Trefl Sopot 2017/2018

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.

No i Trefl wygrał =]
Gratulacje jesteście ciągle w grze o play offy , a Turów już chyba out.

Andrew
Posty: 97
Rejestracja: 03 lip 2017, 18:13

Post autor: Andrew » 11 mar 2018, 19:00

Mnie ciekawi skąd Trefl wziął tego Klozińskiego. Granie beznadziejnym Śmigielskim zamiast Michałem Kolendą, Łukasz Kolenda wali dwie trójki w 4 kwarcie, jest very hot, że zaraz by mu się włączył tryb rzucania krzesłem z ulicy obok, po czym dostaje "wędkę" od trenera. Śmigielski mnie drażni niesamowicie bo umiejętnościami, to gracz co najwyżej na 1 ligę, ale jaki jest sens przy dwóch mijających murzynach na obwodzie aby grał obok nich SG bez rzutu? Raz, że przydałby się tam SF, który podwyższyłby obwód, a dwa ktoś kto by rozciągnął grę (świetnie tu pasuje M. Kolenda, ew Karolak) aby Trotter/Love miał więcej miejsca do mijania. No i jeszcze Mielczarek kosztem Dylewicza. Wtf? :shock: Najbardziej szkoda, że teoretycznie w tym projekcie powinno się ogrywać młodych graczy, a tu wstawia się takiego Śmigielskiego nędznego sportowo, który zabiera im minuty i jest od nich gorszy. Gdzie sens, gdzie logika?

razor
Posty: 128
Rejestracja: 05 lip 2017, 23:07

Post autor: razor » 14 mar 2018, 21:26

Na swoj powrot czeka tez pewnie brown, tej sily juz nie powstrzyma nikt !

anwil88
Posty: 264

Post autor: anwil88 » 18 mar 2018, 3:30

Porozmawiałem chwilkę przed meczem z Legią z trenerem Marcinem Klozińskim i mówię trenerze będą play offy w Sopocie , a trener mi odpowiada bez chwili pomyślenia ,,wątpie'' trochę to słabę , że nie wierzy w swój zespół . Albo po prostu wie na co ich stać :)

Broodas
Posty: 37
Rejestracja: 04 sie 2017, 21:44

Post autor: Broodas » 18 mar 2018, 12:40

To kwestia analizy terminarza.
3 mecze z drużynami z top5.

Trudne wyjazdy do Gliwic i Lublina, u siebie ciężkie mecze z Asseco i ze Szczecinem. Trzeba wygrać jakieś 4 mecze z tego.

Ja tego nie widzę.

Bartek
Posty: 28
Rejestracja: 30 wrz 2017, 22:25

Post autor: Bartek » 18 mar 2018, 12:44

Bez szans. PO zostały przegrane z Krosnem Koszalinem i Gliwicami.

Post autor: razor » 22 mar 2018, 22:52

dla mnie za ciezki, powaznie nie dalem rady jak apg chyba 6 razy z rzedu rzucalo za 3 w 4kwarcie, wszystkie pudla.
Szczotka fauluje chyba w kazdej akcji, chociaz podoba mi sie ze nie udaje zdziwionego, stefanski to tez jest niezly ananas, ogolnie zywa maskotka, mam nadzieje trafic na ktoras z tych druzyn w PO.

Andrew
Posty: 97

Post autor: Andrew » 23 mar 2018, 9:22

Ja tam kibicuję Treflowi aby wszedł do PO. Bracia Kolenda mi nadal imponują, jestem ich kibicem oraz fajnie jakby już teraz nabrali doświadczenia w serii PO. Liczę, że w następnym sezonie obaj będą starterami, a jak nie to powinni uciekać, gdzie tylko się da (najlepiej zagranicę). Uzupełnić ich jakimś doświadczonym Amerykaninem (może być Trotter), żeby mieli wsparcie i mamy bardzo fajny obwód na PLKa. Dobrze, że są jeszcze jacyś młodzi gracze, którzy mają charakter (dodam jeszcze Marcela Ponitkę, ale ten często podobnie jak brat myli charakter z chamstwem boiskowym), wykorzystują swoje szanse i nie boją się swojego cienia jak np mój ulubieniec Grześ "mam mokro w gaciach" Kulka. Gość ma już 22 lata, a nadal bez pampersa na mecz nie wychodzi.

Krasny
Administrator
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2017, 16:24

Post autor: Krasny » 23 mar 2018, 9:50

Andrew nie wyobrażam sobie, żeby Kolendowie już za rok wyjęchali za granicę. Oni ktok po kroku muszą piąć się w klubie, który ich odpowiednio poprowadzi. Grucha już raz pojechał po studiach za granicę i bardzo szybko spadł z konia. Wróżę im jeszcze co najmniej dwa lata w Polsce i oby wtedy poszli drogą Wacy, Kuliga, Michalaka, czy Ponitki. Jeżeli nie będą graczami robiącymi w Polsce różnicę, za granicą przyspawają się do ławki. I wtedy wyjazd, żeby znowu nie przespać tego momentu, jak to koncertowo zrobili Sokół, czy Kiko.

Jall
Posty: 65
Rejestracja: 05 lip 2017, 22:05

Post autor: Jall » 23 mar 2018, 16:18

Po ostatniej kolejce zrobiłem małą analizę szans na wejscie do PO. Są jakieś szanse.

Są 3 miejsca i 7 chętnych: Trefl, Rosa, King, Lublin, Polpha, Asseco i Turów.
Zostawiłem na koniec mecze między zainteresowanymi i założyłem że w pozostałych meczach każdy wygrywa ze słabszymi i niezainteresowanymi i przegrywa z czołówką. Jakies założenia trzeba przecież zrobić ;) Czyli musimy wygrać w Gliwicach. Ostrów, Anwil i Toruń - zakładam że przegramy.

Asseco.....15.....15................2

mecze między nimi tzn pozostające do rozegrania między zainteresowanymi 7 klubami.

Trefl musi wygrać w Lublinie i z Kingiem żeby mieć szanse wejścia do PO. Jeżeli przegramy w Lublinie, zależymy od Rosy i Polfy - muszą wygrać ze Startem a my z Kingiem. Najlepiej 14 punktami.
Rosa gra z trzema z dołu i Turami i przy obecnej formie raczej na pewno jest pierwsza z goniących. Dla Trefla najważniejsza jest teraz dobra gra Rosy do końca sezonu zasadniczego. Najlepiej żeby ograli wszystkich.:D
Ostatnio zmieniony 23 mar 2018, 19:05 przez Jall, łącznie zmieniany 1 raz.

Bartek
Posty: 28

Post autor: Bartek » 23 mar 2018, 16:24

Rosa z taka gra ma spora szanse wygrać praktycznie wszystko do końca.

Gdybyśmy mieli awansować (w co nadal średnio wierzę), chciałbym serię z Anwilem albo ze Stala. Byłby fajny sentimental trip do czasów, kiedy gralismy z tymi drużynami w czasach Moski, Gorana i reszty.

Nie ukrywam, ze nie pogardzilbym też seria Anwil (1) - Rosa (8) ;*

anwil88
Posty: 264

Post autor: anwil88 » 23 mar 2018, 16:48

Trefl ma spore szanse na play offy musi wygrać ze Szczecinem , w Gliwicach obowiązkowo i w Lublinie albo ze Stalą u siebie i bilans 18-14 powinien dać play offy

25 mar 2018, 10:12
Nie przesadzaj. No Tury spier******, ale nie zmienia to Treflowej sytuacji.
Chyba że na lepszą, a mnie nie interesują szanse Turów.
Wazniejsze że King wtopił 8-)

ganski
Posty: 63

Post autor: ganski » 27 mar 2018, 10:49

Jeśli jutro wygramy z Cukrem - to przy pyknięciu Gliwic - nawet w Sopocie możemy przegrać 5-6 punktami - i tak was pykniemy- chyba , że wygracie z Ostrowem albo Anwilem - ale ten kraj już nie takie cuda widział .

Jall
Posty: 65

Post autor: Jall » 27 mar 2018, 16:38

Gęsto.
Wtopy Turów i Polpharmy oraz wygrana Asseco w ostatniej kolejce trochę przemeblowują sytuację, jeżeli jutro Polparma nie wygra w Radomiu, a w sobotę z Asseco (te mecze to dla reszty grupy sytuacja win-win), to raczej odpada z walki, Turów w sobotę musi wygrac w Krośnie ale ma łatwiej. Trefl ze Stalą tak jak w meczu w Lublinie - wygrana to bonus, przegrana niewiele zmienia. No i Start jedzie do ZG...nie wierzę że tam wygrają. King z cukrem - zobaczymy.

piohost
Posty: 35

Post autor: piohost » 31 mar 2018, 19:25

Trefl vs BM Slam Stal
końcówka ...

PS. Ach Sędziowie ... kto Ich zrozumie ??
PioHosT
Hej Trefl

Jall
Posty: 65

Post autor: Jall » 31 mar 2018, 20:18

Po tym meczu używaj "sędziowie" i "ich" !
Aa, jeszcze ode mnie : Dylewicz Dupa

Andrew
Posty: 97

Post autor: Andrew » 31 mar 2018, 22:45

31 mar 2018, 19:25

Co za słownictwo z ust tej kobiety :( "Ja nie mogę", "w dupę sobie ten gwizdek wsadź". Co za bandytyzm na tej mega fanatycznej i kulturalnej hali w Sopocie panuje. Aż strach by było pójść z dzieckiem na mecz :D Wisienką na torcie jest, gdy ze 3 najbardziej "fanatycznych kibiców" krzyczy: "pajace pajace" :) Ogólnie trzeba było przywalić z klaskacza sędziemu. Najbardziej irytujący wynalazek jaki w życiu widziałem. Gorszy od trąbki, serio. Uwielbiam sobie poprawiać humor wieczorem tymi filmikami Piohosta :D Faktycznie sędziowie popełnili jeden błąd. Powinni strzelić dacha Dylewiczowi, gdy ten sobie wkozłował piłkę w nogi i z ryjem wyskoczył do sędziów. Tutaj zawsze wzorem będzie dla mnie Hiszpania. Tam Dylewicz czy Koszarek mecz by kończyli w 2 minucie pierwszej kwarty :lol:

Broodas
Posty: 37

Post autor: Broodas » 01 kwie 2018, 10:43

Rok temu w kluczowej akcji w meczu o awans do PO z Czarnymi FD8 puścił Surmacza ze wznowienia pod koszem.

Wczoraj....zresztą sami zobaczcie pozycję FD8 w tej akcji

Nigdy nie zbudujesz dobrej drużyny mając pod koszem takiego opierdzielacza w D. Sprawa jest prosta, dziurę na obwodzie zawsze można próbować schować, a nawet jak nie schowasz to nie jest tak "groźna" jak dziura w obronie pod koszem. Niestety to co Filip robi pod własną obręczą to jest klęska i wstyd. Wszystko co da w ataku, odda w obronie.

Właściciel chce mieć i Filipa w składzie i Playoffy. Niestety te dwa cele/założenia drugi rok z rzędu nie idą w parze. To może zadziałać pod jednym warunkiem, Filip na max 20 minut w meczu, co w tym klubie, przy jego pozycji, trenerze, który nie może postawić w 100% na swoim jest niemożliwe.

Zresztą oprócz tych niewytłumaczalnie długich minut Filipa (ok, rozumiem, na ławce jest Kulka...ale chyba można kilka minut spróbować small ball z Kolendą na PF?) są drugie niewytłumaczalne minuty dla Śmigielskiego. Ja nie wiem, co on takiego robi, że gra prawie 20 minut w meczu kosztem Karolaka (!!) i Kolendy (!!!).

Ja uważam, że coś w tym klubie jest nie w porządku, pod względem swobody trenera w podejmowaniu decyzji (kadrowych przed sezonem jak i później graniem w sezonie). Popatrzcie. Moska po trenowaniu u nas święci tryumfy jako asystent w Żalgirisie (zresztą po Treflu miał eleganckie kluby), niby kompletnie niekumaty Martić, a zostaje trenerem Olimpii Ljublana. O co tutaj chodzi? Ludzie bez warsztatu nie dostają takiej pracy..

Tak czy siak zła wiadomość dla każdego fana Trefla brzmi:
-Śmigielski ma kontrakt do 2019 roku
-Dylewicz na pewno tu zostanie i dalej będzie jęczał i marudził, zamiast bronić.

P.s. Ale ten Love na SG to steal. Gość za śmieszne pieniądze kręci praktycznie każdym w tej lidze i trafia te pullupy z zadziwiającą skutecznością. W dodatku broni. Bardzo fajna dwójka jakiej w Sopocie dawno nie było.

anwil88
Posty: 264

Post autor: anwil88 » 08 kwie 2018, 15:54

Zrobiłem szybką analizę i jak dzisiaj nie będzie niespodzianek tzn. wygrają Anwil , Trefl i Lublin to małe tabelki na koniec sezonu wyglądają następująco :
Szczecin wygrywa ostatni mecz z Treflem i na 99,9% jest w play off
Trefl jak wygra ze Szczecinem to w małej tabelce z Turowem , Lublinem i Asseco jest 9 brak play off Czyli muszą oprócz wygranej dzisiaj i ze Szczecinem , wygrać albo z Anwilem lub Toruniem małe szanse
Turów przegrywa ze Stelmetem , wygrywa z Legią i w małej tabelce z Treflem, Lublinem i Asseco jest 8 play off , 9 będzie w małej tabelce ze Szczecinem , Lublinem i Asseco. Dla nich mecz Trefl-Szczecin kluczowy .
Lublin wygrywa 3 mecze u siebie i porażki na wyjeździe i w małej tabelce z Treflem , Turowem i Asseco jest 7 play off , gorzej wypada z Szczecinem, Turowem i Asseco wtedy jest 10 . Znowu kluczowy mecz Trefl-Szczecin.
Asseco wygrywa z Koszalinem i Krosnem i przegrywa z Rosą . i w małej tabelce z Treflem, Turowem i Lublinem jest 10, ale ze Szczecinem , Turowem i Lublinem jest 8 play off.
A więc podsumowując mecz Trefl-Szczecin będzie kluczowy dla małych tabelek . Turów i Lublin będą za Treflem , a Asseco za Szczecinem :)
Może Trefl przegra ze Szczecinem i wtedy Asseco ma play offy :)

Jall
Posty: 65

Post autor: Jall » 08 kwie 2018, 19:15

Wczorajsza wygrana Turów z Rosą oraz porażka Assceco i pewnie dzisiaj Starogardu załatwiła moim zdaniem sprawę, Trefl będzie poza PO. Drużyny z którymi miał lepszy bilans poprzegrywały, o 2 wolne miejsca walczymy z Wilkami i Turowem. No chyba że wygra z Anwilem albo Cukrem i oprócz tego z Wilkami +14, ale gdy to piszę ma własnie problem z Gliwicami, więc raczej pozamiatane...