3. kolejka PLK 2017/2018 - komentarze, analizy, wnioski

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
Broodas

3. kolejka PLK 2017/2018 - komentarze, analizy, wnioski

Post autor: Broodas » 14 paź 2017, 9:21

3 kolejka już się zaczęła a nie ma tematu :)

13.10 PGE Turów Zgorzelec – GTK Gliwice 18:30
14.10 Polpharma Starogard Gdański – Stelmet BC Zielona Góra 18:00
15.10 Anwil Włocławek – Rosa Radom 12:40
15.10 BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Czarni Słupsk 17:00
15.10 Trefl Sopot – MKS Dąbrowa Górnicza 18:00
15.10 TBV Start Lublin – Legia Warszawa 18:00
16.10 Polski Cukier Toruń – Asseco Gdynia 19:00
18.10 King Szczecin – AZS Koszalin 18:00

Turów rozjechał wczoraj GTK rzucając aż 120 punktów. Po bęckach od Stelmetu zaczęli grać. Ciekawe.

W pozostałych parach powinno być interesująco. Do Starogardu przyjeżdża Stelmet po dwóch porażkach (licząc ligę i puchary) z rzędu. Drużyna SKSu jak było widać w zeszłym tygodniu, rzuca się na rywali jak bulterier. Jeśli Stelmet będzie chciał sobie odbębnić mecz na stojaka to może się przeliczyć.

W telewizji Anwil Rosa. Niby Rosa coś gra i awansowała do BCL, ale mi ich skład się nie podoba. Przede wszystkim pod koszem są dużo słabsi od Anwilu, który na tą chwilę wygląda jak główny kandydat do finału.

Stal vs Czarni. Czarni na wyjazdach raczej nie powinni stanowić zagrożenia. Nie wiem czy zagra nowy gracz, ale CV ma mocno przeciętne. Stal ma problem z łomonosowami :), ale chyba sobie poradzi. Notice do obserwacji, bo na razie nie wygląda.

Do, mimo wszystko, nieźle grającego Trefla przyjeżdża świetnie grający MKS. Pierwsza wyjazdowa weryfikacja ekipy Winnickiego. Póki co wszystko wygląda tam świetnie, od obrony, po rotację, w kapitalnej dyspozycji jest Kovalenko, a Shelton wygląda na gwiazdę ligi. Z punktu widzenia Trefla kluczowym jest by zawodnik Zack zagrał lepiej niż w poniedziałek. Stawiałbym na MKS.

Start vs Legia. Washington i Lewis rozjadą Legię. Nie ma o czym pisać. #pozdrowieniado1ligi.

Polski Cukier Toruń vs Asseco. W Toruniu wrócił Mbodj i drużyna zaczyna łapać jakąś równowagę. Przewaga talentów zdecydowanie po ich stronie. Cosey vs rywale z tej półki powinien wyglądać bardzo dobrze. Pewne zwycięstwo Pierników.

King vs AZS. AZS gra typową szczubiałówkę. Ma niezbyt korzystny terminarz, bo do tej pory grał z dobrymi zespołami. Dobrym zespołem jest również King, dlatego powinien sobie poradzić u siebie z Koszalinem. Nie mniej nie zdziwią mnie kłopoty Kinga, gdyż jak na drużynę z aspiracjami do PO ich gra (i skład) wygląda mocno przeciętnie.

Zapraszam do dyskusji.

Howgh!

Cinx

Re: 3. kolejka PLK 2017/2018 - komentarze, analizy, wnioski

Post autor: Cinx » 14 paź 2017, 20:01

Joe Thomasson. Polpharma wzięła go nie wiadomo skąd, a chłopak jest świetny. Nabity energią jak kabanos, świetnie broni, swoje dokłada w ataku, nie jest samolubny. Kapitalna sprawa z nim.

Serbscy drwale też niczego sobie.

Polpharma wygląda bardzo solidnie.

Awatar użytkownika
Kozik

Post autor: Kozik » 14 paź 2017, 20:58

+ Mija Bogicević. Jego zespoły zawsze są niewygodne dla przeciwników. Ciekawe jakby się odnalazł w klubie z $$$ .

Bartek

Post autor: Bartek » 14 paź 2017, 22:30

Absolutnie facet jest bardzo dobrym trenerem. W STG są o jednego przyzwoitego gracza na obwód od naprawdę poważnego grania.

I to praktycznie bez ani jednego konkretnego paszportowca (Flieger jest tam najlepszym polskim graczem!)

Wysłane z mojego HTC U Play przy użyciu Tapatalka

qqryq

Post autor: qqryq » 14 paź 2017, 22:49

Bartek pisze:
14 paź 2017, 22:30
Absolutnie facet jest bardzo dobrym trenerem. W STG są o jednego przyzwoitego gracza na obwód od naprawdę poważnego grania.

I to praktycznie bez ani jednego konkretnego paszportowca (Flieger jest tam najlepszym polskim graczem!)

Przypomnę nieśmiało, że pierwsze sukcesy Zastal odnosił z przeciętnymi paszportami. Nie od dziś wiadomo, że rozsądnie zbudowana ekipa, to 4 bardzo mocnych grajków z zagranicy, 2 mocnych grajków z zagranicy, 2 średniaków z PL 2 zadaniówców z PL, 2 do uzupełnienia składu z PL. A na koniec przynajmniej przeciętny trener.

to odnosnie mojej odpowiedzi.
Rozwijając wątek, z czymś takim jak powyżej da się spokojnie w PL zdobyć majstra, a przy odrobinie szczęścia coś ugrać w Euro.
Opcja Zastalu z mocnymi PL pasami kosztem tańszych ale lepszych stranieri i bez trenera to nie jest poprawne podejście i wyniki niestety bronią tak postawioną tezę.
P.S. wszelkie dywagacje na temat tego, że Zastal ma dalekie wyjazdy wn Euro są bez sensu, ponieważ:
a) po to zbudowano szeroką ławkę bez lidera, aby nie było nadmiernego wyeksploatowania zawodników
b) Zespoły z czołówki swoich lig w piłce kopanej, siatkówce, czy wreszcie koszu rzadko maja tak duże problemy z jakością gry w swojej macierzystej lidze

P.S.2 Hrycan za swoje zachowanie (zakładajac, ze urywek w niskiej rozdzielczości z Twitera pokazał rzeczywista sytuację) powinien dostać zawieszenie do końca sezonu.

tomwielu

Post autor: tomwielu » 14 paź 2017, 23:13

qqryq pisze:
14 paź 2017, 22:49
P.S. wszelkie dywagacje na temat tego, że Zastal ma dalekie wyjazdy wn Euro są bez sensu, ponieważ:
a) po to zbudowano szeroką ławkę bez lidera, aby nie było nadmiernego wyeksploatowania zawodników
b) Zespoły z czołówki swoich lig w piłce kopanej, siatkówce, czy wreszcie koszu rzadko maja tak duże problemy z jakością gry w swojej macierzystej lidze

P.S.2 Hrycan za swoje zachowanie (zakładajac, ze urywek w niskiej rozdzielczości z Twitera pokazał rzeczywista sytuację) powinien dostać zawieszenie do końca sezonu.
1. Ławka Stelmetu nie jest szeroka. Przy kontuzjowanym Savoviciu, jest 9 koszulek w rotacji. Z czego pod koszem praktycznie tylko Dragicevic z Hrycaniukiem. Moore i Mokros przejdą jedynie w PLK. Szeroki skład to 11-12 pełnoprawnych zawodników (6-7 na obwód i 4-5 pod kosz).
2. Tak, powinien zakończyć karierę. Widziałem ten niczym niesprowokowany, głupi łokieć, ale to mecz, max 2 kary.

qqryq

Post autor: qqryq » 14 paź 2017, 23:39

tomwielu pisze:
14 paź 2017, 23:13
1. Ławka Stelmetu nie jest szeroka. Przy kontuzjowanym Savoviciu, jest 9 koszulek w rotacji. Z czego pod koszem praktycznie tylko Dragicevic z Hrycaniukiem. Moore i Mokros przejdą jedynie w PLK. Szeroki skład to 11-12 pełnoprawnych zawodników (6-7 na obwód i 4-5 pod kosz).
2. Tak, powinien zakończyć karierę. Widziałem ten niczym niesprowokowany, głupi łokieć, ale to mecz, max 2 kary.
Ad 1. 9 koszulek z równym rozłożeniem minut to 22 min na zawodnika. Mówimy tu o koncepcji równych grajków bez liderów (pomijam fakt, czy to założenie działa, czy nie, tak podobno był zespół budowany), więc można siły ładnie rozłożyć. Szeroki skład 11-12 nie ma sensu, na tych "pozycjach" są zwykle zapchajdziury, bo inaczej gwiazdy musiałyby się godzić z grą po 17-18min na mecz.
Dziś przegraliśmy w PLK, więc Mokros i Moore powinni dać radę. Zresztą Armani już wielokrotnie pokazywał, że mimo wzrostu całkiem fajnie gra pod dechą.
Ad 2. Adam tym razem mocno przesadził. Można go lubić lub nie, ale za takie zachowanie (będące ewenementem) kara powinna być niestety bardzo surowa. On nawet nie bronił złapanej piłki, tylko bez pardony rąbną przeciwnika, co mogło się skończyć tragicznie.

tomwielu

Post autor: tomwielu » 14 paź 2017, 23:56

1. :) Złudzenie. Przecież trener nie będzie z zegarkiem w ręku pilnował, by jeden z drugim grał po 20 minut. Gra by wygrać i bierze tych najbardziej odpowiednich w danym momencie. Dzisiaj doszły okoliczności, przez które musiał grać większość meczu 7.
Ten skład ma liderów, tzn. w warunkach PLK Savovic i Dragicevic to półka wyżej od reszty. Poza tym jak na razie Matczak i Mokros w tej rotacji też nie są pełnoprawnymi graczami. Z różnych przyczyn są tylko uzupełnieniem. Nie chodzi mi tu nawet o minuty.
Moore i Mokros mogliby dać radę, gdyby grali jako uzupełnienie Dragicevicia lub Hrycaniuka, a z wiadomych przyczyn byli zmuszeni grać razem ze sobą i kleić dziury pod koszem. Obaj są mocno undersized na 4, o 5 nie wspominając. Tu wychodzi kwestia budowy tego składu. Można teraz spokojnie wrócić do tematu, czy ten Moore jest w ogóle potrzebny. IMO nie. Jak już brać tweenera. to takiego 202+, a nie "karakana" :)

2. Kara powinna być adekwatna. Sugerowana przez Ciebie nie miałaby raczej miejsca nawet przy naruszeniu nietykalności cielesnej sędziego. Jestem jak najbardziej za tępieniem takiej głupoty, ale trzymajmy się kar, które w takich sytuacjach występują. Nigdy nie spotkałem się z sytuacją w koszykówce, by zawieszono kogoś na cały sezon za takie przewinienie. Jeszcze raz to przemyślałem i dałbym 2-3 mecze.

anwil88

Post autor: anwil88 » 15 paź 2017, 2:50

Hrycaniuk powinien dostać 3-4 mecze pauzy plus karę finansową od klubu za głupotę równą miesiecznej pensji.
Florense przed końcem meczu też powinien dostać jakąś karę , ale ta sytuacja oczywiście umknęła sędziom.

Najemnik

Post autor: Najemnik » 15 paź 2017, 10:26

Czy na Emocje.pl nie mozna obejzec powtorek meczow? Wczoraj nie mialem jak obejzec PSG=ZZG.

Bartek

Post autor: Bartek » 15 paź 2017, 13:35

qqryq pisze:
14 paź 2017, 22:49
Bartek pisze:
14 paź 2017, 22:30

Przypomnę nieśmiało, że pierwsze sukcesy Zastal odnosił z przeciętnymi paszportami. Nie od dziś wiadomo, że rozsądnie zbudowana ekipa, to 4 bardzo mocnych grajków z zagranicy, 2 mocnych grajków z zagranicy, 2 średniaków z PL 2 zadaniówców z PL, 2 do uzupełnienia składu z PL. A na koniec przynajmniej przeciętny trener.

to odnosnie mojej odpowiedzi.
Rozwijając wątek, z czymś takim jak powyżej da się spokojnie w PL zdobyć majstra, a przy odrobinie szczęścia coś ugrać w Euro.
Opcja Zastalu z mocnymi PL pasami kosztem tańszych ale lepszych stranieri i bez trenera to nie jest poprawne podejście i wyniki niestety bronią tak postawioną tezę.

Tak do końca to się z Tobą nie zgodzę. Drużyny z top 3-4 PLK jednak grają 5v5 przy tym idiotycznym przepisie tylko dlatego, że przepłacają polskie paszporty. SKS może sprawić u siebie niespodziankę mając 3 stranieri + wypełniacze, ale w serii są pozamiatani. Mismatch is the king.

razor

Post autor: razor » 15 paź 2017, 14:37

Z +26 na +6 i posiadanie i na koniec znw +20 , to tak jakby wygrac mecz dwa razy ;)
W europie sokol to jest zero, tak samo jak na eurobaskecie nikt na to jego machanie lbem sie nie lapie, fajnie ze iwan i zyskowski wytarli nim parkiet

Mikora

Post autor: Mikora » 15 paź 2017, 15:00

Niech ktoś mi wyjaśni jak to możliwe,że w statystykach Zyziu ma 0/3 za 3 pkt, jak Polsat kilkukrotnie pokazywał powtórkę,w której Jarek wali tróję? Czy w tej lidze nawet statystyki muszą być beznadziejne?
Brawo Anwil, chociaż zmarnować 21 pkt przewagi i przegrać fragment gry 2:22 chluby nie przynosi. Anwil jest mocny, jeśli dojdzie jakieś wsparcie dla Łączki, to ma potencjał na kulnięcie Stelmetu. A Rosa chyba najsłabsza od lat. Jeśli chce się liczyć to musi dojść rozgrywający.

razor

Post autor: razor » 15 paź 2017, 15:05

Sobin w 22 minuty zrobil +39 w +/-
Laczka dzis jak profesor, szewczyka ratuje to ze wciaz czasem mu wpada

Bartek

Post autor: Bartek » 15 paź 2017, 15:18

Imo bardziej ktoś pod kosz. Piątka potrzebna na wczoraj.

Inna sprawa, że Szymkiewicz jak na razie nie porywa. Szkoda.

Piechowicz wygląda dużo lepiej.

Najemnik

Post autor: Najemnik » 15 paź 2017, 20:12

W Starcie dziura pod koszem ze hoho. Legia to bardzo dobrze wykorzystywale grajac do kosza. Jezeli Start mysli o wygrywaniu z lepszymi zespolami musi zalatac ta dziure. Dzis wiecej grali Czerlonko i Gospodaerek. Ponadto wydawalo mi sie ze Washington zagral troszke slabiej, tak jakby chcial cos pokazac ze cos mu nie pasuje - czyzby cos bylo na rzeczy??? Lewis 39 pkt!!!, Dutkiewicz nie zagral - jakas kontuzja?
Legia potrzebuje z dwoch liderow - bez tego bedzie im ciezko.

Cinx

Post autor: Cinx » 15 paź 2017, 20:54

Trefl zagrał dzisiaj bardzo dobre zawody i pewnie ograł MKS. Mecz z Polpharmą raczej był jednak wypadkiem przy pracy Zacka. Ciekawe wstawki obrony strefowej w wykonaniu Trefla, co dość mocno wybijało z rytmu MKS. Marković król :)

Dąbrowa bardzo dziurawa pod koszem. Przede wszystkim są tam słabi obrońcy. Chwalony z grę w ataku Shelton (w Sopocie się praktycznie nie stawił) w obronie nie gra. Największy problem to jednak Massamba, który gra fatalnie.

Ps. Do powiedzmy 38 minuty Brown grał dobrze. Potem niestety był sobą i pozwolił MKSowi zmniejszyć stratę do jednej cyfry. Inna sprawa, że Trefl doił zegar, więc BB był trochę skazany na granie iso.

Bartek

Post autor: Bartek » 15 paź 2017, 21:16

Dojenie zegara, dojeniem zegara, ale fakt, że facet w ostatnich akcjach dał sobie wybrać piłkę na własnej połowie i nie był w stanie minąć Wołoszyna 1v1 po mismatchu jest po prostu dyskwalifikujący.

Wcześniej faktycznie grał o tyle lepiej od poprzednich spotkań, że zamiast kisić gałę, szybciej odgrywał piłkę do Dyla / NM, żeby mogli rozgrywać.
Na plus też lepsze shooting selection, głównie wynikające z tego, że miał mniej piły w rękach. Nie zdziwiłoby mnie gdyby jednak była pogadanka ze Stefanem, Mielonym i Nikolą, którą czułem w kościach :)

Facet ma przyzwoity rzut, także po zatrzymaniu i to by było na tyle jeżeli chodzi o plusy.

Nikola jest wielki, ale to wszyscy wiemy. Pozytywnie zaskakuje Dylewicz, który początki sezonu miewał różne, a teraz zaczął naprawdę fajnie + widać, że cieszy się grą jako nestor rozrzucający z high postu :)

Oba Kolendziaki naprawdę spoko. Starszy dużo lepiej niż to widać w statystykach. Na tle schowanego (do czasu) Karolaka i chaotycznego po obu stronach Śmigielskiego wyglądał naprawdę przyzwoicie. Spokojnie mógł grać dłuższe minuty.

Drugi zaczął bardzo słabo, ale Kloziu słusznie dał mu kolejne szansy i było co raz lepiej. Już ma dobre prowadzenie piłki i rzut (najszybszy release w drużynie?). Jak głowa zacznie nadążać za ciałem to będzie naprawdę nieźle. Jest kozioł, jest rzut, są warunki - co tu się może nie udać? Na plus też D w porównaniu z poprzednimi meczami (aczkolwiek tu przed nim ciężkie godziny pracy). Ciekawostka, ani razu się nie przewrócił.

Martwi trochę Karolak; gra jakiś taki przygaszony... Brakuje PG, który wyprowadziłby go na pozycję.

Śmigło swoje; dużo wiatru; niezła D, chociaż za dużo chaosu. Natomiast Mielony jak zwykle bardzo dobrze - twardo w obronie, w ataku trochę low postu, jakaś trójeczka.

Nie wiedziałem, że ten Zack potrafi coś pograć tyłem do kosza. Dziś ze dwa razy upchał dupsko w trumnie w stylu Ceranicia (pamięta go ktoś jeszcze) :)

Za wcześnie jeszcze na jakieś wnioski, ale przed wyjazdem do Koszalina można być umiarkowanym optymistą.

Jall

Post autor: Jall » 15 paź 2017, 21:39

Trefl ma w końcu kim postraszyć w pomalowanym, cała trójka zagrała bardzo fajne zawody, Nikola jako rozgrywający! Dylu STARAŁ SIĘ BRONIĆ
Oczywiście - kluczowe słowo to "starał się" a nie że "bronił", ale i tak - :shock: .Zack - super mecz ale pamietajmy że nie miał godnego przeciwnika - wygrał ten mecz fizycznością przeciwko czwórko-piątkom Dąbrowy. Tak czy inaczej - duża radość mieć prawdziego i dobrego centra.
Czy to że w pierwszej kwarcie rozgrywali wysocy a BB był pomijany w ataku to pomysł trenera czy samych zawodników? 8-)
Wydaje się że jego problem to nieradzenie sobie ze stresem, to już czwarty kolejny mecz, gdy grając jakoś-tam w ciągu meczu, zawala końcówkę.
On po prostu ma pełne gacie w crunch time - to jest dyskwalifikujące na tej pozycji!
Fajnie Dylu i Nikola "ojcowali" młodszemu K. Były zjebki ale zaraz potem wsparcie - raz Nikola wręcz przytulał młodego chwile po zjebaniu :lol:
W ogóle trójka Dylu - Nkola -Mielony dawała dzisiaj dużo spokoju reszcie, dobrze to zagrało.

Podpisali "na żywo" umowę sponsorską z GPECem, ciekawe czy to wypełnienie wczesniejszych ustaleń czy nowy wkład?

Broodas

Post autor: Broodas » 15 paź 2017, 22:17

Końcówki Browna to wierzchołek góry lodowej. Ważniejsze jest to, że kiedy on ma piłkę w rękach gra zespołu wygląda źle, tj. nie kreuje nikogo, nie kontroluje tempa itd. Dziś było nieźle, bo nie holował piłki i skupił się na rzucaniu, poza ostatnimi minutami.

Mielczarek jest ok, ale generalnie wolę ustawienia z M.Kolendą, bo wtedy mamy większą dynamikę, większą liczbę graczy kozłujących i gramy po prostu szybciej. btw. imponujące jest to jak szybko Michał zrobił postęp w grze z piłką. Trzeba wystrzegać się ustawienia Karolak-Mielczarek, gdyż wówczas mamy tylko PG i Markovica, którzy grają kozłem.

Zack splakatował Parzyka, Karolak Dambrauskasa. Alley oop duetu Marković - Zack Mlask.

Bałem się tego meczu, ale Trefl w pełni kontrolował ten mecz. Był do niego wzorowo przygotowany i grał dokładnie to co powinien. Terminarz nie był zbyt korzystny, a na dzień dobry jest satysfakcjonujące 2:1. Wygląda to obiecująco.

Ps. Większość drużyn PLK, a zwłaszcza te z naszej półki, ma fałszywe piątki, zatem Zack będzie mógł sobie pobrykać.

Jall

Post autor: Jall » 15 paź 2017, 22:32

Wiesz, mi bardziej chodziło, że trójka starszych, doświadczonych zawodników daje to żeby było spokojnie w drużynie - gdzies tam w dalszej częsci sezonu weterani bedą bardzo przydatni a widać że np. Dylu z Nikolą i Mielonym sie nieźle dogadują na boisku w kwestii trzymania zespołu w garści.
Oczywiście widać że szefem jest Nikola.

Bartek

Post autor: Bartek » 15 paź 2017, 23:12

Broodas pisze:
15 paź 2017, 22:17
Mielczarek jest ok, ale generalnie wolę ustawienia z M.Kolendą, bo wtedy mamy większą dynamikę, większą liczbę graczy kozłujących i gramy po prostu szybciej. btw. imponujące jest to jak szybko Michał zrobił postęp w grze z piłką. Trzeba wystrzegać się ustawienia Karolak-Mielczarek, gdyż wówczas mamy tylko PG i Markovica, którzy grają kozłem.
Bardzo słuszna uwaga. Z Kolendą gra jest płynniejsza. Mimo, że nie jest kreatorem, to fakt, że mija do kosza bardzo ułatwia granie innym.

kalnietis

Post autor: kalnietis » 16 paź 2017, 17:09

Jeżeli Anwil ściągnie rim protectora i, w miejsce Aringtona, broniące combo, a Łączyński utrzyma skuteczność trójek, Stelmetowi zrobi kuku. Jest doświadczenie, wzrost, rzut; dodać obronę i będzie moc. Na teraz, Delas, Almeida i Zyzio zjadają Jaramaza, Hawsa i Chylińskiego w każdym elemencie. Mam nadzieję, że Milicic16/17<Milicic17/18.

anwil88

Post autor: anwil88 » 16 paź 2017, 18:48

kalnietis pisze:
16 paź 2017, 17:09
Jeżeli Anwil ściągnie rim protectora i, w miejsce Aringtona, broniące combo, a Łączyński utrzyma skuteczność trójek, Stelmetowi zrobi kuku. Jest doświadczenie, wzrost, rzut; dodać obronę i będzie moc. Na teraz, Delas, Almeida i Zyzio zjadają Jaramaza, Hawsa i Chylińskiego w każdym elemencie. Mam nadzieję, że Milicic16/17<Milicic17/18.
Fajnie byłoby , ale budżet niestety nie jest z gumy i można liczyc maksymalnie na jednego zawodnika na pozycję 1/2 i to pewnie dopiero styczeń/luty. Ale na teraz Delas , Almeida i Zyzio to zjadają ich na sniadanie bez dwóch zdań . :)

Awatar użytkownika
piohost

Post autor: piohost » 17 paź 2017, 19:02

Końcówka meczu Trefl vs MKS Dąbrowa Górnicza
https://www.youtube.com/watch?v=xPEkAc9KY6M

PS.Karolaka wsad się nie załapał =[
PioHosT
youtube.com/piohost
Hej Trefl
#sercesopotu

ODPOWIEDZ