Final Anwil - Stal

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
fAnwilu

Re: Final Anwil - Stal

Post autor: fAnwilu » 02 cze 2018, 21:10

Nie ma co teraz gdybać, że w następnym meczu Stali będzie łatwiej (bo Anwil się podpali) albo trudniej (bo zagra z nożem na gardle). Te finały są tak wyrównane (znowu się powtarzam), że każdy wynik wciąż jest możliwy. Dopóki piłka w grze, jak mawiał Kazimierz Górski...

I, naprawdę, będzie mi szkoda srebrnych medalistów. Jeśli to będzie Anwil, to dlatego, że mu kibicuję i za kosmiczny półfinał ze Stelmetem. Jeśli Stal - za niesamowitą walkę i determinację oraz za to, że wg mnie też Rajkovic wyciąga z tych graczy nich więcej, niż przewiduje ustawa (a może po prostu nie doceniam Kostrzewskiego, czy Łapety tylko dlatego, że nie biegają w strojach Anwilu, cholera wie).

Rajkovic - klasa trener, ale, no właśnie, Milicić wciąż jest na dorobku.

Łączyński zniszczył dzisiaj, te jego trójki z ósmego metra w najważniejszych momentach meczu są okrasą i znakiem firmowym tegorocznych p-o. Może jego świetna dyspozycja zaowocuje powołaniem do kadry?
Anwil nós é sabe pá caga!!!

Awatar użytkownika
Kozik

Post autor: Kozik » 02 cze 2018, 21:27

Mikora pisze:
02 cze 2018, 20:54
Kozik pisze:
02 cze 2018, 19:47
Obawiam się, że to niemożliwe bo jestem kibicem Anwilu prawie od początku istnienia.
Ale do meritum. Ktoś kto kto życzy porażki w finale klubowi, któremu niby kibicuje jest wart najwyższej pogardy. Pouczać cię nie zamierzam bo ty jesteś nieuleczalny przypadek.

Może od początku Anwilu tak. A twoja ocena mojego wpisu to zwykła nadinterpretacja. Ochłoń, przeczytaj jeszcze raz co napisałem i odpowiedz sobie szczerze czy ja życzę Anwilowi porażki
Nie łap mnie za słówka. Od ok 23 lat.

Andrew

Post autor: Andrew » 02 cze 2018, 21:53

Mikora- odpuść. Teraz jest stan głupawki wśród kibiców, więc zaczyna się obrażanie tych którzy mają inne zdanie. Norma. Faktem jest, że trzeba mimo osoby Milicica kibicować Anwilowi. Wbrew pozorom mistrzostwo przy ego Chorwata, jego kontaktach z agentami po zdobyciu tytułu może pozwolić mu w uwierzenie, że jest w stanie ze swoimi strzałkami zrobić wielką karierę trenerską.

Mecz poziomem najlepszy ze wszystkich, ale naprawdę przykro oglądać, jak Anwil się męczył z konającym rywalem, który nie miał już kim grać.

Mikora

Post autor: Mikora » 04 cze 2018, 9:38

Andrew-oczywiście kibicuje Anwilowi, ale Milicic mi to mocno utrudnia. Może faktycznie MP sprawi,że Strzałka pójdzie robić wielką karierę :D

Padre

Post autor: Padre » 04 cze 2018, 18:58

Gracze Stali mocno zdenerwowani, ręce się trzęsą, marnują sporo okazji, a większość piłek na styku trafia do graczy Anwilu. Cóż, wygląda na to, że dzisiaj będziemy mieli koniec sezonu.

Padre

Post autor: Padre » 04 cze 2018, 20:09

Gratulacje dla Anwilu.

Tak narzekaliście w tym sezonie na Łączkę, a on w play-offach praktycznie nie zawodził w końcówkach. Dzisiaj ustawił mecz dla Anwilu w Q4.

razor

Post autor: razor » 04 cze 2018, 21:13

Dziekuje,
jak te 15 lat szybko minelo, czlowiek studia skonczyl, rodzine zalozyl, w pol drogi do emerytury ale jednak sie doczekal.

Brawo dla stali, fantastyczna walka, fantastyczny doping i swietne zachowanie w czasie naszej dekoracji, brawo.

specjalne pozdrowienia dla gebelsa, sadze ze almeida mu wybaczyl ;)

Mikora

Post autor: Mikora » 04 cze 2018, 21:15

Gratulację dla całego zespołu, zawodników i sztabu szkoleniowego. Odnieśliśmy wielki sukces. Dzisiaj się bawimy, ale jutro, no powiedzmy pojutrze :D , zaczynamy myśleć o kolejnym sezonie. Nie zazdroszczę prezesowi Lewandowskiemu bo decyzje czekają go niełatwe. Nawet jeśli będzie znaczna podwyżka budżetu. Należy oddać szacunek Miliciciowi. Swoje, niepochlebne (być może mylne) o nim mam, ale trzeba przyznać, iż pokazał charakter. Jeśli uda mu się wyeliminować pewne, powtarzane nieustannie, błędy- to może wiele osiągnąć w europejskiej koszykówce. W każdym bądź razie dziękuję za to mistrzostwo.
Osobna sprawa to Łączka- okazał się wielki. Musi zostać. Razem z Josipem, JA, Leonem, Zyziem i mimo wszystko Almeidą

razor

Post autor: razor » 04 cze 2018, 21:20

brzytwa w formie : "Sory , Almeida wypierdal* ! Kur* Igor czemu trzymasz tego pajaca ? Zjebie nam mecz !"

oczy bola

Mikora

Post autor: Mikora » 04 cze 2018, 21:37

razor- daj spokój, to emocje. Ta człeczyna, która to pisała, pewnie kocha teraz IA

Bartek

Post autor: Bartek » 05 cze 2018, 0:53

Gratulacje dla Anwilu. Zdecydowanie najlepsi w tym sezonie. Efektowna detronizacja Stelmetu i dowieziony finał.

Jeżeli mają byc puchary nie obejdzie się bez głębokich przerysowan. Oby nie zabrakło kasy i odwagi.

Wysłane z mojego HTC U Play przy użyciu Tapatalka

fAnwilu

Post autor: fAnwilu » 05 cze 2018, 14:30

Mistrz! Mistrz! Anwil Mistrz!

Chciałem się jeszcze odnieść do wczorajszego meczu. Koszykarze znowu zafundowali nam dreszczowiec. Tym razem to Stal pokazała olbrzymią determinację i odrobiła 16-punktową stratę! Po 30 minutach mieliśmy remis, ale w czwartej kwarcie popis dał niewidoczny wcześniej Łączyński, absolutnie zasłużenie wybrany najlepszym zawodnikiem finałów. Z kolei nie podobało mi się zachowanie Almeidy - wydawało mi się, że forsował trudne rzuty, tak jakby chciał jeszcze powalczyć o nagrodę MVP, nietsety kosztem zespołu. Ale może mi się tylko wydawało.

Swoją drogą mistrzostwo zdobywa drużyna kierowana przez Milicicia, z Łączyńskim jako pierwszym rozgrywającym. Z kolei drużyna z "polskim składem" w osobach Kostrzewski, Łapeta, Majewski, Surmacz, Ochońko, Łukasiak wygrywa w finale dwa mecze i jest dosłownie o kilka udanych akcji od mistrzostwa. Niezłe jaja! Przed sezonem po usłyszeniu takich progozy wypadałaby się jedynie popukać w głowę. Z drugiej strony te drużyny nie zagrały w finale przez przypadek - to był pierwszy i drugi zespół SZ.

Gratulacje dla Stali. Rajkovic wykonał kawał dobrej roboty i Stalówka drugi rok z rzędu zdobywa medal. Bardzo emocjonujący był ten finał.

Nie trzeba oglądać holywoodzkich filmów, żeby znaleźć inspirującą historię. Zawodnik Łączyński grał wcześniej w PLK w Warszawie, ale 5 lat temu poszedł grać sezon na zapleczu ekstraklasy w Krośnie. Trzy lata temu klub z Kutna, mając taką możliwość (to zależało tylko od klubu), nie przedłużył z nim kontraktu na kolejny sezon. Ja też na niego sporo narzekałem, ale w tym sezonie pokazał klasę. Jak jeszcze poprawi penetrację i stanie się czarny i bardziej zwinny, to będzie kompletnym zawodnikiem, rozgrywającym marzeń :)

Podobnie rzecz z Miliciciem i sławetną ubiegłoroczną porażką w ćwierćfinale z Czarnymi. Czy choćby z Anwilem - przegrywał na 5 minut przed końcem 5. meczu półfinałowego ze Stelmetem 17 punktami, a 2 dokładnie 2 tygodnie później świętował mistrzostwo.

Inspirujące historie wprost do gabinetów z psychoterapią. Nie poddawaj się, nigdy nie jest za późno na zmiany, itp., itd.

fAnwilu

Post autor: fAnwilu » 10 cze 2018, 20:49

razor

Post autor: razor » 11 cze 2018, 21:44

Mikora pisze:
04 cze 2018, 21:37
razor- daj spokój, to emocje. Ta człeczyna, która to pisała, pewnie kocha teraz IA
lepiej
jest epilog tej opowiesci

"Końcówka meczu nr 6 i decyzje podejmowane przez Ivana , uzmysłowiły mi ze nie będzie nam przydatny w pucharach. Jego PO były często chaotyczne , bez głowy i mocno nonszalanckie."

zwlaszcza w meczu nr 5 ze stelmetem za szybko podejmowal decyzje rzutowe :lol:

razor

Post autor: razor » 27 lip 2018, 23:40

Stal po medalach rozchwytywana, tylko na maje i chylinskiego wciaz nie ma chetnych, moze trefl sie skusi :)

ps. wciaz trudno mi ogarnac jaka trzeba byc szmata zeby pisac o zawodniku swojej druzyny w sposob cytowany wczesniej :shock:

ODPOWIEDZ