Reprezentacja Polski

PLK, 1LM i niższe ligi - Mecze, Drużyny, Zawodnicy, Transfery, Plotki, Polskie drużyny w europejskich pucharach, Polacy za granicą, Byli gracze PLK itp.
Royal

Reprezentacja Polski

Post autor: Royal » 21 cze 2017, 11:12

Trener Mike Taylor powołał szeroki skład kadry Polski.

Rozgrywający:
Łukasz Koszarek (Stelmet BC Zielona Góra)
Andy Mazurczak (Enosi Kalathosfairisis Kavalas, Grecja)
Robert Skibniewski (King Szczecin)
A.J. Slaughter (SIG Strasbourg, Francja)
Daniel Szymkiewicz (Rosa Radom)

Rzucający:
Filip Matczak (Stelmet BC Zielona Góra)
Michał Michalak (PGE Turów Zgorzelec)
Mateusz Ponitka (Pinar Karsiyaka Izmir, Turcja)
Przemysław Zamojski (Stelmet BC Zielona Góra)

Niscy skrzydłowi:
Bartosz Diduszko (Polski Cukier Toruń)
Karol Gruszecki (Stelmet BC Zielona Góra)
Michał Sokołowski (Rosa Radom)
Adam Waczyński (Unicaja Malaga, Hiszpania)

Silni skrzydłowi:
Aaron Cel (Gravelines Dunkierka, Francja)
Aleksander Czyż (JuveCaserta, Włochy)
Tomasz Gielo (Joventut Badalona, Hiszpania)
Jarosław Mokros (Stelmet BC Zielona Góra)
Mathieu Wojciechowski (Limoges CSP, Francja)

Środkowi:
Adam Hrycaniuk (Stelmet BC Zielona Góra)
Przemysław Karnowski (Gonzaga University, USA)
Damian Kulig (Banvit, Turcja)
Maciej Lampe (Shenzhen Leopards, Chiny)
Dominik Olejniczak (University of Mississippi, USA)
Szymon Szewczyk (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski)

Co myślicie ? Ja chętnie zobaczyłbym Mateusza Kostrzewskiego z Ostrowa. Kostek ma za sobą dobry sezony i bardzo dobry play off.

Awatar użytkownika
bednare

Re: Reprezentacja Polski

Post autor: bednare » 21 cze 2017, 11:15

Ja się pytam gdzie jest Szubarga?

matteussx

Post autor: matteussx » 21 cze 2017, 14:06

bednare pisze:
21 cze 2017, 11:15
Ja się pytam gdzie jest Szubarga?
Mimo świetnego sezonu Szubiego, da się wybronić brak jego i Łączyńskiego. IMO Slaughter i Koszarek to są pewniacy w kadrze i potrzeba tylko trzeciego rozgrywającego. Mam nadzieję, że załapie się Szymkiewicz żeby zdobywać doświadczenie europejskie i kilka minut w garbate time gdzieś dostanie. Brakuje naturalnego następcy Koszarka w kadrze, więc trzeba pomału stawiać na młodzież żeby ogrywała się. Szubarga ma już swoje lata, minut pewnie by nie dostał i skupi się na przygotowaniach do sezonu. Ciekawi mnie ten Mazurczak, aczkolwiek patrząc na highlights-y z tej jego drugiej ligi greckiej, to nie wygląda to fantastycznie ale wstrzymam się z oceną, bo wolałbym zobaczyć jak prezentuje się na żywo.

Awatar użytkownika
bednare

Post autor: bednare » 21 cze 2017, 14:32

Mazurczak trenował już z kadrą B w zeszłym roku i podobno szału nie było. Pytanie po co w tej kadrze anonimowy zawodnik z drugiej ligi greckiej, którego Taylor i tak pewnie odpali wybierając wąski skład.

Xerez1020

Post autor: Xerez1020 » 21 cze 2017, 15:26

Nie rozumiem powszechnego hejtu na to że nie ma Szubargi i Łączki! Po pierwsze dwóch tych graczy, nie wyobraża sobie gry jako 3 rozgrywający, a wyprzeć AJ i Koszarka jest w tym momencie niemożliwe, po drugie potrzeba wypróbowania i szczegółowego sprawdzenia nowych nazwisk na PG, gdyż Koszar młodszy nie będzie ( taki sam rocznik jak Szubin), a AJ wcale się nie zdziwię jak po tym sezonie reprezentacyjnym zakończy przygodę z orzełkiem na piersi ;), po 3 trzeba zaufać Taylorowi, gdyż z reguły jego decyzje wypadały na plus :)

Awatar użytkownika
bednare

Post autor: bednare » 21 cze 2017, 15:32

Slaughter spokojnie może zagrać na dwójce, a więc minut dla ew. trzeciego PG by nie zabrakło, szczególnie jeśli byłby faktycznie wartościowym zmiennikiem.

Krasny
Administrator

Post autor: Krasny » 21 cze 2017, 15:36

Przeniosłem temat do odpowiedniego działu ;) Co do Szubiego - świetny walczak, niesamowity charakter do reprezentacji. Bardzo wiele traci pod mentalnym względem reprezentacja POLSKI stawiając na kupionego, zupełnie z Polską nie związanego Slaughtera kosztem Szubiego.

matteussx

Post autor: matteussx » 21 cze 2017, 20:53

Slaughter przede wszystkim świetna gra na koźle, potrafi wykreować sobie rzut, ten rzut ma całkiem dobrze ułożony i jest świetnym team-playerem. W kadrze grają najlepsi, mnie akurat brak duetu Łączyński i Szubarga nie boli. Żaden z nich by nie dostał minut, a sam Kamil w jednym z wywiadów powiedział, że jeżeli ma jechać na zgrupowanie - trenować i zapieprzać, a potem grzać ławę i nie grać to on nie chcę w czymś takim brać udziału. To jest miejsce dla Szymkiewicza, może dla tego Mazurczaka, który jest dosyć młodym graczem. IMO bardzo dobra decyzja Taylora, który zostawił obu w domu i wziął młodszych, perspektywicznych. Kimś za rok, dwa, trzy musimy grać bo Koszarek wiecznie grać nie będzie, AJ może w końcu powiedzieć, że ma już dosyć Polszy.

J-Will55

Post autor: J-Will55 » 04 sie 2017, 23:38

Ktoś się orientuje o której jutro (5.08) odbędzie się mecz z Łotwą?

Padre

Post autor: Padre » 20 sie 2017, 20:35

Przygotowania do Eurobasketu idą pełną parą.
Niezły występ i drugie miejsce na turnieju w Hamburgu.
Wyniki:
Polska-Serbia 78:85
Polska-Niemcy 80:75
Polska-Rosja 81:78

Na turnieju jednak bez Macieja Lampego.

Awatar użytkownika
bednare

Post autor: bednare » 21 sie 2017, 9:24

Padre pisze:
20 sie 2017, 20:35
Na turnieju jednak bez Macieja Lampego.
I to nas może bardzo zaboleć. Niestety, ale w każdym meczu, gdzie przeciwnik będzie miał w miarę rozgarniętego dużego kloca pod koszem będziemy zapewne obserwowali to co działo się m. in. we wczorajszym spotkaniu. Wiadomo, że Mozgov to NBA, a jego koledzy na rozegraniu wiedzą jak wykorzystać jego umiejętności, ale niestety na obecną chwilę TO MY mamy pod koszem dziurę. Hrycaniuk, mimo całej sympatii do niego, pewnych swych ograniczeń nie przeskoczy a Karni to jeszcze nie jest gość, który jest wstanie wskoczyć w buty Gortata.

Awatar użytkownika
bednare

Post autor: bednare » 22 sie 2017, 13:55

Ostateczny skład kadry (już bez Mazurczaka i niestety Lampego)

za koszkadra.pl:

Skład reprezentacji Polski (w nawiasie klub, dalej liczba występów i punktów w kadrze):

3 Michał Sokołowski, niski skrzydłowy (Rosa Radom) - 23/71
5 Aaron Cel, silny skrzydłowy (Polski Cukier Toruń) - 40/287
6 A.J. Slaughter, rozgrywający (ASVEL Lyon-Villeurbanne, Francja) - 40/368
7 Damian Kulig, środkowy (Banvit, Turcja) - 60/367
8 Przemysław Zamojski, rzucający (Stelmet BC Zielona Góra) - 88/498
9 Mateusz Ponitka, rzucający (Iberostar Teneryfa, Hiszpania) - 78/677
12 Adam Waczyński, niski skrzydłowy (Unicaja Malaga, Hiszpania) - 110/880
15 Łukasz Koszarek, rozgrywający (Stelmet BC Zielona Góra) - 165/1031
21 Tomasz Gielo, silny skrzydłowy (Joventut Badalona, Hiszpania) - 42/219
24 Przemysław Karnowski, środkowy (MoraBanc Andorra, Hiszpania) - 50/302
33 Karol Gruszecki, niski skrzydłowy (Polski Cukier Toruń) - 27/90
34 Adam Hrycaniuk, środkowy (Stelmet BC Zielona Góra) - 88/463

Krasny
Administrator

Post autor: Krasny » 22 sie 2017, 19:57

Bardzo fajny wywiad o reprezentacji z Jackiem Łączyńskim. Polecam.

http://polskikosz.pl/jacek-laczynski-o- ... ami-bicia/

Padre

Post autor: Padre » 31 sie 2017, 12:28

No dobra Panie i Panowie. trzymamy kciuki.
Kto ma ochotę i moc niech zakłada wątek meczowy.
Dajcie chłopaki z siebie wszystko.

kalnietis

Post autor: kalnietis » 31 sie 2017, 15:07

Dragic-Doncic to wygląda lepiej niż się spodziewałem. Gdyby był Omic i Zoran, stawiałbym nawet na wygranie tej grupy. No i Kokoskov po raz kolejny nas zbił.
W Polsce jak zwykle Ponitka, dobre wejście Hrycaniuka i Gielo. Reszta nie wytrzymała agresywnej jugolskiej gry. Nie ma tego złego. Może wreszcie "eksperci" mówiący nawet o półfinale :!: zejdą na ziemię. Fakt jest taki, że mamy dwóch zawodników na dobrym europejskim poziomie. Reszta ma sporo braków. Btw. gdyby np. Gruzja miała takich dziennikarzy jak my, to tamci na każdy EB jechaliby po medal ;)

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 31 sie 2017, 15:55

kalnietis pisze:
31 sie 2017, 15:07
Fakt jest taki, że mamy dwóch zawodników na dobrym europejskim poziomie.
Kto jest tym drugim?

Padre

Post autor: Padre » 31 sie 2017, 16:00

Cóż, nie jestem zaskoczony ani wynikiem, ani przebiegiem gry. Słoweńcy wykorzystali swoje przewagi i tyle. My tylu atutów nie mieliśmy. Najzwyczajniej w świecie nie mieliśmy odpowiedzi na Dragicia. Nie mieliśmy też gracza (ani nie stwarzaliśmy możliwości dla takiego zawodnika), który wymuszałby na Dragiciu harówkę w obronie. Zresztą Słoweńcy tutaj sobie pomagali grając nieźle w obronie zespołowej.
Świetny Ponitka, choć dwa, trzy razy został skarcony. Ale na szczęście na niego to nie działa. Pozostali mieli kilka lepszych lub gorszych momentów, ale w sumie zagrali na miarę swoich możliwości. No może Waca mógłby więcej rzucić, ale nie zawsze wpada.
Odnoszę wrażenie, że w tej kadrze mamy duży tłok i największe możliwości na pozycjach 2/3, ale gorzej jest na rozegraniu i pod koszem. Brakuje nam trochę wyskakanych podkoszowych. Nasze czwórki lepiej czują się na dystansie, a centrzy są bardziej statyczni. Kulig, który łączy obie pozycje wypadł dzisiaj mocno tak sobie. Zresztą odniosłem wrażenie, że od czasu świetnej gry w Turowie Damian jakby zatrzymał się w rozwoju.

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 31 sie 2017, 16:11

W naszej reprezentacji jest czterech zawodników z parametrami do gry w nowoczesną koszykówkę. Dwóch już gotowych czyli Ponitka i Kulig, oraz dwóch którzy dopiero wchodzą na ten poziom czyli Sokołowski i Gielo. Mam nadzieję że kolejny sezon w Hiszpanii przyniesie przełamanie Tomkowi; niestety Sokół wybrał ciepły ku.widołek w Radomiu zamiast konkurencji... Reszta ma ogromne ograniczenia czy to techniczne czy zwłaszcza motoryczne, które powodują, że na tym poziomie mogą być traktowani jedynie zadaniowo- nawet Waczyński, z całym swoim talentem i inteligencją boiskową.

kalnietis

Post autor: kalnietis » 31 sie 2017, 17:54

FiMi
Waczyński, tylko że jest w słabszej formie niż dwa lata temu. To, że oponenci bardziej się nim opiekują, to druga strona. Na najwyższym europejskim poziomie prawie każdy gracz jest traktowany zadaniowo, dlatego ja takim określeniem bym się nie posługiwał.
Ps. Co rozumiesz pod pojęciem "nowoczesna koszykówka"?

Kolejna impreza i odwieczny problem. Rozgrywający. Niestety, do czasu gdy trenerzy dzieci, przestawią ustawiać piątki według wzrostu, na zasadzie - najniższy kozłuje, najwyższy zbiera, nie doczekamy się porządnych jedynek. Tutaj problemem jest praca u podstaw. :roll:

Fi_Mi

Post autor: Fi_Mi » 31 sie 2017, 18:57

kalnietis pisze:
31 sie 2017, 17:54
FiMi
Waczyński, tylko że jest w słabszej formie niż dwa lata temu. To, że oponenci bardziej się nim opiekują, to druga strona. Na najwyższym europejskim poziomie prawie każdy gracz jest traktowany zadaniowo, dlatego ja takim określeniem bym się nie posługiwał.
Dla mnie gracz, który nie potrafi wykreować sobie lub innym pozycji w ataku, a w obronie grać skutecznie przeciw zawodnikom z innych pozycji, jest "zadaniowcem". Waca na tym poziomie niestety nie tworzy przewag w grze 1x1 w stopniu, który by pozwalał mu być kluczowym elementem zespołu na poziomie Euroligi, a dodatkowo jest słabym obrońcą przeciw zawodnikom z pozycji 2/3 (motoryka!). Mimo to jest bardzo dobrym egzekutorem a inteligencja pozwala mu wykorzystywać jego talent i ukrywać słabości, co sprawia, że jest wartościowym elementem zespołu.

Co rozumiesz pod pojęciem "nowoczesna koszykówka"?
Szybkość, atletyzm, sprawność w grze z piłką na każdej pozycji, wymienność pozycji zawodników.

Padre

Post autor: Padre » 31 sie 2017, 21:10

Brawa dla Finów. Pięknie dogonili w końcówce i ograli w dogrywce Francję. Markkanen zarządził w ostatnich minutach meczu. No i świetny Wilson. Niech już podpisuje w tym Toruniu ;).

A Francja. Świetny obwód, ale podkoszowi wyglądali dzisiaj słabo. Diaw tak sobie.

razor

Post autor: razor » 31 sie 2017, 23:02

Fi_Mi pisze:
31 sie 2017, 18:57
kalnietis pisze:
31 sie 2017, 17:54
FiMi
Dla mnie gracz, który nie potrafi wykreować sobie lub innym pozycji w ataku, a w obronie grać skutecznie przeciw zawodnikom z innych pozycji, jest "zadaniowcem". Waca na tym poziomie niestety nie tworzy przewag w grze 1x1 w stopniu, który by pozwalał mu być kluczowym elementem zespołu na poziomie Euroligi, a dodatkowo jest słabym obrońcą przeciw zawodnikom z pozycji 2/3 (motoryka!). Mimo to jest bardzo dobrym egzekutorem a inteligencja pozwala mu wykorzystywać jego talent i ukrywać słabości, co sprawia, że jest wartościowym elementem zespołu.
ale po celnych rzutach miny robi naprawde grozne ! :lol:

mimo zaklinania rzeczywistosci w kadrze mamy jednego gracza z europejskiego topu, reszte ktora jest daleko od nich a na rozegraniu nastawiona na zdobywanie punktow dwojke i emeryta.
Nie ma sie co pastwic, wyjscie z grupy byloby ogromnym sukcesem i przy odrobinie szczescia moze sie to jakos udac.

Andrew

Post autor: Andrew » 01 wrz 2017, 10:26

Jak możesz mówić na Koszarka emeryt? :( Przecież to "profesor" polskiej koszykówki :lol: Bezszyjny Ci wyjaśni temat :) Gdyby Koszarkowi gra na europejskim poziomie szła równie dobrze jak kozaczenie na twitterze albo zdradzanie żony (byłej żony?) to nakryłby czapką Dragica. Swoją drogą, nasza gwiazda chyba częściej oglądała plecy Słoweńca niż jego twarz. Oglądałem mecz fragmentami i najgorsze jest to, że Słoweńcy nawet zbytnio nie musieli się spiąć, aby wygrać to spotkanie bo spokojnie mogli nam zrobić 30-staka. Taylor nie jest jakimś wielkim trenerem, ale tak naprawdę poza Ponitką nie ma tu gracza, który weźmie gałę do łapy i wygra mecz. Świetnie Mateusz się rozwinął. Swoją drogą widać jak PLKa jest słaba. Taki Sokół, który przewraca się od wiatru z klimatyzacji i gwizdane są na nim faule, bez takich "atutów" w Europie jest nikim. Na naszym podwórku wielka gwiazda. Dotyczy to też innych graczy.

kalnietis

Post autor: kalnietis » 01 wrz 2017, 16:23

Fi_Mi pisze:
31 sie 2017, 18:57
Czyli np. Jonas Maciulis nie jest wg. Ciebie zadaniowcem.
Nie przesadzajmy. "Dobry gracz na europejskim poziomie", nie równa się gwieździe ("kluczowy element zespołu na poziomie Euroligi"). Nie oszukujmy się ani Ponitka, ani Waczyński nigdy nie osiągną poziomu, jak Llull, Bojan czy Bogdan Bogdanovic. Waczyński ma do zaoferowania inteligencję + rzut, natomiast Ponitka jest ogromnym ładunkiem energii, przez co daje punkty z niczego. Więcej drużynie daje Mateusz, co jest oczywiste, bo generalnie w sportach kontaktowych, siła zdecydowanie wygrywa z inteligencją.
Szybkość, atletyzm, sprawność w grze z piłką na każdej pozycji, wymienność pozycji zawodników.
Wyznacznikiem nowoczesności w koszykówce jest NBA. Moje odejście od interesowania się tym cyrkiem zbiegło się w czasie, mniej więcej z odejściem Sloana z Utah. Te atuty, o których piszesz, dodają efektowności temu sportowi. Trenerzy są po prostu leniwi i wolą wpuścić "silnego, zwinnego murzyna" do gry jeden na jeden, niż 100 razy trenować jakąś zagrywkę, tylko po to, żeby w meczu, koleś mający inteligencję odwrotnie proporcjonalną do rozmiaru bicepsa, złamał ją i wbił na kosz przeciwko 3 takim jak on. I to jeszcze byłoby pół biedy, bo patrząc na to co tam odwalają sędziowie, zamiast kroków i ofensa podyktowano by rzuty. A publiczka i tak krzyknie oh my god. W stanach nie liczy się, kto wygra, tylko kto więcej dolarów skasuje.
A to, że czarne szpenie przyjeżdżając na igrzyska, zamiatają wszystkich (o ile sami się nie zamiotą, chlaniem w hotelu) tylko potwierdza, to co napisałem wyżej o starciu siły z inteligencją.
Wcześniej napisałeś, że Sokół, Gielo i Kulig mają parametry do odnalezienia się w "nowoczesnej koszykówce". Moim zdaniem jest zupełnie na odwrót. Z Sokoła i Gielo byliby bardzo solidny obrońcy na pozycję odpowiednio 2 i 3, tylko że "nowocześni" trenerzy robią im krzywdę przygotowując do gry na pozycjach, na których mają fizyczne braki. Właśnie przez wystawianie dwójek na trójce i trójek na czwórce, taki Doncic robi już teraz, taką furorę, bo dla większości obrońców z obwodu jest najzwyczajniej w świecie za długi. Co do Kuliga, to ma chłop problem. Jest za niski na centra i zbyt mało sprawny na PF. Jeszcze 10 lat temu, jako czwórka, grałby w Eurolidze.

Padre

Post autor: Padre » 03 wrz 2017, 20:49

To jest kpina to co zagrali w końcówce czwartej kwarty.
Dawno trak nie byłem wkuty...
Ile było... 1.15 i 9 punktów przewagi.
Kpina.
Jak ktoś wychodzi na pozycje to się podaje, a nie czeka do ostatniej sekundy i podaje w ręce Markkanena...

ODPOWIEDZ