Trefl Sopot 2018/2019

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
Broodas

Trefl Sopot 2018/2019

Post autor: Broodas » 04 cze 2018, 23:25

Mistrz Polski znany (gratulacje dla Anwilu), a my już dawno na rybach, więc czas rozpocząć nowy wątek. Za chwilę będziemy mieli 10lecie rozłamu - tempus fugit, aeternitas manet.

Poprzedni sezon został zanalizowany. Drugi rok z rzędu brakowało niby niewiele do PO, ale ani razu brak awansu do PO nie był dziełem przypadku lub też nie był spowodowany jakimś pechem. Raczej konsekwencja popełnionych błędów. Zresztą też nie róbmy jaj, awans do PO jest sukcesem jeśli w nim się coś zagra (wyciągnie mecz, powalczy w pozostałych), a nie od razu baty. Dlatego czy ten Trefl był na 8 miejscu czy 9/10 to aż tak nie robiło.

Póki co wiemy, że odchodzą niektórzy Polacy, tj. Mielczarek i Karolak. Mielczarek miał tłusty kontrakt, a nie dawał tyle ile powinien. Karolak był spoko, ale imo został w drugiej połowie sezonu stłamszony przez Love'a i niezrozumiałą miłość trenera do Śmigielskiego. Tak czy siak to taki gracz jak Michalak, tzn. zawsze będzie się wydawało, że gra poniżej swojego potencjału i tak samo było w Treflu.

Odchodzą wszyscy obcokrajowcy. Easy come, easy go jak co roku. Jakby nie patrzeć, w najważniejszym meczu sezonu ( z Wilkami) zawiedli wszyscy, także jakiegoś żalu nie ma. Byli w miarę trafieni, lecz każdy z nich miał jakieś "ale". Trotter robi się coraz starszy i przez to słabszy, Love był spoko jak na cenę, za którą grał (teraz wyglądałoby to inaczej), a Zack był taki jaki miał mniej więcej być. Spodziewałem się, że będzie twardszy, a niestety, w kluczowym meczu 150letni Harris zjadł go i wypluł.

Co jeszcze wiemy? Że Stefański się waha co dalej. Możliwy koniec kariery - fakt jest brutalny, Stefan jest już nieprzydatny. Ponadto kontrakty mają Kolendowie, Kulka i...Śmigielski.

Trener? Oficjalnie nic nie wiadomo. Na moje Kloziński zostanie. Czy to dobrze? Nie wiem. Wiem tyle, że praca z Dylewiczem dla tak młodego gościa to trochę mina.

Plotki? Milan Milovanović z Polpharmy. W sumie podobny do Zacka. Trochę silniejszy, ale ciut mniejszy. Chyba bardziej utalentowany w ataku. Szału nie będzie, tragedii też nie.

Dylewicz nie ma kontraktu, ale niemal na pewno tu zostanie.

Co bym chciał? 4 naprawdę sensownych obcokrajowców(C, C/PF, SG/SF i PG), Kulka, Dylewicz, 2xKolenda, Śmigielski, jeszcze jeden sensowny Polak (może Jeszke na SF/PF), Motylewski, Walda i Pułkotycki.

Co będzie? Znając życie tych obcokrajowców będzie dwóch (zresztą pewnie skauting na poziomie wzięcia kogoś z naszej ligi), a reszta to jakieś orły pokroju Jareckiego, Jakóbczyka, czy innego Dłoniaka.

Tak czy inaczej na tą chwilę

..../....(?)/Motylewski
Dylewicz(?)/Kulka
M.Kolenda/.....
Śmigielski/...../Walda
...../Ł.Kolenda

Bracia Kolendowie to kapitalna baza by zbudować coś fajnego w Sopocie. Mam jednak obawy, że skończy się jak zawsze i wciąż będziemy tkwić w tym beznadziejnym marazmie.

Zapraszam do dyskusji.

P.s. Nazwiska, które wpadły mi w oko w zeszłym sezonie i które ewentualnie widziałbym w TS to ktoś z grupy Milovanović, Marelja, Ayers, Thomasson. Moim zdaniem żaden PG z ligi nie powinien wchodzić w grę (oczywiście biorąc pod uwagę możliwości- czyli wszystkie Johnsony, Coseye, Florence czy Lewisy odpadają).

bulek

Re: Trefl Sopot 2018/2019

Post autor: bulek » 08 cze 2018, 10:27

Coś myślę, że wszelkie rozważania na temat składu nie mają sensu, bo jak zwykle mamy działaczy, którzy niewiele robią.

Wywiad z Dylem rzuca nowe światło. Budżet niższy, skład młodszy (co w sumie wadą nie jest, gdyby wynikało to z chęci a nie z konieczności), a sam Dylu widać, że z chęcią by powalczył jeszcze o wyższe cele, dlatego jeśli i on odejdzie, to to już będzie zupełna degrengolada.

Tymczasem odchodzi także Ali Walda, wywalają go po 21 latach pracy dla klubu (!). Tak naprawdę ja nie wiem, czy komukolwiek zależy na tym, by ten klub funkcjonował, nie mówiąc o normalnym funkcjonowaniu, bo normalnie to już było.

Broodas

Post autor: Broodas » 23 cze 2018, 10:03

Poza odejściem Aliego (shame on Trefl) dzieją się nie najgorsze rzeczy.

http://polskikosz.pl/damian-jeszke-blis ... -karolaka/

Oczywiście Jeszke to nie byłoby zastępstwo za Karolaka, tylko za Mielczarka. Dobry pomysł.

Stefan zakończył karierę. Dzięki za wszystko.

Dylewicz jest blisko odjeścia (odszedł), co jest symboliczne, ale ze sportowo-finansowego punktu widzenia jest moim zdaniem na plus. Jeśli Jeszke się potwierdzi to tak naprawdę wszystko będzie się rozbijać o to, czy skład zostanie zapchany jakimś polskim szrotem, czy jednak sięgniemy po 3 sensownych obcokrajowców, tzn. widzę 3 miejsca PG, SG i C/PF. Aczkolwiek można sobie wyobrazić sytuację, w której dajemy grać więcej Łukaszowi Kolendzie i przychodzi tylko dwóch stranieri - combo i C/PF + jakiś polski zapychacz pokroju Jareckiego.

Mikora

Post autor: Mikora » 23 cze 2018, 10:52

Jak dobrze,że Stefan zakończył karierę. Oczy i zęby bolały jak się patrzyło na jego grę.

Broodas

Post autor: Broodas » 27 cze 2018, 18:14

Jeszke potwierdzony, a zamiast Dyla ma przyjść Leończyk. Jutro konferencja z nowym graczem.

Trochę szok.

anwil88

Post autor: anwil88 » 30 cze 2018, 4:11

A więc po przeczytaniu wywiadu z prezesem https://sportowefakty.wp.pl/koszykowka/ ... lu-na-lata
Trefl szuka już tylko 2 zawodników na pozycję 1 i 2
Skład więc będzie wyglądał mniej więcej tak :
1 ? ??/Kolenda
2.???/Śmigielski
3.Jeszke/Kolenda
4.Leończyk/Kulka
5.Milovanović/Motylewski
Robi szał czy nie ? Jak to oceniacie ?

Broodas

Post autor: Broodas » 31 lip 2018, 10:26

W tzw. międzyczasie do Trefla przyszedł Vernon Taylor. Lekka niespodzianka, bo to człowiek z dobrymi statystykami z niezłej ligi belgijskiej (półfinalisa ligi). Ma statystyki zbliżone do...Puntera kiedy ten przychodził do Polski, aczkolwiek Punter na pewno był bardziej uzdolniony, młodszy, no i z silniejszej drużyny. Tak czy siak transfer bardzo na plus. Z tego co widziałem poszczególne mecze to Taylor jest podobny do Love'a tylko ciut wyższy. Bardzo dobra gra z piłką, duża szybkość, dobra półdycha i niezły procent za trzy - aczkolwiek te rzuty za 3 to tak jak u Love'a, wpadają głównie te uncontested, gdzie jest trochę czasu na złożenie się. Obrona przyzwoita, ale na pewno nie jest to stopper.

Druga kwestia to odejście zawodnika FD8. W dodatku do Arki Gdynia. Sytuacja trudna do oceny i niejednoznaczna. Obrazek pt. Filip grający do końca kariery w Sopocie jest piękny i każdy chciałby go zobaczyć. Niestety to tylko obrazek, bo jest też rzeczywistość i ambicje sportowe klubu. Rzeczywistość to nieobroniący PF, słaby mentor, w ataku coraz bardziej jednostronny (i coraz częściej zawodzący w ważnych meczach) i mający wciąż ambicje grania 30+ minut na parkiecie. Do tego, co oczywiste nietani, a także jak zawsze mający swoje zdanie, co przy młodym trenerze bez nazwiska nie jest niczym dobrym. Moim zdaniem ambicje sportowe klubu (które widać cały czas są, choć zupełnie nie idą w parze z budżetem) z posiadaniem Filipa ostatecznie rozminęły się.

Jakby to powiedzieć...sportowo ruch się broni, bo moim zdaniem ten zespół będzie silniejszy z Leończykiem. Natomiast wizerunkowo jest mocno tak sobie.

P.s. Filip, no ale do Arki?...

P.s.2. Moim zdaniem to rozwiązanie wcale nie wyklucza koszulki pod dachem.

Padre

Post autor: Padre » 02 sie 2018, 14:11

Będą jakieś oświadczenia, oświadczyny, czy jak tam zwał?

Trefl bez Dy;a powalczy o p-o?

Broodas

Post autor: Broodas » 02 sie 2018, 15:55

Nie wiem po co Trefl ma się bić na jakieś oświadczenia, czy inne gierki. Gracz w takiej sytuacji zawsze wygrywa.

Nikt nie miał po prostu jaj w Treflu by powiedzieć "Dylu, sorry, ale Twój czas w Treflu dobiegł końca. Cześć". i na tym polega problem. Ja nie uważam jego odejścia za jakąś tragedię, czy strzał w stopę, ale widzę, że takie są reakcje znaczącej części środowiska sopockiego.

Ja tam uważam, że z Dylem w składzie mielibyśmy powtórkę z poprzednich sezonów. Czy teraz będzie inaczej? Trudno mi powiedzieć, ale jeśli ten skład jest zbudowany za mniejszą kasę to wygląda to dość obiecująco.

Czy będą PO? Zobaczymy jakiego znajdą PG. Ostatnio człowiek się napalał na dobrego PG, a przyszedł Brandon Brown. Nie mam żadnych oczekiwań. Jeśli przyjdzie ktoś tego pokroju to PO, pomimo sympatycznego składu, nie zrobimy.

Druga sprawa, że brak drugiego C będzie doskwierać. Leon coś tam pogra na C, ale to raczej powinien być wyjątek. Ergo- może się okazać, że w grudniu/styczniu wyskrobią jakiegoś niekumatego skoczka albo nieruchawego Serba (bo za niewielkie pieniądze są tylko takie egzemplarze).

P.s. Mam ideę fixe by oddać tego Kulkę gdziekolwiek, postawić na Kolendę jako pierwszego PG z uzupełnieniem/mentorem Skibą, natomiast kasę przeznaczyć na 5/4.

Edit: Już jest oświadczenie.

Broodas

Post autor: Broodas » 27 sie 2018, 23:04

Gadam sam ze sobą. Cóż...

Nowy PG. Ian Baker. Trefl oczywiście ryzykuje, natomiast wygląda to obiecująco. Generalnie Partizan się raczej nie myli jeśli chodzi o Rookies (np. po Bakerze ściągnęli Nigela Williamsa-Gossa...żeby stonować nastroje, NWG miał lepsze papiery z NCAA od Bakera) i skoro brali go na 2 lata, tzn., że liczyli, że:
a) będzie kozakiem
b) pchnie się go gdzieś dalej w drugim roku (tak mniej więcej funkcjonuje w ostatnim czasie Partizan)

Zatem zakładając, że Baker jest zdrowy to mamy zawodnika z potencjałem na fajne granie. Oczywiście wątpliwości jest dużo, bo rok bez gry, brak ogrania w Europie(czy w ogóle w pro koszu), zaleczenie kontuzji?, natomiast w sytuacji braku jakiejś wielkiej kasy to takie próby trzeba podejmować.

W sumie to szkoda, że nie udało się wziąć go na 1+1. Jakby wypalił to mieliby PG za rok (ew. mogliby go sprzedać), a jak nie to tak czy siak sajonara.

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 28 sie 2018, 18:02

Trauma po ostatnim sezonie minęła, zniechęcenie powoli ustępuje miejsca nowej nadziei... Wiem, naiwne to, przez ostatnie dwa sezony było wiele okazji żeby potłuc różowe okulary, jednak serce nie sługa i natura kibica zwycięża... Czas coś skrobnąć, po to choćby, żeby Broodas nie czuł, że pisze do lustra... ;)

Pierwsza rzecz. Informacja o pozostawieniu Klozińskiego (i to na dwa lata) po doświadczeniach sezonu 2017/18 mogła oznaczać, że:
a) albo naprawdę nikt w klubie nie wyciąga wniosków, ewentualnie nikomu nie zależy na rozwoju;
b) albo będzie rewolucja.

Jak się okazało, wygrała opcja b). Dziś, po ogłoszeniu (teoretycznie) ostatniego transferu można powiedzieć, że coś w końcu drgnęło. Jest szansa na zmianę, a przynajmniej na wytyczenie kierunku i ruszenie z miejsca. Cięcia poszły głęboko, z pewnością blizny będą się goić jeszcze przez jakiś czas, zwłaszcza, że będzie w sezonie kilka okazji do drapania i jątrzenia. Czy ta wielopoziomowa ekstrakcja się opłaci? Zobaczymy za jakiś czas, jedno jest dla mnie pewne - kontynuacja na dotychczasowych zasadach, z ikonami stawianymi ponad klub, zespół i trenera, w dodatku otaczanymi przepłaconymi weteranami (AM) prowadziła donikąd. Niby można było próbować naśladować d.Asseco i na bazie braci Kolendów tworzyć całkowicie polski zestaw, ale to już było i raczej nikt by się na to drugi raz nie nabrał, poza tym to też w dłuższej perspektywie droga donikąd. Klub wciąż ma jakieś ambicje, może i nie do końca dostosowane do finansowych możliwości, ale przynajmniej nie słychać już o mitycznych pucharach za 3 lata. Z odejściem ostatnich weteranów dawnych czasów znikną też, mam nadzieję, łzawe euroligowe wspominki, a zacznie się normalna codzienna praca. Według mnie decyzje które podjęto tego lata dają nadzieję na zbudowanie czegoś sensownego i skutecznego w działaniu, co da efekty jeśli nie w tym sezonie to za rok. Jeden bardzo prosty warunek: konsekwencja w słowach i czynach. No i jeszcze coś. Odejście Dylewicza, ale też Waldy, pokazują, że "u góry" też następuje zmiana pokoleniowa...

Moje opinie o nowym składzie trochę później.

Jall

Post autor: Jall » 28 sie 2018, 22:11

Nadal nie wiem jakim klubem jest Trefl, jakoś nie przekonuje mnie nowy prezes, za kazdym razem gdy go widzę i słyszę, mam wrażenie że odrabia pańszczyznę, rzucony na "odcinek koszykówki". Mam nadzieję że sie mylę..
Ruchy kadrowe z weteranami Ok, postulowałem emeryturę dla FD i MS oraz rezygnację z AM juz dawno.
Trener - czy na pewno wyciaga z zespołu więcej niz tylko suma umiejętności graczy? Nie mam pewności, raczej ruch zachowawczy, ale dobra, do zaakceptowania.
Chyba zapadła decyzja gry wąskim składem, bo w Kulkę i Motyla już nie wierzę.
Więcej o składzie nie napisze bo naprawde nie wiem co z tego będzie.

Broodas

Post autor: Broodas » 02 wrz 2018, 12:08

Uff nie jestem sam :)

Ktoś oglądał sparingi Trefla w Toruniu? Jak wyglądają nasi obcokrajowcy? Łukasz Kolenda da radę grać obok Bakera?

P.s. Kurde bele, jak Kloziu widzi DJ głównie na PF to ten Kulka jest zupełnie zbędny.

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 02 wrz 2018, 22:53

Ja nie oglądałem, ale, parafrazując mistrza Freda, znam kogoś kto oglądał i opowiedział mi to i owo ;)

Łukasz na pewno będzie czasem grał obok Bakera (jako SG). W U20 sporo czasu spędzał w takim ustawieniu i dobrze to działało. Każdy trener chce mieć combo które swobodnie zagra 1x1 i p&r ale też poradzi sobie bez piłki. W ataku to może być bardzo skuteczne ustawienie (z Toruniem padły z tego jakieś trójki chyba), pytanie czy nie będzie problemów po stronie D. Łukasz jest szybki na nogach i wystarczająco wysoki nawet jak na SG (na oko już bliżej 195 niż 190), ale jeszcze może mu brakować siły w pojedynkach 1x1.

Co do Jeszke, tu może być problem. Na 1/2 pewniakami są Ian Łukasz i Vernon, na 2/3 Michał i Śmigło (najlepszy strzelec w Toruniu, podobno odżył, trener ewidentnie ma do niego słabość... no zobaczymy...). Pod koszem Leon i Milan i dziura straszna na rezerwie. Trzeba zadać sobie pytanie czym Damian może wygrać rywalizację na SF ze starszym Kolendziakiem i ze Śmigielskim. Na plus lepszy rzut i warunki fizyczne, ale gra z piłką i obrona to nie są jego najsilniejsze strony. Za to przy PL&MM potrzebny jest stretch four i tu Damian jest pewniejszym wyborem niż Kulka. Ale czy tak będzie? Strasznie brakuje tu rezerwowego centra i to może mieć negatywny wpływ na pozycję Jeszke. Motyl dopiero będzie musiał udowodnić że może choćby wejść w buty Stefana z ostatnich dwóch sezonów, a pamiętamy jaki to był poziom... Pojawia się problem z kim Damian miałby grać w parze pod koszem? Raczej nie z Leonem, to już na pierwszy rzut oka wygląda bardzo słabo w D. Wyjścia są dwa. Albo Kulka da radę te 10-15 min jako fałszywy center (wymiennie 4/5 obok Leona), z małą pomocą Motyla, albo wcześniej czy później pojawi się rezerwowy center, nawet za czapkę śliwek. Z tym że na dziś ta czapka podobno pusta i nawet pestek nie zostało.

Polacy zaczęli treningi tydzień wcześniej, poza tym Leon i Jeszke w wakacje byli na GetBetter a młodzi (+ Smigło) pracowali z Roszykiem i mieli indywidualne programy lub kadry. Po Vernonie i Milanie widać było ponoć ciężkie nogi, ale to minie. Najważniejsze że obaj (obok solidnej jakości sportowej) wyglądają na bardzo pozytywnych gości którzy chcą pracować, grać w obronie i grać z zespołem. Baker fizycznie bez zarzutu, a tu były największe wątpliwości. Na boisku nie podpala się, rozumie o co chodzi w koszykówce, na pewno nie jest to jeździec bez głowy ani streetballer spod Maca. Z okolic ławki dochodzą informacje że nie ma problemu z przyswajaniem taktyki, zobaczymy jak będzie dalej. Ważne: dał radę w końcówkach obu meczów, na spokoju trafiał wolne. Jak na bodaj 3 dni treningów z zespołem wygląda to obiecująco.

Może uda się w piątek pojechać do Koszalina.

Ps. Kulka miał ważny kontrakt a po ostatnim sezonie chyba niezbyt wiele innych opcji, poza tym on generalnie wygląda na kogoś kto nie lubi opuszczać swojej strefy komfortu. Zobaczymy co pokaże - jeśli tyle co do tej pory jako senior to pewnie po sezonie będzie szukał swojej szansy gdzieś w 1 lidze. A może i szybciej.

Broodas

Post autor: Broodas » 03 wrz 2018, 9:40

Cieszy ten Baker. O Taylora i Milana byłem w miarę spokojny, aczkolwiek Milan ma wadę w postaci tendencji do zbierania głupich fauli, co w przypadku takiej kadry (braku zmiennika) może być problemem. Co tu dużo mówić, Baker ma takie CV i rekomendacje, że jeśli wszystko jest z nim OK i nie odbije mu (pierwszy sezon poza USA, facet grał w New Mexico, a tu będzie -10 stopni itd.) to może zostać graczem, którego zapamiętamy na długo.

Jeśli się okaże, że 90% minut na 1/2 zabiorą ŁK i Amerykanie to wiadomo, że na SF polatają Michał ze Śmigłem, a wtedy Jeszke dubluje się całkowicie z Kulką. Moim zdaniem Leończyk jest zdecydowanie najbardziej predysponowany do gry przez kilka minut na C z tego całego zestawu czwórek. Prawdę powiedziawszy nie wyobrażam sobie tam Kulki. Niezależnie od tego jak będziemy mieszać to i Kulka i Jeszcze będą musieli zagrać obok Leona(lub Motyla) przez kilka minut. Cóż...trzeba będzie to jakoś w D przeżyć. O tyle plus, że wygląda na to, że pierwsze linia Trefla raczej nie sprawia wrażenia jak zestaw pachołków do mijania.

Oczywiście będziemy stękać na brak drugiego C i na wąską ławkę. Jednak jak popatrzymy na naszych rywali to mało (mówię tu o drużynach, które pozycjonuje się na miejscach 7-12), która drużyna ma wartościowego zmiennika dla swojego pierwszego centra. A i ci centrzy z s5 to głównie "zbieracze" i finisherzy w odległości 2 metrów od dziury. Zobaczymy.

Z tego co wiem w kasie pusto, ale może w styczniu pojawią się jakiekolwiek dzięgi i jakiegoś budżetowego drwala, który poprawie porusza się w obronie uda się znaleźć.

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 03 wrz 2018, 12:40

Ja się tak bardzo nie boję o D. Motyl z tego co widziałem z Astorią schudł kilka kilo, jest wyraźnie szybszy, naprawdę nieźle funkcjonuje nawet w agresywnej obronie p&r. To że da radę prze kilka minut pomasować się pod koszem z klockami typu Ratajczak czy nawet Frazier udowodnił już rok temu. Problemem jest atak a dokładnie mówiąc niski poziom talentu i całkowity brak ogrania na tym poziomie co powoduje że z nim na parkiecie w Toruniu zespół jak słyszałem grał w ataku w czwórkę bo np nie łapał prostych piłek. Potrafi postawić bardzo dobrą zasłonę, ale potem już zaczynają się schody... Pytanie: czy (i kiedy) jest w stanie osiągnąć poziom choćby Romka Szymańskiego?

Jall

Post autor: Jall » 03 wrz 2018, 14:14

Myślę że trzeba sobie jasno powiedzieć, że Kulka i Motylewski osiągnęli już wszystko na co ich stać i więcej nie będzie.
To nie jest poziom PLK.

Awatar użytkownika
piohost

Post autor: piohost » 07 paź 2018, 21:45

Kolejka 1
Trefl vs Pierniki
końcówka
https://www.youtube.com/watch?v=n4QKVUD342c
PioHosT
youtube.com/piohost
Hej Trefl
#sercesopotu

Jall

Post autor: Jall » 16 paź 2018, 12:00

Michał Kolenda na minimum dwa miesiące out, zatem zostaje nam pięciu i pół graczy:
Ł. Kolenda, Baker, Taylor, Leon i Milovanovic, pół to Jeszke który nie wie co grać a trener ani koledzy mu za bardzo nie pomagają
plus Śmigło czyli dwójka bez rzutu i głowy
plus Kulka czyli niewiadoma czy z lepszymi niz Spójnia zaistnieje
plus juniorzy i Motyl

można powiedzieć Spartanie pod Termopilami 8-)

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 16 paź 2018, 15:59

No ale to samo by można by napisać po kontuzji każdego z podstawowych zawodników w większości klubów w tej lidze. Krótka kołdra, widać to po rezerwach. Brak starszego Kolendy otworzy miejsce na SF dla Jeszke, czy z tego skorzysta - zobaczymy, na razie jest zaskakująco pasywny. Oby Milan wrócił, bo granie w 8 to jednak proszenie się o kolejne kontuzje. Aha, i po tym co na razie pokazał Motyl można mieć nadzieję, że da więcej niż juniorzy.

Jall

Post autor: Jall » 16 paź 2018, 17:54

Miejsca i minut u nas nie brakuje, w ostatnim meczu nie było MK ani MM a Jeszke zagrał tylko 13 minut.
Meczu nie widziałem ale patrząc tylko po rozkładzie minut na PF/C to Jeszke ani przez chwilę nie grał na SF. Dziwne.

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 16 paź 2018, 18:39

Fakt, dziwne, prawdopodobnie Kloziu postawił tu na Śmigła bo Damian ma problem z obroną niższych i szybszych graczy na pozycji 3. Cóż, o tym czy łatwiej mu się broni wyższe i bardziej fizyczne trójki przekonamy się już w sobotę jak przyjadą Kostek i Zyzio junior. Inna sprawa że defensywa Piotrka w meczu ze Spójnią też nie powalała, ale to już chyba kwestia ślepej wiary trenera.

Jall

Post autor: Jall » 20 paź 2018, 17:39

Anwil nas dzisiaj rozjechał z uśmiechem na ustach jakością i głębokością składu, wynik nie oddaje różnicy klas.
Graliśmy jak moglismy, kontuzje Milovanovica i M. Kolendy a w efekcie łatanie dziur Leonem, Kulką i Jeszke nas dzisiaj zabiło.

Szczególnie Kostrzewski i Zyskowski przeszli jak walec przez naszych rzucających którzy grali na SFie.
Brak starszego Kolendy i Jeszke na tej pozycji spowodował że ta dwójka rzuciła nam 25 punktów.
Michalak i Simon kolejne 25 na SG. Oczywiście jakość ale również siła i centymetry zrobiły swoje.
M. Kolenda out na dwa miesiące, mam nadzieję że w końcu wróci Milovanovic i Jeszke pogra na SF, inaczej słabo to widzę.

Leon i Kulka walczyli pod koszem na miarę swoich centymetrów i kilogramów i wyglądało to paradoksalnie lepiej niż Taylor czy Śmigło na SF.
Czemu znowu tylko 16 minut Jeszke? Ok skuteczność słaba ale może by chociaż pobronił na SF.

Młodszy Kolenda słabo, nie tylko skuteczność ale również podpalanie sie i niewymuszone błędy. To niech pójdzie w koszty, będzie lepiej w dalszej części sezonu.

Jedyny plus w Treflu w dzisiejszym meczu to Kulka.
W wątku Anwilu razor tradycyjnie jedzie po nim jak po starej kobyle ale muszę sie tym razem nie zgodzić.
Sam wcześniej napisałem że nie mam oczekiwań wobec Kulki i nagle ożyła nadzieja że może jednak. Chciałbym musieć odszczekać.
Mecz przeciwko Spójni bardzo dobry ale to outsider, byłem ciekaw jak będzie dzisiaj. Cyferki bardzo dobre ale ważniejsze że widziałem WALKĘ!
Starał się, były jakies akrobatyczne walki o piłkę, dawał w miarę radę przeciwko gościom cięższym o 20 kilogramów.
13 + 7 w 22 minuty przeciwko Spójni i 12 + 8 w 28 minut przeciwko Anwilowi, z dobrą skutecznością i rozsądną selekcją budzi nadzieję że może coś jednak pokaże w tym sezonie.

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 20 paź 2018, 17:58

Okazuje się że Kula i Motyl mogą być przydatni, zwłaszcza przeciw słabszym rywalom. Za to postawa Śmigielskiego to jakiś dramat. Myślałem że po udanych występach w sparingach odżyje i będzie przydatnym elementem rotacji, a tu jakaś parodia koszykówki. Niestety dziś, przy kontuzji starszego Kolendziaka i zupełnym zagubieniu Jeszke, musi grać po 30 minut, od czego po prostu bolą oczy. To dopiero 3 mecz w sezonie ale wygląda że będzie to pierwszy kandydat do pożegnania po sezonie. Większa rola w zespole walczącym o cokolwiek poza utrzymaniem to po prostu nie jego poziom.

Awatar użytkownika
piohost

Post autor: piohost » 20 paź 2018, 22:16

PioHosT
youtube.com/piohost
Hej Trefl
#sercesopotu

ODPOWIEDZ