak poza tym, to zrobił się niezły tłok. Młody Piątek jest 14. zawodnikiem w składzie. Z Czyża się cieszę - to w końcu wysoki Polak, nie ma co liczyć na jakieś fajerwerki z jego strony (ostatni mecz rozegrał 2 lata temu!). Najważniejsze, że "paszporty się zgadzają" - jego transfer zabezpiecza polską rotację. Potrenuje chłopak, jemu też to jest potrzebne. Może spodoba mu się we Włocławku i będziemy mieli niezłego zawodnika na kolejny sezon? Ktoś pewnie Anwil opuści - dla dobra swojego oraz pozostałych koszykarzy (minuty!)

razor

Post autor: razor » 04 lut 2019, 22:25

Luz, kocie ruchy i "pierwiastek zajebistosci" sprawia ze gra almeidy i w wieku lat 40 bedzie przyjemna dla oka bo on basketem swietnie sie bawi. Kostka szkoda, ale na 4 do pary z markoviciem,sobinem lub szewczykiem jest fizycznie za slaby, a grajac niskim pf zabieralby minuty zyziowi ktory rozciaga lepiej gre, za caloksztalt gry naleza sie mu wielkie brawa i podziekowania.
Jeslu chodzi o zmiany to licze ze odejdzie mihailovic i ew lichodiej (bo jego minuty swietnie wykorzystuje nikola ktory w ataku jest slabszy ale chyba i tak mniej chimeryczny od rosjanina, za to w obronie i na zbiorce jest przepasc)

https://youtu.be/k033oMMyNqA

fAnwilu

Post autor: fAnwilu » 05 lut 2019, 14:09

Swoją drogą - znalazłem ciekawy artykuł na polskimkoszu
http://polskikosz.pl/aleksander-czyz-w- ... i-analiza/

Rzeczywiście - wychodzi na to, że w końcu Milicić ma zepół jaki chciał mieć -z Almeidą oraz z polską czwórką (wcześniej nie wypaliło z Leończykiem i z Celem).

Mikora

Post autor: Mikora » 05 lut 2019, 20:28

Tak frajersko i chimerycznie grającego zespołu jak tegoroczny Anwil to ja chyba w życiu nie widziałem. To jest coś niesamowitego. I na dokładkę fatalny okres gry, który jest praktycznie w każdym meczu, musiał zdarzyć się w dogrywce. Wielka szkoda, bo można było pucharową przygodę zakończyć zwycięstwem po dobrym meczu. Tą końcówką i dogrywką zepsuli całkowicie dobre wrażenie jakie zdawało się pozostawią po tym meczu. To spotkanie dobrze podsumowuje występy w Europie-pozostaje niedosyt i przekonanie,że można,a w zasadzie powinno się ugrać znacznie więcej.
p.s.1-co się dzieje z Simonem? Przecież od pewnego czasu jest zupełnie bez formy, i sprawia wrażenie, jakby nie było dla niego dobrego miejsce w tej drużynie.
p.s.2-mam nadzieję,że to był ostatni mecz Michaijlovicia w Anwilu. Zupełnie nieudany transfer

razor

Post autor: razor » 07 lut 2019, 13:39

mihajlovic w smokach minsk

zostaje nam

laczka/aaron/wadowski
chase/michalak
ivan/zyzio
nikola/czyz/lichy
sobin/szewczyk

przydalby sie jeden wysoki, moim zdaniem najlepiej kosztem lichodieja (ktorego gry po prostu nie lubie i widze o ile lepiej jego minuty wykorzystuje nikola) gdyby dodac jakiegos skocznego silnego dryblasa- byloby idealnie, ale i bez tego jest bardziej niz przyzwoicie

co do mihajlovicia - mam wrazenie ze Igor calkowicie pomylil sie co do oceny prowadzenia gry, to jest swietny zawodnik, ale na dwojke, na jedynce trzymal pilke i ladowal na miny kolegow, a szkoda bo on ma swietne miniecie, przyzwoita trojka i szybkie nogi w obronie.

Mikora

Post autor: Mikora » 07 lut 2019, 14:45

Największa transferowa pomyłka sezonu opuszcza Anwil. Michailovic był zbędny w tym składzie, ale podpisanie z nim kontraktu było od początku błędem. Błędem całkowicie niezrozumiałym, tym bardziej, iż ponoć od dawna był na celowniku IM. To nie był rozgrywający, on nie grał jak rozgrywający i nie potrafił grać jako PG. To,że ktoś potrafi przekozłować piłkę na drugą połowę nie czyni z niego playmakera.
Czy sprawdziłby się jako SG? Być może, aczkolwiek na tej pozycji również nie zachwycał. Był nieskuteczny, do tego szwankowała u niego selekcja rzutów., grał zbyt indywidualnie. Może to wina kontuzji, nie wiem.
Teraz jeszcze zapewne odejdzie Lichodej i skład raczej zamknięty. Jeśli Czyż nie będzie chociaż przyzwoity i Simon nie zacznie grać jak z początku sezonu to o finał, czy nawet medal może być ciężko.

Mikora

Post autor: Mikora » 16 lut 2019, 15:03

Spojrzałem sobie raz jeszcze na rozkład minut graczy wysokich w Anwilu-Markovic 13 min, Lichodej-14 min, Sobin-23 min, Szymek-12 min. Należy dodać,że sporo na PF grał Zyzio i nie grał Czyż. Dodajmy do tego,iż Markovic wielokrotnie pokazał,iż aby być przydatnym musi dostać sporo minut. I niby jak coś takiego ma zafunkcjonować? Przecież to nie ma prawa się sprawdzić. Ktoś musi odejść i wychodzi,że powinien to być Lichodej. Ciekawe jak długo w klubie będą dochodzić do tego oczywistego wniosku.

ODPOWIEDZ