Trefl Sopot 2017/2018

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
Bartek

Re: Trefl Sopot 2017/2018

Post autor: Bartek » 30 wrz 2017, 22:30

Serwus Wszystkim po dłuższej przerwie :)

Mam dużą gulę po dzisiejszej porażce, bo Stelmet grał naprawdę kiepski basket. Można było to wygrać (nawet pomimo tylko dwóch nominalnych podkoszowych w składzie; Mielony ma grać u Klozińskiego na SF), gdyby był rozgrywający.

Brown.... Nie rozumiem tego ruchu. Koszmarne decyzje rzutowe, niby pięć asyst ale prowadzenie gry bardzo słabe - akcje miały tempo, kiedy na górę po piłkę wychodził Nikola... Tylko ja miałem wrażenie, że Młody Kolenda lepiej kontrolował tempo od tego gościa (Browna, nie Markovicia)?

kalnietis

Post autor: kalnietis » 01 paź 2017, 10:13

Witaj Cinx witaj Bartek, witajcie różowe i ciemne okulary :D
Zgadzam się, że ZG grała kiepsko, ale my nie zrobiliśmy dostatecznie dużo, żeby zasłużyć na wygranie tego meczu. Niestety. Dla Łukasza Kolendy i trenera to spotkanie było podejrzewam, samo w sobie wielkim przeżyciem więc nie zamierzam nikogo łajać. Ale, np. Łukasz po celnym triplu o deskę, w kolejnej akcji oddał ją w obronie, faulując Koszara na 2+1 i to był ważny moment meczu. Błędy po stronie Klozińskiego: nie zaczerpnęliśmy gotowego pomysłu Igora, przeciwko trio koszar-florence-zamoj nie dawaliśmy piły do grania tyłem wyższym mielonemu i Karolakowi, Mokros mimo 3 szybkich fauli nie był nękany na postupie przez Markovicia, z Zackiem siłowo Dragicevic przgrywał wyraźnie, niestety chyba tylko dwie akcje były grane tyłem, obwodowi szczególnie w Q4 w obronie sobie jakieś jaja robili, można było nakazać agresywną obronę na całym, żeby wymuszać ewentualne głupie szybkie rzuty Zamoja i Florenca, szczególnie, że Ci mają takie zapędy, no i końcówka była wymianą rzutów za trzy, którą wygrali zielonogórzanie, z prostej przyczyny - poszczególni zawodnicy mają większą jakość. Należało grać rozważniej wykorzystywać przewagi. Ta ostatnie uwaga jest raczej głazem rzuconym do ogródka Browna, gdyż to on najmocniej w końcówce się zagotował, w obronie Koszarek go mijał :!: w ataku odpalał trójki zabijając ruch piłki. Szkoda jeszcze, że Motylewski nie powąchał parkietu. Na rozgrzewce imo wygląda mniej drewnianie od Romka Szymańskiego, z Hrycanem mógłby się pomasować, a przynajmniej więcej oddechu na końcówkę złapałby Nikola.

Cinx

Post autor: Cinx » 01 paź 2017, 12:47

Nie lubię takich porażek. Każdy kij ma dwa końce, z jednej strony, kiedy dowiedziałem się, że gramy bez Dyla i Stefana to myślałem, że Stelmet nas zwalcuje koło -15. Z drugiej, do zwycięstwa zabrakło niewiele.

Podoba mi się to co grał Trefl w obronie i w ataku. Jeśli tak będą grać i będą w tym konsekwentni to szacun dla Klozia. Granie Karolakiem tyłem do kosza? Mielczarek tyłem vs Mokros czy Savović? To raczej samobójstwo. Byliśmy za krótcy, dlatego nie można była grać intensywniej.(stąd brak krycia na całym, otwarte pozycje dla SZG w q4 itp.). Po prostu padliśmy.

Nie sposób nie być optymistą, skoro nasz duet Zack i Marković radził sobie nieźle (a kiedy mieli siły to i bardzo dobrze) przeciwko najlepszemu zestawowi podkoszowych w lidze. Zack bardzo mi się podobał (jego obrona i walka o zbiórki). Nikola był sobą. Wygląda to bardzo obiecująco.(dodajmy Dyla, który wciąż jest w ataku kimś w tej lidze)

Roast Browna.

Facet przegrał nam mecz. Było gorzej niż myślałem. 16 rzutów oddanych, w tym kluczowy odpał przez ręce w końcówce. To co zauważył Broodas, facet ma jedną rękę dominującą w koźle, a drugą dużo słabszą. Dodałbym jeszcze to, że rzuca z wąskiego chwytu, co raczej nie jest cechą dobrych strzelców. W związku z tym technicznie jest źle. Taktycznie też jest problem. Ok oddawał piłkę Nikoli i Śmigłowi, ale kiedy sam rozgrywał to miał tendencje do zatrzymywania akcji. Tzn. szedł p'n'r albo p'n'p a on się wycofywał po tym zagraniu i nic z tym nie robił ( w ogóle nie korzystał z sytuacji, która się wytwarza). Przez to Zack nie dostał ani jednej piłki po p'n'r a w meczach Lukoilu była to jego główna broń. Trochę to wyglądało tak, że jest sobie fajnie ułożona drużyna i do niej dodany jest gość z innej bajki. Obawiam się, że tutaj nie ma dużego pola do poprawy. Owszem to 25% to raczej wypadek i pewnie podjedzie do 40-50%, ale w temacie organizacji gry...no ciężko to przeskoczyć.

Michał Kolenda to jest gość. Zrobił sobie z Moore'a wycieraczkę. Łukasza nie ma co zagłaskiwać. Było nieźle, choć zwłaszcza na początku, był spętany. Ciężko pracować, a panowie za rok będą sami ciągnąć ten wózek.

Ps. Witaj Bartek. Coś widzę, że w pierwszym poście nie chciałeś za mocno jeździć. W dawnych czasach zwalcowałbyś tego Browna jak Dragić Polaków na EB :)

Ps2. Wielki plus dla Trefla za upamiętnienie Adama.

kalnietis

Post autor: kalnietis » 01 paź 2017, 13:55

Karolak tyłem przeciwko Matczakowi lub Florencowi to jednak +10cm. w dodatku Jakub ma na tyle ładny technicznie rzut, że po szybkim obrocie nie byłoby szansy żeby ktoś z wymienionych go złapał. Mielczarek, Zamoja spokojnie upchnąłby pod obręcz, w końcówce można było grać piątką brown-m.kolenda/karolak-mielony-markovic-zack, niestety Klozinski przystosował się do tego co chciał grać Gronek (chaos, bo co innego może wymyślic Winogronek?) i wymiana trójek co musiało się źle skończyć, gdyż ZG jest lepsza jakościowo. Btw. ja nie przyjmuje tłumaczenia w zawodowym sporcie, że zaważyła zbyt krótka ławka. Można było na kilka minut wpuścić Waldę i wspomnianego już Motylewskiego. Wystarczy przypomnieć sobie zeszłoroczny Partizan, jak pięknie pokonał królów z zielonej góry. Zresztą, nie ma co gdybać, zobaczymy co pokaże Kloziński im dalej w las. Ten mecz, niech będzie jego frycowym.

Browna trzeba wymienić. Kropka.

Bartek

Post autor: Bartek » 01 paź 2017, 14:01

Cinx pisze:
01 paź 2017, 12:47

Ps. Witaj Bartek. Coś widzę, że w pierwszym poście nie chciałeś za mocno jeździć. W dawnych czasach zwalcowałbyś tego Browna jak Dragić Polaków na EB :)
;)

Nie za bardzo rozumiem, co sobie wyobrażano zatrudniając go jako jedynego PG. To jest poziom pierwszej ligi. Przecież już w Turowie i Kingu wyglądał masakrycznie słabo. :?

Btw., na jakiej zasadzie on miał zielone światło na oddanie 16 rzutów też trudno zrozumieć.

Jall

Post autor: Jall » 01 paź 2017, 16:34

Ne pamiętam żeby zagrał p&r, nie pamiętam żeby oddał piłkę wysokiemu po próbie penetracji, pamiętam że parę razy próbował sie wbić, nie udawało się i oddawał na obwód - ani razu nie zobaczył wysokiego pod koszem, pamiętam że krył go Koszar i to wystarczało :shock: Gorzej, Koszar go woził w ataku :!:

kalnietis

Post autor: kalnietis » 16 paź 2017, 17:44

Nie spodziewałem się wygranej Trefla z Dąbrową. Bilans 2-1 brałbym w ciemno.
W czasie meczu naszła mnie myśl, że jest fajnie, gramy bardzo ładny basket, młodzi się rozwijają, mamy młodego polskiego trenera, który na razie daje radę, a Nikola to TOP3 obco w lidze. Mimo wszystko czuję jakiś niedosyt, ponieważ obawiam się, że po sezonie (nawet skończonym w maju) czeka nas precedens pożegnania z liderem (w tym przypadku Markoviciem), bo właściwie co mu możemy zaproponować, oprócz super miasteczka?
Kierując się zatrzymaniem Nikoli, bardzo bym chciał, żeby Trefl zgłosił się przynajmniej do kwalifikacji FIBA EC. Moim zdaniem europejskie rozgrywki są bardzo ważne w kontekście rozwoju Trefla i naszej młodzieży. Bez gry w Europie niestety, ale będziemy drugim Asseco i jedyną naszą rolą będzie wprowadzanie młodych, żeby ligowi bogatsi mieli kogo podpisywać. Kazimierz coś kiedyś mówił, że jego marzeniem jest granie o najwyższe cele w oparciu o wychowanków. Jeśli faktycznie, to jak najszybsze granie w Europie jest nieodzowne. Stwórzmy liderom okazję do podpisania kontraktu w poważnych ligach jeżeli faktycznie chcą zmian. Straty Nikoli, Kolendziaków na rzecz Torunia, Stelmetu czy Lukoilu, Nymburka, Juwentusu, gdzie przez pięć minut jest kasa, będzie mnie bolała mocno.
Marzenie o podpisaniu umowy z jakimś KGHM mistrzostwie i Eurolidze (DAMN) to jak liczenie na cud. Bierzmy przykład z klubów byłej Jugosławii, gdzie w oparciu o miejscowych i dwóch, trzech stranieri można pięknie walczyć w pucharach i zgarniać krajowe trofea, nie szastając przy tym kasą, na lewo i prawo.

Awatar użytkownika
piohost

Post autor: piohost » 17 paź 2017, 19:04

Końcówka meczu Trefl vs MKS Dąbrowa Górnicza
https://www.youtube.com/watch?v=xPEkAc9KY6M

do archiwum

PS. Będzie coś z BB ?? Czy są jakieś widoki na kogoś na jedynkę ??
PioHosT
youtube.com/piohost
Hej Trefl
#sercesopotu

Awatar użytkownika
piohost

Post autor: piohost » 29 paź 2017, 20:18

Trefl - Miasto Szkła Krosno =]
https://www.youtube.com/watch?v=JUkBWQkOZok
Końcówka
Dylu Szoł =]
do archiwum
PioHosT
youtube.com/piohost
Hej Trefl
#sercesopotu

Awatar użytkownika
piohost

Post autor: piohost » 12 lis 2017, 13:01

PioHosT
youtube.com/piohost
Hej Trefl
#sercesopotu

kalnietis

Post autor: kalnietis » 14 lis 2017, 20:19

Brown do końca roku już raczej nie zagra. Trzymam kciuki za Łukasza, ponieważ ma przeogromną szansę na pokazanie się, tym bardziej, że Śmigielski to taka jedynka, jak ze mnie linoskoczek. Gorzej, że czekają nas mecze ze Słupskiem, Asseco i Lublinem gdzie 80% siły drużyny jest na pozycji 1. No nic, trzeba będzie zacieśnić trumnę i niech Kloziński mówi pacierz, żeby trójki przeciwnikom nie wpadały.

Broodas

Post autor: Broodas » 22 lis 2017, 21:37

Wszystko spoko, ale kolega Jermaine Love Roberts to raczej SG. Nie neguję z góry pomysłu, ale jest dość ekstrawagancki.
http://polskikosz.pl/sopot-miastem-milo ... ve-treflu/

Poziom? Z braku laku i kit dobry. Szału nie będzie, ale dramatu też nie powinno być.

Krasny
Administrator

Post autor: Krasny » 24 lis 2017, 0:12

Gość przymierzany do Czarnych w tym roku, ale z różnych powodów na jego miejsce trafił Drew Brandon. Sportowo wydaje się na bardzo duży plus. Klasyczny PG to nie jest, ale coś pomiędzy, jak Lewis.

Bartek

Post autor: Bartek » 26 lis 2017, 11:29

W CV 2 liga litewska i przecietniaki z tamtejszej ekstraklasy. Szału stanowczo bym się nie spodziewał.

Wysłane z mojego HTC U Play przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
piohost

Post autor: piohost » 04 gru 2017, 21:56

Derby Nasze
Asseco - Trefl
końcówka dla Trefla
https://www.youtube.com/watch?v=MG-GFAOA85A
PioHosT
youtube.com/piohost
Hej Trefl
#sercesopotu

Bartek

Post autor: Bartek » 09 gru 2017, 18:26

Trefl jest w tym sezonie katastrofalny. Przypadkowe zwycięstwo w Gdyni nie powinno zaciemniać obrazu. To drużyna gorsza od zeszłorocznej.

W zeszłym sezonie był chociaż Ireland, który potrafił czasami poprowadzić tę zgraję przeciętniaków do zwycięstwa.

Nie wiem, czy ktoś ma zamiar wreszcie skończyć tę mrzonkę pod tytułem "gramy polakami".

Dziś Start pokazał, że jeden Lewis jest warty więcej niż 10 naszych "koszykarzy", program szkolenia wypluwający chyba największą ilość ligowców i pierwszoligowców i generalnie całe to pieprzenie.

Awatar użytkownika
piohost

Post autor: piohost » 09 gru 2017, 21:53

Końcówka meczu =[
Trefl Sopot vs TBV Start Lublin
https://www.youtube.com/watch?v=wtBACtbbXPg
PioHosT
youtube.com/piohost
Hej Trefl
#sercesopotu

Awatar użytkownika
piohost

Post autor: piohost » 13 gru 2017, 21:42

Końcówka meczu
Trefl vs Legia
https://www.youtube.com/watch?v=l2eZszmIWY8
PioHosT
youtube.com/piohost
Hej Trefl
#sercesopotu

Bartek

Post autor: Bartek » 14 gru 2017, 18:59

Gramy konsekwentnie skandalicznie słabo. +7 u siebie z Legia oznacza -30 z jakimkolwiek innym zespołem. Na jedynce konsekwentnie dziura, Karolak standardowo złapał chimere, obrona nie istnieje.

Mając na uwadze kalendarz zapewne wypadniemy poza 8 jeszcze w tej rundzie.

Wygląda to naprawdę niefajnie, a po dobrym początku liczyłem, ze coś się w końcu uda.

Wysłane z mojego HTC U Play przy użyciu Tapatalka

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 14 gru 2017, 23:55

Bartek pisze:
14 gru 2017, 18:59
Gramy konsekwentnie skandalicznie słabo. +7 u siebie z Legia oznacza -30 z jakimkolwiek innym zespołem. Na jedynce konsekwentnie dziura, Karolak standardowo złapał chimere, obrona nie istnieje.

Mając na uwadze kalendarz zapewne wypadniemy poza 8 jeszcze w tej rundzie.

Wygląda to naprawdę niefajnie, a po dobrym początku liczyłem, ze coś się w końcu uda.
Obiecałem sobie dać spokój... ku.wa no naprawdę obiecałem... nawet jak Brown robił 13,5 + 5,5 przy 2,2 stratach i 1,8 przechwytach, a po wygranej w Radomiu Trefl miał bilans 4:2. To wszystko przy szukającym formy Markoviciu, coraz bardziej skandalicznej obronie Dylewicza, graniu Mielczarka na jednej nodze, Śmigielskim w czarnej d.pie i średnio ponad 10 minutach dla 18-latka na PG.

Po czym przyszła kontuzja Browna i zaczęły się problemy. Ściągnięty za śrubki (dla porównania, Novak czy inny Medlock - ponad 2x tyle z tego co słychać) na tryout gracz po 6 miesiącach przerwy. BTW i tak nie jestem pewien czy były na to realnie środki i czy nie trzeba będzie wybierać kto ma zostać... Dylewicz zagrał w Gdynia praktycznie prosto ze szpitala, po dwóch tygodniach bez treningu, co niestety wyszło w meczu z Lublinem w którym nie miał siły na cokolwiek (2/5 z gry przez 33 minuty gdy zespół zdychał w ataku). Nikola na ławce z kontuzją. Na parkiecie łapiący coraz większego doła Śmigielski którego trener (niepotrzebnie) chce sprawdzać na PG. 2 kluczowe mecze grane na Hali 100-lecia gdzie zespół od tego sezonu nie trenuje, a tamte kosze nie sprzyjają ekipom rzucającym za 3 (w sezonie 9,5 celnych, z Turowem 4, ze Startem 5). Generalna zadyszka fizyczna i jednocześnie próba przestawienia na granie z innym PG niż Brown - efekt to m.in. dużo większa aktywność i wykorzystywanie Zack'a. Mimo to ORTg 7 w lidze, DRTg 6. W ostatnich 5 meczach 3:2, choć absolutnie trzeba tu było zrobić 4:1. Bilans 7:4 raczej sprawiedliwy, choć można powiedzieć że trzeba było wykorzystywać swoje szanse i nie oddawać punktów w Koszalinie czy Startowi gdy wygrywa się w Radomiu czy Starogardzie.

Patrząc na kalendarz - będzie ciężko, wyjazdy do Ostrowa, Włocławka i Szczecina, u siebie Toruń, tylko z Gliwicami będziemy faworytami (choć mecz w H100 i już się boję, jednocześnie zastanawiając się równocześnie czy jest w PLK inny klub tak bardzo robiący swojej drużynie pod górkę). Z bilansem 2:3 (tak stawiam, ale liczę na 3:2) skończymy 1 rundę 9:7, czyli identycznie jak przed rokiem. Pozycja na półmetku nic nie znaczy, będzie się liczyła runda rewanżowa, w której liczę na co najmniej 2 zwycięstwa więcej, może lepiej. To powinno wystarczyć na awans do p-o.

Teraz pytanie - na co można liczyć z takim budżetem, w takiej sytuacji z halami, z obciążeniem w postaci 3 weteranów za sporą kasę, z młodym trenerem i młodzieżą. Z konkurencją która może wyłożyć dużo większą kasę na wzmocnienia w trakcie. Przy szeroko rozumianym otoczeniu biznesowym, które wymaga od trenera ciągnięcia kilku srok za ogon zamiast koncentrowania się na jednym celu. Jak dla mnie można wymagać play-off, a reszta to będzie bonus. Czy to jest to co "mogło się w końcu udać"? Czy raczej chodziło o walkę o medale?

Jall

Post autor: Jall » 15 gru 2017, 9:15

Nie rozumiem postu powyżej - to co właściwie chcesz powiedzieć - usprawiedliwiasz ich, masz dość, rozumiesz, kładziesz laskę?

Tak mnie Trefl wk****a, ze nie chce mi się pisać, nie rozumiem tych wahań formy, odechciewa się chodzic na mecze po prostu. Po co te emocje w derbach, po co walczyć z Rosą czy Polfarmą, gdy sie traci punkty z takim Startem czy AZS ?

Awatar użytkownika
piohost

Post autor: piohost » 23 gru 2017, 20:19

Trefl - GTK
końcówka meczu
esh....to już chyba czas coś zmienić ....
https://www.youtube.com/watch?v=rewQZoJR6PM
PioHosT
youtube.com/piohost
Hej Trefl
#sercesopotu

Jall

Post autor: Jall » 28 gru 2017, 12:25

Grudzień Trefla fatalny, czy mamy problem z siankiem?

Awatar użytkownika
piohost

Post autor: piohost » 03 sty 2018, 21:05

PioHosT
youtube.com/piohost
Hej Trefl
#sercesopotu

Awatar użytkownika
piohost

Post autor: piohost » 05 sty 2018, 19:35