Turniej finałowy o Puchar Polski

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
fAnwilu

Turniej finałowy o Puchar Polski

Post autor: fAnwilu » 10 lut 2018, 16:12

Już w najbliższy czwartek w hali Arena Ursynów w Warszawie rusza finałowy turniej o Puchar Polski. Trofeum broni Stelmet.

Terminarz (za plk.pl):
czwartek, 15 lutego

Ćwierćfinał 1, godz. 17.45: MKS Dąbrowa Górnicza - PGE Turów Zgorzelec - bezpłatna transmisja w IPLA.tv i polsatsport.pl
Ćwierćfinał 2, godz. 20.15: Anwil Włocławek - Asseco Gdynia - bezpłatna transmisja w IPLA.tv i polsatsport.pl

piątek, 16 lutego

Ćwierćfinał 3, godz. 17.45: Polski Cukier Toruń - TBV Start Lublin - bezpłatna transmisja w IPLA.tv i polsatsport.pl
Ćwierćfinał 4, godz. 20.15: Stelmet Enea BC Zielona Góra - Legia Warszawa - bezpłatna transmisja w IPLA.tv i polsatsport.pl

sobota, 17 lutego

Półfinał 1, godz. 14.00: MKS/PGE Turów - Polski Cukier/TBV Start - transmisja w Polsacie Sport Extra
godz. 16.15: KRÜGER&MATZ KONKURS WSADÓW - transmisja w Polsacie Sport Extra
Półfinał 2, godz. 17.30: Anwil/Asseco - Stelmet Enea BC/Legia - transmisja w Polsacie Sport

niedziela, 18 lutego

Finał, godz. 17.30 - transmisja w Polsacie Sport

Swoją drogą, ile mnie pamięć nie myli, to kilka(naście) lat temu Puchar Polski był rzeczywiście Pucharem Polski, a nie Pucharem Ligi - spotykały się ze seobą drużyny z różnych klas rozgrywkowych...

Czemu zrezygnowano z takiej formuły? Niektóre kluby olewały PP z racj braku prestiżu tych rozgrywek (zdobycie PP "nic nie dawało")? Jest za duża różnica w poziomach ekstraklasy i jej zaplecza, aby można było liczyć na niespodzianki (koszykówka to nie piłka nożna, że można zamurować bramkę i strzelić gola z kontry). Brak wolnych terminów?
Anwil nós é sabe pá caga!!!

Janeczek

Re: Turniej finałowy o Puchar Polski

Post autor: Janeczek » 14 lut 2018, 10:31

mam nadzieje ze MKS wysle mlodzikow na ten dziwny turniej na sile rozgrywany w stolicy z udzialem ostatniej druzyny naszej genialnej ligi.

Najemnik

Post autor: Najemnik » 16 lut 2018, 13:15

Dzisiaj Start Lublin zmierzy sie z PC Torun. Kluczowe pojedynki : Cosley - Washington, Lewis, Dutkiewicz - Wisniewski, Diduszko, Gruszecki. Pod koszem Mirkovic, Reynolds - Sulima, Mboj, Cel. PC ma wiecej wartosciowych zawodnikow i to on bedzie faworytem jednak Startu nie mozna przekreslac tym bardziej ze w takim turnieju mozna zagrac na luzie bez spiny a najlepszy gracz ligi Lewis gra dla Lublina:) Wierze ze Reynlods potwierdzi w tym meczu ze wskoczyl na wyzszy poziom i uziemi podkoszowych Torunia.

Awatar użytkownika
bednare

Post autor: bednare » 16 lut 2018, 14:38

Najemnik pisze:
16 lut 2018, 13:15
Dzisiaj Start Lublin zmierzy sie z PC Torun. Kluczowe pojedynki : Cosley - Washington, Lewis, Dutkiewicz - Wisniewski, Diduszko, Gruszecki. Pod koszem Mirkovic, Reynolds - Sulima, Mboj, Cel. PC ma wiecej wartosciowych zawodnikow i to on bedzie faworytem jednak Startu nie mozna przekreslac tym bardziej ze w takim turnieju mozna zagrac na luzie bez spiny a najlepszy gracz ligi Lewis gra dla Lublina:) Wierze ze Reynlods potwierdzi w tym meczu ze wskoczyl na wyzszy poziom i uziemi podkoszowych Torunia.
Cukier dziś bez A. Cela

gothart

Post autor: gothart » 17 lut 2018, 18:44

Na zakończenie drugiej kwarty Markovic tak dostał po rękach od Leończyka, że sędziowie, nawet jak tego nie widzieli, to powinni usłyszeć :D

Mikora

Post autor: Mikora » 17 lut 2018, 19:37

Cóż, ten mecz potwierdza,że Anwil nie ma żadnych szans na mistrzostwo i pokonanie Stelmetu. Co więcej, nie ma szans, na nawiązanie walki, jeśli Stelmet gra na miarę swego potencjału. Z drugiej strony, każdy inny wynik niż finał to byłaby zupełna klęska. Za słaby na MP za mocny dla pozostałych drużyn.

Beret

Post autor: Beret » 18 lut 2018, 22:44

SUPER. Wreszcie Toruńskie Pierniki zdobyli trofeum.
Kiedyś na Stadionie Apatora - Macieju- śpiewało się tak: " Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina,starszy czy młodszy byle nie z Bydgoszczy".
Uszanowania dla " Gamonia". Kto wie ten skacze.

anwil88

Post autor: anwil88 » 18 lut 2018, 23:37

Brawo dla pierników . Mina po meczu Koszarka i Urlepa bezcenna :D

Maciej

Post autor: Maciej » 19 lut 2018, 8:29

anwil88 pisze:
18 lut 2018, 23:37
Ja to bym się martwił własnym podwórkiem, bo coś czuję, że po pierwszej rundzie PO Wasze miny i wpisy na forach będą bezcenne ;)

Cukry z PP, to zawsze jakieś trofeum. Tzn. nie żebym umniejszał sukces torunian, tu bardziej chodzi o mierną rangę PP (jak można było do promocji używać zdjęć z fenomenalnym banerem z zeszłego roku?!), ale jak to mówią za dziesiąt lat w papierach będzie liczył się tylko wynik. Zastanawia mnie ZG, w sensie czy oni na farcie grają dalej w pucharach czy mają taką zlewkę na polskie rozgrywki. Jeśli to drugie, to mimo koniecznej serii zwycięstw możliwe jest przejechanie się w finale, a może i nawet wcześniej? Chyba wszystko zależy od tego w której fazie trafią właśnie na Toruń, bo to według mnie jedyna ekipa, która może pobić ZG.

anwil88

Post autor: anwil88 » 19 lut 2018, 12:50

Maciej pisze:
19 lut 2018, 8:29
anwil88 pisze:
Ja to bym się martwił własnym podwórkiem, bo coś czuję, że po pierwszej rundzie PO Wasze miny i wpisy na forach będą bezcenne ;)

Cukry z PP, to zawsze jakieś trofeum. Tzn. nie żebym umniejszał sukces torunian, tu bardziej chodzi o mierną rangę PP (jak można było do promocji używać zdjęć z fenomenalnym banerem z zeszłego roku?!), ale jak to mówią za dziesiąt lat w papierach będzie liczył się tylko wynik. Zastanawia mnie ZG, w sensie czy oni na farcie grają dalej w pucharach czy mają taką zlewkę na polskie rozgrywki. Jeśli to drugie, to mimo koniecznej serii zwycięstw możliwe jest przejechanie się w finale, a może i nawet wcześniej? Chyba wszystko zależy od tego w której fazie trafią właśnie na Toruń, bo to według mnie jedyna ekipa, która może pobić ZG.
O nie ładnie lekceważyć Anwil , zobaczymy jaka będzie kolejność na koniec rundy zasadniczej. Widząc reakcje i wypowiedzi po meczu Koszarka i Urlepa na pewno Stelmet sobie odpuścił ten puchar tak sobie tłumaczcie :lol: :lol:

Maciej

Post autor: Maciej » 21 lut 2018, 9:46

anwil88 pisze:
19 lut 2018, 12:50
Maciej pisze:
19 lut 2018, 8:29
anwil88 pisze:

O nie ładnie lekceważyć Anwil , zobaczymy jaka będzie kolejność na koniec rundy zasadniczej. Widząc reakcje i wypowiedzi po meczu Koszarka i Urlepa na pewno Stelmet sobie odpuścił ten puchar tak sobie tłumaczcie :lol: :lol:
No właśnie! Na tym polega największa beka, że liczy się miejsce na koniec play-off`ów a nie rundy zasadniczej. Ja sobie nie tłumacze co zrobiła ZG, lotto mi to akurat.

anwil88

Post autor: anwil88 » 21 lut 2018, 9:54

Na dzień dzisiejszy bardzo realna jest taka kolejność przed play offami
1. Anwil
2. Toruń
3. Stelmet
I wtedy Anwil jak nie będzie w finale to Milicić może śmiało odchodzić do Bambergu :lol: :lol:

Andrew

Post autor: Andrew » 25 lut 2018, 9:13

Mecz finałowy pokazał jedno. Żeby pokonać Stelmet w PLKa (taki skoncentrowany na 100%), potrzeba meczu życia jakiegoś zawodnika i liczyć, że im nie będzie wpadało (no ew. liczyć, że ich głowy są przy pucharach, ale w PO to już nie będzie aktualne). Serii się z nimi nie wygra, jedynie pojedyńcze spotkanie. Chyba, że kibice myślą iż Coseyowi (lub komuś innemu, ale w Toruniu poza nim nikogo nie stać na takie wyczyny) będzie tak wpadało. Chwała za to, że stało się to w finale.

ODPOWIEDZ